Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Ech, Dreamer, chodzi tylko o to, że jestem UCZCIWĄ kobietą, mam męża, któremu ślubowałam, jednakże moje poczucie osamotnienia wynika z tego, że małżonek przebywa za granicą.\" J.T. - uczucie osamotnienia w takiej sytuacji jest zupełnie zrozumiałe. Trudno go nie mieć i w samym uczuciu nie ma nic złego, żadnej nieuczciwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18:49 iftar dreamer2006 jeżeli ktoś głosi słowo Boże z jednej strony, a żyje niemoralnie, to to co głosi nie ma sensu. Nie ważne czy to jest Rydzyk czy de Mello. Jeden pławił się w luksusach za pieniądze swoich słuchaczy, drugi czyni to obecnie. Stawiam między nimi znak równości.\" \" 13:47 iftar I piękne samochody i marichuanę I pieniądze...duzo pieniędzy. Taaakkk Jezus kochał cały świat\" \" 16:05 dreamer2006 \"Anthony De Mello był znany z życia w luksusie i zamiłowania do młodych, pieknych kobiet. Płaciła za to pieniędzmi tych, którzy byli zagorzałymi fanami jego nauki. Taki Rydzyk modo ameryka\" Możliwe, nie zgłębiałem jego biografii. Tyle, że chyba najistotniejszy chyba jest przekaz - a ten wg mnie jest drastycznie różny od wizji rydzykowych opartych na szerzeniu strachu, nienawiści.\" \"Zresztą, na marginesie, zastanowiło mnie właśnie, że radykalne grupy katolickie tak mocno podkreślają, że homoseksualizm jest nienaturalny, a jakoś celibat księży, który też naturalnym nie jest, im ani trochę nie przeszkadza.\" ---------------------------------------------------------------------- Chcialbym teraz znac wasze opinie ,co sadzicie o ludziach,ktorzy pisza o innych w taki sposob jak powyzej,a innych nazywaja roznymi epitetami. Ciebie dreamer-ignoruje.Probowalem czytac twoje wypowiezdi,ale naprawde nie ma co sobie zawracac nimi glowy.To takie disco polo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co mozna powiedziec o kims,kto jest innej wiary,a oczernia pasterza mojego Kosciola?Czy ja mam sie zrewanzowac tym samym?Nie.Byloby to niezgodne z moimi zasadami. ------------------------------------------------- "wattcher wybacz ale przeceniasz siebie [.Daj moje wypowiedzi ksiedzu katolickiemu,a pozniej powiedz mu,ze nazwales mnie z ich powodu-"szatanem" i ze ja niby szkodze KK] Zachowujesz się okropnie i to nie jest tylko moje odczucie, bo gdzie byś się nie pojawił tam masz od razu wrogów. ------------------------------------------------- No coz-jestem Katolikiem,moim Panem jest Jezus Chrystus.Kocham Najswietsza Maryje Panne.Tak sie sklada,ze pisze wlasciwie wylacznie na temat wiary.A ze robie sobie wrogow...Pomysl tylko czlecze.Co mnie obchodza wrogowie,skoro Pan moj,Jezus Chrystus tez byl przesladowany.Nie pisze nigdy niczego przeciwnego Jego naukom.To dla niektorych jest nie do przyjecia. Zamiast pisac jakies oszczerstwa pod moim adresem,racz wasc konkretem sypnac.Z tym,to juz bedzie trudniej,no bo wlasnie tacy wy jestescie-oskarzyciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wattcher to co mówimy o innych mówimy w istocie o sobie. Osoba, kórą ignorujesz w istocie może mieć cos ważnego do powiedzenia, nie tego nauczał Jezus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pytania o wiare:czlowiek uczciwy chyba nie ma problemu by wyznac swoja przynaleznosc religijna.Tak jest chyba uczciwie. Cichutenko jest prawdopodobnie nastepna protestantka sciagnieta tu przez dwie pozostale.Momo moich wielu zapytan do-cichutenko-jakos nie doczekalem sie odpowiedzi.To tez swiadczy o uczciwosci czlowieka.Jest tu chyba tez jedna wyznawczyni muzulmanska.To dla mnie jest naprawde dziwne,ze ktos ukrywa swoja przynaleznosc. Niektore z was bardzo lubia organizowac nagonki.To wedlug was tez dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wattcher