Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

frk--o tobie napisze,ze jestes przynajmniej uczciwy.Piszesz jak czujesz i nikogo nie zwodzisz.Wierze gleboko,ze otrzymasz laske wiary,poniewaz jej szukasz.Sadze tak,po tym,co piszesz.Jezeli powiesz Bogu swoje Tak,wypowiedziane Twoja wolna wola,On uczyni reszte.Wiem,ze tak sie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12.04.2008] 12:20 wattcher kamelia ma w sobie wiare.ten Dar Bozy.jednak bladi,bedac odszczepiencem o kurka... odszczepieńcem, od czego? od kogo? Bo na pewno nie od BOGA i od JEGO Słowa. nigdy nie unikam zadnych odpowiedzi a niejednokrotnie szanowny wattcherze udzielałam ci ich po kilka nawet razy, pamiętam dokładnie:) Sprawdziłeś dokładnie swoje przekonania katolickie w swietle Bożego Słowa??? nie boisz się, ze mozesz być odszczepieńcem od GŁÓWNEGO PNIA ŻYCIODAJNEGO DRZEWA JAKIM JEST JEZUS. Zweryfikowałeś swoje poglądy i swoje tradycje w oparciu o Biblię? Każdy dogmat i każdy obyczaj???? Bo jeśli jedno jest fałszywe- to trzeba odrzucić całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J.T Z Wasilkowa-nie daj sie zwiesc niektorym tu piszacym.Najswietsza Maryja Panna jest osoba niezwykla.Otrzymala od Boga dar Niepokalanego poczecia,jako jedyny czlowiek.Ponadto ,my nie modlimy sie do ludzi.Jezeli modlisz sie do Papiaza Jana Pawla II go,to modlisz sie nie DO NIEGO,ale za jego posrednictwe,wstawiennictwem,do Boga.Podobnie,gdy modlimy sie do Maryji,modlimy sie za jej wstawiennictwem.Jak mowi Jezus:"...czyz ja moge czegokolwiek odmowic mojej umilowanej matce"....Taki jest sens "modlenia sie do Matki Bozej",czy innych swietych. Jezeli chodzi o cuda.Wystarczy przeczytac o liscie,ktory pisal Jan Pawel II do ojca Pio,w sprawie modlitwy wstawienniczej o uzdrowienie matki kilkorga dzieci.Pozniej Jan Pawel II napisal do ojca Pio drugi list z podziekowaniem za modlitwe wstawiennicza.Kobieta ta zostala uleczona,mimo ze lekarze nie dawali jej zadnych szans.To jest wlasnie przyklad tego,o czym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio.Niestety-po prostu klamiesz,ze mi odpisywalas.Wielokrotnie pisalem o fragmentach Pisma Swietego,zadajac tobie pytanie,czy w twojej biblii tego nie ma?Nigdy nie otrzymalem odpowiedzi.Awiec jest prawda,to co ktos tu napisal,ze unikasz ,nie odpowiadasz na trudne dla ciebie pytania.Oto jedno z nich:czy w twojej biblii nie ma czasem fragmentu o ktorym pisalem nawet dzis,a mianowicie o ustanowieniu sakramentu pokuty,czyli spowiedzi sw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher - spójrz, jak mozesz zobaczyć: Mt 7:21 Bw "Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie." wolą Ojca watter jest modlitwa do stworzenia? czynienie medalików i traktowanie ich jak talizmanów? tworzenie obrazów i posągów ze złota i srebra wołanie do nich, i modlenie się w ubielbieniu do figur czy martwych kamiennych posągów? przenieniesienie boskiej czci na człowieka ,papieża? klękanie przed nim, ba: nazywanie go Ojcem Swiętym wbrew Bozemu Słowu: Mt 6:9 Bw " Ojcze nasz, któryś jest w niebie, " "Nikogo nie nazywajcie ojcem, bo jeden jest Ojciec wasz , ten który jest w Niebie" Ilu jest zatem ojców Swiętych? dwóch? i nie nazywaj tego atakiem na KK, kocham tych ludzi ale nie potrafię zrozumieć jak bardzo można mieć przysłonięte oczy na prawdę. To kolejna próba otworzenie twoich oczu TYLKO NA SŁOWO, TYLKO NA WOLĘ OJCA, który jest w Niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o podaj ten fragment dokładnie, który mówi o ustanowieniu pokuty? spowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio.Niestety-po prostu klamiesz proszę, nie mów fałszywego swiadetwa przeciwko swojemu bliźniemu, nie czytasz uważnie odpowiadałam na takie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mądre stwierdzenie
