Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

To zupelnie bez sensu, bo wiekszosc ludzkosci nie ma najmniejszych szans na zbawienie, np. ludzie zyjacy pne, albo ludzie innych wyznan, ktorzy nie mieli stycznosci z chrzescijanstwem. Za to zostana zbawieni ci, z ktorymi od dziecinstwa chodzono do kosciola - jakos nie bardzo chce mi sie w to wierzyc. Poza tym wg tej teorii mozna grzeszyc, ale wystarczy wierzyc? No to super! Lizusostwo na najwyzszym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia jeśli Tobie odpowiada taka cierpiętnicza teoria zbawienia przedtawiona przez egzegetów to w nią wierz, wg mnie to dla niektórych ludzi może być naprawdę wspaniałe, a dla innych zupełnie nie do przyjęcia. Nie wyobrażam sobie by coś mi dało to że coś się stało 20 wieków temu. Tak jak nic mi nie da to że jogin po 75 latach od śmierci budzi się do życia. moje zycie, moje bycie , mój rozwój zależy ode mnie, to moje decyzje, ja urzeczywistniam. To jest cecha małego umysłu, taka proba zwiększenia roli jednej rzeczy kosztem pomniejszenia innej. A nie musi tak przecież być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie przyjmuj niczego tylko dlatego, że powiedział ci o tym twój nauczyciel, Albo dlatego, że zostało to napisane w twojej świętej księdze, Albo dlatego, że wierzą w to miliony, Albo dlatego, że zostało ci to przekazane przez przodków. Przyjmij i żyj tylko według tego, co pozwoli ci ujrzeć prawdę twarzą w twarz.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalutka a z czego to cytat
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, nie wiem tak sobie skopiowałam z racjonalisty http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3284 Budda powiedział coś podobnego: \"mnichom i uczonym nie wolno akceptować moich poglądów z szacunku, powinni je analizować tak, jak złotnik sprawdza jakość kruszcu, trąc, skrobiac, pocierając i topiąc\". Sprzeciwiaj się wszystkiemu, jeśli tak czynisz, to słuchasz prawdziwie, taki sprzeciw ma wynikac z twojej otwartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mi sie wydaje, ze Bog, skoro podobno stworzyl nas na swoje podobienstwo, nie ma nas za idiotow, i po to dal nam rozum, sumienie i serce, abysmy ich uzywali. Z sluchania tych 3 wynikaja same dobre rzeczy, a co wynika z sluchania swietych ksiag? To historia nam pokazala i do dzis pokazuje. Czy matki sluchajac serca poslalyby swe dzieci przeciwko niewiernym? Czy ludzie, sluchajac rozumu, przesladowaliby homoseksualistow, bo potepil ich Bog? Czy ktokolwiek sluchajac wlasnego sumienia skazalby na smierc drugiego czlowieka tylko dlatego, ze wierzy w cos innego? Natomiast wszystkie te rzeczy robia ludzie w imie wiary, przytaczajac argumenty z Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm nie mam pojęcia jak to zrobiłam :) Czy zamordowanie innej osoby może komukolwiek przynieśc coś dobrego? \"Mam wrazenie ze jakaś siła każe ci tu ciągle dyskredytować Boze Słowa, umniejszac ich znaczenie i zniechęcać czytelników do przyjecia prawdy, która jest w Chrystusie. Wiem ze odpowiesz, ależ nie, co ci przyszło do głowy...ja nikogo nie zniechęcam hmmm...ja jednak swoje myślę.\" Kamelia Słonko nie widzialm tego, po co w takim razie to pytanie??:) by potwierdzić Twoje przekonanie? A nie pomyslalaś że moja głupota moze pomóc potencjalnym wyznawcom przyjąć prawde ktora jest w Chrystusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"O dowodach \"naukowych\" pisałam. Bardziej historycznych. Jezus zył i zmartwychwstał. O Jezusie pisano proroctwa na 900 lat zanim się urodził.