Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

A te obrażliwe teksty na moją osobe pisane w srode to pisał ktoś z tego topicku .I wy sie uważacie za kogoś lepszego? Szkoda że to zostało wykasowane bo bym tu wkleiła i byście sobie poczytali jakie żeczy pisze osoba wyznania waszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie da się pogodzić ze sobą jakiegokolwiek rodzaju magii i wiary chrześcijańskiej.\" Polecam książkę W. Cejrowskiego \"Gringo wśród dzikich plemion\" - obszerny fragment o misjonarzach mieszkających wśród plemion indiańskich. Nie można w ciepłym apartamencie biskupa, albo innego przełożonego z dala od tamtej rzeczywistości. A tam nie tylko można, ale nawet inaczej się nie da. Nie będę się rozpisywał na ten temat, ale polecam książkę (której przedmiotem nie są żadne dysputy religijno - światopoglądowe, a zresztą sam autor jest Chrześcijaninem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Do Beatrycze- rzeczy się pisze przez RZ, a nie przez Ż. Twoje wóżenie nie obejmuje ortografii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Szkoda że to zostało wykasowane bo bym tu wkleiła i byście sobie poczytali jakie żeczy pisze osoba wyznania waszego" Po co? Chcesz to rozpamiętywać i żalić się w związku z tym? Pewni ludzie z pewnych przyczyn mają jakąś potrzebę obrażania innych. Tyle, że to jest ich problem, to oni mają najwyraźniej jakiś duży problem ze sobą, który wychodzi z nich w ten sposób. Olej to i żyj tym co żyjesz, a nie czyimiś słowami. A takich ludzi znajdzie się wśród wszelkich wyznań i nie-wyznań. Nie ma sensu generalizowanie na podstawie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszcie sobie o Bibli macie do tego prawo , pisać o czym chcecie,tylko nie oceniajcie czy ja grzesze czy nie.Powieważ każdy z nasa grzeszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musisz pytać tutaj
beatrycze kto ci powiedział ze kazdy grzeszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomozcie
podajcie mi dowod na to ze wspolzycie przed slubem jest grzechem a nie wymyslem ksiezy czy filozofow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musisz pytać tutaj
co to jest grzech? nie wierz w te bzdury, zadne z praw St nie obowiązuje dzisiaj, byly dane Izraelitom przez msciwego boga, który karze składac sobie ofiary z ludzi, Jafte, złożył w ofierze całopalnej swoją córkę-dziewicę, w podzięce za to, że pozwolił mu wyrżnąć wrogów żydowskich, opisują to w bilbii i inne zboczenia prymitywni okrutnicy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musisz pytać tutaj
po co o to pytasz? zeby ci kamelia powiedziała, że będziesz się smażyć w ogniu piekielnym? i żeby ci trauma została? posluchaj swojego serca i rób tak jak czujesz, jeśli nie krzywdzisz innego człowieka nie robisz nic złego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musisz pytać tutaj
pomóżcie tutaj sobie poczytaj co nie jest grzechem w koncu nakazy boskie chyba nie mogą być:o:o Pan do Mojżesza: Zebyś się bał Pana, Boga twego,... jemu słuzyc, a przez imie jego przysiegac. 14.Nie udacie sie za bogami obcymi, za bogami narodow, ktore są około was. 15.