Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kto wzywa imienia Pańskiego ten bedzie zbawiony. (Rzym. 10:13) Pańskiego czyli kogo? Jahwe? Jezusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
spadam przeczytaj sobie kontekst .ten werset jest zacytowany z Joela a tam jest odniesienie do Jahwe.2 rozdzial Joela.lece spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus nie jest stworzeniem. Jest Bogiem, Królem i Panem, współistotnym Ojcu Hbr 1,10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, mowa o Jezusie Iz 44,24 Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną? tą dyskusję toczy wielu: http://www.trinitarians.info/load.php?artykulID=42 http://www.trinitarians.info/load.php?artykulID=28 http://www.trinitarians.info/loadg.php?dzialID=4#pddz2 nie chcę w nieskończoność o tym samym, nie będę do tego juz wracać. Taka dyskusja była juz dawno temu, przytaczałam gdzieś w połowie stron 459 wiele argumentów w zwiazku z tym o czym mówię od początku. To były bardzo ciekawe opisy. I było ich na prawdę bardzo dużo. Jezus nie jest stworzony...to umniejsza Jego wartość. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a BOGIEM BYŁO SŁOWO. Nie stworzeniem mniejszym Bogu. \"Na Imię Jezusa zegnie się wszelkie kolano\" Czcić Syna to coś wiecej niż mówić o Nim Zbawiciel, Syn Bozy. To miłować Go całym sercem, wielbić i wychwalać, czcić Boga. Wolą Ojca jest czcić Syna, Kto czci Syna ten czci Ojca który jest w Niebie, kto nie czci Syna ten nie czci Ojca. Czcić to nie znaczy \"mieć szacunek\" jak to określacie, do stworzenia. Jezus na równi ze stworzeniem Bożym? Skoro to On stwarzal Swiat? A tylko Jeden jest Stwórca Jahwe, jestem który jestem (BÓG OJCIEC SYN BOŻY I DUCH SWIĘTY) Czcić to wielbić i miłowac całym sercem i całą duszą, Pana i Boga Jezusa Chrsystusa. To jest prawdziwe poznanie Jezusa Chrystusa i zycie wieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Tm 2:19 Bw \"Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.\" Zna Pan tch ktorzy są Jego. \"Których mi powierzyłeś\" powiedział Jezus. \"Ja jestem Pasterzem dla owiec\" Owce są moje. Kogo wzywali chrzescijanie? Chrystusa Pana. Kogo wzywał kamieniowany Szczepan? Jezusa. Przeczytaj \"W trójcy Jedyny\" a zobaczysz co oznacza Imię Pańskie Imię Jahwe określa też Jezusa, określa też Ojca i Ducha świętego Jestem który jestem , to też imię Pańskie. Jahwe to Ojcec Syn i Duch swięty. Odrębne osoby bedące JEDNYM NIESKOŃCZONYM WSZECHMOGĄCYM BOGIEM \"Nie ma innegio imienia oprócz Imienia Jezusa przez które możemy być zbawieni\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Joelu 2. 28-32 jest mowa o Wylaniu Ducha Swiętego, zanim nadejdzie dzień Pański, wielki i wspaniały. czyli ponowne przyjście Jezusa Chrsytusa na ziemię. Piotr w kazaniu mówi, ze własnie \"Tutaj jest to co zapowiedział prorok Joel\" Czjego Imienia wzywali pierwsi chrzescijanie? Jakie Imię dał nam Bóg przez które mamy zbawienie? Kto jest tym Panem i Bogiem , nazwanym przez Tomasza po zmartwychwstaniu? Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co mówią kolejne rozdziały: Dzieje Apost.2. 21 \" Wszakże każdy kto będzie wzywał imienia ańskiego zbawiony będzie\" Dzieje Apost.2 38 \" Upamiętajcie się i niech się kazdy da ochrzcić w Imię Jezusa Chrsytusa na odpuszczenie grzechów waszych\"- chrzest i odpuszczenie grzechów Dzieje Apost. 3.6\" I rzekł Piotr : W Imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego chodz\" - uzdrowienie jest w Imieniu Jezusa dalej 3. 8\" podskakując chwalił Boga\" dzieje Apost. 4 7. \"Jaką mocą albo w czyim imieniu to uczyniliście?\" dalej 10 \" Niech to wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie ze stało się to w Imieniu Jezusa Chrsytusa\" Dzieje Apost. 