\" Podaj te proroctwa i jak się spełniły. W Mateuszu, którego czytałem, każdy mógł spełnić te mętne słowa \"proroctw\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze jednak posluz sie jakimis racjonalnymi argumentami, aby mnie przekonac. :) Psalm 69.35 \"Niechaj go chwalą niebiosa i ziemia i wszystko, co w nich się porusza\" NAJWIĘKSZE ZE STWORZEŃ Jakie zwierzę jest dłuzsze niżtrzy ciężarówki? cieższe niz wagon kolejowy? i ma serce wielkości volksvagena garbusa? Odp: Płetwal błekitny Ile jedzenia potrzeba by utrzymać przy życiu takiego olbrzyma? Płetwal błekitny zjada 4 tony skorupiaków dziennie-czyli 3 miliony kalorii. Nowo narodzony płetwal wypija 380 litrów mleka w ciągu doby :) (maluszek:) ). Kiedy wynurza siez wody wciąga do płuc więcej powietrza niżjakiekolwiek inne żyjace stworzenie na ziemi. Przy wydechu wyrzuca słup wody sięgający wyzej niż słup telefoniczny. Hiob powiedział, ze Bóg daje zycie kazdemu stworzeniu i ze zwierzęta , ptaki, ryby odzwierciedlająBożą mądrosć i moc. Bóg utrzymuje je przy życiu (olbrzyma płetwala też :) ) i troszczy sieo niego. Hiob. 12. 7-10 \"Naprawdę pytaj bydła a nauczy cię i ptactwa niebieskiego a powie ci Albo zwierząt polnych, one pouczą cie I ryb morskich, one opowiedzą ci Kto spośród nich wszystkich nie wie, ze dokonała tego ręka pana? W JEGO RĘKU JEST ŻYCIE WSZELKIEGO STWORZENIA I DUCH WSZYSTKICH LUDZI\" z pewnościąwszystko to jest prawda w przypadku płetwala błękitnego :). Jego ogromne rozmiary i siła wymagają olbrzymiej ilości jedzenia- środków zapewnionych od Pana od chwili w której go stworzył. Jego uład krwionośny oddechowy i trawienny są niesamowitym zjawiskiem! Czy płetwal błękitny powstal przez przypadek? Mistrz Projektant umiescił to gigantyczne stworzenie w wodzie. Kiedykolwiek sie zastanawiam nas wspaniałościąi wielkościąpłetwala błękitnego, jestem w stanie dojrzeć w nim cudowną moc boga. Całe stworzenie wskazuje na mądrość i wspaniałość Stwórcy- Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"moze jednak posluz sie jakimis racjonalnymi argumentami, aby mnie przekonac.\" a po co? Mała - nie wiem Może tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przestrzeń sama w sobie jest po prostu samym dobrem:) czytam sobie o Karmapie 16. zamanifestował się on jako ogromny i pełen radości człowiek zawsze śmiejący się ze wszystkiego, nie był w rzeczywistości jakąś osobą - był raczej zwierciadłem naszego umysłu. Dawał każdemu dokładnie to, czego dana osoba potrzebowała. Jeśli ktoś był w stanie widzieć jego naturę radości, właśnie ją mu pokazywał. Nawet kiedy do jego pokoju wchodziła grupa osób zupełnie nie zainteresowanych jakąkolwiek duchowością obwieszonych od stóp do głów aparatami fotograficznymi i chcących tylko sfotografować żyrafę, dawał im 10000-woltowe błogosławieństwo, po którym wychodzili jak nieprzytomni z aparatami dyndającymi na szyjach nie wiedząc gdzie się znajdują. Używał jeszcze innej sztuczki. Kiedy przychodzili do niego oficerowie, kapitana nazywał majorem, a majora generałem. Oczywiście Hindusom bardzo się to podobało, byli jednak zmuszeni powiedzieć: \"W rzeczywistości jestem tylko kapitanem\", Karmapa jednak odpowiadał: \"Sprawdź pocztę jak wrócisz do domu\". I okazywało się, że w skrzynce na listy leżało zawiadomienie, że dostali jeszcze dwie gwiazdki. Właśnie w ten sposób pracował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to zyl taki czlowiek jak Jezus, natomiast nie ma zadnych dowodow na jego zmartwychwstanie, ani zadnych zapiskow jego slow, ktore powstalyby za jego zycia. Spisanie ewangelii: Mateusza - ok 80-90r., ale znane jest tylko jej pozniejsze greckie tlumaczenie Marka - ok 60-70 r, uwaza sie ja za glowne zrodlo, z ktorego korzystali autorzy pozostalych ewangelii Lukasza - niestety nie wiem z ktorych jest lat, ale jest pozniejsza od dwoch pierwszych. Jana - koniec I wieku Tak wiec nawet ewangelie nie sa dokladnym oddaniem slow Jezusa, no chyba ze ktos je znal na pamiec przez co najmniej 30 lat. Czepianie sie slowek jest wiec troche niepowazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam ich wszystkch na pamięć jest ich kilka setek, kilka setek wypełnionych szczegółow odnosnie i samego Jezusa i samego Izraela jako państwa i narodu. ale najważniejsze: 1. Księgi Starego Testamentu ( Izajasz) podaje ze Mesjasz zbawiciel urodzi sie w betlejem 2. ze zostanie ukrzyżowany (przebite ręce i stopy) 3. ze bok zostanie mu przebity 4 że zostanie wydany przez zdrajcę ze 30 srebrników 5 ze wjedzie do jerozolimy na ośle 6 ze urodzi się z dziewicy Księga Izajasza była pisana 900 lat przed urodzeniem