Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

🖐️ Myrevin \"wedy indyjskie mówia coś o wojnach bogów... Topik dotyczy bibli a ta mówi że jest jeden Bóg. \" Tylko wedy? A biblia nie? poczytaj stary testament ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inni bogowie to inne filozofie odbiegające od Boga biblii. Inni bogowie to pogańskie bożki istniejące 2000 tys i więcej lat p Chr.wirzono w innych bogów, przypisywano im moc stwórczą i siłę. I Bóg Biblii o tym wiedział i wie. dziś tez sa \"inni bogowie\" to filozofie, własne interpretacje odbiegające od Słowa Pana. To wszystko ma się podporzadkować Bogu Jedynemy Prawdziwemu, nie bożkom, które \"nic nie mogą\". Porzuccie bożki i przyjdzcie do Boga mówi On. A jesli chodzi o dylematy pomarańczowego. to: Jesli wierzysz w Boga i w Jego Słowo to karm sie Nim kazdego dnia. Módl się do Pana prosto z serca i poznawaj Jego wolę z kart Pisma Świętego. On wskaże ci drogę, którą masz kroczyć, jesli z całego serca będziesz chciała za Nim iść. w Biblii jest wszystko napisane, co jest wolą Ojca Niebieskiego a co jest, jak masz żyć i kogo słuchać. Nie człowieka ( nie księdza masz słuchać, jesli słowo jego odbiega od słowa Pana) -a z aborcją i z seksem zgadzam sie z ksiedzem :):):)ale Boga, który w Słowie swoim daje światło, wskazówki, rady pocieszenia wartości i plan odnośnie życia dla tych którzy Go miłują. Ponad wszystko Bóg i tylko On. Jezus powiedział :\"Znajdziecie mnie jesli szukać mnie będziecie całym swoim sercem\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia \" Bóg Biblii o tym wiedział i wie.\" Co wy z tym Bogiem bibli?? jakie to ma znaczenie skoro nie ma niczego innego? :) \"Jezus powiedział :\"Znajdziecie mnie jesli szukać mnie będziecie całym swoim sercem\" Jezus powiedział szukajcie sercem w sobie tej cząstki która zawsze jest i będzie niezmienna żebyście mogli zrzucić listki figowe i wrócić do siebie, Jezus mówił nie ma Boga i człowieka, jakkowiek byłby podzielony Jest jeden Bóg człowiek, Jezus mówił nigdy tego nie zrozumiecie jesli bedziecie w powijakach czasu i przestrzeni, niczego nie szukajcie jedyne czego wam potrzeba to zozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izajasz nazwał Wyższe Ja “Wiecznym Ojcem", w kilka wieków po Izajaszu mówił Jezus – “Bóg, który mieszka w kimś lub przy kimś\" \"królestwo niebieski jest w was\" czy pośród was zalezy jaka biblia - tłumacząc to na hawajski otrzymamy słowo akua noho - to jedna z nazw która okreslano nadświadomość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała zastanawiam sie dlaczego przekonujesz ludzi o czymś co bibilijne nie jest. odwodzisz ich tym samym od prawdy, ktora jest w Jezusie i tylko w Nim; piszesz tylko swoja filozofie a ja pisze Jezusową Boską \"Ja jestem drogą prawdą i życiem i nie ma innej drogi jak tylko przeze mnie\" powiedział Jezus nie zadne sutry, wedy wschód z Jezusem pomieszany On jest JEDYNĄ drogą do Ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
“Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali: \'Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich?\'. On im odpowiedział: \'Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano\'\" To byla tajemna wiedza i taka widać pozostała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko Jezus to Jedyna i tylko jedyna drga. Nie ma innej drogi. Mała...mieszasz Izajasza a za chwilę piszesz o wschodnich teoriach zupełnie niezgodnych z Pismem. Robisz bigos i pomieszanie z poplątaniem ...i wierzę ze nie o takiej drodze mówił Pan. Prosta ściezka to droga Pana. i tylko za Jezusem. \"Pójdz za mną...