4 12. \"Nie ma zadnego innego imienia pod niebem danego ludziom przez które moglibyśmy być zbawieni\" Dzieje Apost. 5 14. \"Przybywało też coraz więcej wierzacych w Pana, mnóstwo mężczyzn i kobiet\" W jakiego Pana? W Pana Jezusa Chrsystusa, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Dzieje Apost. 5 .40-42 usłuchali go, i przywoławszy apostołów, kazali ich wychłostać, zabronili im mówić w imieniu Jezusa i zwolnili ich. (41) A oni odchodzili sprzed oblicza Rady Najwyższej, radując się, że zostali uznani za godnych znosić zniewagę dla imienia jego. (42) Nie przestawali też codziennie w świątyni i po domach nauczać i zwiastować dobrą nowinę o Chrystusie Jezusie. mówili w Imieniu Jezusa, znosili zniewagę dla Imienia Jezusa, zwiastowali dobrą nowinę o Jezusie Dzeje Apost. 7.60 Kamieniowanie szczepana: \"Panie Jezu przyjmij ducha mego\" \"A padłszy na kolana zzawołał : PANIE nie policz im grzechu tego\" Kto est Panem??? Jakiego Pana wołał szczepan? i na koniec: Jezus pokazuje się Saulowi Dzieje Apost. 9. 5 5) I rzekł: Kto jesteś, Panie? A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz; 15) Lecz Pan rzekł do niego: Idź, albowiem mąż ten jest moim narzędziem wybranym, aby zaniósł imię moje przed pogan i królów, i synów Izraela; (16) Ja sam bowiem pokażę mu, ile musi wycierpieć dla imienia mego. JEZUS SAM MÓWI DO SAULA : ZANIEŚ IMIĘ MOJE .... To Mówi Sam Jezus Chrsytus, czy mogą być jeszcze jakieś wątpliwosci jakie jest Imię Pańskie? Chwała Tobie Jezus Chryste za wszystko co czynisz mój Panie.❤️ Błogosław tym którzy cię nie znają jeszcze, otwieraj oczy tych którzy Ciebie nie widzą ❤️ Bogu niech bedzie chwała na wieki wieków, w Duchu świętym , w Imieniu Jezusa Chrystusa ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Ktos tam wyzej napisal znaczenie imienia Jehoszua,to chyba wszytko wyjasnia dlaczego to imie jest tak wazne,"Jehoszua-Jah jest zbawieniem". To jehoszua jest droga do jego Ojca, a nie jahwe do Jezusa. Filipian pisze by na dzwiek tego imienia zgielo kazde kolano,a jakie to imie Jehoszua-Jah jest zbawieniem, a dalej pisze ku chwale Boga Ojca! Jah jest zbawieniem i tym imieniu Jezusa zawarta jest cala istota sprawy! Nic dodac nic ujac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Ktos tam wyzej napisal znaczenie imienia Jehoszua,to chyba wszytko wyjasnia dlaczego to imie jest tak wazne,"Jehoszua-Jah jest zbawieniem". To jehoszua jest droga do jego Ojca, a nie jahwe do Jezusa. Filipian pisze by na dzwiek tego imienia zgielo kazde kolano,a jakie to imie Jehoszua-Jah jest zbawieniem, a dalej pisze ku chwale Boga Ojca! Jah jest zbawieniem i tym imieniu Jezusa zawarta jest cala istota sprawy! Nic dodac nic ujac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli przeczytamy cały ten rozdział 10 - ty i zadamy pytanie o kim mowa, to musimy odpowiedzieć - o Jezusie Chrystusie. Werset 9 wyjasnia kto jest nazywany Panem: Bo jesli ustami swoimi wyznasz, ze Jezus jest Panem i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudzil go z martwych, zbawiony bedziesz. A więc wzywając imienia Pańskiego dla zbawienia musimy wzywać imienia Jezusa, a nie Jehowy. Werset 14 potwierdza fakt, że chodzi tu o Jezusa, a nie Jehowę. \"Ale jak mają wzywać tego, w ktorego nie uwierzyli\". Nie może tu chodzic o Jehowę bo Izraelici wierzyli w Jehowę. Nie uwierzyli w Jezusa Chrystusa. A jak maja uwierzyc w tego, o ktorym nie słyszeli? Nie słyszeli o Jezusie. O Jahwe słyszeli nie tylko Izraelici, ale i inne narody. A więc nie chodzi tu o Jehowę, a o Jezusa Chrystusa. Werset 16 - \"Lecz nie wszyscy dali posłuch dobrej nowinie...\" A dobra nowina dotyczyła Jezusa Chrystusa. Tak to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłoby troche dziwne czytac najpierw - \"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem...\", a zaraz potem - \"Kto wzywa imienia Jehowy ten bedzie zbawiony\". W innych przekladach czytamy\"Kto wzywa imienia Pańskiego...\". Nie byloby konsekwencji jesli uważalibysmy, że z jednej strony Jezus jest Panem, a z drugiej wzywając imienia Panskiego, wzywalibyśmy nie tego, kogo nazwaliśmy Panem lecz Jehowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Kamelia { Jezus nie jest stworzony...to umniejsza Jego wartość. } A to czemu ? Nie widzę związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę mnie nie było bo znów miałam problemy z netem. Ktoś z was,chyba Gosia albo spadam prosliła mnie o odpowiedz w sprawei ewentualnych bledow odnosnie dat historycznych. Nie bede sie wypowiadała,poniewaz moja wiedza nie jest aż tak duża,dlatego może odpowie ktos bardziej kompetentny. :) Ja powiem tobie krótko, wiem ze SJ popelnili kilka błedów ale te błedy popelnia kazdy znas. Naśladowców Jezusa mamy poznawać po owocach jakie wydają. Ja dostrzegam rowniez dobro,ogrom dobra i milosci oraz poswiecenia dla ludzi od SJ,dlatego wybaczam im błedy. Bo błądzic to rzecz ludzka :) I wtrące sie do tematu Trojcy,wiem ze była o tym mowa,ale pozwolesobie odpowiedziec na pewne slowa Kamelii: cyt.:\"Potem rzekł Bóg (liczba pojedyncza): Uczyńmy (liczba mnoga) człowieka na obraz nasz (liczba mnoga), podobnego do nas (liczba mnoga)\". Jeden Bóg i to jest własnie fascynujace ze Bóg mówi o sobie- uczyńmy, podobnego do nas. Jeden jest Bóg\" mówi Biblia- Jahwe. Własnie Jahwe mówi o sobie-my. Jestem Który Jestem- Jahwe określa się - my. Jahwe to Bóg Ojciec i Syn Jezus i Duch Swięty.\" Jak Bog może mowić o Bogu Jedynym(sobie),chocby był trojca (to przeciez trojjedyny) w liczbie mnogiej? To zaprzeczałoby wszystkiemu, Judaizm to wiara monoteistyczna. Pewnie sam Mojżesz który spisywał Pięcioksiąg nie pisał by o Jahwe w l. mnogiej,bo nie dowierzałby . Natomiast Żydzi wierzyli i widzieli anioły. Wtedy Mojżesz spisując ten fragment mogł mieć na myśli własnie Boga i \"kogoś jeszcze\" kogoś duchowego. Dla mnie w/w cytaty ktore podałas sa tymbrdziej dowodem na to, że Jezus (wtedy zwany Słowo) stanowił odrębną osobę, będącą w jedności z Bogiem. Bo dla Niegi i przez Niego wszystko powstało. A jak wiadomo ,Jahwe nie stwarzał rękoma(głupio brzmi,ale czasem musi być opisowo,by kazdy pojął) a stwarzał Słowem. To Jezus był pierworodnym wszelkiego stworzenia. I bynajmniej nie jako osoba fizyczna. Bo nim sie zrodził jako czlowiek On juz istnial ,przed wszelkimi stworzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio i jeszcze to: \"Jezus: \"Proście Mnie a otrzymacie\" \"Proście w Imię moje a dam wam\"\" Co wg Ciebie oznaczaja ww słowa Jezusa? Bo wg mnie, powiedział byśmy prosili Jahwe w imieniu Jezusa, by on był naszym pośrednikiem miedzy Bogiem a nami, cos na wzór Melchizedeka. :) W jego imię prosić to nie znaczy, modlić się do Jezusa, a poprzez Jezusa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam cyt:\"Kto wzywa imienia Pańskiego ten bedzie zbawiony. (Rzym. 10:13) Pańskiego czyli kogo? Jahwe? Jezusa? \" \"Ale jak mają wzywać tego, w ktorego nie uwierzyli\". Nie może tu chodzic o Jehowę bo Izraelici wierzyli w Jehowę. Nie uwierzyli w Jezusa Chrystusa. odp: Mylisz się ,poniewaz izraelici nie uwierzyli w Jahwe.Tylko pozornie.Gdyby w Ńiego wierzyli spelnialiby Jego prawa-wolę. A jak kazdemu wiadomo, luz zydowski nie byl posluszny Bogu, bylo to jednoznaczne z tym, ze tak naprawde nie wierzyli, bo gdyby wierzyli ,przestrzegali by Boskich praw. :) dowod na to np jeden z wielu 1Jana 5-\"(1) Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził, i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, który życie od Niego otrzymał. (2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. \" cyt spadam :\"A jak