nie przejmuj się, wierz w to co wierzysz skoro Cię to uszczęsliwia.Skupiaj się na miłości i do niej dąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka-zanim cos napiszesz-przemysl to.Ja mam prawo nie zawracac sobie glowy kims,kto nie ma niczego sensownego do powiedzenia.Natomiast ty mi czynisz z tego zarzut,bo ja tu jestem z Krk chyba jedyny i wszyscy mnie z tego powodu atakujecie.Nie zale sie-pisze swoje odczucia.Przykre tylko jest to,ze chyba wielu katolikow czyta te wypowiedzi,ale niewielu ma odwage glosic Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to o wrogach,ze ja sobie ich robie,to czyjs zarzut wobec mnie.Jakiejs pomaranczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niczego Ci nie zarzucam, skad ten pomysł? To Jezus mówił, że mają uszy a nie słuchają..... nie uprzedzaj się, życie jest nieprzewidywalne, piekne masz wzroy, ale nie wiedz lepiej, nie usztywniaj się. Jezus mówił do WSZYSTKICH. Wszyscy jesteśmy najpierw ludźmi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ciebie dreamer-ignoruje.Probowalem czytac twoje wypowiezdi,ale naprawde nie ma co sobie zawracac nimi glowy.To takie disco polo.\" Disco polo to nie mój klimat, ale cieszy mnie, że nie zmuszasz się do czytania moich wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka-mile sa twoje slowa.Jest w nich milosc.Dzieki.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
Na Boga, próbowałam zrozumieć, co bredzisz, Watcher, ale nijak nie mogę - za trudne to dla mnie, ale może ty jestes dla kazdego za trudny, także i dla siebie - czy rozumiesz sam siebie? vChcialbym teraz znac wasze opinie ,co sadzicie o ludziach,ktorzy pisza o innych w taki sposob jak powyzej,a innych nazywaja roznymi epitetami. Watcher, to jakies masło maślane Ciebie dreamer-ignoruje.Probowalem czytac twoje wypowiezdi,ale naprawde nie ma co sobie zawracac nimi glowy.To takie disco polo. Watcher, odczep się od Dreamera, bo będziesz miał ze mną do czynienia! vodczucia.Przykre tylko jest to,ze chyba wielu katolikow czyta te wypowiedzi,ale niewielu ma odwage glosic Jezusa. Ja mam odwagę głosic uwielbienie dla Maryji! Bo chociaż, jak zarzuca Kamilia, była TYLKO człowiekiem, to oby więcej było takich ludzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda mi ludzi czasami gdy tracą tyle na kłótnie. Życzę dużo ❤️ na wiosnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Osoba, kórą ignorujesz w istocie może mieć cos ważnego do powiedzenia, nie tego nauczał Jezus" Mała, ale nie koniecznie. W "Pielgrzymie" Coelho był fajny fragment o tym jak wdał się w dyskusję z jakimś gościem, którym był bardzo mocno o czymś przekonany (chyba chodziło mu to to, że za Franca w Hiszpanii było lepiej). I później mu przewodnik powiedział - że wdając się w tą ostrą dyskusję i próbując przekonać tego człowieka jeszcze bardziej utwierdził go we własnych teoriach. I to chyba słuszne spostrzeżenie. Może rzeczywiście czasem lepiej jest ignorować - albo słuchać, a nie próbować przekonać do własnych racji. Tak jak w "nie wiem, więc mówię, jak będę wiedział, to przestanę o tym gadać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J.T. odpuść Wattcherowi. O ignorowaniu pisze słusznie - to wolne forum i nikt nikogo nie zmusza do czytania - każdy może sobie sam wybrać co czyta. Ale dzięki za obstawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer nie mówię o przekonywaniu, mówię o słuchaniu. tendencyjne nastawione ucho nie słyszy ŚPIEWU PTAKA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do słuchania się zgadzam. Ale to wolny wybór i taki powinien zostać. Jak mi ktoś nakazuje "tego koniecznie słuchaj!" to mi się włącza przeciwreakcja. Więc niech słucha, czyta kto chce i tyle. A jeśli coś ma do kogoś dotrzeć to i tak dotrze, choćby się desperacko próbował odgrodzić. A jak nie ma dotrzeć to nie dotrze. Więc spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wattcher ty naprawdę
