Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Spadam chrześcijaństwo nie wymyśliło nic nowego, ponad to co było Maalutka A skąd to wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka Oczekujesz wyjasnienia wielu rzeczy. Otrzymujesz je. Ty natomiast ograniczasz sie do powiedzenia - NIE. Udowodnij mi, że to Ty masz rację. Samo powtarzanie sloganow, ktore nie sa poparte żadnymi wiarygodnymi dowodami i źródlami nie jest warte, wybacz mi, funta kłaków. Twoje osobiste przemyslenia to tylko Twoje przemyslenia, a\".. mądrośc ludzka jest głupstwem w oczach Boga.\" To tez juz bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co takiego?:):) nie rozśmieszaj mnie:Dja Ci nie mam nawet zamiaru niczego udowadniać bo zrobiłabym Ci krzywdę wierz sobie w to co wierzysz:) Wiem, zobacz np. upaniszady znane były zawsze, najpóźniejsze zostały przekazane lecz 10 tysięcy lat temu do powtarzania. Kiedyś zrozumiesz, że obserwator i obserwowane to jedno i to właśnie urzeczywistnił Jezus. W sanskrycie religia to dharma. To oznacza natura, nie biblie nie kościół i nie teologię ale naturę człowieka, poznanie swojej boskości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jeśli kto chce iść za mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa\" nie odpowiedziałaś jak to rozumiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ W innym miejscu Biblia wyjasnia, ze nikt kto stanie przed Bogiem nie bedzie mogł powiedzieć - \"Panie, ja nie wiedzialem\". A więc slowo ewangelii dotrze wszędzie. To nam obiecuje Bóg za posrednictwem Biblii. } Za to myślę że mi wybaczy że nie uwierzyłem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka - nie rozśmieszaj mnie To nie bylo grzeczne. Kiedys sie dowiem? Skąd ty to wszystko wiesz? Pycha? Otóz nie dowiem się. Nie zdążę. Mam ci cos wyjasnić? No, nie rozsmieszaj mnie. Nic mnie nie obchodzi w co wierzysz i nie mam juz zamiaru niczego ci wyjasniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mervin \"Za to myślę że mi wybaczy że nie uwierzyłem ;) \" nie wybaczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka Powtarzasz sie. Takie teksty juz tu umieszczalaś. Lubisz kpić z ludzi, lekceważysz dyskutantów. Uważasz, ze jesteś lepsza, mądrzejsza i w ogole sam ideał. Ale to tylko w twoim mniemaniu. Prowokujesz do rozmow, ale nie słuchasz tego co kto ma do powiedzenia. Nie jesteś alfa i omegą. Nie pojmiesz tego bo masz zbyt wysokie mniemanie o sobie. I wiem co odpowiesz. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wiesz to pewnie wiesz też, że nie zamierzam sie tłumaczyć bo nie mam z czego, ja Ci nie karzę udowadniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, znałam twoja odpowiedź. A ty nie karzesz czy nie każesz? Trudna ta polska ortografia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrowersja nr 1245
To jeszcze, że pewnego dnia urośnie Ci między nogami maaalutkie erzet :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragment dość ciekawy ... podstawowe przesłanie wszystkich Świętych Pism jest takie same. To co jest różne to sposób w jaki ludzie je interpretują. Nie ma nic \"złego\" w różnych interpretacjach. Co wam nie służy to podziały spowodowane przez różnice, krzywdzenie innych na podstawie różnic i zabijanie innych jako rezultat tych różnic. To jest to co teraz robicie. Robiliście to przez całkiem długi czas. Nie potraficie być zgodni nawet w obrębie waszych poszczególnych społeczności, na temat tego co wasza konkretna święta Księga mówi i co to znaczy. Używacie tych nieporozumień jako usprawiedliwienia dla nieprawości. Spieracie się między sobą co mówi Koran i co te słowa znaczą. Spieracie się między sobą co mówi Biblia i co te słowa znaczą. Spieracie się między sobą co mówią Vedy, co mówi Bhagavad-Gita, co mówi Lun-yu, co mówi Kodeks Pali, co mówi Tao-te Ching, co mówi Talmud, co mówi Hadith, co mówi Księga Mormonów. A co z Upaniszadami, I Ching, Adi Granth, Mahabharatą, Yoga-Sutrą, Mathnawi, Kojiki? OK, rozumiem o co chodzi. Nie, właśnie, że nie rozumiesz. I w tym problem. Sedno w tym, że istnieje wiele Pism Świętych, a wy zachowujecie się jak gdyby było tylko jedno.. To wasza Święta Księga jest naprawdę święta. Reszta to najlepszym