maja uwierzyc w tego, o ktorym nie słyszeli? Nie słyszeli o Jezusie. O Jahwe słyszeli nie tylko Izraelici, ale i inne narody. A więc nie chodzi tu o Jehowę, a o Jezusa Chrystusa\" odp.:A te słowa skierowane są do ludzi ze świata,że tylko dzieki Jezusowi poprzez wiare iz on jest Synem Bożym,Mesjaszem, poznaja Boga Prawdziwego,czyli Jahwe. :) Wiecie co,wazne byśmy nie tylko skupiali sie na odbijaniu piłeczki tj z góry szykować kontrargumenty. Mysle, że dobrze będzie (aby to co piszemy mialo sens) gdy po prostu postaramy sie zrozumieć o czym pisze nasz rozmówca. To ułatwia dyskusję, nie powoduje konfliktów. Rozmowa jest ciekawsza i nie mamy wrażenia,ze tak naprawde piszemy nadaremnie. :) Bo mam wrażenie, że niektórzy z nas nie do końca nawet czytają co pisze przedmówca. Np tej pomaranczowej osobie( sory,nie pamietam nicku) zarzuca sie ze jest anty bo jest SJ. No dobrze.Ale co z tego,skoro ta osoba posluguje sie argumentami z bezstronnych źródeł,podaje fakty historyczne,a i tak z góry jej wypowiedzi są, że tak brzydko powiem olewane, ponieważ wypowiada sie przeciwko Trojcy,co zaraz kojarzy sie ze SJ. Nie bądzmy tacy ograniczeni. Dla mnie ważne jest znać fakty bo to buduje wiarę, a nie żyć w kłamstwie i na nim ją budować. 🌼 Buźka dla All. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"{ Jezus nie jest stworzony...to umniejsza Jego wartość. } A to czemu ? Nie widzę związku. \" No właśnie, też mi się rzucił w oczy ten fragment. Też mnie zastanawia to stwierdzenie. Zresztą umniejszyć wartość można tylko komuś, kto ma kompleksy, niskie poczucie własnej wartości. Sądzisz, że Jezus przejmował by się takimi duperelami? Gdybyś Ty miała poczucie wielkiej misji, konieczności przekazania ludziom wiedzy, wpływało by to na Ciebie jakie jest Twoje pochodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam przeczytaj :) I owocnych przemyśleń :) To słowa Jezusa Chrystusa Syna Bozego: Jana 17:1-8 \"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś. (4) Ja cię uwielbiłem na ziemi; dokonałem dzieła, które mi zleciłeś, abym je wykonał; (5) a teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał. (6) Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego. (7) Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, od ciebie pochodzi; (8) albowiem dałem im słowa, które mi dałeś, i oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że mnie posłałeś\" Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata. (25) Ojcze sprawiedliwy! I świat cię nie poznał, lecz Ja cię poznałem i ci poznali, że Ty mnie posłałeś; (26) i objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich. No i moze jeszcze: 1 Jana 4:15 \"Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu. \" Czy jest tu nakaz by wierzyć, że Jezus jest Bogiem Jahwe? Ja wierzę ,że Jezus jest Synem Bozym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę Dzięki za odpowiedzi. :) Ale ciągle mam dylemat czyjego imienia wzywać. Jesli mamy wzywać imienia Pańskiego i jednoczesnie wyznać, ze Jezus jest Paniem to powinnismy wzywać Imienia Jezusa. Też mi nie pasuje że Jezus to Jahwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam jesli będziesz chciała wyjaśnię obszerniej. Na razie podam Tobie kolejne wersety z Bliblii,które pozwolą ci dogłębniej zrozumieć znaczenie słowa \"Pański\". :) Psalm 91:14-15 \"Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie; osłonię go, bo UZNAŁ MOJE IMIĘ. (15) Będzie Mnie WZYWAŁ, a Ja go wysłucham i będę z nim w utrapieniu, wyzwolę go i sławą obdarzę. (16) Nasycę go długim życiem i ukażę mu moje zbawienie. \" Mateusza 6:8-9 Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! Mateusza 22:37 On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Każdy kto wierzy w Jezusa,najpierw to jego wzywa,nie