Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Przeczytalam, ale to chyba nie jest autentyk, bo w żaden sposób nie pasuje mi do poprzedniego papieża. Zreszta ujawniona po \"fakcie\" jest malo wiarygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ze swiadkowie chodzaze straznica po domach nie jest jeszcze tak wkurzajace jak to, ze przekrecaja Slowo Boze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
objawienia maryjne sa niezgodne z biblia, podaje przyklad takiego objawienia, duzami literami napisalam, to co jest nizgodne z Biblia. Objawienie z 1916 roku; Trójce portugalskich dzieci objawił sie Anioł pokoju. Kazał im sie modlić: Mój Boże, wierzę w ciebie, uwielbiam cię, mam nadzieję w tobie i kocham cię. Przepraszam cię za wszystkich, którzy w ciebie nie wierzą, nie uwielbiają cię, nie mają w tobie nadziei i nie kochają cię.: Anioł kazał dzieciom modlić się w ten sposób , a potem dodał :” SERCA JEZUSA I MARII BEDA SIE SKLANIAC KU WASZEJ MODLITWIE\" Anioł ukazał się trójce dzieci, ale tylko dziewczynki, Lucy i Jacinta mogły słyszeć jego głos. Mały Francisco widział Anioła , ale nie słyszał jego głosu. Anioł ukazał się dzieciom 4 razy. Ukazując się 3 raz rzekł do nich :” Wszystko co możecie , poświęćcie i ofiarujcie Bogu, JAKO PRZEBLAGANIE ZA GRZECHY LUDZI. TA DROGA UZYSKACIE POKOJ DLA WASZEGO KRAJU. JA JESTEM ANIOL STROZ, ANIOL PORTUGALII\" Ukazując się 4 raz Anioł trzymał w swojej ręce kielich i hostię. Kazał się dzieciom modlić w ten sposób:” Najświętsza Święta Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty , uwielbiam cię i OFIARUJE CI kREW;,DUSZE I BOSKOSC JEZUSA OBECNEGO W TABERNAKULUM, NA PRZEBLAGANIE ZA GRZECHY SWIATA. I ZWRACAM SIE DO NAJSWIETSZEGO SERCA PANA JEZUSA I NIEPOKALANEGO SERCEAMARII O NAWROCENIE GRZESZNIKOW\" Kazał im tę modlitwę ( równiez i poprzednie ) powtarzać 3 razy. Następnie wziął kielich i hostie, dzieci uklękły i podał im komunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam o Rozalii i proszę \" W marcu 1925 udała się do kościoła OO. Dominikanów w Krakowie. Przed obrazem Matki Bożej Różańcowej otwarła serce: «Matko Najświętsza! Jestem przekonana, że Jezus nigdy na świecie nie miał i już nigdy nie będzie miał tak podłej i potwornej grzesznicy, jaką jestem ja. Widzę się odepchniętą i odrzuconą od Boga: w uszach mych ustawicznie brzmi wyrok potępienia i słusznie na ziemi wszyscy mnie potępili. Będę umierać nie pojednana z Bogiem, bo spowiednicy odpychają mnie od konfesjonału. Gdy już nie może być inaczej, przeto Cię proszę, Ucieczko grzeszników, o łaskę, bym Cię tu na ziemi kochała przez ten czas, który mi pozostaje jeszcze do życia. Potępieni nienawidzą Boga i Ciebie. Ja w to nie mogę wierzyć, żebym miała Jezusa i Ciebie nienawidzić. Jeżeli mi, Matko moja, wyjednasz łaskę, bym Cię tu kochała, wówczas w piekle nie będzie dusza ma odczuwać wyrzutów sumienia, że poza Bogiem i Tobą co innego kochała.» Belaiza czy to zgodne z biblią? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podkresl urywki niezgodne :P pewnie, ze niezgodne a gdzie tu widzisz jakas zgodnosc, calosc musisz podkreslic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"sama nie jesteś w stanie nic zrobić. Nie możesz spowodowac tego ze nie zachorujesz, nie mozesz sprawić ze twoje dni nigdy sie nie skończą, nie mozesz powiedziec ze jutro sięobudzisz, ze będziesz życ, tego nie wie nikt z nas. \" No i co z tego? Nie wydaje Ci się, że nie ma w tym nic złego? Wyobraź sobie, że znała byś całe swoje przyszłe życie już teraz. Chciała byś tak żyć? Bo ja nie. Ponoć wszystko na tym świecie jest takie, jakie być powinno. Co z tego, że nie mogę sprawić, żeby słońce wschodziło na zachodzie? Nic. Wystarczy się pogodzić z tym, że wschodzi na wschodzie. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza ja Cię tylko zapytałam w związku z twoim postem wyżej,tj. \"objawienia maryjne sa niezgodne z biblia\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powracając do tych biednych świętych , wydaje mi sie ,że to jest jakiś absurd .Kojarzy mi sie to z jakimś zniewoleniem na poziomie duszy bo czy ktoś z nich wyraził zgodę na tą swoją świętość , na służenie po śmierci , na umieszczanie szczątków w skrzyniach w dodatku w rożnych miejscach a nawet handel nimi .Nie wiem skąd ten pomysł się wziął a na dodatek procesów beatyfikacyjnych jest ostatnio całe mrowie - jakaś chyba moda .Barbarzyńswo i tyle .Wyciąganie serc zmarłym i umieszczanie w kościelnych niszach - nie rozumię tego .I tez coś zastanawiającego - w portrecie wielu tych nieszczęśników jest motyw z odrzuceniem ciała jako źródła grzeszności , umartwiania a przynajmniej zepchnięcia cielesności na dalszy plan .Skąd po ich śmierci taki kult ciał ? Ciała ich nie ulegają rozkładowi - to jeden z warunków świętości .Dziwne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dla wszystkich yagon, nie dla wszystkich. Dla mnie poświęcil sie Jezus Chrystus i wystarczy. Inni moga sobie darować. Nie prosze ich o poswięcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu - dokładnie z tymi \"świętymi\". Jeszcze co innego, gdy ktoś poświęca się dla innych jak np. Matka Teresa z Kalkuty (chociaż niewątpliwie takie poświęcenie musiało być jej drogą do szczęścia - sądzę, że tak je sobie wyobrażała i nie potrafiła inaczej) Oczywiście też nie każde poświęcenie dla innych jest dobre, czasem ludzie przez wiele lat łowią dla kogoś ryby, kto równie dobrze sam mógłby to zrobić i szybko by się nauczył. Więc co innego, gdy ktoś pomaga innym, a co innego \"święty asceta\", który \"wsławił\" się jedynie tym, że potrafił pościć przez ileś dni, biczować się tyle, a tyle razy itd. (to się nazywa wg mnie masochizm a nie świętość - chociaż oczywiście to tylko moje sądy na podstawie pozorów i generalizowanie). O \"świętych\", co \"zasłużyli\" się ogniem i mieczem nie wspomnę. Jakoś trudno mi stawiać w jednym szeregu tak różnych ludzi i trochę dziwi mnie wrzucanie do jakiegoś jednego worka przez Kościół Katolicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy ma swoją drogę i jak chce może być i matką Teresą , nie widzę przeszkód .Chodzi mi o sam obrzęd , wyznaczanie , uznawanie za świętego i nawet rozpoznanie od jakich spraw on jest .Co ciekawe to działa !Czy to nie jest wbrew prawu wolnej woli , przecież za życia taki biedaczek nie wie ,że po śmierci go wyświęcą , może taki nieborak tego nie chce .A kult relikwii - gorzej niż mumie egipskie w muzeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moi drodzy:) coś długo już czekamy na ta obfitość Kamelio.(cyt Gosia) zyje w obfitości , bo Jezus jest moim Pasterzem. Już teraz On daje mi swa obfitośc, miłosc, przebaczenie, dobro, radośc, pewność, szczescie, pokój. Już teraz wiem, ze On jest moim Panem i nie opuści mnie nigdy, a ja wiecznie żyć będę razem z Nim . To jest obfitość wiecznosci. Już teraz i już tu, nie czekam:) Zyję! I to już na wieki:):):):) Rz 8:38 Bw \"Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce,\" (39) ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan jest dawcą wszelkiego dobra w moim życiu. On błogosławi moje zycie, mogę bezpiecznie , dobrze, obficie zyć na tej ziemi ciesząc się Bożą obecnością kazdego dnia. Obfitośc Jego stołu jest moim udziałem, bo On moim Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://forumchrzescijanskie.pl/viewtopic.php?p=33407#33407 tu coś o kulcie marii i o objawieniach, duzo by mówić, ale Duch objawień jest inny od Ducha Bozego, zastraszający, żądający, zaprzeczający Pismu świętemu. Nie ma nic wspólnego z ciepłem, łagodnością, miłoscią, zupełnym przbaczeniem w osobie Jezusa Chrystusa. http://forumchrzescijanskie.pl/viewtopic.php?t=1228 Jezus jest Jedynym orędownikiem, pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem i Bóg nie dał innego pośrednika i zadnego innego Imienia oprócz imienia Jezusa, przez które możemy być zbawieni. Objawienia bardzo skłaniają się do Marii, matki Jezusa, w ten sposób czynią ofiarę Pana naszego zbawiciela jakoby niewystarczającą do zbawienia, co jest ogromną sprzecznością z czystą, prostą prawdą ewangelii , ze On zył, umarł za grzechy świata , zmartwychwstał i zaprasza każdego do życia wiecznego, zaprasza aby oddac Jezmu swoje cięzary, swoje grzechy i iśc WOLNYM i SZCZĘSLIWYM przez to któtkie zycie tu na ziemi by Ojcowskie ramiona przywitały nas po tamtej drugiej stronie. Jezus zmywa ten grzech , Jezus umarł za grzech, Jezus już dokonał odkupienia, nic innego nie ma takiej wartości jak Jego cenny dar. Dz 4:12 Bw \"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.