Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość o retyyyyyyy
Transllate znowu tu, ble wpada zasiać nienawiśc i znika, bardzo chrześcijańskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transllate nigdy nie uważałam się za najmądrzejszą, nie mam pojęcia czemu o mnie takie rzeczy na pomarańczowo wypisujesz????? I skąd ta nienawiść do mnie? nic ci nie zrobiłam. Ale skoro tobie tak łatwiej to proszę bardzo ja nie zniżę się do twojego poziomu. A tutaj jakbyś nie wiedziała zadaje się pytania i to właśnie na ten temat. Belaiza odpisała całkiem noramlnie bez kąsów- za co Ci dziękuję belaizo 🌻 A u ciebie taki jad , z badań wynika, że ludzie, którzy na necie sieją nienawiść, złośliwość to najczęściej ludzie zakompleksieni w życiu prywatnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super , że jestes szczęśliwa ....tylko zakompleksiona strasznie jestes i rzucasz oszczerstwa pod nogi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znów ta najmadrzejsza
22:26 znów ta najmadrzejsza a gdzie pisze by chrzcic małe dzieci ? no solansz odpowiedz ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znów ta najmadrzejsza
trzeba wierzyc by przyjąć chrzest !!!! niemowlę wierzy , rozumie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz masz racje gdzie stoi kazalnica moze i nie takie wazne, wazne co sie z niej glosi. Czytanie Pisma Sw z kartki tez nie ma dla mnie znaczenia ale odczytywanie modlitw z kartki to juz dla mnie sztywniactwo. Powiedz mi o co modlil sie ksiadz w Twojej parafii w ostatnia niedziele (chodzi mi o te modlitwy, ktore koncza sie slowami \"Ciebie prosimy wysluchaj nas Panie\" Ja pamietam conajmniej 50 % modlitw sprzed dwoch tygodni (w poprzednia niedziele nie bylam w kosciele) gdyz plynely one z serca moich braci i siostr a nie z kartki, nie byly wyuczona regulka. Co do chrztu dzieci ja uwazam ze jest nie biblijny a slowa, ze ochrzczony zostal on i jego dom, nie dowodza, ze w tym domu byly dzieci. Ach jeszcze mi sie przypomniala w wyzej wymienionym przeze mnie kosciele czesto cytowane sa slowa Lutra. Dla mnie podstawa kosciola biblijnego jest Slowo Boze a nie slowo czlowieka nawet najmadrzejszego i najswietszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt: Co do chrztu dzieci ja uwazam ze jest nie biblijny a slowa, ze ochrzczony zostal on i jego dom, nie dowodza, ze w tym domu byly dzieci. Belaizo myślę, że skoro cały dom to wszyscy. Gdyby autor chciał napisać konkretnie jakie osoby i gdyby to było istotne to nie pominął by takiego faktu. Nie pominął by w żadnym momencie. Dziękuję za twoje argumenty. Przyznam się jednak, że na mojej mszy kazanie też sięga wielkich pisarzy, poetów czy historyków jednak zawsze ma to przekład na Ewangelię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo nie powiem ci jakie były modlitwy bo nie byłam w kościele. Najczęściej jednak jedna z mdlitw jest za zgromadzonych w Kościele, kolejna za osoby w których intencji jest odprawiana Msza / np. rocznica ślubu,śmierci itd/ inne zalezy od okoliczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietasz za jakie osoby modlilas sie podczas ostatniego pobytu w kosciele? Dla mnie to poprostu regulki czytane z kartki na ktore wiekszasc wiernych nie zwraca uwagi. Odpowiadaja Amen i juz nie wiedza o czym bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta najmadrzejsza
jak zwykle solansz najmądrzejsza , ba ! któżby inny wszystkie rozumy pozjadał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczo daj spokoj i pisz na temat, madrosc Solansz nie jest tematem topicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo, dzięki, ale tak właśnie robia zakompleksieni ludzie, najczęściej w życiu są nieudacznikami a tu anonimowo zgrywają kogoś. Nie chce mi się o takich pisac i więcej nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Transllate jest jak wesz
na jajach, nie gadaj z nią solansz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako częśc odpowiedzi o kościele angikańskim, dlaczego nie jest bibilijny...chrzest dzieci jest jedną sprzecznością z biblią. A jeśli widzimy jedną sprzecznosć, oznacza to ze nie ma wierności Słowu, są jeszcze inne sprzeczności ale... wracając do chrztu.... Mk 16:16 Bw \"Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.\" Dz 2:41 Bw \"Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni i pozyskanych zostało owego dnia około trzech tysięcy dusz.\" Dz 11:21 Bw \"I ręka Pańska była z nimi, wielka też była liczba tych, którzy uwierzyli i nawrócili się do Pana.\" Dz 8:12 Bw \"Kiedy jednak uwierzyli Filipowi, który zwiastował dobrą nowinę o Królestwie Bożym i o imieniu Jezusa Chrystusa, dawali się ochrzcić, zarówno mężczyźni, jak i niewiasty.\" nie ma w biblii przykładu chrztu dziecka. Wszyscy którzy usłyszeli dobrą nowinę o zbawieniu przez Jezusa Chrystusa, nawracali sie z grzechów, wyznawali je i na swiadectwo swojego postanowienia dawali się ochrzcić. Wszyscy z własnej nieprzymuszonej woli czynili to na SWIADECTWO SWOJEJ WIARY. Wyraz chrzest (gr. \"baptizein\") wskazuje zarazem na formę biblijnego chrztu. Wymienione słowo greckie oznacza - \"zanurzyć\". myślę ze jest to bardzo ważny frgment o chrzcie, gdy Filip zwiastował ewangelię eunuchowi, a on zadał mu pytanie: czy jest jakaś przeszkoda bym został ochrzczony, A Filip mu odpowiedział: JEŚLI WIERZYSZ Z CAŁEGO SERCA- MOŻESZ Dz 8:37 Bw (35) A Filip otworzył swoje usta i zwiastował mu dobrą nowinę o Jezusie, począwszy od tego ustępu Pisma. (36) A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony? Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.\" (38) I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go.\" zatem kto nie moze zostac ochrzczony? ten kto nie wierzy. Ten kto nie ma swiadomości swoich grzechów i koniecznosci zbawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t t t t t t t
e tak właśnie robia zakompleksieni ludzie, najczęściej w życiu są nieudacznikami a tu anonimowo zgrywają kogoś. Solansz. A kim są najbardziej religijni, zdewociali ludzie? Co psychologia mówi na ten temat? Nie powiesz nam?.. Poza tym nie powołuj się na psychologię, historię, fizykę, chemię, Kościół nie uznaje tych nauk, che, che!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trasllate
Solansz zawsze piszę z czarnego nicku achhhhhhhhh nie wiem w czym Twój problem... i nie chcę wiedzieć .... ale Twoje ostatnie wpisy są bardzo ciekawe i pouczające ho ho jeśli ktoś nie zgadza się z Tobą to rzucasz błotem.... na tym kończe dyskusję z Tobą ... miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz i Transllate Czy nie zauważyłyście, że styl pisarski tych dwu pomarańczy jest dziwnie podobny? Podejrzewam, że jest to jedna osoba, która pisze raz jako Solansz, a innym razem jako Transllate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy można ochrzcić
dziecko kompotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy można ochrzcić
dziecko kompotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×