albo masz manie wyzszości albo nie wiesz co piszesz [A ze robie sobie wrogow...Pomysl tylko czlecze.Co mnie obchodza wrogowie,skoro Pan moj,Jezus Chrystus tez byl przesladowany.] Ty porównujesz się do Jezusa Chrystusa? Ty? Nie grzesz Oto do czego prowadzi zbyt długie klęczenie w oparach kadzideł i przebywanie w pewnej toruńskiej willi :( Żałosny jesteś, życzę zdrowia bo na rozum juz za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wattcher jak zyję
a żyje dosyc długo, nie slyszałem żeby ktos oczerniał pasterza mojego Kosciola tzn. Kościoła katolickiego. Ale niestety spotkałem się z tym, że pasterze mojego Kościoła sami się kompromitują i nie postepują zgodnie z zasadami mojej wiary ... i to przyznaje bardzo mnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher jak zyje... -------------- Niestety ,to co napisales niezbyt dobrze o tobie swiadczy,szanowny bracie.nie powinnismy byc sedziami niczyjimi.To po pierwsze.Po drugie-wydaje mi sie,ze kierujesz sie pomowieniami ksiezy.Wlasnie naszych-ksiezy katolickich sie pomawia szczegolnie.Bedac sprawiedliwym,nie moge powiedziec,ze wylacznie,poniewaz np.pastorow z Kosciola protestanckiego-okresla sie jako pedofili.Trudno sobie wyobrazic wieksza krzywde.Zastanow sie tylko,kto wciaz rzuca te oskarzenia?A czy zadales sobie trud i sprawdziles choc jedna z tych spraw?Moze byles kiedys na tyle blisko,ze mogles.Ja mialem okazje wielokrotnie odkryc,ze oskarzenia,nieraz naprawde powazne,byly zwyklymi oszczerstwami. Nigdy nie biore powaznie zadnych oskarzen,zadnych osob,w tym duchownych.Nawet,gdy czasem cos mi sie wydaje,pamietam o zasadzie,ze Sedzia jest jeden.Aby kogos sadzic,trzeba byc w nim,a nie obok niego.Byc w kims,przejrzec kogos moze tylko Bog.A wiec jakie ja mam prawo mowic zle o kimkolwiek?Nie mam zadnego,a jezelibym mowil,to za kazdym razem krzywdze ta osobe.Pamietajmy,ze oprocz tych wszystkich zewnetrznych oznak,musimy znac jeszcze wiele innych spraw,takich jak intencje,powod itd.A wiec ,czy w swietle tego wszystkiego moge powiedziec zle o swym bracie?Po stokroc nie.Dlaczego zatem tak wielu z nas powtarza oskarzenia w tym wypadku dotyczace ksiezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher ty naprawde---przeczytaj Biblie.Choc raz.Polecam szczegolnie: Mk 8,34-38,Mk 13,9-13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet,gdy czasem cos mi sie wydaje,pamietam o zasadzie,ze Sedzia jest jeden.Aby kogos sadzic,trzeba byc w nim,a nie obok niego.Byc w kims,przejrzec kogos moze tylko Bog.(cyt wattcher) Bardzo mądrze napisałeś wattcher Wiec dlaczego osądzasz ludzi poza KrK? piszesz, ze nie mogą należeć do Koscioła Chrystusa. Sam wielokrotnie to czyniłeś? Dlaczego tak osądziłeś? A wiec jakie ja mam prawo mowic zle o kimkolwiek?Nie mam zadnego,( cyt wattcher) Bardzo podoba mi się Twoja ostatnia wypowiedz Więc dlaczego mówiłeś o mnie \"odszczepieniec\" ? dlaczego mówiłeś do Uli \"prostaczko\" 20:17 wattcher ulka--mowilem,prosilem cie prostaczko,bez krzty kultury dklej sie ode mnie.Teraz mowie.Odpieprz sie.Dotarlo? dlaczego nazywasz ludzi \"tępakami\", \"ciemniakami\" Stajesz ciemniaku po stronie swoich wlasnych wrogow i niszczysz to,co ja usiluje naprawic.