Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Tak zajrzałam z ciekawości... myślałam,ze moze ktos sie nawrocił...ale bez zmian..? ;P W kółko o tym samym prawicie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda. Jezus nie potrzebował niczyjego swiadectwa. On widzi nasze serca, nasze mysli, wie czy nasze intencje sa szczere. Takich zdolności nie ma żaden człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę Gdyby to nawrócenie bylo takie proste. Ale kropla, ktora powoli drąży skałę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty \"spadam\" wierząca/y, czy nie? Przepraszam,że tak pytam, ale nie chce mi sie wszystkiego od nowa czytać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć A ja myślę Miło Cię widzieć. Pewnie, że w kółko o tym samym :P Kamelio - \"Spotkałeś zywego Boga? Tego który zmartwychwstał\" Spotykam cały czas, nie da się nie spotykać - rozejrzyj się dookoła, ja tak go spotykam. Tyle, że nie zmartwychwstałego - bo do tego musiał by być kiedyś martwy. (Chociaż w sumie, w jakimś aspekcie zmartwychwstaje - np. z przyrodą na wiosnę, w narodzinach nowego ciała \"starej duszy\", we wschodach słońca (z perspektywy ziemskiej itd. itd.). Wiem, że Cię to nie przekonuje. I nie musi :) \"don\'t worry, by happy\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę 🖐️ miło Cię widzieć:) Spadam \"On widzi nasze serca, nasze mysli, wie czy nasze intencje sa szczere. Takich zdolności nie ma żaden człowiek. \" Mylisz się takie zdolności mają też inni ludzie:) A jeśli chodzi o udowadnianie, nie tak dawno mówiłaś to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuulugula
No i widzisz kamelia jak sie motasz?.Powiem tak:Nic nie zmienia faktu,ze Maryja porodzila Boga! bo skoro Jezus jest i byl Bogiem to Ona urodzila wlasnie Boga! No chyba ,ze na krotka chwile Jezus nie byl Bogiem? Inaczej twoja odpowiedz jest nie jasna,nie wiem czy ty sama rozumiesz co piszesz?hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuuulugula jest, my też zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybyś rozumiała ze piszę o Trójjedynym Bogu to byś wiedziała o czym mówię. Bóg Ojciec Syn Boży i Duch swięty. Maria była matka Jezusa. Matką Boga w Jezusie Chrystusie tu na ziemi. Trzeba patrzeć na tą sprawę szerzej, bo zanim była Maria a nawet Abraham był On Jezus Chrystus. Wiem o czym piszę. Skąd ten sarkastyczny hehehehe. Masz taką naturę złośliwego kąsania? skądś to znam J 8:58 Bw \"Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 1:12 Bw \"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,\" mowa o przyjęciu Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chcesz nazywać Marię matką Boga to rób tak, ale czy nazwiesz ją też tak w odniesieniu do Ojca? Maria jest ziemmską matką Jezusa i takie stwierdzenie uważam za najbardziej zasadne i prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie widzę tu reinakarnacjii tylko odwiecznośc Jezusa Chrystusa. Boga Pana i Króla. My jesteśmy ludzmi. On jest Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio wczoraj rozmawialiśmy o Nietzsche, pisałaś co on powie Bogu, czytałaś Jako rzecze....? Zaratustra dzieli ewolucję świadomości na trzy symbole: wielbłąd, lew i dziecko. Wielbłąd to zwierzę juczne gotowe oddać się w niewolę, nigdy się nie buntuje. Nie potrafi nawet powiedzieć nie. Jest istotą wierzącą na słowo, wyznawcą, zwolennikiem, wiernym niewolnikiem. To najniższy poziom ludzkiej świadomości. Lew jest rewolucją. Początkiem rewolucji jest święte nie. W świadomości wielbłąda zawsze jest potrzeba kogoś, kto będzie prowadził i kto będzie mówił \"powinieneś...\". Potrzeba mu dziesięciorga przykazań. Potrzebne mu są wszystkie religie, wszyscy księża i wszystkie święte pisma, bo sam sobie nie potrafi zaufać. Nie ma odwagi i nie ma duszy i nie ma tęsknoty do wolności. Jest posłuszny. Lew jest tęsknotą do wolności, pragnieniem zniszczenia wszystkich więzień. Lew nie potrzebuje żadnego lidera - sam sobie wystarcza. Nikomu nie pozwoli nakazywać \"będziesz...