Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość fre
to w końcu ktoś w ogóle do piekła idzie skoro Bóg wszystkim wybacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D nawet nie wiesz jak bardzo potrzebowałam dziś usłyszeć o Jezusie :D dziekuję Panu za Ciebie ... czy będziemy mogły kiedyś pogadać ... potrzebuję świeżego spojrzenia na pewien mój problem tymczasem dobrej nocy, z Bogiem PS. dzięki za linki, tych kościołów nie odwedzałam (wirtualnie ;)) ja jestem blisko zielonoświatkowego, choć oficjalnie poza zborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
No wlaśnie, kto wobec tego idzie do czeluści piekielnych, skoro nawet sam Hitler się do tego nie kwalifikuje? Ja nie panimaju tego, za głupia jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
A może Hitler pójdzie do Nieba, bo przeprosił, a do piekla pójdą więżniowie mordowani przez niego, bo oni umęczeni umierali zwątpiwszy w Pana. Tak, na pewno tak to się odbywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fre
Hitler w piekle jest, przed chwilą pokazywali egzorcyzmy Annelise Michel i był tam Hitler, jako demon z piekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytam sobie chwile.Ponieważ pewna osoba która wczoraj pisała na mnie obelgi powiedziała że mam sobie poczytać co tu piszecie.... osobiście uważam że osoba z którą wczoraj pisałam była fanatykiem wiary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiadkowie Jechowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urszullaa
Zainteresował mnie Wasz topik, domyślam się, że większość z Was jest wyznawcami religii protestanckiej[nie jestem pewna, czy jest to właściwe określenie]. Z przyjemnością poczytam wszystko od pierwszej strony. Wychowałam się w rodzinie katolickiej, obecnie za sprawą mojego męża często chodzę do kościoła ewangelickiego. Zaczynam poznawać Biblię -niestety, w domu rodzinnym nie miałam takiej okazji. Na pewno ten topik przybliży mi jej zrozumienie. Dziękuję Wam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer od zawsze masz problem z Bogiem w trzech osobach. Jezus nie jest Ojcem. Woda (Ciecz, Para, Lód)\" Oczywiście, że mam problem ze zrozumieniem tego - bo nie rozdzielacie Jezusa-człowieka od Boga i mówicie o jednym Bogu ale trzech osobach. A dlaczego \"nie można\" mówić o jednym Bogu i powiedzmy 6 miliardach osób ? \"Problem jest taki,że ja sama sobie nie wybaczę, a jak ktoś chce wybaczyć, uważam go za zbyt poblażliwego. Poza tym uważam, że Bóg NIE POWINIEN wszystkim wybaczać, powinien oceniać calokształt życia człowieka.\" Wiem, że to było nie do mnie, ale się niecnie wtrącę. Jakkolwiek pojmujemy Boga, czy możemy powiedzieć, że on czegoś nie powinien? Myślę, że nie. Było tu już nie raz o tym. Oczywiście z przeróżnych punktów widzenia. Ja napiszę mniej więcej ze swojego. Bóg to tak naprawdę miłość - miłość absolutna, idealna. Ludzie to jednostki nieidealne, z popełnianiem błędów wpisanych w ich obecne istnienie. I myślę, że bóg - ta właśnie miłość bardzo dobrze o tym wie, że przecież stało się to tak za jego sprawą. Więc widocznie jest w tym jakiś cel. A skoro jest miłością to jest to cel dobry. Tylko, że my go nie pojmujemy. I myślę, że to co czujesz jest także częścią jego miłości - popełniłaś błędy, których bardzo żałujesz - teraz możesz rwać włosy z głowy, tylko czy coś się z tego powodu zmieni? A możesz także sobie wybaczyć. Nie wybaczyć i przejść z tym do \"porządku dziennego\", ale wybaczyć, zaakceptować i pozwolić by sprawiło to wszystko, żebyś stała się lepsza. Rozgoryczenie, żal niczego nie buduje - może czasowo są też potrzebne - ale jeśli ktoś się zasklepi na nie - i później niezmiennie całe życie się w duszy biczuje to myślę, że to nic lepszego. Że lepiej starać się robić coś dobrego. Teraz pewnie mi się dostanie za \"herezję\", ale ja myślę, że tamte dzieci - a właściwie tamte dusze wiedziały, że się nie urodzą. Że