Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość lilkop
Biblia jednoznacznie potepia seks zboczony w wersji homo i zoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Biblia potępia homoseksualizm\" No i co z tego? Ja nie potępiam, jest moi obojętny. Natomiast nie są mi obojętni wojujący homofobi, bo uważam, że nikomu nic do tego co ja robię w sypialni z kobietą, tak samo nie powinno być ani mi, ani nikomu innemu do tego, co robią dwie dorosłe kobiety czy dwaj dorośli faceci. Natomiast jestem zdecydowanie sceptyczny co do kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W sumie niby lepiej, żeby dziecko miało dwóch kochających rodziców jednej płci, niż było w domu dziecka, czy w jakiejś rodzinie patologicznej, ale mimo wszystko jakoś mnie to nie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawracanie głowy z tymi gejami, kiedyś to się dopiero działo, Ateny miały całą kompanię złożoną wyłącznie z tego typu żołnierzy. Dopiero aleksander macedoński dał im radę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponoć Aleksander też akurat nie stronił od chłopców. Było to wówczas zupełnie normalne. A teraz z innej bajki - Katolicki proboszcz zbiera pieniądze na budowę meczetu: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8768838&rfbawp=1173709880.410 Myślę, że to ma o wiele więcej wspólnego z wiarą niż jakieś udowadniania \"ja mam rację\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Des, z tego co sobie przypominam to nie Ateny tylko Sparta :) Osobiscie odkad poznalam gejow i oswoilam sie z nimi (tzn zobaczylam, ze ich zwiazki sa takie same jak zwiazki hetero), nie mam nic przeciwko nim, niech sobie nawet adoptuja dzieci, zawsze to lepiej miec 2 kochajacych tatusiow albo 2 kochajace mamusie niz mieszkac w domu dziecka. Spoleczenstwo w koncu sie oswoi. Pozdrawiam wszystkich! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ niech sobie nawet adoptuja dzieci, zawsze to lepiej miec 2 kochajacych tatusiow albo 2 kochajace mamusie niz mieszkac w domu dziecka.} Być może. Ale dopóki mieszkam w Polsce jszcze długo będę przeciwmy takiemu rozwiązaniu. Dziecko miało by nieszczególne dzieciństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrv Ja dokładnie mam takie same wątpliwości co do tego. Pewnie, że lepiej mieć kogoś kochającego, niż być w domu dziecka, ale jednak nie wiem, czy taka adopcja to nie wyrządzanie krzywdy takiemu dziecku. Ale może to tylko moje jakieś stereotypowe myślenie czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z domu dziecka. Dopóki sie nie zna innego życia nie jest tak źle. Jak by to nie zabrzmiało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabrzmiało nieszczególnie. :P Ale kobieta do dziecka jest potrzebna fizjologicznie i psychicznie. Natury się nie oszuka. Siorka studiuje i przywlokła takę księgę w której pisali o małpiatkach bez matki, wszystkie miały zaburzenia zachowania, niskie poczucie bezpieczeństwa, strachliwe były bardzo, itp, itd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że małpiatka to nie człowiek, ale czasem blisko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zupełnie się nie znam na tym temacie (rozwoju psychicznego dziecka), ale też mi się wydaje (tak na zasadzie intuicji), że rzeczywiście wpływa ma na ten rozwój \"posiadanie\" matki i ojca - no ale cały czas jest problem, czy lepiej jednak nie \"mieć\" nikogo, jeśli to nie jest możliwe? To chyba taka sprawa, że nie da się jakoś ustalić lepszego czy gorszego rozwiązania. A na pewno nie sprzyja takiej dyskusji w kraju ekipa politycznych oszołomów, dla których homoseksualiści są już z definicji wrogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponoć jesteśmy równie blisko spokrewnienie z szympansami (agresywne, walczące, bezwzględne) jak i bonobo (o pokojowym usposobieniu, delikatne, opiekuńcze). I chyba rzeczywiście widać w ludziach te dwa \"wpływy\" - o różnym natężeniu u poszczególnych osobników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek wybierając środkową drogę rozwoju społecznego wybrał uniwersalność w doborze warunków w których będą się rozwijały następne pokolenia. Ta droga zaprowadziła nas do sukcesu ewolucyjnego, znaleźliśmy \"złoty środek\". :classic_cool: :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decydujemy o sobie, jesteśmy świadomi. To się nazywa wolna wola. Dar Boga? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieć świadomość wyboru, mieć umiejętność przewidywania, wiedzę... Produkt milionów lat ewolucji... mózg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maszynka do myślenia. O czym? O wszystkim i o niczym. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O \"tym\" się nie da zapomnieć. 