(albowiem Bog zawisny w miłości Pan,Bog twoj, posrodku ciebie) by się snać gniew nie zapalił Pana Boga twego, przeciw tobie, a wytracilby cie z oblicza ziemi... gdy cie wprowadzi Pan, Bog twoj, do ziemi, do ktorej wchodzisz, abyś ją posiadł, i wytraci narodow wiele przed twarza twoja, Hetejczyka, i Gergiezejczyka, i Amorejczyka, i Chananejczyka, i Ferezejczyka, i Hewejczyka i Jebuzejczyka, siedm narodow wiekszych i mozniejszych, nizliś ty. 2.A poda je Pan, Bog twoj, tobie, iż je porazisz: tedy wytracisz je do szczątku, nie bedziesz bral z nimi przymierza, ani sie zlitujesz nad nimi; ani małżeństw z nimi złączać będziesz (...) [jeśli to uczynisz, to] rozgniewa się zapalczywość Pańska, i wygładzi cię prędko. Ale owszem, to im uczynicie: ołtarze im wywróćcie i bałwany pokruszcie, i gaje wyrąbajcie, i ryciny popalcie. Boś jest lud święty Panu Bogu twemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.prochrist.pl/?D=50 czy w Twoim mieście będzie zorganizowany przekaz z wielkiej 6 dniowej imprezy chrześciajńskiej ProChrist z Katowickiego Spodka. Czeka nas 6 koncertów i nie tylko koncertów. Zobacz, kto organizuje i przygotowuje tą imprezę. Cała chrześcijańska Polska bedzie w to zaangażowana. Zarówno kościoły protestanckie, Rzymsko -katolickie i ewangelickie. Zobacz program wieczorów. Myślę, ze warto:) Zapraszam.:) Ktos pytał o wróżbiarstwo, astrologię i magię. Było już podanych tak wiele cytatów przez pomarańczowego:) ze myślę, ze to wystarczy żeby powiedzieć jak Bóg nie zgadza się na tego typu praktyki. Jest wyrazem braku zaufania do Boga Ojca, opiekuna i tego który zna naszą przyszłość tak dobrze, ze nie konieczne jest zwracanie się do innych \"bogów\", o których Bóg mówi, ze są powiązaniem ze światem demonicznym jak najbardziej niebezpiecznym i zagrazającym psychice i duszy człowieka. Bóg wyrażnie zakazuje tego typu praktyk. Nawet nazywa to zdradą Boga Jedynego, odejściem od Niego i brakiem do Niego zaufania jakim się obdarza kogoś kogo się kocha i ufa Mu bezgranicznie. Beatrycze, myślę ze te cytaty nie uderzały w Ciebie jako osobę ale w to czym się zajmujesz.( jeśli się tym zajmujesz)- nie wiem, nie znam Cię. Jeśli chcialabyś żyć z Bogiem, pójść za Nim i mieć życie wieczne, nie możesz uprawiać magii. Bog się to nie podoba On tego zakazuje ludziom którzy chcą iść za Nim. Powtórzę kilka ważnych zdań Biblia mówi: „...nie będziecie wróżyć ani czarować.” 3 MOJŻ. 19,26 (BW) Biblia mówi: „Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów... gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą... gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.” 5 MOJŻ. 18,9.12.14 (BW) Biblia mówi: „Niech nie będzie u was nikogo, ...kto by uprawiał wróżbiarstwo, zabobony, magię i czary.” 5 MOJŻ. 18, 10 (BWP). „Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów; niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą. Bądź bez skazy przed Panem, Bogiem twoim”. 5 MOJŻ. 18,9-13 (BW) Bóg nazywa to obrzydliwością. Dobrze jest ufać Jezusowi:) Nie trzeba pytać się wróżbiarzy o moją przyszłośc, bo wiem i jestem tego pewna, ze będzie najlepsza jaka tylko istnieje. Moje dni są pod kontrolą Pana i Króla wszechswiata. On zapewnia mnie o swoim prowadzeniu i błogosławieństwie na wszystkie lata mojego zycia tu na ziemi i na całą wieczność:)Zapewnia troskę o moje zdrowie o moje finanse o moje jedzenie i dom, a nawet spokojne i dobre sny:):):) Czeka Dom Ojca w Niebie dla wszystkich którzy Mu ufają. Ps 23:1 Bw \"Psalm Dawidowy. Pan jest pasterzem moim, Niczego mi nie braknie.\" Ps 23:6 Bw \"Dobroć i łaska towarzyszyć mi będą Przez wszystkie dni życia mego. I zamieszkam w domu Pana przez długie dni.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie 6, przeczytajcie, kto zaśpiewa. Między innymi gospel chór na 1400 osób:):):) będzie ...pięknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale widzisz bilbia