bardzo mądre stwierdzenie Kamelii : "Bo jeśli jedno jest fałszywe- to trzeba odrzucić całość." a tych " fałszywych " w kk jest wiele i niestety wielu z nas uczyniono katolikami bez wiary , bez zgody, bez poznania Jezusa..... ale możemy doszukac się prawdy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mądre stwierdzenie
czytam ten topik od pewnego czasu i nigdy nie zauważyłam by Kamelia kogoś obraziła a tym bardziej " czepiała " się kk tłumaczy z takim spokojem z taką miłością - widać dary Ducha św

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt. Kamelii \"i nie nazywaj tego atakiem na KK, kocham tych ludzi ale nie potrafię zrozumieć jak bardzo można mieć przysłonięte oczy na prawdę. To kolejna próba otworzenie twoich oczu TYLKO NA SŁOWO, TYLKO NA WOLĘ OJCA, który jest w Niebie\" to samo mogłabym powiedzieć to Tobie, nie rozumiem jak mozna mieć tak zamkniete oczy na PRAWDĘ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wattcher to nieporozumienie zdecydowanie, nikogo nie odsądzam, szanuję wszystkich ludzi, dla mnie ich przekonania są bez znaczenia, więc Twoje i Kamelii również. To co obserwuję, tylko potwierdza moje przekonanie że religie potrafią człowiekowi zamkąć oczy na prawdę:) tendencyjnie nastawione oko jest ślepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wattcher biblia prowadzi do podziałów i kłotni, samych sekt biblijnych jest ponad 300, byloby więcej gdyby pozwolono. Nawet jesli gorliwie temu zaprzeczasz nie zmienisz faktu że Jezus znał i stosował nauki Esseńczyków i nauki tego ktorego nazywasz sekciarzem- dowod przypowieści znane 500lat przed Jezusem w Indiach. Ludzie nie znajacy historii zasugerowani biblią mają kłopoty z oddzieleniem historycznych faktów od mitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie każda religia zamyka oczy ... Moim zdaniem Biblia nie jest po to, żeby pokazać Boga i nakłaniać do wiary w niego, modlitwy do niego itd., tylko po to, żeby poprzez pewną symbolikę ( a chyba każdy, kto miał z Biblią styczność, wie, że jest nią naszpikowana) pokazać, jak należy żyć, co jest dobrem, a co złem, jakie należy praktykować wartości, a przed jakimi się wystrzegać. Nie znam innych \"świetych\" pism, ale przypuszczam, że ich cel jest identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a że ludzie biorą dosłownie te pisma, budują się na nich przeogromne religie, które trwają wieki i potrwają jeszcze kolejne, to inna sprawa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to samo mogłabym powiedzieć to Tobie, nie rozumiem jak mozna mieć tak zamkniete oczy na PRAWDĘ(cyt. maała) ale ja mówilam wattcherowi o PRAWDZIE BIBILJNEJ, ty mówisz o swojej prawdzie. To ogromna różnica. wattcher masz już ten fragment o pokucie i sakramencie spowiedzi? pomóc...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacytuj Kamelio ten fregment z Biblii,w ktorym Jezus pyta po trzykroc Piotra,czy Go miluje.Jak myslisz?Czego on wg ciebie dotyczy?Skoro zgodnie z tym,co piszesz,nie wierzycie w sakrament pokuty,czyli spowiedz sw? (cyt wattcher) J 21:15 Bw "Gdy więc spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie więcej niż ci? Rzekł mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu: Paś owieczki moje." (16) Rzecze mu znowu po raz drugi: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Rzecze mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię miłuję. Rzekł mu: Paś owieczki moje. (17) Rzecze mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Miłujesz mnie? I odpowiedział mu: Panie! Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu Jezus: Paś owieczki moje. (18)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw zapytałeś mnie o ten fragment trzykrotnego potwierdzenia :"Tak miłuję Ciebie" przez Piotra,łącząc go z pokutą, na co ja napisłam: czy ten fragment chciałeś powiązać z pokutą???? ze spowiedzią???? Nie pomyliłeś się????? i potem wyjaśniłam o czym mówi ten fragment, bo nie o pokucie 10.04. godz. 16.36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potem zadano pytanie: i ja wiem ze o to ci chodziło w zwiazku z pokutą, 10.04.2008] 19:23 asdasd Kamelio a co powiesz na: Weźmijcie Ducha Świętego! Komu odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane” (J 20,22-23). Czy to akurat nie dotyczy spowiedzi i księdza, który odpuszcza? na co ja napisałam: 10.04.2008] 19:36 Kamelia (mk1974@interia.pl) Mk 2:7 Bw ". Któż może grzechy odpuszczać oprócz jednego, Boga?" Lk 5:24 Bw "Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma moc na ziemi odpuszczać grzechy" nigdzie w Biblii nie jest napisane ze mamy wyznawać grzechy przed kimkolwiek. Jedni drugim to co innego niż kapłanowi. Jeśli ja zgrzeszę przeciwko komuś to temu komuś wyznaję grzechy. Najpierw temu przeciwko któremu zawiniłam a potem Bogu. nawet w modlitwie Ojcze nasz ,,,,, jest napisane : "I odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" ja mam odpuścić grzechy np, sąsiadowi, który ukradł mi jabłka z sadu. gdy on przyjdzie prosić mnie o przebaczenie. 1J 1:9 Bw "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości." Ef 4:32 Bw "Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie." mamy wzajemnie odpuszczaś sobie jeśli by chodziło tu o spowiedz uszną do księdza to on też powinien mi (wzajemnie powiedzieć swoje grzechy) to nie o to chodzi, Bóg chce aby wyznawać winy przeciwko bliźniemu, temu któremu wyrządziliśmy krzywdę, jeśli on potrzebuje naszego przebaczenia (odpuszczenia), bo Bóg nam odpuścił grzechy wiec dlaczego mu mamy nie odpuścić bliźniemu. O tym też mówi przypowieść o dwu sługach i darowanych długach. Znacie? 19:43 Kamelia (mk1974@interia.pl) poza tym spowiedz na ucho do księdza została wprowadzona ponad 1000 lat od czasu pierwszych chrzescijan, wcześniej nie znano takich praktyk, więc te słowa na pewno nie mogły dotyczyć spowiedzi, bo pierwsi uczniowie tego nie czynili dołożyłąm jeszcze do tego link: o spowiedzi Kamelia (mk1974@interia.pl) http://jezusdlaciebie.ovh.org/grzechy.html tu więcej o spowiedzi i o bezpośrednim wyznawaniu grzechów Bogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ktoś dalej zapytal: 20:47 kamelio a jednak w biblii Jezus wyraźnie powiedział do apostołów:...komu odpuścicie grzecy będą odpuszczone..komu zatrzymacie będą zatrzymane.... więc..................? na co ja napisałam: 20:52 Kamelia (mk1974@interia.pl) Idea spowiedzi usznej pojawiła się dopiero około IV-V wieku n.e. w środowiskach monastycznych, początkowo w formie zwierzania się przełożonemu zakonu ze swych duchowych zmagań. Grzegorz VII (1073-85), sam zakonnik, próbował wprowadzić ją do kościoła, gdy stał się papieżem. Nakaz spowiedzi usznej wydał jednak dopiero "czwarty sobór laterański w roku 1215, "jak podaje katolicki katechizm. Cicha spowiedź grzechów do księdza zamiast do Boga została wprowadzona w 1215 r n.e. Odpuszczanie, o którym mówił Pan Jezus wiąże się z dyscypliną kościelną. Chrześcijanin, który otwarcie przekracza przykazania musi być napomniany, a jeśli trwa w grzechu usunięty, aby nie wystawiał reputacji kościoła na szwank, a kto się nawraca może być przyłączony. W tym celu każdy lokalny kościół otrzymał od Chrystusa autorytet odpuszczania i zatrzymywania, związywania i rozwiązywania: Mt. 18:15-18 „A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa. A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.” Odpuszczanie grzechów stanowi atrybut Boga, a nie człowieka. 