same sobie wybrały to doświadczenie. I wróciły tak skąd przyszły na chwilę - do światła, miłości, Boga, nieba, raju - czy jak to inaczej nazwać. I także Ty tam wrócisz - jednak teraz masz pewne doświadczenie do przeżycia - i zależy to od Ciebie czy nauczysz się z niego czegoś dobrego - masz taką szansę. Ale musisz pogodzić się z sobą. Bóg pogodził się z Tobą i tym doświadczeniem dużo wcześniej - gdy sama wyruszałaś od światła do życia w tym wcieleniu. I też tam wrócisz - tyle, że z pewnym doświadczeniem. I kiedyś wyruszysz w kolejną drogę, gdy to doświadczenie będzie Ci pozytywnie towarzyszyć i pozwoli być jeszcze lepszą i poznawać doświadczenia lepsze. Wiem, że brzmi to jak bełkot, ale nie potrafię tego dobrze wyrazić. Ale myślę, że niezależnie od poglądu - masz teraz wybór - albo przekształcić to co przeżywasz w coś dobrego (to wiąże się z pogodzeniem ze sobą, wybaczeniem sobie) - albo popełnianie tych błędów wciąż na nowo - poprzez rozdrapywanie tych spraw - a rozdrapywanie tworzy nam otchłanie rozpaczy - w odmętach których ciężko cokolwiek dobrego zrobić. Wszystko zależy od Ciebie tu i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mogę zapytać jakiej wiary,wyznania są założyciele tego tematu?" Mądralka rzeczywiście była Świadkiem Jehowy, a może nie tyle samym Świadkiem, co osobą zainteresowaną tym nurtem i raczej mocno podzielającą jego poglądy. Ale bardzo dawno jej tu nie widziano - chyba, że pod innym nickiem i się nie ujawniła. "Zainteresował mnie Wasz topik, domyślam się, że większość z Was jest wyznawcami religii protestanckiej[nie jestem pewna, czy jest to właściwe określenie]. Z przyjemnością poczytam wszystko od pierwszej strony." Tu jest raczej tygiel różnych światopoglądów - chociaż akurat z kręgów kultury chrześcijańskiej i tych okolic - (niestety nie ma przedstawicieli innych religii z którymi także można by podyskutować). Z czytaniem od pierwszej strony lepiej daj sobie spokój - zanim dotrzesz do tego momentu to pewnie dużo przybędzie. A pewne sprawy i tak się powtarzają - więc chyba lepiej przyłącz się na bieżąco i wyrażaj swoje poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelku, nie wiem , czy to napisałam, a może w natłoku słów, których było dużo nie zrozumiałaś. Bóg wybacza tym , którzy przyjdą do niego ze szczerą pokutą, czyli pragnieniem zmiany (tzw, w języku dawnym \"upamiętania\"), czyli chęci odwrotu od swoich starych grzechów. Odwrócą od tej starej drogi życia i zwrócą się o przebaczenie do Jezusa, który daje NOWE ZYCIE i mówi ze stare wszystko przeminęło. To nazywa się łaską, darem za darmo. Ale nie wszyscy ludzie chcą przyjść do Boga z wyznaniem swoich grzechów, nie wszyscy uwierzyli w Jezusa, czyli w to przebaczenie, przez zapłatę ceną krwi. I tacy, którzy to odrzucili ( bo uważają ze są dobrzy, bo nie są źli, bo jakoś to będzie, bo może trafią do czyśca,bo Jezus to nie Zbawiciel....bo mam to gdzieś...itd) niestety pójdą do piekła. Stanu pośredniego nie ma. Jest tylko Jezus i ratunek w Nim, przez wyznanie własnych grzechów przed Bogiem i zmycie ich z siebie, zrzucenie tego ciężaru win. Albo odrzucenie tej Bożej oferty zbawienia (ratunku ) od potępienia. Bóg ze swojej strony uczynił już wszystko. Ukarał wzystkie grzechy w Chrystusie na krzyżu. On powiedział: Rz 6:23 Bw \"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.\" konsekwencją grzesznego zycia jest śmierć ( wieczna) i nie ma od tego odwolania. Ale Bóg widząc grzesznika ze nie umie nie być grzeszny tą smiercią ukarał wsłasnego Syna Jezusa Chrystusa. To jest ta zapłata. J 3:16 Bw \"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.\" Rz 5:8 Bw \"Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.