Jezusa. !!!!!!! Jak każdy mógł je wypełnić.? Jak Jezus miał wpływ ze urodzi się tam gdzie sięurodził? Bóg to zaplanował. Jak miał on sam \"uknuć \" i wypełnić to ze zdradzi go Judasz za 30 srebrników.???? Nie od Jezusa to zależało. To są szczególiki, które w jednej osobie się wypełniły. Własnie tak Bóg potwierdził prawdziwosć tej księgi . Przez proroków. Czyli zapowaiada cos duuuzo duuzo wczesniej a wypełnia sięto kilkaset lat później. To nie są jakieś zbiegi okolocznosci ani przypadki. To są za dokładne szczególy, gdyby coś było ogólnie rozmyte to zgodzę sięze można by było to jaoś \"przypisać\" ale nie dane dokładne i szczególowe. To tak jakby już w 874 r. napisano ze Mazoch w Zakopanem na skokach w 2007 upadnie w tej i tej minucie w ten i ten sposób po tym zawodniku i będzie miał tylko obrzęk mózgu ale nie dojdzie do złamania kończyn, po tylu dniach dojdzie do siebie i po 2 tygodniac stanie na nogi. Będzie go rehabibilitowała brunetka o niebieskich oczach mająca na imię Emanuela a lekarzem sprawującym dyzur będzie Paweł świoderski. I to będzie znakiem, ze będzie to ktoś wybitny i wyjatkowy. Tak działa Bóg w proroctwach. Księgi Prorocze Starego testamentu o tym mówią. Kiedyś napiszę o proroctwach więcej.....Będę to miała na uwadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enamorado - to jeszcze nic - ostatnio wyczytałem w Biblii w przypisie tekst mniej więcej w tym stylu, że ewangelie nie zawierają wszystkiego co głosił Jezus, jednak ich twórcy dokonali wyboru w celach \'ewangelizacyjnych\". Dokładnie jak to brzmiało nie pamiętam - ale mniej więcej w tym znaczeniu, że pisali to z czym \"było im po drodze\". A jeszcze przez wieki i duchowni i świeccy władcy wprowadzali swoje własne zmiany, dla własnych, niekoniecznie religijnych celów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz tak samo jak ten co robil przypisy napisal to co chcial. A Ewangelisci pisali nie to co chcieli, bo Biblia jest pismem natchnionym przez Boga. Polska w finale hurra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - napisz. Jak wyczytałem z przypisów, srebrniki nie były srebrnikami. Miały swoją własną nazwę. Jak możesz to podaj też stronkę z Biblią on-line. Bo nie mam przy sobie tamtej, żeby zacytować, które \"proroctwa\" miałem na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Jezus naprawdę istniał? Czy nie był wymyślony przez pierwszych chrzescijan? Zbyt duzo dowodów historycznych na to że jest On postacią historyczną. Urodził się w małym miasteczku Betlejem w Izraelu gdy kraj ten był pod okupacją Rzymian. Cztery ewangelie zostały napisane przez ludzi którzy osobiście znali Jezusa, Albo mieli o Nim informacje z \"pierwszej ręki\". Wiele ich opowiadań to słowa naocznych świadków zycia Jezusa. Swieccy historycy tacy jak Rzymianie Pliniusz i Tacyt, którzy żyli na poczatku pierwszego wieku, przedstawiają pierwszych chrzescijan jako naśladowców \"niejakiego Jezusa, ukrzyżowanego za czasów rzymskiego namiestnika Poncjusza Piłata i podobno wzbudzonego z martwych\"- cyt. . Pliniusz był bardzo zaniepokojony ponieważ chrzescijanie \"modlili się do Chrystusa jako do Boga\"-cyt.. Coraz więcej świątyń pogańskich świeciło pustkami, a liczba chrzescijan coraz bardziej wzrastała. Józef Flawiusz, historyk żydowski, który żył w tym czasie, ale nie sympatyzował z chrzescijaństwem, szczegółowo przedstawia życie Jezusa, Jego nauczanie, śmierć, wieści o Jego zmartwychwstaniu jako \"NIE PODLEGAJĄCE WĄTPIWOSCI\". Pisze on o Jezusie jako o \" mądrym człowieku, który dokonywał cudownych czynów. Jezus na pewno był postacią historyczną, ale jakim był na prawdę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Jezus na prawdę powstał z martwych? Ktoś jest przywracany z martwych? ktoś moze powiedzieć niemożliwe!!! Jeśli jesteś martwy to jesteś martwy- i to wszystko. A jednak. Nie było żadnych wątpliwości że jezus był martwy. Gdy Rzymianie wykonywali wyrok przez ukrzyżowanie, zawsze upewniali się czy skazaniec był martwy. Przebito włócznią serce jezusa.. Nie było wątpliwości że był martwy i dlatego został