1J 1:9 Bw "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości." Mk 2:7 Bw ". Któż może grzechy odpuszczać oprócz jednego, Boga?" Lk 5:24 Bw "Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma moc na ziemi odpuszczać grzechy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy o te fragmenty pytaleś? Mam nadzieję ze odpowiedz jest wyczerpująca i dokładna. Inaczej już nie potrafię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia o prawdzie biblijnej?? Miałam na myśli fakty historyczne i zjawiska dawno już wyjasnione- przykład tęcza.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zrozumiałaś mojego przykładu z tęczą:) albo udajesz ze nie wiesz o czym mówiłam. chcę zobaczyć jak On to robi.:) Jak rozszczepia się światło białe na pasma. Jak dzieją sie zjawiska które dziś nas zachwycają. Jest wiele takich zjawisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelia--ja nie wypowiadam falszywego swiadectwa ,tylko prawdziwe swiadectwo,a to jest zasadnicza roznica.Jako czlowiek gleboko wierzacy,unikam jakiegokolwiek mowienia zle o ludziach.Tu jednak nie mowie niczego falszywego,ale prawde.Prawda ta polega na tym,ze ty traktujesz wybiorczo Biblie o ktorej niby piszesz.Teraz kazesz mi poszukac fragment ustanowienia sakramentu pokuty po to,zeby utrudnic znalezienie prawdy.Ty,ktora masz archiwum z linkami na kazdy temat,napewno dokladnie wiesz,gdzie ten fragment sie znajduje,ale teraz udajesz,ze jest inaczej. Co do reszty twojej wypowiedzi.No nie moge wrecz uwierzyc.Klamiesz po raz wtory,ze nie atakujesz Kosciola rzymskokatolickiego.Chyba wczoraj,czy przedwczoraj czytalem jeden z twoich cyklicznie powtarzajacych sie atakow na KK.Tym razem twierdzilas,ze nasz Kosciol przyjmuje do swych szeregow zboczencow,co jest oczywistym klamstwem i WYPOWIADANIEM FALSZYWEGO SWIADECTWA PRZECIW BLIZNIM. Idzmy dalej.Do czego,czy kogo ty odnosisz fragment Pisma ktory cytujesz?Do chrzescijan?Do czlonkow KK?Jezeli tak,to sie gruuubo mylisz.Slowa te sa wypowiedziane przeciw wierzacym na pokaz.Nie wierzacym tak naprawde i nie stosujacym chrzescijanskich zasad,a udajacym,ze je stosuja.Przeciw obludnikom,ktorzy trzymaja sie regulek,a w sercy nie maja nic,procz pychy.Spojrz w swoje serce.Czy nie nalezysz czasem do nich?.Tacy sa wszedzie.W KK tez.Nie mowie,ze nie.Ale odnoszenie tych slow tylko do KK jest naduzyciem i niesprawiedliwoscia,oraz kolejnym atakiem na KK. Dalej.Czy KK modli sie do stworzenia?Przeczytaj jeszcze raz kilka moich ostatnich postow.Jest twoja zla wola i powtarzaniem regulek,ktorych cie nauczono u protestantow,ze nie przyjmujesz tego co ja pisze faktycznie,ale trzymasz sie swoich twierdzen,ktore mi przypisujesz.A wiec jeszcze raz:MODLIMY SIE DO BOGA,ZA POSREDNICTWEM SWIETYCH.Oczywiscie nie tylko,bo glownie modlimy sie bezposrednio do Boga.Sa jednak swieci,jak np.sw.Juda Tadeusz-patron spraw beznadziejnych.Sa kochani.Przykro mi,ze uznajesz ich za nieistniejacych.A swietych obcowanie,to jeden z dogmatow,ktorych nie negowal twoj idol-M.Luter,piszac swoje protesty. Dalej.Bog sie objawil.Dal poznac swoje oblicze w obliczu Syna.Jest to np.slynna Twarz z Calunu Turynskiego.No,wy oczywiscie mowicie, ze takiej SWietej Relikwii nie ma .Podobnie chusta sw.Weroniki,tzw.Mandylion.Obie relikwie maja bardzo ciekawa i burzliwa historie.W cudowny sposob uratowane,zbadane przez wielu uczonych,posiadajace np.m.in. pylki roslin z miejsca pochodzenia-dla was-odszczepiencow oczywiscie nie istnieja.A w Biblii-(nie wiem czy w twojej tego fragmentu nie wycieto), jest napisane:\"...kto zna Syna,ten zna tez Ojca\". Medalik,a wlasciwie Szkaplerz Karmelitanski pochodzi od samej Najswietszej Maryji Panny.Ona sama prosila aby go noszono itd..Dla was-nie istnieje.A wiec jak widzisz--medaliki pochodza od Boga. Dalej--ten