Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

jak staniesz przed Nim twarzą w twarz, jak mówi Pismo, to się przekonasz ja opieram swoje tezy na biblii 🌻, nie wiem na czym ty opierasz swoje? na własnej fantazjii?Ja na Bogu, nie polegam na rozumie ludzkim, na niedoskonałym ludzim rozumie, ale na objawionym Słowie Zywego Boga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia ❤️ szukajcie aby się przekonać że zamek jest otwarty, proście tak, jakbyście już otrzymali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wierzę w bilbię dosłownie, to już chyba zauważyłaś.To co mówię wynika z moich osobistych doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia Niczego nie opieram na wlasnej fantazji. Nie umiem sobie w tej chwili poradzic z pewnymi pojeciami. Muszę sama to przetrawic i zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzysz poprostu w siebie, ja wierzę Bogu, pismo jest Doskonałym Słowem, ukrytą manną dla tych którzy nie wierzą, którzy mądrosci upatrują w sobie, nie w Stwórcy Wszechświata, i musisz Go pokochać zeby odkryć tajemnicę ukrytej manny, inaczej się nie da, On nie objawi jej tym którzy kochają swoją mądrość nie szukając jej u Niego. J 16:13 Bw \"lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę\" ...a prawda was wyswobodzi... Jezus wyswobadza, zbawia, leczy.... nie zbawisz się sama...nie uratujesz sie od grzechu, nawet jak go nazwiesz inaczej, Jezus Zbawicel, tylko On może to uczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę dosłownie ale swoje wiem :) Dla mnie dziwne jest, że nigdzie w Nowym Testamenci -marginesie nawet- nie wspomina się wspólnoty Esseńczyków. Gdyby jedyne źródło stanowiły ewangelie, to można by przypuszczać, że Esseńczycy w ogóle nie istnieli. A przecież w czasach Jezusa ich znaczenie było ogromne. Określali swój zakon jako „armię zbawienia”, która na wieki przed Jezusem, w czasach Machabeuszy, została powołana do życia przez pewnego „nauczyciela sprawiedliwości”. Filon z Aleksandrii (25 p.n.e.-50 n.e.) tak pisze w swoim dziele Quod omnis probus liter: \"Syria palestyńska, zamieszkana w istotnej części przez bardzo liczny naród Żydów, nierzadko też rodzi ludzi przedkładających cnotę nade wszystko. Niektórych z jej mieszkańców, w liczbie ponad cztery tysiące, określa się mianem esseńczyków. Nazwa ta moim zdaniem, choć ściśle biorąc nie pochodzi z greckiego, wiąże się ze słowem ŚWIĘTOŚĆ.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wiesz co Kamelia to byli to ludzie, którzy w szczególny sposób oddawali się służbie Bożej. Nie składali ofiar ze zwierząt, lecz uważali za słuszniejsze uświęcanie swoich myśli. Nie gromadzili złota ni srebra, nie nabywali majątków ziemskich, lecz mieli tylko to, co niezbędne do życia. Prawie samotnie żyli pośród ludzi, nie mając dóbr ni posiadłości, mimo to uważali się za bogatych, bo uważali skromność i dobroć za skarb prawdziwy. Odrzucali wszystko, co budzi w nich żądzę posiadania. Nie ma wśród nich jednego nawet niewolnika, wszyscy są wolni i pomagają sobie wzajem. Mają wspólne pieniądze dla wszystkich i wspólne wydatki. Dlaczego pisma N T o tym milczą? Problem ten dotyka jednej z największych tajemnic nie tylko Nowego Testamentu, lecz Biblii w ogóle. Czy Jezus był Esseńczykiem? Czy aktywnie dążył do upadku władzy Rzymian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicznośćjest bezcenna by można było stracić ją przez swoje własne fantazje, bardziej ufając sobie samej niż Słowu Boga. Innymi słowy jest zbyt cenna by ją tak głupio stracić. Bóg- Jego zdanie, czy ja i moje fantazje na jego temat. Rozsądz, co jest bardziej rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczność jest TERAZ I nie fantazje na temat tylko \"Kto ma uszy, niechaj słucha ;:kto ma oczy, niechaj patrzy. Kto ma rozum, niechaj. myśli. Kto ma serce, niechaj kocha.