ponadto co ty wybiórczo wklejasz uznawaje istnienie innych bóstw, lecz czcić każe tylko tego wybranego, dzialającego jak prymitywny, podejrzliwy człowiek, kiedy najpierw zaufa Mojżeszowi, a potem, kiedy nabiera do niego wątpliwości, probuje go zabić, ta biblia z ktorej tak wybiórczo wklejasz własciwie nie z niej tylko z egzegeckiej strony, każe czcić boga przypominającego postać z koszmarnego snu, wiec nie opowiadaj kamelio co ktoś ma robić a co nie i poczytaj dokladnie co mówi:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale widzisz bilbia
cytat Kamelii;Biblia mówi: „Niech nie będzie u was nikogo, ...kto by uprawiał wróżbiarstwo, zabobony, magię i czary.” 5 MOJŻ. 18, 10 (BWP). Bóg nazywa to obrzydliwością. Kamelia czy ciebie ta twoja sekta do reszty zaślepiła???? Bóg nazywający obrzydliścią magię, sam jest obrzydliwy, czy tylko obrzydliwy? zamyślił sobie dokonać masakry na sąsiednim plemieniu żydowskim — na madianitach. Kiedy sprawa doprowadzona została do końca po myśli Żydów, to znaczy kiedy już "pozabijali wszystkich mężczyzn (...) uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów" stanęli dumni z siebie wodzowie przed obliczem Mojżesza i kapłana Eleazara w nadziei na pochwały i odznaczenia, rzekł do nich : "Czemuście niewiasty zachowali?" Chcąc nie chcąc musieli wojacy powybijać wszystkie kobiety, jedynie dziewice pozwolono im zachować przy życiu dla własnych uciech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O zarzucie okrucieństwa wobec Boga pisaliśmy juz wiele razy na tym forum...a wciąż te same zarzuty....myślę ze nowi ludzie zaglądający na forum mają te same pytania i wątpliwości . Aby mówić o tych trudnych fragmentach ze Starego Testamentu nie wystarczy przeczytać wyrwanych zdań z całości.Czesto zbyt pobieżna znajomość Biblii prowadzi do bardzo błędnych wniosków Bo często bardzo istotny jest cały ciąg zdarzeń a najbardziej tło historyczne i obycazajowe tamtych lat. Powinniśmy znać całą historię i los człowieka, gdyż to wszystko przeżywali ludzie, jako konsekwencję nieprzestrzegania prawa Bożego, a z drugiej strony szybkiego rozwoju grzechu i zła. Biblia - ta Księga ta opisuje historię stworzenia człowieka, jego doskonały stan, następnie upadek i jako wynik tego upadku karę: śmierć, cierpienie i nie kończące się tragedie. Opisuje nie tylko rzeczy chwalebne i święte, opisuje wszystko co złe, niedobre oraz wzniosłe i sprawiedliwe. Opisuje prawdę o Bogu i prawdę o człowieku, daje nam informacje na temat istot duchowych. Opisując upadek człowieka nie pozostawia go bez nadziei zakończenia się tego stanu, co jest od początku przekazywane tym ludziom, którzy byli blisko Boga. W wielu miejscach Biblii opisane są wojny, jako konsekwencja klątwy którą Bóg położył na narody nie bedące Mu posłuszne, nie słuchające Jego głosu i nie wypełniające Jego przykazań. Czytając historię powstawania tych narodów (np. kananejczyków czy midianitów, sąsiadujacych z Izraelem)- np. na przykładzie kananejczyków dochodzimy do potomków Noego, do jego syna Chama, który popełnił niegodziwość względem swego ojca i Noe dowiedziawszy się o tym nie mógł go przekląć, ponieważ otrzymał on błogosławieństwo od Boga razem z całą rodziną ocaloną przez arkę. Dlatego obłożył klątwą czwartego syna Chama Kanana, z którego pochodzą narody kananejskie. Narody kananejskie niezależnie od klątwy wydanej na ich ojca dopuszczały się wielu grzechów i bardzo złych rzeczy o czym informuje nas historia Biblijna i Bóg musiał interweniować, żeby nieprawość nie przekroczyła zamierzonych granic, podobnie jak było z potopem, zniszczeniem Sodomy, zniszczeniem rodu Korego i wiele innych przykładów. Do tego celu Bóg użył Izraela, któremu obiecał dać tą ziemię. W innym przypadku Bóg chciał zniszczyć Izraela na pustyni i nie dlatego, że