caly fragment o tworzeniu jakichs posagow ze zlota i srebra,to rozumiem -wytwor twojej fantazji. Dalej.No wlasnie.Papiez.W Biblii jest napisane,jak Jezus ustanowil sw.Piotra glowa Kosciola.Jego Kosciola.Nastepca sw.Piotra jest Papiez.Dla was-nie istnieje.Obojetnie,czy wam to sie podoba,czy tez nie,Papiez posiada charyzmat nieomylnosci.Charyzmat ten,to dar Bozy.Inaczej jak moglby Kosciol przetrwac dwa tysiace lat.Jest wciaz atakowany(miedzy innymi przez takich odszczepiencow jak ty),jest wciaz rozrywany(m.in.przez odszczepiencow,ktorzy tworza nowe tzw.koscioly i mowia,ze tamte sa prawdziwe).Jezus ustanowil sw.Piotra Glowa Kosciola.Jego Kosciola.Jemu powiedzial.ze bramy piekielne go nie przemoga,a te odszczepiencze dzialania,jak myslisz,kto jest ich przyczyna?Do czego maja one prowadzic?.To samo mowi Jezus do kolejnych Papierzy.Nastepcow sw.Piotra.Mowimy coprawda do Papieza:ojcze swiety,ale nie ma to znaczenia-Boze,co ty nam insynulujesz.To sa wasze wymysly.Oddajemy czesc Boska Bogu i nikomu innemu. Co do moich oczu.Zapewniam cie-sa otwarte.Otwarte na Boga.Na Jego Milosc i na ludzi.Podobnie jak ty-kocham ludzi.Wyznaje przed Bogiem i przed wami,ze jestem wielkim grzesznikiem i ze mi bardzo przykro z tego powodu,ze ranie wciaz Jezusa i was.Podobnie jak nasz sw.Papiez,mam nadzieje,ze Milosierdzie Boze okaze sie wieksze niz moja nedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrawek blekitu--w opisie ukrzyzowania Jezusa jest napisane,ze "nie lamano Mu goleni". Ewangelia wedlug sw.Jana,19,31-34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz kazesz mi poszukac fragment ustanowienia sakramentu pokuty po to,zeby utrudnic znalezienie prawdy.9 cyt wattcher) już ci pomogłam wattcher w odnalezieniu tych fragmentów. Przepraszam ze cię zdenerwowałam prośbą o znalezie ich, nie wiedziałam, ze to az tak trudne zadanie. Tym razem twierdzilas,ze nasz Kosciol przyjmuje do swych szeregow zboczencow,co jest oczywistym klamstwem( cyt wattcher) gdzie tak napisałam? Jezus ustanowil sw.Piotra glowa Kosciola.Jego Kosciola.Nastepca sw.Piotra jest Papiez.- podaj kiedy i gdzie Jezus tak ustanowił? Mowimy coprawda do Papieza Ojcze swiety,ale nie ma to znaczenia( cyt wattcher)- człowiea nazywanie Ojcem Swiętym myślsz ze nie ma znaczenia? Dla ciebie nie ma znaczenia? Kto jest Ojcem Swiętym? Myślisz ze dla Boga Ojca Swiętego ma to znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkonka
.......jak papież który jest zwykłym człowiekiem może być nieomylny???????co za bzdura i to podparta nauką kościoła....no tak,kościół mówi o nieomylności papieża ufając że wierni w to uwierzą .A jeśli chodzi o antypapieży?Było ich kilku w historii kościoła!Oni tez byli nieomylni?Ludzie opamiętajcie się !Nie można tak ślepo ufać wszystkiemu co wymyślił kościół dla swoich celów!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrawek blekitu.Ja niczego nie kopiuje.Po prostu duzo czytam.Gdzies przeczytalem o tym,jak wygladalo krzyzowanie ludzi za czasow Jezusa.Czytalas moze Pasje?To jest opis Meki Jezusa w wizji Katarzyny Emmerich.Na podstawie tych wlasnie wizji,Mell Gibson nakrecil slynna Pasje.Ksiazka jest cudowna.Masz tam opis wszystkiego.Calej tej sytuacji poprzedzajacej pojmanie.Lacznie z tym,co czula Najswietsza Maryja Panna.To jest wrecz przekaz wstrzasajacy.Jest tam z tylu ksiazki mapa,tak ze mozna ..."isc z Jezusem na Golgote".A moj post z 12.21?Nie moge znalezc takiego z tej godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papiez,ktory jest zwyklym czlowiekiem moze byc nieomylny-z laski Pana Wszechmocnego Boga,Stworzyciela Nieba i ziemi,wszystkich rzeczy wdzialnych i niewidzialnych.Takim to sposobem Papiez ma charyzmat nieomylnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×