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Mowa o krzyzu jest głupstwem dla tych którzy giną lecz mocą Bożą ku zbawieniu dla wierzących\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mowię o umysleale tym co jest ponad. Co Ty wciaz o krzyżu??? daj spokój:) „Nikt mi życia nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
Kmelio Ty z pewnoscia wiesz ,w ktorym roku wprowadzono dogmat o trojcy? Jesli mozesz to napisz nam wszytkim bo ja nie wiem. W kazdym razie wiem jedno ,ze zarowno zydomjak i pierswzym chrzescijanom byla calkowiecie obca nauka o trojcy.Zydzi chcieli Jezusa zabic juz za samo nazwanie siebie Synem Bozym,a coz dopiero gdyby powiedzial o sobie jestem Jahwe! Pierwsi chrzescijanie rozumieli co Jezus mial na mysli mowiac"ja i Ojciec jedno jestesmy" bo jak dalej wyjasnil swoim uczniom tak i wy ze mna jedno jestescie.Chodzilo o nic innego jak o jednosc mysli,dzialania o calkowite zespolenie duchowe.Tak jak Jezus z Jahwe sa zgodni i jednomyslni. Tak sie sklada ,ze biblia w wiekszosci przypadkow jest powielana przez duchownych i dlatego tu i owdzie sa ponaciagane wersety ,ktore rzekomo maja wskazywac na trojce.Np werset ,ktory podalas z Mat.28:18-20 by chrzcic w imie Ojca i Syna i ducha swietego Te same slowa przytacza Marek w 16:15 i 16 wersecie i mowi tam o chrzcie ale nie podaje ,tak waznej wiadomosci!ze w imie kogo. Czy nie wydaje ci sie dziwne ,ze Marek pominal tak wazny szczegol? PO za tym tylko raz jest zamieszczony taki tekst w biblii zeby chrzcic w imie Ojca i Syna i ducha swietego. Nigdzie w Biblii nie pisze by ktokolwiek zostal ochrzczony w imieniu Ojca i Syna i duchaswietego. Na koniec podam wam definicje trojcy by kazdy czytajac biblie rozwazal w swych myslach i sercu owa doktryna do tego co czytacie. "Fundamentalna doktryna kosciolow chrzescijanstwa. wg.Atanazjanskiego symbolu wiary,sa trzy Osoby Boskie(Ojciec,Syn i Duch Swiety),a kazda z nich jest wieczna i wszechmocna,zadna z nich nie jest ani mniejsza ,ani wieksza od pozostalych,kazda z nich jest Bogiem,ale wszystkie razem sa tylko jednym Bogiem. Wg.innego wyjasnieniatego dogmatu owe trzy osoby nie sa odrebnymi i samodzielnymi bytami,lecz trzema wyrazami boskiego istnienia W ten sposob niektorzy wyznawcy trojcy podkreslaja,ze Jezus jest Bogiem albo ,ze Jezus i Duch Swiety sa Jahwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze świadkami drogi pomarańczowy już wiele pisałam w związku z ich problemem niezrozumienia Boga, Ojca, Jezusa i Ducha Swiętego, nie będę raz jeszcze i na nowo. Ja piszę o tym co jest w Biblii, nie cytuję synodów papieskich uchwał dekretów, ja piszę to co zawiera Słowo Boze. A kazdy niech sam rozsądzi. Swiadkowie Jehowy i ich nauki nie są dla mnie żadnym autorytetem, zbyt często \"sie pomylili\" mówiąc najdelikatniej jak tylko umię. Duch objawia prawdę, mam Ducha który wprowadza dzieci swoje we wszelką uwalniającą Prawdę:):):) Dziękuję Ci mój cudowny Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt 28:19 Bw \"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