\" a teraz ci którzy to przyjęli, (uwierzyli, zaakceptowali, zrozumieli, ze zamiast mnie i osądu nad moimi grzechami Bóg osądził już Zbawiciela) mają prawo do wiecznego życia i przebaczonych grzechów. Nie każdy to przyjmuje, ale ci co przyjęli: J 1:12 Bw \"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,\" Kto zatem nie przyjmie ofiary Jezusa, jak ten drugi morderca na krzyżu obok Jezusa- pójdzie do piekła. Jeden uwierzył ze Jezus jest Zbawicielem drugi kpił sobie z Niego i nie był w stanie uwierzyć. Kto przyjął Jezusa, zmył swój brud w Jego przebaczeniu \"RODZI SIĘ NOWYM CZŁOWIEKIEM \" Ciało ma to samo, ale dostaje nowego ducha, Ducha Chrystusowego. Jezus powiedział do Nikodema: Jan 3. Jezus, rzekł mu: jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. (6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. (7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić. 1J 5:12 Bw \"Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.\" 1J 5:13 Bw \"To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.\" pewnie zaraz zarzucicie , ze to niesprawiedliwe, bo jak można być złym człowiekiem i poprosić Jezusa o przebaczenie i już. Bóg zna szczere serce, pragnace przebaczenia i nowego życia. Nie można uwierzyc na trochę, albo...wyznać grzechy jak na spowiedzi, a potem na nowo żyć tak samo, czynić źle i paprać sie w poprzednim brudzie, gdy ktoś tak czyni znaczy to ze nigdy szczerze nie uwierzył w Jezusa,. nie poprosł Go o zmianę, o przebaczenie i nowe zycie. Po człowieku, który uwieirzył ewangeli (dobrej nowinie o łasce i przebaczeniu za darmo) prowadzi na prawdę nowe życie, jest innym człowiekie, taka zmiana to zmaiana o 180 st.Jest szczera i prawdziwa. Owoce wiary są bardzo mocno widoczne, zyje on dobrym zyciem wypełnionym dobrymi uczynkami, wielbi Boga za to co dla niego uczymnił i kocha ludzi, czyni dobrze.Boga nie da się oszukać. Teraz dziś mozesz przyjść do Jezusa i zacząć zyć nowym życiem dla Niego. Tylko to musi być szczera decyzja. Bóg chce zamieszkać z kazdym, ale czy każdy tego chce.? Kto nie chce, odrzuca ofertę miłosci i przebaczenia od Boga, nie będzie z Nim żył wiecznie. Jezus mówi: Ap 3:20 Bw \"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.\" Potem zapewnia: Mt 9:6 Bw \"Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma moc na ziemi odpuszczać grzechy \" 1J 5:13 Bw \"To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.\" Dz 3:19 Bw \"Przeto upamiętajcie i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze,\" - warunkiem przebaczenia jest \"upamiętanie się\" - żałowanie za grzechy i szczera chęc zmiany Dz 2:38 Bw \"A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego.\" Kto idzie zatem do piekła? To były ostatnie słowa Jezusa na ziemi Mk 16:15 Bw \"I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu. (16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Stwierdzam, świat to fatalnie skonstruowane miejsce." A może Ty po prostu patrzysz na niego przez fatalnie skonstruowane okulary? ---Uznaję, ze model: silniejszy zjada słabszego jest MORALNIE zły io biorę tu pod uwagę CAŁOŚĆ konstrukcji a nie tylko świat ludzi. "Pokonując wroga mamy możliwość realizacji własnych interesów. Pokonując wroga totalnie pozbywamy się problemu w ogóle." Hmm, mamy dobry przykład we współczesnych czasach - popatrz jak na tym dobrze wychodzi Europa, że się wzajemnie nie tłuczemy. Czy nie lepiej przyjąć ten sposób realizacji własnych interesów? ---Przykład dobry ale częściowo. UE jest projektem koniecznym (nie będę wdawał się tu w szczegóły, Traktat Lizboński uważam za bezsensowny) ale nie jest on, jako system wzjamenych powiązań, budowania (mozolnego i często na siłe i w sposób fałszywy) wspólnoty interesów, niczym innym jak kolejnym sojuszem jednych przeciwko innym. Wspólna Europa została wymyślona jako przeciwwaga dla USA i CCCP w szczególnych, bo porażających moralnie i materialnie czasach po II Wojnie. Po prostu zamiast do siebie strzelać, rozmawiamy ze sobą. Antagonizmy nie znikły, tylko wepchnięto je w pewien system. Idobrze. A wroga nie pokonasz nigdy totalnie. Im bardziej jesteś