byli niewinni tylko, że grzeszyli przeciwko Bogu. Dopiero wstawiennictwo Mojżesza uratowało ten naród. Bóg nie karze ludzi niewinnych, tylko świadomie i z premedytacją grzeszących, gdy ten grzech zagraża rozwojowi ludzkości. Bóg jest miłością, ale jest też sprawiedliwością, która jest podstawą Jego Tronu. Od grzechu w Edenie zaczęła działać sprawiedliwość w postaci egzekwowania kary za grzech. Potem, żeby człowiek mógł dokładniej poznać grzech i swoją niedoskonałość, Bóg dał prawo przez Mojżesza, które dodatkowo obciąża ludzi. Dopiero przez Jezusa została objawiona miłość Boga do człowieka. Ale dobrze zrozumiana miłość to także kara za nieposłuszeństwo i bałwochwalstwo, po to, żeby go nauczyć drogi sprawiedliwości i prawdy. Pan Bóg zanim dozwolił na upadek człowieka z namowy szatana, przewidział jego konsekwencje i zaplanował wybawienie przez ofiarę Swego Syna i doprowadzenie wszystkich ludzi do zmartwychwstania, by dać im nową możliwość życia już w warunkach doskonałych w Królestwie Bożym. Jezus powiedział np., że lżej będzie ziemi sodomskiej niż miastom które nie słuchały Jego ewangelii. To znaczy, że Jezus umarł za wszystkich i wszyscy będą uwolnieni od grzechu i śmierci. Taka świadomość pozwala poznać Boga nie jako tyrana, tylko jako miłującego swoje stworzenie, które uczynił i pragnącego, żeby każdy człowiek jako syn marnotrawny do Niego powrócił i cieszył się jego błogosławieństwem. Pismo Święte Jako list Boga do człowieka, który przekazuje mu Swoje zamiary względem niego, należy czytać i analizować cały, to jest Stary i Nowy Testament. Wtedy dochodzimy do pełni poznania Boga i Jego charakteru. Mam takie głębokie przekonanie, że wszystkie dobre i złe wydarzenia będą cenną lekcją dla człowieka w przyszłości, bo wierzę w Jego wielką mądrość, a także i moc, która tego dokona. Bo Bóg nie stworzył człowieka po to żeby cierpiał i umierał przez całą wieczność. To był dobrowolny wybór naszych praojców i ten okres doświadczenia ludzkości w złem niedługo się skończy, gdyż świadczą o tym znaki, które wypowiedział Jezus. W Bożym królestwie nie będzie już miejsca na zło – będą tam tylko ludzie szczęśliwi. Takiego Boga poznałam ze słów Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urszullaa
Dreamer - dziękuję za zaproszenie na topik, na razie Was trochę poczytam, niestety nie mam tylu wiadomości i pewnie od czasu do czasu o coś zapytam, Kamelio, oczywiście przekaz Pro Christ będę oglądała już chyba po raz trzeci. Pochodzę z miasteczka w którym co roku odbywają się tygodnie ewangelizacyjne, w których również biorę udział. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia przypomiałaś mi kazanie relolekcyjne, na księdza byś się nadała. Każdy ma jakieś przekonania, świat istnieje miliardy lat a nie 6 tysiecy jak mówi Biblia, Eden to metafora.Religia to taki supermarket i każdy wybiera to co mu pasuje. Tylko na Boga niech niech nie mówi że to i tylko to istnieje bo tak mu nakładł jego kapłan do głowy. \" Nie udacie sie za bogami obcymi, za bogami narodow, ktore są około was.\" Mówi Bóg Biblii, więc sam przyznaje, że inni Bogowie są. Chrzecijanstwo na tych ziemiach nie istniej miliardy lat, ale tysiąc z kawałkiem, kiedyś go nie było i kiedyś nie będzie. Rodowód Wielkiej Nocy za jest bardzo odległy. Z nieprzebranego bogactwa wierzeń, mitów i symboli, wywodzących się nieraz z zamierzchłych czasów, swoje wzorce czerpała religia chrześcijańska. To na ich podstawie kształtowała się obrzędowość Wielkanocy. Tradycyjnie w największej ilości i pod różnymi postaciami występowały jajka. Jajko od najdawniejszych czasów było symbolem