Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Nie samym chlebem zyć będziecie ale kazdym Słowem pochodzącym z ust Bożych\" Jezus jest Słowem, Jezus jest chlebem z Nieba. Jezus daje życie. Prawdziwe życie to pełnić wolę Ojca który jest w Niebie. Słowo Boże zasiewa siewca, plonem są zbawieni ludzie mający zycie wieczne. Słowo jest ziarnem. Słowo jest chlebem. i wiemy, że ten jest prawdziwie Zbawicielem świata. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dremer2006
Gosiu - a to nie wiedziałem. Ale to chyba jednak marginalne przypadki? A co podyplomujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio Miałam nie tak dawno rozmowę z przedstawicielami Twojego kościola (Kościół Jezusa Chrystusa) Mysle, ze to byl ten kosciól. Czy kobietom u Was wolno nauczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos mojego nicku. Mnie on nie przeszkadza. Na innych topikach mam inny nick, ale tamte topiki są wyjątkowe, przyjazne. Tam mozna otrzymać pomoc, poradę, życzliwe wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam Kosciól Jezusa Chrystusa jako \"cały \" Kosciół niewidzialny dusz ludzkich nalezących do Zbawiciela nie mówiłam o denominacjii, bliskie mi są koscioły protestanckie, Kościół Chrystusowy, Kościól chrzescijan baptystów, kościól zielonoświatkowy, kościól wolnych chrzescijan....i pewnie innych protestanckich denominacjii ewangelicjich kościołów, których nie wymieniłam:):):) Kobiety nie są pastorami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio Chodzi mi o nauczanie. Wiem, ze kobiety w kościolach protestancjich nie sa pastorami. Chodzi mi o samo nauczanie. Dlaczego pytam? Napisalam do Adwentystów Dnia Śiódmego aby wyłozyli mi nauki o Trójcy. Nie wiem jak to sie stalo, ale mojego maila otrzymał Kościół Jezusa Chrystusa, a nie Adwentyści. Stamtąd otrzymałam odpowiedź, dośc lakoniczną, pospieszna. Odpisalam przytaczając kilka wersetów biblijnych . Wtedy otrzymałam reprymendę, że ja jako kobieta nie mam prawa nauczać, mam być podlegla mężczyźnie i zając sie czytaniem Biblii. Bylam zaskoczona ponieważ myslałam, ze mam do czynienia z adwentystami. Nazwałam ich organizacją religijną. Poczuli sie urażeni i zwrócili mi uwagę, że nie sa organizacja religijna tylko wiarą. Dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wtedy otrzymałam reprymendę, że ja jako kobieta nie mam prawa nauczać, mam być podlegla mężczyźnie i zając sie czytaniem Biblii.\" Spadam - moim skromnym i oczywiście nic nie znaczącym zdaniem - to co Ci odpisali chyba nie ma nic wspólnego z wiarą. Ok, rozumiem, że niektóre organizacje, także większość religijnych ma zasady, że kapłanami czy kimś tam innym mogą być tylko mężczyźni, ale to wygląda na takiej zasadzie \"siedź cicho, nie zadawaj niewygodnych pytań!\" Podejrzewam, że gdybym to ja wysłał im takie pytanie, to by powołali się na coś innego. Poza tym, jakoś wydaje mi się, że takie traktowanie kobiet - ludzi nie ma nic wspólnego z ideałami chrześcijaństwa, braterstwa, jedności \"...a bliźniego swego, jak siebie samego\". Dla mnie to tak samo jak np. antysemickie hasła RM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachowania o których piszesz są obce moim doświadczeniom i na pewno nie mają nic wspólnego z denominacjami wymienionymi przeze mnie jako bliskie moim przekonaniom. Jestem pewna ze nikt z braci moich nie odpowiedział by w ten sposób osobie zainteresowanej drogą Bozą. Te Koscioły, wymienione przez ciebie są mi obce. A kobieta w zborach ewangelicznych chrzescijan ma prawo pytać, rozmawiać, prowadzić zajęcia, śpiewać, modlić się, głosić Słowo Boze, służyć Panu, poprostu zyć dla Boga swego, nie jest zaś przywódcą zboru (pastorem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
że takie traktowanie kobiet - ludzi nie ma nic wspólnego z ideałami chrześcijaństwa, braterstwa, jedności taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"po uczynkach poznają gdzie są uczniowie moi\" 1J 4:1 Bw \"Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam, czytałaś książkę Stuarta Olyotta \"W Trójcy Jedyny\" moje pojmowanie Boga bardzo się zmieniło po przeczytaniu tej własnie książki...a jest ona tylko poczatkiem w drodze ku \"usilnemu poznawaniu Pana\" Oz.6.3, jest zachętą do dalszego studiowania Pisma pod kątem poznawania Pana bardziej i bardziej. Polecam ci ją z całego serca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer Zdarzylo mi sie z Tobą zgodzić. Pierwszy raz. Gdybys Ty do nich napisał to jest prawie pewne, ze poszukano by innego kontrargumentu. Napisała do mnie wtedy druga osoba z tej religii i zaproponowała spotkanie. Odpowiedziałam, że po takich mailach od jej współwyznawcy odechcialo mi sie z nimi rozmawiać. Przekazałam jej te niezbyt mile treści. Byla wstrząśnieta i stwierdzila, że to nie może być nikt z jej braci poniewaz wszystkich z tego zboru cechuje duza kultura osobista i takt. Obiecała wyjaśnic sprawę i odpowiedzieć. Po miesiącu, kiedy do niej napisalam i zapytałam o ustalenia, odpowiedziała, że wina lezy równiez po mojej stronie, przy czy jaka jest ta częśc mojej winy i jaka to konkretnie wina nie odpowiedziała. Zaznaczyła jedynie, że powinnam miec więcej pokory wobec braci, bo tylko oni maja prawo nauczać; kobieta ma tylko słuchać. Wyszlo na to, że ja jestem wszystkiemu winna bo powinnam znać założenia tej religii zanim zaczne z nimi rozmowę.Tak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żle to wygląda, jakiś zimny formalizm,faryzejska postawa. nie mającyanic wspólnego z miłoscią Jezusa Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia Całe szczęście, ze nie masz z nimi nic wspólnego. Nie rozmawiałybyśmy juz wiecej, a szkoda by bylo. Biblia mowi , ze kobieta, jeśli naucza w obecnosci mężczyzny to musi mieć nakryta glowę. Pewnie na znak podporządkowania. Byc może dlatego siostry zakonne maja zakryte głowy. Nie wiem. Nie czytalam tego opracowania, o ktorym wspomnialaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam
Próbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam
Kamelio, a ten nick?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam
może być jeszcze: gadam, opowiadam, odpalam, rozwalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik \"zapach truskawek\" podoba mi się...u mnie caly dom w oparach truskawkowej woni:):):) 3 ogromne garnki na kuchni wydzielają tą truskawkową słodycz, a na stole 40 słoiczków czekających na wypełnienie tym słodkim letnim przysmakiem :):):) mniam mniam...cała jesień i zima w truskawkowych tostach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio Jeszcze pomysle o tym nicku. Tamte to bylo tak sobie tylko. Daleko mieszkasz? Bo te truskawki to mnie zniewalają. Jadłam w tym roku tylko raz i do tego okropnie kwasne, bo właściciel truskawek podlewal je ponad miarę. Zaprawiam jedynie korniszony, bo u mnie nikt nie chce jesć konserwowanej żywności.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapraszam do mnie:) mieszkam pewnie niedaleko:) to zależy jak bardzo się chce kogoś odwiedzić to wtedy jest daleko lub niedaleko:) gg moje znasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×