Znalazlam informacje dotyczace nauki o trojcy.The New Encyclopedi Britannica wyjasnia: "W Nowym Testamencie nie spotykamy ani slowa Trojca,ani wyraznego potwierdzenia tej doktryny,a Jezus i jego nasladowcy nie mysleli zaprzeczac Szemie ze Starego Testamentu:"Sluchaj Izraelu:Pan, Bog nasz,Pan jeden jes"5Moj6:4.Doktryna ta ksztaltowla sie stopniowo przez kilka stuleci wsrod licznych sporow(...) Pod koniec CZWARTEGO STULECIA dogmat o trojcy otrzymal postac w zasadzie obowiazujaca po dzis dzien" W new Catholic Encyclopedia czytamy:" Wyrazenie jeden Bog w trzech Osobach,przyjeto na stale i zostalo na dobre wcielone do chrzescijanskiego zycia i wyznaniawiary pod koniec CZWARTEGO STULECIA. Dopiero tosformulowanie zasluguje na miano dogmatu o trojcy. U Ojcow Apostolskich nie spotyka sie niczego,co by w najmniejszym stopniu przypominalo taki poglada czy punkt widzenia"(1967,t14,s299) WThe Encyclopedia Americana znajdujemy nastepujaca uwage "Chrystianizm wywodzi sie z religii zydowskiej,a religia zydowska byla scisle unitarna(wierzono,ze Bog jest jedna osoba).Drogi wiodacej wiodacej z Jeruzalem do Niceinie sposob uznac za prosta. Trynitaryzm z czwartego wieku nie byl dokladnym odzwierciedleniem wczesnochrzescijanskiej nauki o naturze Boga;wprost przeciwnie,byl odstepstwem od tej nauki"(1956,t27,s,294L). WgNouveau Dictionaire Universel"Platonska trojca-zwykle przedstawieniew innej postaci starszych trojc czczonych przez dawniejsze ludy-to jakby racjonalna,filozoficzna trojca przymiotow ,dajaca poczatek trzem hipostazom,czyli osobom boskim, o ktorychnaucza sie w kosciolach chrzescijanstwa.(...). Stworzona przez tego greckiego filozofa(Platona).Koncepcje trojcy mozna spotkac we wszytkich starozytnych religiach poganskich. Jezuita John L.McKenzie mowi w swym Dictionary of the Bible:"Jednosc natury trojcy okreslaja wyrazy osoba i natura,ktore sa greckimi terminami filozoficznymi;wlasciwie w Biblii nigdzie nie ma tych wyrazow.Owe definicje trynitarne wylonily sie po dlugotrwalych sporach,w trakcie ktorych te i inne wyrazy,ja´k istota i substancja,niektorzy teologowie blednie odniesli do Boga"(Nowy Jork 1965,s .899) Takze Kamelio nie robisz nic innego jak to ,ze powielasz nauki poganskie,ktore nie maja nic wspolnego z prawdziwym i jednam Bogiem Jahwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dz 10:48 Bw \"I rozkazał ich ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa. Wtedy uprosili go, aby pozostał u nich kilka dni.\" Boze słowo jest cudowne:) w Imię Jezusa oznacza to samo co w Imię Ojca i Syna i Ducha Swiętego, bo to oznacza jedno i to samo IMIĘ. W IMIĘ BOŻE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla pierwszych chrzescijan wyznawanie Jezusa jest naistotniejsze, jak sama nazwa Chrsistos wskazuje. Co oznaczało wyznawanie Boga Jedynego, Jahwe, Stworzyciela Nieba i Ziemi. Jezus: \"Proście Mnie a otrzymacie\" \"Proście w Imię moje a dam wam\" Nie powielam pogańczczyzny ale wyznaję Jezusa Chrystusa i to Zmartwychwstałego:):):) \"Kto czci Syna ten czci Ojca który jest w Niebie\" Taka jest wola Boga Jedynego. Niech Bóg obdarzy cię pokojem który ja mam od Ojca:) ❤️ gdy ktoś chce rozstrzygać problem trynitranizmu i antytrynitran proszę patrz wstecz do początku topiku "Pytania na temat Biblii" od strony nr. 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz na dobranoc Gdy Jezus ppodczas ostatniej wieczerzy rozmawiał z uczniami powiedział “słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie, Ojciec, który trwa we mnie, On sam dokonuje tych dzieł, ja Jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie wierzycie- wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca\". Chciał powiedzieć, że Wyższe Ja dokonuje cudów w Nim i że uczniowie przez moc własnych Wyższych Ja mogą być zdolni do jeszcze większych dzieł.Kiedy Jezus mówił, iż On sam jest Bogiem lub Ojcem, a nie człowiekiem, nie