\" A nie rozglądaj się na inne drogi i filozofie bo pobładzisz i stracisz z oczu to co najważniejsze, Boga. Bo do Niego prowadzi Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściem ludzkości jest fakt, że przy normalnym biegu życia wszystkie trzy Ja współpracują ze sobą, a niższe i średnie Ja zapraszają Wyższe Ja, aby wzięło udział przy wypełnianiu życiowych zadań. Przy tym Wyższe Ja otrzymuje swoją część “codziennego chleba\", czyli niższej many. i wykorzystuje swą wyższą mądrość i siłę, by jak najlepiej kierować i uzdrawiać człowieka, jak również kształtować jego przyszłość. i teraz o biblii: \"Manna była jakoby jedynym pożywieniem Izraelitów w czasie ich czterdziestoletniej wędrówki po pustyni. Niejasna jest jednak sama nazwa tego boskiego pokarmu. Już w Starym Testamencie próbuje się wyjaśnić pochodzenie tego słowa. Kiedy Izraelici zobaczyli mannę .po raz pierwszy, pytali: „Co to jest?” – po hebrajsku man hu (II Mojż. 16, 15). Stąd wzięło się podobno określenie manna. Słowo man(n)a znane jest także w języku melanezyjskim, a znaczy tam „nadprzyrodzona boska pomoc”. Dla mieszkańców wyspy Wielkanocnej mana oznaczała siłę, dzięki której latający bogowie, podobni synom Bożym, aniołom i demonom Starego Testamentu, pomagali ludziom. Wedle Biblii manna wyglądała jak „coś drobnego niby szron na ziemi. miała smak placka z miodem” (II Mojż. 16, 14 i 31). W Einsichten über die Heilige Schrift napisano słusznie: „Żadna znana dziś substancja naturalna nie odpowiada w pełni biblijnemu opisowi manny, nie można jej więc chyba utożsamiać z jakimś znanym nam produktem” [Einsichten über die Heilige Schrift, Selters 1992, s. 271.]. Właśnie tego próbuje jednak dokonać współczesna teologia. Uważa się, że dla ludzi końca XX wieku cuda są nie do zaakceptowania, a więc rzeczy pozornie nadprzyrodzone próbuje się na siłę wcisnąć w gorset codzienności. Czy może zatem dziwić, że kościoły na świecie cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem wiernych? Wyraża się więc przypuszczenie, że manna jest białawą, słodką wydzieliną produkowaną przez Cocciddae, czerwce żerujące na krzakach tamaryszku. Przypuszczenie to wysunął już w 1823 roku Christian Gottfried Ehrenburg. Wydaje się ono jednak mało wiarygodne. Z jednej strony pokarm ten byłby znany tamtejszym ludom koczowniczym, nikt by się więc nie ważył mówić o cudzie Bożym. Z drugiej strony Stary Testament podkreśla, że w każdy siódmy dzień tygodnia manny na polu nie było (II Mojż. 16, 25). Upada zatem wyjaśnienie, że był to produkt naturalny. A może tamaryszkowe czerwce zorganizowały się w związki zawodowe i wywalczyły sobie jeden dzień wolny w tygodniu? Stary Testament zawiera na temat manny rozproszone wzmianki, na które często nie zwraca się uwagi. Tak więc psalmista mówi o „zbożu z niebios” (Ps. 78, 24), o „chlebie niebieskim” (Ps. 105, 40). W hebrajskim oryginale czytamy o „chlebie silnych” (Ps. 78, 25). W wielu przekładach oddaje się to okreslenie jako „chleb anielski”. Prawdopodobnie przez „silni” należy rozumieć „aniołów”. Istoty te zostały w innym miejscu określone mianem „potężni siłą” (Ps. 103, 20). Czy więc przez określenie „chleb silnych” należy rozumieć mannę? Książka Einsichten über die Heidige Schrift powołuje się na Nowy Testament: „a został on dany przez aniołów” (Gal. 3, 19) Jeżeli manna służyła aniołom jako stały pokarm, to ich wymagania dotyczące jadłospisu nie były zbyt wygórowane. Nawet Izraelici, którzy podczas wędrówki przez pustynię naprawdę nie wiedzieli, co do ust włożyć, mieli już tego monotonnego pożywienia po dziurki w nosie. Mówili, że „zbrzydł ten nędzny pokarm” i wzniecili bunt przeciw Jahwe, który za karę wysłał na burzących się ,jadowite węże, które kąsały lud, i wielu z Izraela pomarło” (IV Mojż. 21, 5-6).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co komu po tajemnej wiedzy? Jaki z niej pożytek skoro nie przydaje się nikomu. To lepsza już jest wiedza jak przyrządzić dobrego sznycelka albo sałatkę kartoflaną. :P~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Jesli kto mnie miłuje będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i będziemy u niego przebywać\" J. 14.23 Nie jest tajemna bo dzięki Duchowi świetemu czytający rozumie myśli Chrystusa i potrafi je zastosować do wspólczesnego życia Łk 24.25 Jezus spotkał uczniów po zmartwychwstaniu i \" oświeił ich umysły aby rozumieli Pisma\" 1 kor.2 9-16 \" Od lat niemowlęcych znasz Pisma Święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie jezusie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manna _ chleb z nieba. Pokarm dla Izraelitów na putyni ale też analogią w Nowym Test... Jezus powiedział ze jest \"chlebem z nieba\" abyście sie Nim karmili każdego dnia. Jezus jest chlebem On daje zycie, Bez chleba się umiera. Jezus jest Słowem . Bez Słowa Prawdy się umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black jesli robisz to dobrze to ja chcę ;):D Kamelia Słonko to przypowieści, nie bój się tak o mnie bez stracenia nie ma zyskania, a powiem Ci że nie ma możliwości stracenia więc spox:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy ktoś ci uwierzy mała. Oby nie. Jezusowi zmartwychwstałemu wierzcie. I Jego Słowu, które obdarza Życiem \"abyscie zachowali dusze swoje\" i \"zamieszkali u Pana na wieki\" Niech was Błogosławi i strzeże . Zmykam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka nie stara się przecież nikogo nawrócić. Po co nawracać, jeśli ktoś normalnie sobie żyje i dobrze mu z tym w co wierzy, nie wprowadza zgorszenia i nie nawołuje do łamania praw ludzkich??? Po co Kamelia? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mówię o nawracaniu, ale o \"przyjeciu takiego sposobu myslenia\" które nie jest Jezusowym...nie prowadzi do Ojca...do wiecznego niebiańskiego życia. Nie przynosi Jezusowi chwały...nie poddaje się jezusowi, nie czci Jezusa, a tym samym Boga Ojca. \"kto ma Syna ma Życie, kto nie ma Syna nie ma życia\" \" Nie każdy kto mówi Panie Panie wejdzie do Królestwa, ale ten kto pełni wolę ojca, który jest w niebie\" Poddaństwo Jezusoowi a tym samym poddaństwo Bogu jest bramą do Nieba. A tego wszystkiego chce dla nas Bóg...i ja też:) teraz na serio uciekam papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poddaństwo z jednoczesnym usynowieniem i przyjęciem Zbawienia przez jego śmierc, co pozwoliło by sam Bóg stał sie Przyjacielem dla tych którzy Go miłują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd to wiadomo? Bo tak napisano? Bo powiedział to jeden z was? Nie czyńcie zła przez które zginiecie. Wreszcie \"Nie przeszkadzajcie, jeśli ktoś czyni dobro\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy tak bardzo się różnimy? Maalutka, Dreamer, Kamelia i Black, i inni, wszyscy chcą jednego, ale w różnych formach. Czy warto więc rozdzieleć wszystkich bogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia \"nie wiem czy ktoś ci uwierzy mała. Oby nie. Jezusowi zmartwychwstałemu wierzcie. I Jego Słowu, które obdarza Życiem \"abyscie zachowali dusze swoje\" i \"zamieszkali u Pana na wieki\" Niech was Błogosławi i strzeże " daj spokój, ja nie chcę by mi wierzono :D Ja tylko przedstawiam swój punkt widzenia. "Nie każdy kto mówi Panie Panie wejdzie do Królestwa, ale ten kto pełni wolę ojca, który jest w niebie\" Nie zastanwiało was dlaczego Jezus tak duzo mówił o krolestwie? a dlaczego Budda o tym nie wspomina? Dla mnie to alegoria Kamelia mówiąca o rozwoju świadomości, wola Ojca o której tyle wciąż, to nadswiadomość. Black chyba nadaje na tych samych falach ;) a tak of-topicowo znalazłeś może tę maszynkę do produkcji ma(n)ny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czy tak bardzo się różnimy? Maalutka, Dreamer, Kamelia i Black, i inni, wszyscy chcą jednego, ale w różnych formach. Czy warto więc rozdzieleć wszystkich bogiem?\" Nie różnimy się wcale - jesteśmy dokładnie tacy sami :) Nie warto rozdzielać niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co Przed chwilą napisał ktoś pod moim adresem? 14:53 bogata bieda Miło mi było, nawet bardzo. Pozdrawiam Black :) 14:55 BlackNumenórean Przecież ja nic nowego nie powiedziałem, nic czego byście nie wiedzieli. :P :) 14:58 bogata bieda Dyskutowałeś. Nie oskarżałeś, ani nie oceniałeś. Nie wygadywałeś nikomu. Taka rozmowa jest przyjemnością. Dzięki :) A ja naprawdę nic nie wiem, i nic nie zrobiłem i w ogóle nic, a ktoś to odebrał jako przyjemność. Zaczynam tracić formę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×