nastawiony na walkę tym więcej masz wrogów. Pokonasz jednego - znajdzie się inny. Wystarczy na to popatrzeć w kategorii polityki na poziomie państw - jakiego kraju najbardziej - najwidoczniej nie lubi się na świecie - USA - to fakt, że to pewnie w znacznym stopniu kwestia pewniej zazdrości "wam dobrze, dostatnio a nam nie" ale myślę, że przede wszystkim tego, że angażuje się militarnie w różne akcje na świecie (pomijam dyskusję czy słusznie czy nie - bo to zależy od ogromu rzeczy i każde takie zdarzenie jest inne). ---miałem raczej na myśli wiele przykładów ze starożytności, chocby likwidacja Galów jako suwerennego narodu, upadek i zanik wielu narodów i państw w Mezopotamii, a także politykę wyniszczania Indian przez USA jakże skuteczną. USA i jego relacje ze światem, to złożona sprawa, zgadzam się ale to nie ważne czy ich lubią, czy nie, ważne czy się boją. "Niejden naród, państwo zostało pokonanie totalnie i rozbite. " Także i w wyniku własnej agresji. Wystarczy popatrzeć na Niemcy w obu wojnach światowych. Agresja spowodowała, że stawały się ruiną. ---Także ale popatrz na przykład Rosji. Wielokrotny agresor, który utracił pozycję supermocarstwa, ale pokonany nie totalnie nie został, co więcej ma nawet lepszą opinię, niż na to zasługuje. Przykład Niemiec wskazuje też na to, zę trzeba było je pokonać totalnie aby przestały grozić sąsiadom. Tak samo z Japonią. Bez wojny wywołanej przez nich, nie staliby się oni obliczalnymi i pokojowymi krajami. To zasługa USA, które mając wiele win i wad, narzuciły pokonanym porządek demokratyczny i zmusiły do rezygnacji z ambitnych politycznych i militarnych planów. To jest przykład sensownie zastosowanej przemocy. Tak naprawdę na agresji może zyskać ktoś trzeci - zresztą jak w przysłowiu - "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta". ---zazwyczaj duży zje wyszstkich małych, tak jak Rosja sąsiadów. Miałem na myśli tylko to, ze natura ludzka jest niezmienną i podstawową motywacją w skali społeczeństw, narodów, nie jest empatia, miłość ale interest lub to co się często mylnie za ten interes uzna (tak jak Niemcy w czasach nazizmu). Nawet kooperując, także kierujemy się interesem, bo to nam się bardziej opłaca. Oczywiście, ze cenię sobie taki poziom refeleksji, który umożliwia współpracę z dotychczasowym wrogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
szkoda mi Dalajlamy, pójdzie do piekła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer piszesz o własnym wyobrażeniu Boga, Bóg Biblii rózni się często od ludzkich koncepcji na Boga i dowolnego własnego wyobrażenia i pojmowania Jego .To wszystko co On chciał powiedzieć człowiekowi o sobie przekazał w Piśmie Swiętym i o tym jest to forum. Już dawno nie słyszałm tu swiatopoglądu SJehowy, kiedyś tak, teraz piszą głównie protestanci i katolicy (jeśli chodzi o wyznania chrześciajńskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelio mam do Ciebie prośbę
Kamelio bardzo proszę Cię abys przedstawiła wersety z Biblii mówiące o wróżbach etc i może krótko scharakteryzowała . Chodzi mi o osobę Beatrycze 80 - wróżkę z tego forum - przedstawiłam jej , że to co robi jest grzechem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelio mam do Ciebie prośbę
14:56 Kamelia Wielkanoc. Największe święta chrześcijańskiego świata, a zatem: doroczne mycie okien, zaglądanie pod szafy, przegląd zawartości półek i wyrzucanie rzeczy niepotrzebnych, nagromadzonych przez ostatni rok. Dzień Sądu dla rupieci, które już od niepamiętnych czasów zalegają w mieszkaniu... Tu szczególne uznanie należy się naszym paniom - żonom, matkom, babkom, chociaż i panowie coraz częściej je wspierają, które z wielkim zaangażowaniem i poczuciem obowiązku podejmują trudy przygotowań przedświątecznych. Markety, odświętnie przystrojone, zapewniają nam wszystko co potrzebne będzie przy uroczyście przybranym stole. Obyśmy tylko zdążyli wszystko