życia, płodności i miłości. Jako symbol występowało w sumeryjskiej Mezopotamii, starożytnym Egipcie i Rzymie a nawet w Indiach i na Filipinach. W mitologii słowiańskiej i polskiej, jajko uznawane było za potężny amulet przeciw czarom i złym mocom. Zdrowych i wesołych świąt, smacznego jajeczka i mokrego dyngusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dreamer - dziękuję za zaproszenie na topik, na razie Was trochę poczytam, niestety nie mam tylu wiadomości i pewnie od czasu do czasu o coś zapytam," Ja nie mam nic do zapraszania, to wolny kraj i wolne forum, więc zaproszony jest każdy, kto chce dyskutować. Myślę, że nie chodzi o wiadomości. Jak mówił Einstein - "Wyobraźnia ważniejsza jest niż wiedza". I myślę, że te sprawy są ważniejsze w odczuciu, pojmowaniu jakimś takim duchowym niż znajomości ustalonych ciągów słów, rytuałów, obrzędów i ustalonych interpretacji. (To oczywiście tylko moje wyobrażenie). \"Do tego celu Bóg użył Izraela, któremu obiecał dać tą ziemię. W innym przypadku Bóg chciał zniszczyć Izraela na pustyni i nie dlatego, że byli niewinni tylko, że grzeszyli przeciwko Bogu. Dopiero wstawiennictwo Mojżesza uratowało ten naród.\" To Mojżesz musiał się wstawiać u Boga, żeby uratować naród - Mojżesz - człowiek - jednostka niedoskonała - u wszechmocnego, wszechwiedzącego i kochającego Boga? Trochę bez sensu. Właściwie to jak dla mnie bardzo bez sensu. I sprawia to wrażenie bardzo niejednolitej koncepcji - raz Bóg jest taki, kiedy indziej inny - wygląda jak zebranie różnych wyobrażeń z doklejonymi teoriami jak je pogodzić. \"Kiedy sprawa doprowadzona została do końca po myśli Żydów, to znaczy kiedy już \"pozabijali wszystkich mężczyzn (...) uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów\" stanęli dumni z siebie wodzowie przed obliczem Mojżesza i kapłana Eleazara w nadziei na pochwały i odznaczenia, rzekł do nich : \"Czemuście niewiasty zachowali?\" Chcąc nie chcąc musieli wojacy powybijać wszystkie kobiety, jedynie dziewice pozwolono im zachować przy życiu dla własnych uciech.\" O tym już kiedyś tu trochę pisaliśmy - bo to rzeczywiście dosyć obrazowy fragment, że coś z tą wizją Boga-miłości w Biblii nie do końca jest ok. \"Aby mówić o tych trudnych fragmentach ze Starego Testamentu nie wystarczy przeczytać wyrwanych zdań z całości.Czesto zbyt pobieżna znajomość Biblii prowadzi do bardzo błędnych wniosków Bo często bardzo istotny jest cały ciąg zdarzeń a najbardziej tło historyczne i obycazajowe tamtych lat. Powinniśmy znać całą historię i los człowieka, gdyż to wszystko przeżywali ludzie, jako konsekwencję nieprzestrzegania prawa Bożego, a z drugiej strony szybkiego rozwoju grzechu i zła.\" Kamelio - Hitlera też będziemy tłumaczyć kontekstem, tłem społeczno - politycznym tamtych czasów? Bo to właściwie nic dziwnego, że stało się to co się stało w hitleryzmie - można by powiedzieć, że warunki i niedoskonałość ludzka to w zupełności tłumaczą. Ale czy to wszystko mimo tego jest mniej okrutne, obrzydliwe? Więc czy to opisane zdarzenie z Biblii jest w stanie przez jakiś kontekst być mniej okrutne? A tamci wojownicy to jak by się tłumaczyli - może, że tylko wykonywali rozkazy (z góry)? Chyba, że to wszystko jest jakąś wielką metaforą. Ale czy wówczas cała reszta może być odczytywana tak dosłownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Nie udacie sie za bogami obcymi, za bogami narodow, ktore są około was.\" Mówi Bóg Biblii, więc sam przyznaje, że inni Bogowie są.