\" (mowa o Panu Jezusie) J 14:6 Bw \"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaden \"święty\", zadno stworzenie nie ma prawa być pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem. Jezus jest JEDYNĄ Drogą do Ojca, i nie ma innej 🌻 ......jestem taka szczęsliwa, ze znalazłam Cię Panie....ze Ty mnie znalazłeś, obmyłeś, i nazwałeś mnie swoją córką.... kocham zycie bo dało mi Ciebie, kocham Ciebie bo Tyś moim życiem. Sciskam was wszystkich i wołam głoścno: Bóg was kocha...poznawajcie Go coraz bardziej i bardziej. On czeka na każdego. Przyjdzcie do Niego 🌻 dobranoc kochani ❤️ gdybym tak mogła kiedyś upiec dla was ciasto i zaprosić was do mojego domu:):):)....przemyślcie:) pa pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ku rozwadze.....yagon, niech cie Bóg błogosławi, szukaj Go a znajdziesz. Czytaj tylko Jego Słowo, a On da Ci poznać siebie. 2Tes 2:9 Bw \"A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,\" 2Kor 11:14 Bw Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych. I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. (15) Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki. jakie są ich uczynki? \"Po uczynkach poznacie gdzie są uczniowie moi\" wczoraj w TV reportaż: ile kosztuje ślub? hmmm.... dużo by opowiadać:(, a moze ile kosztuje pogrzeb, chrzest, ...itd......? czy można kupczyć Bożą miłoscią? \"darmo wzieliście, darmo dawajcie\" teraz to już dobranoc na serio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdej religii są ludzie którzy dotknęli sacrum, Kamelia i tu nie chodzi o pośrednictwo,. Jezus mówiąc „ja jestem drogą prawdą i zyciem” nie mówił o osobie - bo pośrednikiem nikt nie może być-mowił o takiej świadomości, nikogo nie naśladował, był sobą. Święty Franciszek bardzo mi się podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka Twoja interpretacja słów Jezusa jest bez sensu. Biblii nie nalezy interpretować. Jesli coś jest czarne to jest czarne. Jesli Jezus mowi, że \"nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie\" tzn. że Jezus jest pośrednikiem, a nie jakąś tam swiadomościa i tylko poznanie prawdy o Jezusie jest drogą, ktora prowadzi do Ojca, a to z kolei oznacza zywot wieczny. Tu nie ma czego interpretować. Słusznie Biblia zauważa, że nie każdemu bedzie dane poznać prawdy z niej plynące, że o \"zatwardziałych sercach\" nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam to nic nie szkodzi, że wg Ciebie bez sensu, zycie też nie ma żadnego sensu poza samym sobą;) Co z milionami ludzi którzy o nim nie słyszeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> dreamer2006 { Wystarczy się pogodzić z tym, że wschodzi na wschodzie. I tyle. } Lub przekonać wystarczającą liczbe ludzi do zmiany nazewnictwa kieruków świata. :P Śmieszne ? Nie, smutne pokazuje to jak ważne jest to co człowiek już nazwał i określił. (Choć to wszystko są kwestie umowne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co z milionami ludzi którzy o nim nie słyszeli? Maalutka To samo co z tymi, ktorzy zyli przed Chrystusem i też o nim nie słyszeli. Oni sa w znacznie lepszej sytuacji od tych, ktorzy o nim słyszeli, a jednak odrzucili Go i nie przyjęli do swego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka Nie jestem tak biegła w Biblii abym mogła od reki podać odpowiednie wersety, ale pamietam Mat. 24:14, ktory mowi o gloszeniu słów ewnagelii wszystkim narodom, po całej zamieszkalej ziemi i wtedy nadejdzie koniec. W innym miejscu Biblia wyjasnia, ze nikt kto stanie przed Bogiem nie bedzie mogł powiedzieć - \"Panie, ja nie wiedzialem\". A więc slowo ewangelii dotrze wszędzie. To nam obiecuje Bóg za posrednictwem Biblii. Spokojna Twoja rozczochrana. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówił \"jeśli kto chce iść za mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech mnie naśladuje\" co to oznacza wg Ciebie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa\"- to też juz było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×