oszukujmy się.Bo aby poznać wogóle Jego Ojca trzeba poznać Jezusa. Z czasem gdy już dogłębnie poznamy Jego nauki, dowiadujemy się kto jest bogiem,a kto Synem Bozym. Jezus nie kazał się modlić do Siebie,a do swojego Ojca. Dla mnie to jest argument na to,że Jezusowi zależalo na tym byśmy poznawali Jedynego Prawdziwego Boga. Moim zdaniem grzechem nie jest wzywać Jezusa, bo to absolutnie nie umniejsza Bogu(Jahwe), bo przeciez właśnie tak miało być, na imię Jezusa mialo zginać się wszelkie kolano.Bo każdy kto zegnie przed nim kolano wie,że jego Ojciec dał mu tę władzę. Ja używam imienia Bożego,ponieważ wiem, że i Jezus jako Syn Bozy Go używał oraz apostołowie. I tak jak juz Dawid pisał w swoim psalnie :\"Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie; osłonię go, bo UZNAŁ MOJE IMIĘ. (15) Będzie Mnie WZYWAŁ, a Ja go wysłucham i będę z nim w utrapieniu, wyzwolę go i sławą obdarzę. (16) Nasycę go długim życiem i ukażę mu moje zbawienie\" Nie jestem Żydem i znałam imię Boże, bo przyjełam do serca słowa Jezusa Chrystusa.Zrozumiałam słowa jakie głosił On i jego apostołowie. :) Jesli będzie ci łatwiej, kieruj swe gorliwe modlitwy do Jezusa i proś by pomógł ci poznać Jahwe :) wg słow Jezusa z Jana 17:3 \" To znaczy życie wieczne; ich poznawanie ciebie, Jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.\" słowa Jezusa z Jana 20:17 \"(...)Wstępuję do Ojca mego i do Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego\'\" Jezus często nazywał Jahwe swoim Bogiem i Ojcem,natomiast Jahwe nigdy nie nazwał swoim Bogiem Jezusa. Dlatego Panem naszego Pana Jezusa jest Jahwe. :) A skoro Jego to i naszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli przeczytamy cały ten rozdział 10 - ty i zadamy pytanie o kim mowa, to musimy odpowiedzieć - o Jezusie Chrystusie. Werset 9 wyjasnia kto jest nazywany Panem: Bo jesli ustami swoimi wyznasz, ze Jezus jest Panem i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudzil go z martwych, zbawiony bedziesz. A więc wzywając imienia Pańskiego dla zbawienia musimy wzywać imienia Jezusa, a nie Jehowy. tak spadam, własnie tak:) Niektórzy Ojca tylko nazywają Jahwe, ograniczając swoim rozumem Boga. Jahwe =Ojciec Syn i Duch swięty, Jezus to nie Ojciec. Ale Jahwe to Jezus Jahwe to Ojciec Jahwe to Duch.Przeczytaj Ksiązki które ci polecałam:) Niech Cię Bóg błogosławi, oddaj Jezusowi swoje serce i zyj dla Niego:) a On da ci zycie wieczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
Tak wlasnie sie dzieje,gdy zakrywa sie wlasciwe imie Najwyzszego Stworcy Wszechrzeczy Boga prawdziwego i nadaje sie mu zamiast Jego iminia wlasnego imie " Pan".Jesli masz drugi przeklad Biblii Tysiaclecia to zachecam Cie do analizy wersetow w prawdziwym ich brzmieniu w zawartym tam imieniem Boga. I tak wersety z Rzymian10:13 jak najbardziej dotycza Boga Najwyzszego Jahwe dowod:Joela2:32, Sofoniasza 3:9, i Dzieje Apostolskie 2:21. Przeczytaj sobie cale rozdzialy dotyczace tych wersetwo,bedziesz wiedziala kogo dotycza te slowa czy Jezusa Czy Jahwe. Kamelio slowa Twoje sa calkowitym zaprzeczeniem prawdzie plynacej ze Slowa Bozego.Ew.Mateusza4:3-10 "I przystapil do niego kusiciel,i rzekl mu:Jezeli jestes SYNEM BOZYM,powiedz,aby te kamienie staly sie chlebem, A On odpowiedzial:Napisano:Nie samym chlebem zyje czlowiek,ale kazdym slowem pochadzacym z ust Bozych(5Moj.8:3) Wtedy diabel wzial Go do miasta i postawil go na szczycie swiatyni. I rzekl mu:Jesli jestes SYNEM BOZYM,rzuc sie w dol,napisano bowiem:Aniolom swym przykaze o tobie,abys nie zranil o kamien nogi swojej(Psalm91:11-16) Jezus mu rzekl:Napisane jest rowniez:Nie bedziesz kusil Pana(JAHWE)Boga swego(5Moj.6;16) Znowu wzial go diabel na bardzo wysoka gorei pokazal mu wszytkie krolestwa swiata oraz chwale ich. I rzekl mu:To wszystko dam ci ,jesli upadniesz i zlozysz mi poklon. Wtedy rzekl mu Jezus:Idz precz szatanie!albowiem napisano : Panu(JAHWE) Bogu swemu poklon oddawac i tylko jemu sluzyc bedziesz:(5Moj6:13).Tylko Bogu nalezna czesc mamy oddawac Bogu Jahwe.Specjalnie podalam odnosniki byscie wiedzieli skad zaczerpniete byly te cytaty,zachecam do ich przeczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spierdalac kmioty
