Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Witaj maalutka 😍. Masaru Emoto nie czytalem bo w tym jezyku to potrafie powiedziec tylko konban wa maalutka san albo otzukaresamadesita dzieki czemu moge dawac uprzejma osobe ale to wszystko. A wzialem sie stad, ze nie mogac sie doczekac Ciebie na naszym topiku o podwojnych zonach i zaczalem lazic po innych liczac na szczesliwy traf i oto sie wydarzyl :D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, oczywiście, niech każdy wierzy w co chce, bo w pewnym (istotnym) subiektywnym sensie właśnie to istnieje. I oczywiście, każdy może posługiwać się własną wizją. Zresztą i tak, nawet metaforyczne ujęcie sprawy nie będzie nigdy w 100% opisującym spraw boskości. Ale właśnie dla mnie na cząsteczki lodu - wody - pary wodnej składają się atomy - takie same jak składniki całej reszty wszechświata. A co do miłości do Boga czy boga - może właśnie ta miłość to miłość do wszystkiego co jest. A może to po prostu miłość bez strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D omg :) heheh bardzo Cię przepraszam skasowały mi się ulubione, widocznie nie podnosiłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czy wierzycie? czy wybieracie śmierć?\" Czy jeśli powiem teraz, że wierzę, to znaczy, że wierzę? Nie, więc może lepiej nic nie mówić, tylko czuć, a już Bóg jakikolwiek jest sam sobie to oceni \"Zwiastowałam wam ewangelię. Uwierzcie i wybierzcie życie. Dajcie się ochrzcić. A będziecie zbawieni. \"Kto uwierzy i ochrzczony zostanie będzie zbawiony\" A czym jest chrzest - czy chrzest nie może być duchowy, bez osób i rzeczy trzecich, bez jakiejkolwiek formy organizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dreamer:) kilka osób to rozumie jedną z nich jest Black , zna tajemne przejścia, są tacy ludzie, znają się na tym że są małe i duże światy a nasz świat jest akurat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwierzy ćw sercu swoim znaczy \"przekonać sie\" przyjac za prawdę, nie powiedzieć ustami wierzę. Chrzest przez zanurzenie to symbol śmierci \"starego człowieka\" i \"powtórne narodzenie\"- wynurzenie sie ze śmierci...do \"nowego życia\" ...już z Jezusem i dla Jezusa. w Jezusie. Taki Chrzest opisują dzieje Apostolskie w Biblii. Tak wygląda chrzest \"upamiętania\" po wyznaniu grzechów i po uwierzeniu w Chrystusa. Ludzie przychodząc do Boga chrzcili się (\"dawali sie ochrzcić\" w wodzie. przez zanurzenie.... Ale najpierw uwierzyli w słowa zwiastowania Ewangelii o Jezusie. Ci co uwierzyli w Jezusa byli ochrzczeni....w ImięOjca i Syna i Ducha Świętego....tak mówi Nadawca:) Listu. Bóg . Taka jest Jego wola.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, mam nadzieje, ze nie obraza Cie to ze elfy nie wierza w zadne duchy, nawet Swiete i uwazaja te opowiadania za bajki, ktore opowiada sie dsieciom. Zreszta takze elfim ale one z nich wyrastaja w wieku ok. lat 12 bez szkody dla swojego dalszego rozwoju umyslowego. Mniej wiecej wtedy kiedy przestaja wierzyc w Swietego Mikolaja. A ja juze jestem dobrze po tym okresie mojego zycia. Ubolewam ze nie wiecznego mimo ze mnie ochrzczono na wszelki wypadek. Jak sadze zupelnie niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka, jakimi zonami? Ja juz prawie 30 lat nie mam dwoch zon... wiec to chyba jeszcze przed Twoim urodzeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Chrzest przez zanurzenie to symbol śmierci \"starego człowieka\" i \"powtórne narodzenie\"- wynurzenie sie ze śmierci...do \"nowego życia\" ...już z Jezusem i dla Jezusa. w Jezusie.\" Nawet gdybym wierzył w ten sposób, to nie chciałbym, żeby mnie ktoś \"zanurzał\" - jakaś taka ludzka \"pokazówka\". A woda to tylko symbol. Można wierzyć i bez symboli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfie, że ciebie ochrzczono...to nie ma żadnego znaczenia...ty sam \"musisz \"chcieć się orzcić...bo najpierw trzeba uwierzyć a potem się ochrzcic, raczej jako niemowlę nie mogłeś uwierzyć w Jezusa. Dziś masz za to szansę przyjać zbawienie z Jego rąk , by On obdarował cię życiem wiecznym...i masz szansę wybrać życie. \"Ja jestem zmartwychwstaniem i zyciem kto wierzy we mnie nie zginie na wieki\" \"Zwiastowanie