- wattcher Ciebie dreamer-ignoruje-cyt wattcher dlaczego tak bardzo twoje wypowiedzi zaprzeczją sobie nawzajem. ? Dlaczego słowami mówisz o Bogu, o miłości , o szacunku, a za chwilę potrafisz tak rąbnąć ze uszy więdną, i dalej w takim stylu tkwisz? po co tak robisz, bluzgasz na ludzi pod innymi pomarańczowymi nikami, a potem wracasz do pisania o Bogu, choć już czasami nawet pod czarnym wattcherem, też nie przebierasz w słowach. Ktoś zauważył ze robisz krzywdę KK, myślę, ze to bardzo ważne słowa. skąd w tobie takie rozdwojenie? Zastanawiałeś się jak bardzo te gorzkie słowa są gorzkimi owocami życia? Myślisz ze Bogu się podoba to ze tak traktujesz innych ludzi? Czy narodziłeś się na nowo dla Chrystusa? Czy przeżyłeś to o czym Jezus mówił: \"musicie się na nowo narodzic, aby wejść do Królestwa Niebieskiego?\" Czy twoja stara \"natura? została \"ukrzyżowana\" już na zawsze? Aby grzech nie miał władzy nad twoim życiem? Aby życie było czyste, pełne dobrych owoców, błogosławione i takie jak Jemu się podoba? Tylko TRWANIE w NIM moze to zapewnić człowiekowi, bo: J 15:4 Bw \"trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie. (5) Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie. (6) Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną. (7) Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam. (8) Przez to uwielbiony będzie Ojciec mój, jeśli obfity owoc wydacie i staniecie się moimi uczniami. (9) Jak mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem; trwajcie w miłości mojej\" Tylko ten kto \"trwa\" w Słowie jego- trwa w Jezusie będzie wydawał DOBRE OWOCE. ❤️ Ja ci zyczę wattcher jak najlepiej, wiem, ze Bóg cię kocha i chce zebyś swoją starą naturę zamienił na Chrystusową. Ale tylko TRWANIE W NIM- Jego Słowie i wiernosć Słowu Bozemu zapewni Ci to w 100% :) Ja kiedyś zanim poznałam mojego Zbawcę byłam osobą nie potrafiącą ujarzmić swoich emocji. Jezus przemienił agresję do ludzi w dobro, miłość, dobre pozytywne reakcję. On czyni cuda, które wręcz przekraczają nawet nasze oczekiwania. Niech Cię Bóg błogosławi ❤️ Nie ma prawa ciebie osądzać, nie znam cię na codzień, tylko z tego forum, ale zastanawiam się poprostu ze można być trochę takim- dla Boga a trochę takim- niestety nie. Wiem, ze napisałeś kiedyś do mnie: \"Z tobą Kamelia skończyłem dyskusję\" , jeśli nie chcesz nie odpowiadaj tu na forum na te pytania, które zadałam...są przecież tylko dla Ciebie. ❤️ Wszystkiego dobrego 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wlasnie naszych-ksiezy katolickich sie pomawia szczegolnie.\" Sądzę, że przesadzasz z tym szczególnym pomawianiem. Sądzę, że się pomawia zupełnie tak samo jak przedstawicieli wszystkich innym grup. I także tak samo jak we wszystkich grupach ludzi - związanych z religią czy nie - są wśród nich i tacy, którzy nie jedno mają na sumieniu. Nie chodzi mi o jakieś personalne sprawy, ale ludzie już po prostu tacy są i wszędzie znajdą się źli i dobrzy. Tak jak w SS znajdowały się nieliczne przypadki ludzi dobrych (o takich wiadomo - może ich było trochę więcej, a może nie), tak samo wśród najwspanialszych i najchlubniejszych organizacji mogą znaleźć się szubrawcy. A jeśli jest to bardzo duże zbiorowisko, to nie ma co do tego wątpliwości. A z tym szczególnym pomawianiem - czy to nie jest takie traktowanie - że jak ktoś wyrazi odmienną opinię, to już traktujesz to jako pomawianie? (Nie chodzi mi o to, co napisałem o Rydzyku, bo wiem co napisałem - i pisałem to odnośnie nie duchownego kościoła - bo to nie moja sprawa co się w KK dzieje, ale człowieka, który próbuje bardzo mocno ingerować w politykę - a więc na sprawy dotyczące nas wszystkich - przez to sam wystawia się na opinie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w temacie księży to polecam książki J. Grzegorczyka np. "Adieu". Uważam, że są one dla nich pozytywne - w końcu katolicki pisarz nie sądzę, żeby miał zamiar jakoś ich oczerniać - ale jednocześnie sprawiają wrażenie prawdziwych - Ci księża to nie są jakieś takie wyidealizowane figurki - ale prawdziwi ludzie - z problemami, pokusami - jedni im stawiają czoła lepiej, inni gorzej, jeszcze