kupić i o niczym nie zapomnieć. I w końcu są. Święta, spotkania z rodziną, zabawa i nasze polskie(?) tradycje, jakże piękne. Kraszenie jajek. Czynność niezwykle radosna jak i umożliwiająca puszczenie wodzy fantazji. Odbywać powinno się w Wielką Sobotę, a zaangażowani w tą pracę powinni zostać przede wszystkim najmłodsi domownicy. Święcenie pokarmów (zwyczaj ten zapoczatkowany został już w VIII w.) odbywa się podczas porannej mszy w Wielką Sobotę. Jest to dzień szczególny, wszyscy odświętnie ubrani, z pięknie przyozdobionymi koszyczkami zmierzają do kościoła. I tęsknie wyczekiwany zajączek wielkanocny. Jest to jeden z najstarszych elementów obchodzenia Świąt Wielkanocnych. Jego symbol znajdujemy na kartkach świątecznych, obrusach, zastawach. Jednak najbardziej utkwił w świecie najmłodszych. Zajączek kojarzony jest przez nich przede wszystkim jako postać przynosząca prezenty w I dzień świąt. Wedle prastarych zapisków zając ma również symbolizować płodność. I oczywiście Śmigus Dyngus. Obchodzony jako "lany poniedziałek", czyli w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Zwyczaj ten ma na celu oblewanie małą ilością wody panien o wolnym stanie cywilnym, co wróżyło szybkie zamążpójście oraz zainteresowanie dziewczyną przez kawalerów. Dzisiaj już jednak, polewają się wszyscy, bez względu na płeć i wiek. Tradycją stało się również i to, że chcemy być w tym czasie z najbliższymi, zasiąść razem przy stole, porozmawiać o rodzinie, ostatnich wydarzeniach, naszych bolączkach i radościach - bo tak rzadko jest okazja aby zebrać wszystkich razem i dzielić się tym wszystkim. I szkoda tylko, że przedświąteczna gonitwa oraz tradycje wyrosłe z pogańskich obrządków, przysłaniają nam samego Chrystusa, który choć Panem i Królem stoi pokornie na uboczu i czeka, może na ciebie. Zapominamy, że On zmarł i zmartwychwstał tylko z jednego powodu, abyśmy mogli upamiętać się, zawołać o wybaczenie i odebrać zbawienie, które nam przygotował. Zapominamy o istocie tych świąt - to nasza, Polaków, największa tradycja. (R.P.) On sam mówi do ludzi: J 11:25 Bw "Rzekł jej Jezus: Jam jest zmarwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie." J 11:26 Bw "A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?" J 12:44 Bw "A Jezus zawołał donośnym głosem: Kto wierzy we mnie, nie we mnie wierzy, ale w tego, który mnie posłał." pozwoliłam sobie wkleic tekst Kamelii , uważam , że jest bardzo wartościowy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie wrózb ... „Kiedy wejdziecie do ziemi, którą daje wam Jahwe, wasz Bóg, strzeżcie się, żebyście nie zaczęli naśladować bezbożności mieszkających tam ludów. Niech nie będzie u was nikogo, kto by kazał przeprowadzać przez ogień swego syna lub swą córkę; kto by uprawiał wróżbiarstwo, zabobony, magię i czary; kto by praktykował zaklęcia, zasięgał porad wywoływaczy duchów, szarlatanów i pytał o radę zmarłych. Każdy bowiem, kto czyni takie rzeczy, budzi odrazę w Jahwe i z powodu tych właśnie bezbożności Jahwe, twój Bóg, usunie owe ludy z twojej drogi. A ty masz być całkowicie oddany twojemu Bogu, Jahwe.” 5 MOJŻ. 18,9-13 (BWP) „A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?” IZAJ. 8,19 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Utrudziłaś się mnóstwem swoich zamysłów. Niech wystąpią i niech ci pomogą badacze firmamentu niebieskiego, oglądacze gwiazd, którzy co miesiąc ogłaszają, co ma cię spotkać. Patrzcie, są oni jak ściernie, które pochłania ogień, nie potrafią uratować swojego życia z płomieni... każdy zatacza się w swoją stronę, tobie zaś nikt nie pomoże.” IZAJ 47,13-15 (BW) Biblia mówi: „...nie będziecie wróżyć ani czarować.” 3 MOJŻ. 19,26 (BW) „Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów... gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą... gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.” 