jest głupstwem dla tych którzy ida na potępienie ale mocą boza ku zbawieniu dla wierzących\"...to Słowa Pana Wybierz życie.....na wieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzycielu...taka jest wola Ojca....być posłusznym Ojcu znaczy przyjać Jego wolę, nie swoje przekonania na ten temat. Wybierasz posłuszeństwo...lub własną opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna bez symboli ale trudniej. Stad te krzyze, polkziezyce, pentagramy i td. bo wtedy to nie trzeba nadwyrezac wyobrazni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanie się wam wg waszej wyobraźni ;) wyobraźnia czyni cuda ;) \"Jak sadze zupelnie niepotrzebnie.\" Elf ja tez tak sądzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet Toyota sobie sprawila symbol bo przedtem nie miala zadnego (poza napisem TOYOTA) i biedne czlowieki nie mialy sie do czego modlic bo to glupio sie modlic do napisu. A teraz ma symbol jak kazdy szanujacy sie kult o kto tylko chce moze sie do tego symbolu modlic jak mu nie pasuje do kzyza bo jest np. niewiernym psem poganskim jak niektore elfy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"i dla Jezusa\" Myślę, że Jezus nie chciałby, żebyśmy żyli tylko dla niego, nie sądzę, żeby był taki egoistą. Prędzej z nim - tak jak idziesz z przyjacielem gdzieś, z ukochanym, a nie dla przyjaciela czy ukochanego. Myślę, że tak samo on by wolał, żeby iść z nim ramię w ramię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"marzycielu...taka jest wola Ojca....być posłusznym Ojcu znaczy przyjać Jego wolę, nie swoje przekonania na ten temat. Wybierasz posłuszeństwo...lub własną opcję.\" Ale to tylko jest przekonanie na temat jego woli,jak każde inne. Moje odczucia, \"przekonanie\" mówi, że jest coś ponad słowami i nie możemy się od nich uzależniać, zasklepiać. Choćby były najmądrzejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boga należy czcić w \"Duchu i w prawdzie\" nie czcić martwych symboli. Bo Bóg jest żywy a nie zamknięty w czymkolwiek martwym. Wola Ojca zapisana jest w Liście. Nie trzeba się domyslać czego chce Jezus lub co by wolał. Słowo jest lampą dla stóp by nie bładzić w domysłach. Oswieca drogę byś widział a nie szedł na oślep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"... nawet jak niepotrzebnie ochrzczonym ...\" Elf, a jakie to ma znaczenie? Sprawia Ci to różnicę, czy coś się zdarzyło, skoro nawet tego nie pamiętasz? Niech sobie inni pamiętają skoro chcą, to ich problem. Niech sobie ktoś tam przechowuje w statystykach, skoro go to dowartościowuje - będzie miał większe \"procenty\" \"wiernych\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje odczucia, \"przekonanie\" mówi, że jest coś ponad słowami i nie możemy się od nich uzależniać, zasklepiać. Choćby były najmądrzejsze. masz do wyboru wlasne odczucia i przekonania, bądz uwierzenie Słowu Bozemu. Wybór należy do ciebie.... wybierz życie ...abyś żył......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka, przeciez nie mowie tak o wszystkich elfach. Domowe sa inne i w zadnych poganskich bogow nie wierza. Ale wsrod lesnych zdarzaja sie rozne typy, nawet niedorozwiniete.... jak sie cale zycie mieszka w lesie to trufno sie nawet dziwic... Byla bys zdziwiona jak bym Ci opowiedzial w co takie typy moga powaznie wierzyc. jako prawde obiektywna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale do tej lampy zbyt wielu ludzi dolewało własnej oliwy. Zbyt wielu ludzi zmieniało słowa tego listu. Zbyt wielu zasklepiało się w jego słowach i wpadało z ich powodu w nienawiść - w imię tego listu. Listy są po to by je czytać i wyciągać naukę - ale nie ślepo, bo napisał je ten a ten adresat (tzn. tak jest napisane na kopercie). Wcale nie znaczy to, że list jest tylko jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet jak dziś Słowo Boga Cię nie przekonuje...to pomyśl nad tym....czy nie warto zaufać Jezusowi i zyskać życie wieczne...pomysl. Piszę dziś dużo, bo jeszcze kilka dni będę z wami....wyjeżdzam na dłuuugiii urlop. Daleko ...jakieś 600 km od internetu......ale to jeszcze za kilka dni:) ...i chcę byście żyli...nie umierali...bez Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×