pogrzebany. Pewien człowiek imieniem józef z miasta Arymatei przy pomocy swego przyjaciela zdjął z krzyża martwe ciało jezusa i położył je w nowo wykutym w skale grobowcu. Wejście do tego grobowca zostało zabezpieczone ogromnym kamieniem, przy którym postawiono straż. Zarówno żydzi jak i Rzymianie wiedzieli ze Jezus jest martwy i pogrzebany, a więc usunięty ostatecznie. Również przyjaciele Jezusa wiedzieli ze umarł, ponieważ byli przy Jego śmierci i pogrzebie. Po trzech dniach wczesnym rankiem kobiety idące do grobu przezyły wstrząs- grub pust, leżące przescieradła ale ciała Jezusa nie ma. Co mogło sięstać z ciałem Jezusa? Czy Jego ciało mogło zostać zabrane przez władze Żydowskie lub Rzymskie, nie, postawili straze aby pilnować. A gdyby tak sie stało to zostało by ono pokazane wszystkim, którzy twierdzili ze jezus powstał z martwych. A moze przyjaciele Jezusa zabrali Jego ciało? Grób był strzeżony przez żołnieży a uczniowie byli wtedy przestraszeni i załamani po śmierci swojego mistrza który nauczał ich pokory , prawdy uległości i poddania.Nie mogli by kłamać i ryzykować życiem ze powstał z martwych wiedzac jednoczesnie ze Jego ciało ulega gdzieś obok powolnemu rozkładowi. Jeśli ciało Jezusa nie zostało zabrane ani przez wrogów Jego ani przez przyjaciól to jest tylko jeden wniosek: On powstał z martwych!!!! Inaczej nie mozna było by wyjaśnić późniejszego faktu ukazywania sie Jezusa. Przez 40 dni ukazywał sieOn swoim przyjaciołom, zwykle w swietle dnia, w różnych miejscach, w domu, w pokoju, na drodze, na brzegu morskim. Czasem ukazywał siepojedynczym osobom, czasem wielkim grupom, a jeden raz nawet 500 ludziom na raz. Faktów tych nie można zbyć twierdzeniem o uleganiu halucynacjom. Spotykał siez nimi, rozmawiał , spożywał posiłek. Mogli z bliska przyglądać sie Jemu i dotykać GO. . Nie był duchem. Był tym samym jezusem, którego wiedzieli gdy umierał na krzyżu. Na jego rękach i stopach i boku widziane były znaki towarzyszące tej strasznej śmierci. Był tym samym a jednak innym . Teraz posiadał chwalebne ciało , nie ograniczone czasem i przestrznią.. Inaczej nie mozna było by wyjaśnić tej niewiarygodnej zmiany w życiu uczniów. Początkowo byli zupełnie zbici z tropu, całkowicie rozczarowani, wstrzasnięci i przybici niespodziewaną nagłą smiercią. A teraz stali sieludzmi pełnymi radosci i nadziei Odważnie wyszli na place miasta, by publicznie zwiastować ze jezus powstał z martwych!!! . I ze jest zwyciezcą nad grzechem i śmiercią. Co belaiza i ja też z wielką radoscią wam zwiastujemy. Kto w Niego wierzy nie umrze na wieki Teraz wiedzieli już na pewno ze Jezus jest Kimś więcej niż zwykłym człowiekiem- Kimś kto ma władze nad zyciem i śmiercią- samym Bogiem. Oto dlaczego wiara chrzescijańska rozprzestrzeniła się tak szeroko i tak szybko a miliony ludzi z różnych krajów i kultur czci Jezusa jako Pana. On żyje i my wiemy o tym z własnego przezycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enamorada jak to nie ma dowodow na zmartwychwstanie? a swiadkowie, ktorzy Go widzieli. Nie jeden, nie dwoch i nawet lapska swoje wkladali do jego boku. Ja za 30 lat tez bede pamietac slowa Jezusa. Nawet jak zabiora mi Biblie i posadza w wiezieniu, gdzie nie bedzie chrzescijan. Tak samo jak pamietam smak chleba, kupowanego mi przez babcie w piekarni za rogiem, bo Biblia to moj chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A Ewangelisci pisali nie to co chcieli, bo Biblia jest pismem natchnionym przez Boga. \" Albo tylko takie jest to przekonanie. Skąd wiesz, że jest natchniona przez Boga? Czy nie z niej samej? Biblia była tysiąclecia - wydanie z 1980 roku, po przypisach \"interpretacyjnych\" wnioskuję, że katolicka. Chociaż w części tych \"interpretacyjnych\" mam wrażenie, że to tylko jego (interpretującego) dopasowanie interpretacji do oficjalnych poglądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Coraz więcej świątyń pogańskich świeciło pustkami, a liczba chrzescijan coraz bardziej wzrastała.\" Widzę obecnie analogię o przeciwnym zwrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×