(cyt Marquita) ale często określa ich jako \"fałszywych bogów\" wytworzonych własną wizją i wyobraźnią. Nigdy nie powiedział ze są prawdziwymi ,istniejącymi na prawdę bogami 1Krn 16:26 Bw \"Gdyż wszyscy bogowie ludów to nicości, Pan zaś stworzył niebiosa.\" 2Krl 19:18 Bw \"i powrzucali ich bogów w ogień, lecz nie byli to bogowie, ale dzieło rąk ludzkich z drzewa i z kamienia, więc mogli je zniszczyć.\" 1Kor 8:5 Bw \"Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy Jr 10:11 Bw Ale Pan jest prawdziwym Bogiem. On jest Bogiem żywym i Królem wiecznym. Tak mówcie o nich: Bogowie, którzy nie stworzyli nieba ani ziemi, zginą z ziemi i spod tego nieba.\" Mk 12:32 Bw \"I rzekł do niego uczony w Piśmie: Dobrze, Nauczycielu! Prawdę powiedziałeś, że Bóg jest jeden i że nie masz innego oprócz niego;\" Kamelia przypomiałaś mi kazanie relolekcyjne, na księdza byś się nadała (cyt Marquita) :):):) hihihiihihi. Ktoś pytał o moje wyznanie. Jestem wyznania protestanckiego, może na pastora bardziej niż na księdza :):):)hihihihihihi A tak na margineie daleko mi jeszcze do wiedzy pastorów których mam okazję słuchać na niedzielnych kazaniach. Uczę sie ciągle> I Bóg ciągle zaskakuje mnie czymś nowym w swoim Słowie.:) Ale dlaczego dreamer uważasz ze wstawiennictwo Mojzesza nie mogło być prośbą spełnioną przez Boga. Wierzę i jestem pewna ze Bóg wysłuchuje próśb tych którzy są Mu wierni. Sprawia tak, ze modlitwy zanoszone przed Jego tron są realizowane przez Niego. Dreamer ciągle zarzcuasz Bogu okrucieństwo, a nigdy nie wspomnisz i nie skomentujesz Jego miłości i zbawienia, o ratunku dla ciebie w Jezusie, o zapłaceniu twojego długu przez przelaną krew, tego nie dostrzegasz? Nie wierzysz ze Jezus umierał też dlatego zebyś Ty mógł być na wieki w niebie? zapłacił za twoja radosną wieczność. Nie wierzysz ze to też prezent dla Ciebie?:) Bóg błogosławi tym którzy strzegą Jego przykazań i chodzą Jego drogami. Kara była spowodowana nieposłuszeństwem i zatwardziałością, Bóg jest sprawiedliwością. jego słowo mówi: Pwt 11:26 Bw \"Oto ja kładę dziś przed wami błogosławieństwo i przekleństwo(27) Błogosławieństwo, jeżeli będziecie słuchać przykazań Pana, Boga waszego, które ja wam dziś daję; (28) a przekleństwo, jeżeli nie będziecie słuchać przykazań Pana, Boga waszego, i zejdziecie z drogi, którą wam dziś wskazuję. cały rozdział 11 Ks. Powt. Prawa 11:1-32 to Boże obietnice dla Jego ludu, obietnice błogosławieństw, jako konsekwencji milości, wierności, oddania całego serca i całej duszy. Pwt 30:19 Bw \" Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo,\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelia przecież
religie podlegają takim samym prawom jak inne sfery, rośliny, zwierzęta, ludzie, bogowie, wszystko podlega tym samym prawom co my.Wielu z bogów, w jakich się wierzy i wierzono - nie istniało.Nie istnieło dopóki nie pojawili się ich wyznawcy, gdyż ci nieświadomie dali życie własnym bóstwom. wystarczy przypomnieć sobie mitologię czy jakiekolwiek inne religie posiadające swoich bogów. W chwili obecnej można powiedzieć, że istoty te istnieją, gdyż myśl ludzka dała im życie i siłę. Bóstwa bytują na płaszczyźnie astralnej dzięki energii swoich wyznawców, którzy wierząc w nich tym samym przesyłają ją im , są to byty, których nie można lekceważyć, ale podlegają takim samym prawom jak ludzie, też nienawidzą innych, zabijają i jak Bóg Biblijny mają bardzo wybujałe ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala1