inni dają im się pokonać. Czyli myślę, że jak w życiu. A jednocześnie dobrze się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt wattcher: Cichutenko jest prawdopodobnie nastepna protestantka sciagnieta tu przez dwie pozostale.Momo moich wielu zapytan do-cichutenko-jakos nie doczekalem sie odpowiedzi.To tez swiadczy o uczciwosci czlowieka. skoro tak bardzo chcesz wiedzieć - w dokumentach istnieję jako katolik , od dwóch lat niepraktykująca , \" szukająca \" prawdy i \"właściwej drogi\" „Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga; gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum. On zachowuje swoją pomoc dla prawych, jest tarczą dla tych, którzy postępują nienagannie, strzegąc ścieżek prawa i czuwając nad drogą swoich wiernych.” PRZYP. SAL. 2,1-8 (BW) „Pouczę cię i wskażę ci drogę, którą winieneś kroczyć. Będę ci radą służył, nie spuszczę z ciebie oczu. Nie bądźcie więc bezrozumni niczym konie lub muły, które wędzidłem i uzdą można opanować, bo inaczej nie pójdą tam, gdzie im każesz.” PS. 32,8-9 (BWP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to wersety na dzień dzisiejszy : „Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego. To wam powiedziałem, aby radość moja była w was i aby radość wasza była zupełna.” JAN 15,10-11 (BW) „Mam zawsze Pana przed sobą, Gdy On jest po prawicy mojej, nie zachwieję się. Dlatego weseli się serce moje i raduje się dusza moja...” PS. 16,8-9 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wattcher nadal jednak nie
moge się z toba zgodzic :( [Niestety ,to co napisales niezbyt dobrze o tobie swiadczy,szanowny bracie.nie powinnismy byc sedziami niczyjimi.To po pierwsze.Po drugie-wydaje mi sie,ze kierujesz sie pomowieniami ksiezy.Wlasnie naszych-ksiezy katolickich sie pomawia szczegolnie.] Nigdy nie byłem i nie jestem niczyim sędzią to po pierwsze. Nie uważam, że księży z KK pomawia się szczególnie. Nie da się ukryc, że przestepstwa niestety naszych kapłanów sa okrutne i często konczą sie wyrokami sądu. I to nie są pomowienia wattcher, bo w sądzie liczą się dowody ... Tez bym chcial zeby tego nie było, a w dodatku wtedy kiedy biskupi ignorują sprawę, to podwójnie boli [.Bedac sprawiedliwym,nie moge powiedziec,ze wylacznie,poniewaz np.pastorow z Kosciola protestanckiego-okresla sie jako pedofili.] No tutaj to juz przesadziłeś. Jak możesz pisać, że jesteś sprawiedliwym jak sam sobie przeczysz ? A może ty nie wiesz co to jest SPRAWIEDLIWOŚĆ ? [np.pastorow z Kosciola protestanckiego-okresla sie jako pedofili.] Przeciez nie kto inny tylko nasi kapłani są oskarżani o pedofilię i homoseksualizm. W tej sprawie niedawno wypowiedział się nasz Papież B XVI i powinnes o tym słyszeć. [.Aby kogos sadzic,trzeba byc w nim,a nie obok niego.Byc w kims,przejrzec kogos moze tylko Bog.] To frazesy kolego. Żyjemy w społeczeństwie, w którym obowiązują zasady, obowiązuje prawo (zreszta zgodne z naszym DEKALOGIEM0 , a jak ktos tego prawa nie przestrzega ... są SĄDY i nie ma znaczenia czy ktoś uważa inaczej niz sąd (a tak na marginesie, kazdy przestepca uważa, że jest niewinny) PS Jestes bardzo zakłamany. W swoich kłamstwach się gubisz i przeczysz często gęsto sam sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jania z Wasilkowa
Skąd wzięła sie nazwa Zielonoświątkowcy? I co ma wspólnego nazwa tej sekty z dzisiejszym świętem Zielone Świątki? Człowiek. Dni jego są jako trawa. Jako kwiat polny tak przekwita on. I nie zostanie nawet śladu, kędy był. Psalm Dawida. Jakie to smutne, nie pozwólmy, by czas przepływał nam przez palce, niech ani jeden dzien nie odejdzie bez dobrego uczynku! Cichuteńko - poszukująca! Bądź dobrej myśli, przecież "kto szuka, ten znajdzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×