wypadku marne substytuty, w najgorszym - bluźnierstwa. Ale nie tylko jest jedno Pismo Święte. Jest tylko jedna właściwa interpretacja tego Pisma - wasza interpretacja. Tego rodzaju duchowa arogancja sprowadziła największe boleści na wasz rodzaj. Więcej wycierpieliście - i przyczyniliście się do większego cierpienia innych - w obronie swojej idei Boga niż obronie jakiejkolwiek innej idei. Zamieniliście źródło największej radości w źródło waszego największego bólu. To szaleństwo. Dlaczego tak jest? Po co to zrobiliśmy? Ponieważ jest jedna rzecz, dla której ludzie wydają się chcieć oddać wszystko. Oddadzą miłość, oddadzą pokój, oddadzą zdrowie, harmonie i szczęście, oddadzą bezpieczeństwo, a nawet oddadzą własne zdrowie psychiczne za tę jedną rzecz. Co to? Posiadanie racji. Wolicie oddać wszystko na co pracowaliście, wszystko co chcieliście, wszystko co osiągnęliście, za to, żeby mieć racje. W rzeczy samej jesteście za to skłonni oddać Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Po uczynkach poznają gdzie są uczniowie moi \" to w związku z pytaniem pomarańczowego. Wielu fałszywych nauczycieli będzie zwodzić ludzi i nie ważne czy ten nauczyciel nazywa sie ksiądz czy pastor. Słowo Boże jest wykładnią zycia i postępowania, wszystko należy rozważyć, czy \"tak sie sprawy mają\". Jeśli postępowanie i nauka jest niezgodna ze Słowem należy ją odrzucić w sposób bedyskusyjny. \"Ciało jest Świątynią Ducha Świętego\" i postępowanie człowieka powinno być takie o jakim mówił Chrystus Pan. 2P 2:1 Bw \"Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę.\" \"Nie każdy kto mówi do mnie Panie Panie wejdzie do Królestwa Bozego, ale tylko ten kto czyni wolę ojca mego który jest w niebie\" powiedział Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Wystarczy się pogodzić z tym, że wschodzi na wschodzie. I tyle. } Lub przekonać wystarczającą liczbe ludzi do zmiany nazewnictwa kieruków świata. Śmieszne ? Nie, smutne pokazuje to jak ważne jest to co człowiek już nazwał i określił. (Choć to wszystko są kwestie umowne). Masz rację Myrevin. Nie zwróciłem na to uwagi. To równie dobrze jest wschód, East itd. - etykietki. Zmieńmy etykietkę, a słońce i tak będzie ciągle wschodzić tak samo - i jednak bardziej myślałem o kierunku niż o jego nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka , spotkanie z żywym Bogiem Jezusem Chrystusem, który zmartwychwstał i żyje, jest ponad wszelką dyskusję. Mozesz napisać jeszcze 100000000000razy, ze biblia to nie jest prawdziwe słowo od Boga, ale ten który spotkał Pana zmartwychwstałego, doświadczył Go, poczuł Jego dotknięcie, został uzdrowiony i przemieniony PRZYeMIENIONY PRZEZ DUCHA BOZEGO, czyli narodził się na nowo, o czym mówi ewangelia, ....obmyty . postawiony na skale, To ten ktoś wie, ze Słowo Boże to prawda. Ja nie mówię tu o religijności, o obrzędowości, ja mówię o żywej relacjii, codziennychh rozmowach. Bóg przemawia przez swoje słowo, odpowiada na nasze pytania bardzo konkretnie i w sposób precyzyjnie celowany. Bóg jest blisko tych którzy Go znają osobiście. To niesamowity codzienny cud:) Ale tak jak powiedział Jezus o Słowie swoim, ze jest to \"ukryta manna\", ukryta przed tymi którzy niewierzą, wątpią, upatrują mądrości w sobie. W ten sposób nigdy nie dotrą do Boga, bo Drog ę wyznaczył On sam w suwerenny dla siebie sposób, wybrał swojego Syna, aby ten objawił ludziom samego Boga. \"Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: \"Nieznanemu Bogu\". Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając. (24) Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką (25) i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko. (26) On z jednego /człowieka/ wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, (27) aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. (28) Bo w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: Jesteśmy bowiem z Jego rodu. (29) Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka. (30) Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, (31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych\". Dzieje Apostolskie 17. Uwierzytelnił Go wskrzeszając Go z martwych. On jest niedaleko kazdego z nas., i wzywa wszystkich