Kamelio, czy mogłabyś mi przypomnieć biblijną naukę o niesporządzaniu wizerunków? Jestem katoliczką, ale w tym miejscu zgadzam się z protestantami, że nie należy np. koronować figur Maryi czy świętych. W ogóle protestantyzm bardzo mnie zainteresował. Nie zmienię wyznania, ale coraz bardziej mnie przekonujesz Kamelio :) Wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olalo1 to jest 2 przykazanie dekalogu usunięte przez KK w wersji skróconej dekalog wpisany w katechizm Koscioła katolickiego nie zawiera tego przykazania , 10 zaś podzielono na 2 części ( nie pożądaj żony bliżniego swego- 1 część, 2 ani żadnej rzeczy, która jego jest)- aby zachować poprawną ilość 10, po usunięciu 2 przykazania.:( Kpł 26:1 Bw "Nie będziecie czynili sobie bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, ani też umieszczali kamiennych obrazów w ziemi waszej, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym." Pwt 5:8 Bw "Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią." (9) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, Pwt 4:16 Bw "abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety,"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaat
jak czytam co piszecie o biblii i waszym bogu na myśl przyszedł mi godform, większość godform ma złożoną i dualistyczną naturę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala1
Kamelio, dziękuję. Zgadzam się z Tobą. Na stronie: http://www.adwent.pl/pytania/index.html wyczytałam takie słowa: "Nie ma w Biblii niczego, co wskazywałoby na to, ze Izraelici oddawali cześć Skrzyni Przymierza Pańskiego czyli Arce. Kiedy zaś zaczęli ją traktować jako relikt, który sam w sobie posiada nadprzyrodzona moc – posyłając na pole bitwy z Filistynami (1 Sam. 4,1-11) i sądząc zabobonnie, że sama jej obecność (bez ich nawrócenia się do Boga) przyniesie im zwycięstwo – wówczas Bóg dopuścił na nich porażkę, a Arka dostała się w ręce Filistynów. Bóg jednak zamanifestował tam swoją moc, tak że na Filistynów spadła plaga, dlatego czym prędzej ją odesłali (1 Sam. 6, 1-21). Podobnie było z miedzianym wężem, który miał symbolizować Boża moc i tak to rozumieli przez wiele pokoleń Izraelici – kto spojrzał na miedzianego węża był uleczony z plagi jadowitych węży, która spadła na Izraela za grzech na pustyni (4 Mojż. 21,6-9). Jezus użył tej metafory do siebie – kto spogląda na Niego będzie zdrowy duchowo. W każdym razie, kiedy Izraelici wiele pokoleń później zaczęli zwracać się zabobonnie do samego miedzianego węża, jakby to w nim była nadnaturalna moc, wówczas Bóg nakazał tego węża zniszczyć. Uczy nas to, że cokolwiek stanowi dla ludzi przedmiot kultu, nawet jeśli ma wyobrażać Boga, np. obrazy czy figury w Kościele Rzymskokatolickim – jest przeciwne drugiemu przykazaniu Dekalogu (2 Mojż. 20, 4-6), gdyż cokolwiek odbiera kult Bogu, poniekąd wywyższa jego nieprzyjaciela." ... bo katolicy, czyli moi współwyznawcy, często tłumaczą, że Bóg popierał cześć dla przedmiotów każąc wykonać Arkę czy węża miedzianego. Zrozumiałam, że to uzasadnienie nie ma racji bytu i jest sprzeczne z Biblią. Nie rozumiem klękania przed obrazem Matki Boskiej, np. podczas nowenny do MB Nieustającej Pomocy. Jest napisane, że na dźwięk imienia Jezusa ugnie się każde kolano, istot ziemskich i ponadziemskich. Jest też napisane, że zwracanie się do zmarłych jest obrzydliwe, a przecież wszyscy święci to zmarłe osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też kiedyś jako katoliczka nie mogłam pojąć takiego hołdu dla człowieka, dla stworzenia, a nie dla Stwórcy. Czytając Biblię widziałam razące sprzeczności i nie mogłam obojętnie trwać w nauce tak ogromnie sprzecznej z wolą Boga zapisaną w Jego testamencie. Jezus otworzył moje oczy na wiele spraw i teraz wiedzie mnie i moja rodzinę swoimi drogami zgodnymi z Jego wolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×