\", jest to urazą dla jego dumy. Może on tylko powiedzieć: \"ja to zrobię\". Lew jest odpowiedzialnością i ogromnym wysiłkiem wyzwolenia się z wszelkich łańcuchów. Ale i lew nie jest najwyższym szczytem ludzkiego wzrastania. Najwyższy szczyt jest wtedy, gdy lew także przechodzi metamorfozę i staje się dzieckiem. Dziecko jest niewinnością. Nie jest posłuszeństwem, nie jest nieposłuszeństwem. Nie jest wiarą, nie jest niewiarą - jest czystą ufnością, jest świętym tak mówionym egzystencji i życiu i temu wszystkiemu, co się w nim zawiera. Dziecko jest samym szczytem czystości, szczerości, autentyzmu, chłonności i otwartości na egzystencję. ..bardzo piękne symbole. . Sam Jezus mówił...dopóki nie staniecie się jak dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała niektóre cytaty jakbyś akceptowała inne nie? jaką selekcje stosujesz? które za a które przeciw? a co z tym?: J1:12 Bw \"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio ale przeciw czemu? bo widzisz wg mnie nie ma boga i ludzi, piewszy syn człowieczy ktory przedarł się przez skorupę czasu i przekroczył granice przestrzeni powiedział, że to co on czyni i my mozemy, pewni bądź że wy też jesteście synami boga i w was duch święty działa na swój sposób, działajcie z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslisz że Miłość potrzebuje kogoś by ją wynosił i przyjmował?? Myslisz że miłość mogłaby robić rachunki z kimkolwiek i wymagać przyjmowania? Zapytaj serca czy bezwarunkowa miłość tak mogłaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam dlaczego niektóre wersety z Biblii akceptujesz inne nie? Na czym polega twoja weryfikacja? te które potwierdzają twoją terię są według ciebie istotne, a odrzucasz te które nie pasują do teorii przez ciebie głoszonych. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie mylisz się, tak jest, mam świadomość jak biblia była pisana, znam tło historyczne tamtych wydarzeń, pytam serca czy bezwarunkowa miłość tak mogłaby. Szukam w bliblii tego co łączy Wszystkich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg to miłosc, ale Bóg to sprawiedliwość. Bóg to Konsekwencja. Bóg dał Syna i pozwolił by zapłacił za grzech swoim zyciem oddał coś najcenniejszego i teraz na tej podstawie moze Sądzić swiat. bo taki miał plan zbawienia świata. Tak mówi Słowo Boga, dla mnie jest ono sprawdzone i pewne. Nie mówię teraz czy ty się z tym zgadzasz czy nie, czy to ci nie pasuje czy nie, mówię o tym co zapisane jest w Biblii, o czym świadczy hostoria zycia Jezusa Chrystusa tu na ziemi, o czym swiadczą prorocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam serca czy bezwarunkowa miłość tak mogłaby. to twoja sprawiedliwosc Boża opisana jest w Nowym Testaencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.\" - EWANGELIA MATEUSZA 6:33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ale Bóg to sprawiedliwość.?? \" tak myslisz? I dltego powiedział do łotra jeszcze dzis bedziesz ze mną w niebie? dlatego tym co mają dużo, dodaje a tym co mało odbiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Tm 3:16 Bw \"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,\" CAŁE PISMO nie tylko urywki które ci pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak moja na obecną chwilę, bo w miłości widzisz nie ma więcej ani mniej, kiedy miłośc daje, daje cała i cała odbiera, nie ma ani \"więcej\" ani mniej\" w tej samej chwili gdy człowiek próbuje ją stopniowac i mierzyć odpływa pozostawiając za sobą gorzkie wspomnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie:):):) to całe sedno zbawienia. Historia z łotrem. Bravo:)dlaczego tak powiedział do łotra. Bo nie na podstawie uczynków jesteśmy zbawieni, ale na podstawie wiary w Syna Bożego. Gdybyśmy z uczynków byli sądzeni nikt nie byłby zbawiony. to jest Boza sprawiedliwość, "z łaski" jako dar. przez wiarę i orzyjecie Pana, przez obmycie Jego krwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyjęcie Pan, przyjęcie Jego propozycji Zbawienia, przez Krzyż do wolnosci. To jest własnie ta miłosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbawienie w chrześcijaństwie, przebudzenie w buddyźmie, tak to o to chodzi, jak widzisz skok jest możliwy w jednej chwili, więc gdzie tu sprawiedliwość? ten skok to powierzenie się , znikniecie etc.wysiłek nic tu nie pomoże bo mozemy być dla siebie tylko przeszkodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w których Pismach Bóg oddaje zycie za człowieka. Jest postacią historyczną i zbawia grzesznika za darmo, z łaski? oddając samego siebie, z miłosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×