zrozumieli jak Jezus mógł być równocześnie człowiekiem i Bogiem, a ponieważ brakowało właściwego zrozumienia, przyjęto dogmatycznie, iż Jezus był częścią Najwyższej Boskiej Trójcy, która składa się z Boga Ojca. Jezusa Syna i Ducha Świętego. Teologia ta nie odpowiada nauce Jazusa, On sam nic takiego nie mówił - za to uczył w prosty sposób, że każdy człowiek mógłby połączyć się z własnym wyższym Ja, które nazywał “Ojcem\" (Ojciec, który we Mnie mieszka\"), i stać się z Nim JEDNOŚCIĄ – a nie TRÓJCĄ W JEDNOŚCI. Jezus nigdy nie twierdził, że tylko On sam i nikt poza Nim nie może osiągnąć takiej Jedności, przeciwnie, ciągle zachęcał by ludzie dążyli do takiego zjednoczenia. “Ja i mój Ojciec jesteśmy jednym\", został obwiniony o bluźnierstwo i był bliski tego, aby Go ukamienowano. Jezus powiedzial “Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (cytował Jeden z psalmów) Jeżeli Pismo nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – to Jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: “Bluźnisz\", dlatego że powiedziałem: “Jestem Synem Bożym\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
Kamelio Imie Jhwe oznacza"On powoduje ze sie staje",imie Jzus,Jeszua"Jah jest zbawiniem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio co sądzisz o \"próbie gorzkiej wody\"? Jeżeli nie obcował z tobą inny mężczyzna i jeżeli nie byłaś niewierną swemu mężowi, i nie stałaś się nieczystą, to niech ta gorzka woda przekleństwa nie przyniesie ci szkody”. Potem kobieta wypijała obrzydliwą ciecz. Jeśli nic jej się nie stało, była uznawana za niewinną (IV Mojż. 5, 12-31).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
przepraszam milo byc Jehoszua oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem rzekł Bóg (liczba pojedyncza): Uczyńmy (liczba mnoga) człowieka na obraz nasz (liczba mnoga), podobnego do nas (liczba mnoga)\". Jeden Bóg i to jest własnie fascynujace ze Bóg mówi o sobie- uczyńmy, podobnego do nas. \"Jeden jest Bóg\" mówi Biblia- Jahwe. Własnie Jahwe mówi o sobie-my. Jestem Który Jestem- Jahwe określa się - my. Jahwe to Bóg Ojciec i Syn Jezus i Duch Swięty. Bóg Ojciec, Bóg Jezus i Bóg Duch swięty, jako JEDEN JAHWE. Bog: Ojciec, Zbwiciel Jezus, Duch świety. Niektórzy Boga ograniczają tylko do Ojca. Jahwe to nie tylko Ojciec Tomasz powiedział do Jezusa: Pan mój i Bóg mój. Jezus nie sprzeciwił się temu stwierdzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
Prosic trzeba w imie Jezusa gdyz jest On POSREDNIKIEM miedzy nami a Bogiem naszym i jego,Jesli jest posrednikiem nie moze byc w takze odbiorca bo to by bylo bez sensu.Jezus mowil proscie w imieniu moim Ojca mego a da wam wszytko o co go poprosicie. Weret z Jana17:3.Jezus powiedzial:to jest zycie wieczne: aby poznali Ciebie jedynegoprawdziwego Boga,oraz tego,ktorego poslales,Jezusa Chrystusa.Przeklad Romaniuka mowi"Boga jedynego i prawdziwego" Czy moglby On byc jedynym prawdziwym BOgiem gdyby jeszcze dwie inne osobybyly bogami w takim samym stopniu,jak On?Wszyscy inni.ktorych nazwano bogami musza byc zatemalbo bogami falszywymi albo odzwierciedleniem prawdziwego Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
To ze Jezusa nazwano Bogiem nie dowodzi ze jest On Jahwe prawdziwym i jedynym Bogiem.Szatan tez nazwano bogiem tego swiata tak wiec slowo bog oznacza kogos poteznego,nie ulega watpliwosci ze Jezus jest istota potezna,otrzymal te moc od swojego Ojca.Byl pierszym stworzeniem Bozym,uczestniczyl razem ze swym Ojcem w stwarzaniu.Nie watpliwie zasluguje na ten tytul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×