5 MOJŻ. 18,9.12.14 (BW) „Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa. Ponieważ wzgardziłeś nakazem Pana, odrzucił cię On jako króla.” 1 SAM. 15,23 (BT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" dreamer piszesz o własnym wyobrażeniu Boga, Bóg Biblii rózni się często od ludzkich koncepcji na Boga i dowolnego własnego wyobrażenia i pojmowania Jego .To wszystko co On chciał powiedzieć człowiekowi o sobie przekazał w Piśmie Swiętym i o tym jest to forum.\" Oczywiście, że piszę o własnym wyobrażeniu Boga. A ono jest także dyskusją z innymi wyobrażeniami - i tym jest to forum. Tak myślę przynajmniej. No i według mnie Bóg Biblii jest tak samo tylko ludzką koncepcją - jakimś drobnym fragmentem \"czegoś\". Od innych koncepcji oczywiście, że się różni, bo gdyby się nie różnił to by nimi był. Ty też piszesz o własnym wyobrażeniu Boga - tyle, że opartym na Biblii i przekonaniu, że to jest właściwie wyobrażenie Boga. I to absolutnie zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musisz pytać tutaj
jest źródło http://www.nadzieja.pl/infobiblia/polski/pieklo.html mozesz kopiować do woli, tylko pamiętaj nie ma nic gorszego niż egzegeci, przez takich jak oni nie ma możliwości dowiedzieć się czego to właściwie naprawdę nauczał Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy fragment
Sodoma i Gomora zostały ukarane ogniem wiecznym ale nie palą się do dnia dzisiejszego. Biblia mówi: „Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to.” JUDY 7 (BW) Ogień będzie nieugaszony ale wygaśnie, gdy już nic nie zostanie do spalenia. Biblia mówi: „W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje, i zbierze pszenicę swoją do spichlerza, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym.” MAT. 3,12 (BW). „Uczynisz, że będą jak w piecu ognistym, Gdy się zjawisz... Pan w gniewie swoim pochłonie ich, A ogień ich pożre.” PS. 21,10 (BW) Ogień oczyści całą ziemię. Biblia mówi: „A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.” 2 PIOTRA 3,10 (BW) Kto zginie w jeziorze ognia? Biblia mówi: „I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.” OBJ. 20,15 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżbiarstwo
Wróżenie jest przez Boga zabronione. Biblia mówi: „Kiedy wejdziecie do ziemi, którą daje wam Jahwe, wasz Bóg, strzeżcie się, żebyście nie zaczęli naśladować bezbożności mieszkających tam ludów. Niech nie będzie u was nikogo, kto by kazał przeprowadzać przez ogień swego syna lub swą córkę; kto by uprawiał wróżbiarstwo, zabobony, magię i czary; kto by praktykował zaklęcia, zasięgał porad wywoływaczy duchów, szarlatanów i pytał o radę zmarłych. Każdy bowiem, kto czyni takie rzeczy, budzi odrazę w Jahwe i z powodu tych właśnie bezbożności Jahwe, twój Bóg, usunie owe ludy z twojej drogi. A ty masz być całkowicie oddany twojemu Bogu, Jahwe.” 5 MOJŻ. 18,9-13 (BWP) Jedynie Bóg zna naszą przyszłość. Biblia mówi: „A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?” IZAJ. 8,19 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżbiarstwo
Nie da się pogodzić ze sobą jakiegokolwiek rodzaju magii i wiary chrześcijańskiej. Biblia mówi: „Wielu też z tych, którzy uwierzyli, przychodziło, wyznawało i ujawniało uczynki swoje. A niemało z tych, którzy się oddawali czarnoksięstwu, znosiło księgi i paliło je wobec wszystkich; i zliczyli ich wartość i ustalili, że wynosiła pięćdziesiąt tysięcy srebrnych drachm.” DZ. AP. 19,18-19 (BW) Jakiekolwiek uczestnictwo w praktykach magicznych jest przez Boga wyraźnie zabronione. Biblia mówi: „Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów; niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą. Bądź bez skazy przed Panem, Bogiem twoim”. 5 MOJŻ. 18,9-13 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżbiarstwo
Co Bóg mówi o ludziach, którzy używają amuletów? Biblia mówi: „Niech nie będzie u was nikogo, ...kto by uprawiał wróżbiarstwo, zabobony, magię i czary.” 5 MOJŻ. 18, 10 (BWP). Izajasz ostrzega: „W owym dniu usunie Pan ozdobę: sprzączki i diademy, i półksiężyce. Kolczyki, naramienniki i zasłony, zawoje i łańcuszki, i wspaniałe przepaski, flakoniki i amulety.” IZAJ. 3, 18-20 (BW) Wśród starożytnych kultur i ludów pogańskich opisywanych w Starym Testamencie amulety były bardzo rozpowszechnione. Podobnie jak w czasach biblijnych tak i teraz w przekonaniu niektórych ludzi amulety posiadają moc magiczną i chronią swego właściciela przed niebezpieczeństwami i negatywną energią. Ludzie noszą talizmany wierząc, że te przyniosą im szczęście i zapewnią powodzenie. Talizmanami są przeważnie kamienie, kryształy, krzyże celtyckie lub inna mistyczna biżuteria. Odznaczają się zwykle niewielkimi rozmiarami i są łatwe do noszenia przy sobie (np. kamyk, moneta, kolczyk, naszyjnik, bransoleta, łańcuszek wieszany na lusterku w samochodzie); pokryte bywają niekiedy specjalnymi znakami lub napisami. W przekonaniu ludzi, którzy noszą amulety, posiadają one siłę magiczną, która ich ochrania i pozwala osiągać sukcesy w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Wierzą oni, że talizmany posiadają pozytywną energię i lecznicze właściwości. W mniemaniu ich właścicieli amulety przekazują pozytywne wibracje, które napełniają ich poczuciem spokoju i bezpieczeństwa. Kiedy Izraelici sprzeniewierzyli się Bogu, zapomnieli o Bożych przykazaniach i zaczęli modlić się do bożków otaczających ich plemion pogańskich. W tych czasach odstępstwa i bałwochwalstwa naród Izraelski przejął od pogan ich zabobony i przesądy, między innymi wiarę w magiczną moc amuletów. Bóg ostrzegał i zapowiadał karę dla fałszywych proroków Izraela, którzy nosili amulety. Biblia mówi: „Tak mówi Wszechmocny Pan: Biada tym kobietom, które szyją czarodziejskie wstążki na wszystkie przeguby rąk i robią przepaski na głowy ludzi każdego wzrostu, aby łowić dusze! Czy chcecie wyłapywać dusze z mojego ludu, byle tylko swoje własne życie zachować? Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja zabiorę się do waszych czarodziejskich wstążek, którymi łowicie dusze, i zedrę je z waszych ramion, i jak ptaki wypuszczę na wolność dusze, które wy usidlacie. Zedrę także wasze przepaski i wyrwę mój lud z waszej ręki, aby nie pozostał w waszym ręku jako zdobycz — i poznacie, że Ja jestem Pan.” EZECH. 13, 18.20-21 (BW) Poganie posiadali również talizmany nazywane terafami lub bożkami domowymi. Te miniaturowe posążki trzymali w domu a w przypadku podróży zawsze zabierali ze sobą. Bóg przez Swoich proroków wypowiadał się zawsze przeciwko bożkom domowym kazał je usuwać spośród narodu Izraelskiego. Biblia mówi: „Jozjasz usunął też wróżbitów i czarodziejów, i bożki domowe, i bałwany, i wszystkie obrzydliwości, jakie pojawiły się w ziemi judzkiej i w Jeruzalemie, aby przywrócić ważność słowom zakonu, zapisanym w księdze, którą znalazł kapłan Chilkiasz w świątyni Pana.” 2 KRÓL. 23, 24 (BW) Bóg przez Swoich proroków ostro krytykuje tych, którzy wierzą w bożki i talizmany. Biblia mówi: „Tak niemądrym okazuje się i bezrozumnym człowiek, każdy złotnik rumieni się przed swoim bóstwem. Bo wszystkie te posągi to zwykłe kłamstwa i nie ma w nich ani śladu życia. Są one nicością, tworami śmiesznymi, które znikną zupełnie, gdy przyjdzie dzień sądu. Nie takim jest Bóg, zwany 'cząstką Jakuba'. Ten (Bóg) naprawdę stworzył wszystkie rzeczy... Jego zaś Imię brzmi: Pan Zastępów”. JER. 10, 14-16 (BWP). Talizmany i bożki nam nie pomogą, tylko Bóg może dać nam zbawienie. Biblia mówi: „Gdy będziesz krzyczeć, nie wybawią cię twoje ohydne bożki! Wiatr je wszystkie uniesie, zabierze powiew. Lecz kto na mnie polega, odziedziczy ziemię i posiądzie moją świętą górę.” IZAJ. 57, 13 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżbiarstwo
Praktykowanie jakichkolwiek form okultyzmu jest przez Boga zabronione. Biblia mówi: „Kiedy wejdziecie do ziemi, którą daje wam Jahwe, wasz Bóg, strzeżcie się, żebyście nie zaczęli naśladować bezbożności mieszkających tam ludów. Niech nie będzie u was nikogo, kto by kazał przeprowadzać przez ogień swego syna lub swą córkę; kto by uprawiał wróżbiarstwo, zabobony, magię i czary; kto by praktykował zaklęcia, zasięgał porad wywoływaczy duchów, szarlatanów i pytał o radę zmarłych. Każdy bowiem, kto czyni takie rzeczy, budzi odrazę w Jahwe i z powodu tych właśnie bezbożności Jahwe, twój Bóg, usunie owe ludy z twojej drogi. A ty masz być całkowicie oddany twojemu Bogu, Jahwe.” 5 MOJŻ. 18,9-13 (BWP) Jedynie Bóg zna naszą przyszłość. Biblia mówi: „A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?” IZAJ. 8,19 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżbiarstwo
Co Bóg mówi o tych, którzy radzą się astrologów i w astrologii szukają porad i odpowiedzi na życiowe problemy? Biblia mówi: „Utrudziłaś się mnóstwem swoich zamysłów. Niech wystąpią i niech ci pomogą badacze firmamentu niebieskiego, oglądacze gwiazd, którzy co miesiąc ogłaszają, co ma cię spotkać. Patrzcie, są oni jak ściernie, które pochłania ogień, nie potrafią uratować swojego życia z płomieni... każdy zatacza się w swoją stronę, tobie zaś nikt nie pomoże.” IZAJ 47,13-15 (BW) Astrologia jest sztuką przewidywania przyszłości na podstawie ruchów i położeń względem siebie różnych obiektów niebieskich: Słońca, Księżyca, planet, planetoid, gwiazd i gwiazdozbiorów. Astrologia naucza, że ciała niebieskie mają wpływ na losy człowieka. W czasach starożytnych była „boską wiedzą” o człowieku i wszechświecie, która formułowała prognozy dotyczące losów kraju ale także indywidualnych ludzi. W języku hebrajskim astrologia dosłownie oznacza „wróżenie z niebios”. Wróżbiarstwo jest sztuką przepowiadania przyszłości i odkrywania „wiedzy tajemnej” za pomocą różnych „magicznych” praktyk, np. kartomancji (wykładania kart), chiromancji (wróżenia z ręki), tarota, kryształomancji (posługiwanie się kryształami lub kryształową kulą) czy numerologii (badanie zależności liczb). Bóg zabrania takich praktyk. Biblia mówi: „...nie będziecie wróżyć ani czarować.” 3 MOJŻ. 19,26 (BW) Kiedy Izraelici mieli wejść do ziemi obiecanej — Kanaanu, Bóg ostrzegał ich, aby nie uprawiali czarów i wróżbiarstwa. Biblia mówi: „Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów... gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą... gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.” 5 MOJŻ. 18,9.12.14 (BW) Wróżbiarstwo jest grzechem wymienianym pośród innych ciężkich grzechów. Biblia mówi: „Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa. Ponieważ wzgardziłeś nakazem Pana, odrzucił cię On jako króla.” 1 SAM. 15,23 (BT) Kiedy król Nebukadnezar (Nabuchodonozor) miał sen proroczy, zawołał wszystkich magów, wróżbitów i czarowników aby powiedzieli mu o czym był jego sen. Jaka była ich odpowiedź na tą prośbę? Biblia mówi: „Wtedy Chaldejczycy odpowiedzieli królowi, mówiąc: Nie ma na ziemi człowieka, który by mógł spełnić żądanie króla; jak też w ogóle żaden wielki i potężny król nie stawiał takiego żądania wobec wróżbity, maga i Chaldejczyka.” DAN. 2,10 (BW) Astrolodzy Babilonu nie byli w stanie pomóc królowi rozwiązać zagadkę jego snu. Natomiast Bóg sprawił to, co wydawało się niemożliwe. Pobłogosławił darem Ducha Świętego swojego proroka Daniela, który dzięki temu mógł wyłożyć proroczy sen króla. Biblia mówi: „Daniel odpowiedział królowi tymi słowy: Tajemnicy, o którą pyta król, nie mogą wyjawić królowi ani magowie, ani wróżbici, ani czarownicy, ani astrolodzy. Jest jednak Bóg na niebie, który objawia tajemnice i wyjawia królowi Nebukadnezarowi, co się stanie w przyszłych dniach. A twój sen i twoje widzenie, które ci przeszły przez głowę, są takie..” DAN. 2,27-28 (BW). Daniel mógł opisać i wyjaśnić proroczy sen króla tylko dzięki Duchowi Świętemu, którego otrzymał od Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×