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słysze , że nastrój minorowy a taka piekna pogoda . Geje nie powinny zajmować się dziećmi w ogóle - czy jako nie daj boże rodzice czy nauczyciele .Bardzo źle sie dzieje , że mniejszość ta wmawia nam ,że to jest normalne .To nie jest normalne .Nie mam nic przeciwko tej orientacji ale nagłaśnianie , podkreślanie jest nieprzyzwoite.Jeszcze trochę wmówi sie nam ,że abstynencja seksualna jest normalna , depresja - normą , paradontoza , hemorody i cukrzyca i zatwardzenie też .To ,że coraz więcej ludzi to ma to nie znaczy ,że to jest normalne .To słowo (normalne)nie bardzo pasuje - to nie jest zgodne z natura czy harmonią - może tak to ujmę .Adoptować dzieci pary o innej orientacji nie powinny - lepiej umożliwić adopcje osobom samotnym.Ujmowanie tych odmienności jako normę niesie za sobą ryzyko , ze nie będzie rozwijała możliwość szybkiej diagnozy i terapii .A powinno sie szybko diagnozować dzieci , juz widać po maluchach 5 - 7 letnich ,że coś z akceptacją swojej płci u nich nie tak .A jak się popatrzy na niektóre mamuski , które za syneczka nawet by sikały ,żeby on mógł oglądać bajeczkę i na tatę nieobecnego, zdominowanego przez mamuśkę pantoflarza to duże jest ryzyko ,że wzorce zachowań i ról dziecko ma zaburzone . Nie można nikogo szykanować z powodu tego co robi w sypialni ale nie można wymuszać na społeczeństwie ,żeby to było uznane za normę .To jest absurd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, co ty wypisujesz, nie rob z nich nienormalnych, chorych ludzi. Przyjaznie sie z para homoseksualistow i moge Cie zapewnic, ze sa najnormalniejsi w swiecie oraz tworza pelen milosci zwiazek, ktorego niejedna para hetero moglaby im pozazdroscic. Nie widze w nich nic nienormalnego ani szkodliwego, zal mi tylko, ze nie moga tak jak ja z moim chlopakiem publicznie sie przytulac czy trzymac za reke bez wzbudzania sensacji. Jedynym ich nieszczesciewm jest ta kontrowersyjnosc w oczach spoleczenstwa, innych minusow w nich nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, i obydwoje pochodza z normalnych domow i kochajacych sie rodzin, niczym nie rozniacych sie od innych przecietnych rodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Adoptować dzieci pary o innej orientacji nie powinny - lepiej umożliwić adopcje osobom samotnym.\" Gosiu - ale to jest niesprawdzalne czy ktoś jest formalnie samotny a faktycznie gejem, lesbijką, czy w nieformalny związku heteroseksualnym. Zresztą nie wiem czy adopcja przez osobę samotną tak bardzo się różni od tej przez homoseksualistów. Nie zgadzam się też co do tego, że nie powinni być nauczycielami? A niby dlaczego? Czy to że któryś z nich jest gejem czy lesbijką wpływa jakoś na to jakimi są nauczycielami, wychowawcami? Myślę, że ani trochę. To jest niezależne od tego. Przecież bycie homoseksualistą na pewno nie oznacza wcale, że automatycznie będą \"podrywać\" czy molestować swoich podwładnych. Tak samo jak nauczycielki generalnie nie molestują swych uczniów a nauczyciele uczennic (pewien, nieznaczny zakres \"odchylenia\" jest i w tej populacji. \"A jak się popatrzy na niektóre mamuski , które za syneczka nawet by sikały ,żeby on mógł oglądać bajeczkę i na tatę nieobecnego, zdominowanego przez mamuśkę pantoflarza to duże jest ryzyko ,że wzorce zachowań i ról dziecko ma zaburzone .\" Nie znam się na tym, ale podejrzewam, że to nie jest tym, co decyduje, że ktoś jest homoseksualistą. Owszem, maminsynkiem czy kimś takim to przeważnie tak. Ale to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia Słonko sama piszesz : \"Nie można nikogo szykanować z powodu tego co robi w sypialni... \" znam kilku gejów i zapewniam Cię że im nie idzie o wymuszanie na społeczeństwie, żeby to było uznane za normę to raz, a dwa gdybym sama nie mogła wychować swoich dzieci wolałabym by wychowywali je kochający ludzie, obojętnie jakiej orientacji niż dom dziecka, jesli zaś chodzi o akceptację własnej płci na na basenie w Czechach czy Niemczech wyraźnie widać, że coś nie tak... z Polakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, to prawda Mała - też zauważyłem, że w Czechach czy Niemczech podchodzi się np. na basenie do tych spraw zupełnie inaczej (nagości tej samej płci w przebieralni). I sam widziałem, że czułem się jakoś dziwnie, niezręcznie - bo u nas jest po prostu inaczej. Ale ciekawe z czego to wynika? Z religii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem Światowa Organizacja Zdrowia nie okresla homoseksualizmu jako jednostki chorobowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat adopcji dzieci jest kontrowersyjny i sama przez dlugi czas bylam przeciwna. Dziecko, zwlaszcza w Polsce, poddane by bylo szykanom i wysmiewane. Dlatego moze jeszcze nie teraz, teraz musimy sie przyzwyczaic do homoseksualistow w ogole. Ale w koncu mysle, ze adopcja dzieci zostanie zalegalizowana i wtedy ktos musi byc tym pierwszym, ktoremu bedzie najtrudniej. Z czasem jednak ludzie sie przyzwyczaja, tak jak sie przyzwyczaili do spodniczek mini czy calujacych sie par na ulicy. Te eksperymenty z malpkami bez matek jakos do mnie nie przemaiwaja, w dzisiejszych czasach role matki i ojca czesto i tak sa pozamieniane, zreszta wielu samotnych ojcow wychowuje swe dzieci i jakos wyrastaja na ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer ja tam jestem często i tam jest nomalnie wg mnie gdy widzę na naszym basenie zakrywanie do potegi 10 to mnie to trochę śmieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×