do nawrócenia. Taka jest Jego wola, czy tego ty chcesz czy nie. Jego WOLA. nie ludzka. Albo w to wierzymy i przyjmujemy, albo odrzucamy i zyjemy sobie po swojemu swoją sprawiedliwością. Ale ileż mozesz mała mówić ze TY W TO NIE WIERZYSZ, jak nie to nie, już znamy twoje zdanie:), chcesz tak mówić w nieskończoność? Gdyby do mnie mówił Hindus, ze Kriszna to Bóg, złoz Mu ofiarę z pokarmu, ja bym powiedziała, nie, przepraszam, ja nie wierzę w to, i nie zastosuję się do nakazów Kriszny, bo jest dla mnie fałszywym bogiem, i na tym cała sprawa by sie zakończyła, nie pukała bym ciągle do Krisznowca i mówiła mu na okrągło: Nie masz racji, mylisz się, RAZ BY WYSTARCZYŁO. Ten Topik jest o Biblii, przecież kto w nią nie wierzy nie musi jej czytać:) Powodzenia Maała, a moze \"coś cię tu trzyma\"????????? Poszukiwania? czy to by tym którzy poznali osobiscie zbawiciela powiedzieć ze im się wydaje? To nie mozliwe, ta relacja jest żywa:):):) Przytulam cię mocno i życzę szczęścia:) Gdybyś chciała kiedyś mnie odwiedzić, zapraszam:):):) mail jest w niku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Za to myślę że mi wybaczy że nie uwierzyłem \" - \"nie wybaczy\" Belaizo - wydaje mi się, że w ten sposób dokonujesz sądu, który nie do Ciebie należy. I który nie jest w żaden sposób na niczym oparty, poza Twoimi przekonaniach. (Co jeśli zapytasz Muzułmanina - co jeśli stanę przed Allahem - a on odpowie Ci - nie masz szans ? To problem przekonań Twojego Muzułmanina, a nie Twój. ) To tak jak ja bym powiedział - \"pana G. należy zamknąć, bo słyszałem, że coś ukradł\". Ale to nic nie znaczy, ani że się go zamknie, ani że powinno, ani że rzeczywiście coś ukradł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer, ale tak mówi Boblia, to nie belaiza sobie wymyśliła, nie rozmawiamy tu o własnej woli, ale o Bozej woli, a On własnie powiedział, ze to jedno, odrzucenie Jezusa, nie będzie wybaczone, własnie to. Taka jest wola Boga, nie moja nie belaizy, nie człowieka, ale Boga. Tak mówi Pismo. Albo dumamy o własnych chęciach i pragnieniach albo o Bożych decyzjach, a one są własnie suwerenne. On ma takie prawo.:) On kocha , chce ratować, to twoja sprawa, czy rękę wyciągniesz czy zawołasz ojca, czy stwierdzisz, ze sam sobie poradzisz. Ty decydujesz:):):) Bog jest wspaniały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ten Topik jest o Biblii, przecież kto w nią nie wierzy nie musi jej czytać Powodzenia Maała, a moze \"coś cię tu trzyma\"?????????\" Kamelio - zastanawiałaś się, jak można w pełni rozmawiać o Biblii tylko z tymi, co w pełni się z Tobą zgadzają? Może Mała ma chęć o tym podyskutować. Na analogicznej zasadzie spójrz na to tak - wiesz, już, że Mała ma zupełnie odmienne zdanie od Twojego - to dlaczego wciąż do niej piszesz, że nie ma racji? A może coś Cię \"trzyma\" w pisaniu o tym, że nie ma racji? A pamiętasz, jak przekonywałaś długi czas ŚJ? Co się \"trzymało\"? Czy to nie dokładnie tak samo, tylko w drugą stronę? Dyskutuj i pozwól dyskutować. Wierz i pozwól wierzyć, jak również nie wierzyć. Zamiast jakichś waśni - uśmiechnij się i bądź szczęśliwa z tym, w co wierzysz - to więcej daje światu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi by się tak nie chciało dyskutować uparcie na temat Koranu którego nie znam:) no, gdybym go chciała poznać...to zmienia postać rzeczy, absolutnie:) Siedziała bym uparcie z tymi od Koranu dalej:):):) Ja z nikim waśni nie prowadzę, na prawdę was lubię, przedstawiam argumenty z Biblii, ot to co robię tu:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia trochę bilię czytałam. Topik założyła Mądralka, powinnaś pamiętać, że jej interpretacja bibli różni się od Twojej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amber99 \"Twoja interpretacja słów Jezusa jest bez sensu. Biblii nie nalezy interpretować. Jesli coś jest czarne to jest czarne.... Udowodnij mi, że to Ty masz rację. Samo powtarzanie sloganow, ktore nie sa poparte żadnymi wiarygodnymi dowodami i źródlami nie jest warte, wybacz mi-\" wystarczy poczytać historię wierzeń starożytnych:) Kamelia tak z ciekawości, jak rozumiesz ten fragment? \"jeśli kto chce iść za mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×