dlaczego napierdalacie popami? wy scierwo prlu, jebia popami jak opetani, ja wszego badziewia nie kupuje, przestancie jebac popami bo wam wypierdole atomem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przekonuja mnie ta interpretacja. Jest w niej za dużo wlasnego, wykraczającego poza Biblie zdania. Nie wystarczy powiedziec, że tak jest i już. Z 13 wersetu, 10 - tego rozdziału Rzymian jednoznacznie wynika że Jezus jest Panem i nalezy wzywac imienia Pańskiego czyli imienia Jezusa. Przeciez Biblia sama by sobie zaprzeczała mowiac w tym samym rozdziale, że Jezus jest Panem i dwa wersety dalej, że nalezy wzywać imienia Pańskiego czyli imienia Jehowy. Byłoby to bardzo dla czytelnika niezrozumiałe, a ma byc przeciez jasne. W całym rozdziale 10 - tym jest mowa o Jezusie. I o Jezusie Izraelici nie słyszeli i w Jezusa nie uwierzyli. Twierdzenie, ze nie uwierzyli w Jahwe bo wierzyli w niego pozornie oraz, że słowa te odnoszą sie do całego świata jest nadinterpretacją, a tego robić nie wolno. Biblia została zasadniczo spisana w dwóch językach i dzieli sie na dwie części. Stary Testament jest spisany w języku hebrajskim: niektore jego fragmenty w języku aramejskim. O czym mowi to każdy wie. Nowy Testament został spisany w języku GRECKIM, mowi o Zbawicielu Jezusie I NIE ZAWIERA HEBRAJSKIEGO IMIENIA BOGA. Żaden z ponad 5000 starozytnych rękopisów greckich, ktore istnieją, nie zawiera hebrajskiego imienia Boga zapisanego hebrajskimi lub greckimi literami. Wystepuje ono jedynie czterokrotnie w formie skróconej Jah w slowie hallelujah (Obj. 19:1,3,4,6). Lecz w tych czterech przypadkach jest ono zapisane greckimi, a nie hebrajskimi literami. We wszystkich 5000 ocalałych greckich manuskryptach występuje pojedyncze slowo, ktore najczęściej odnoszone jest do Jezusa.Tym slowem jest grecki odpowiednik wyrazu PAN. Zatem wstawianie w miejsce Pan imienia Jahwe lub Jehowa jest niezgodne z oryginałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam ,w czym jest własna interpretacja? W tym,ze ja mam poptrzebę i swiadomość tego jak na imię ma Ojciec Niebiański, przez to używam jego imienia. Podałam tobie Psalm na dowód, podałam tobie z NT wersety. Jezus zwiastował Imię Boze. Ja nie umniejszam Chrystusowi, żyję wg jego słów. Jego uważam za swojego Pasterza i Pana, modlę się wedle Jego nauk do Ojca w niebie. Według slów z Biblii uznaję Jezusa za Syna Jahwe, co nie jest sprzeczne z jej przesłaniem. Hebrajczykow 9:24-26 Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej /świątyni/, ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga, (25) nie po to, aby się często miał ofiarować jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą. (26) Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata. A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków na zgładzenie grzechów przez ofiarę z samego siebie Jana4:21-24 \"Odpowiedział jej Jezus: Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. (22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. (23) Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. (24) Bóg jest duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie.\" Psalm 90-4 Zanim góry narodziły się w bólach, nim ziemia i świat powstały, od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem. Ezechiela 39:5 Na otwartym polu padniesz, gdyż Ja tak powiedziałem - mówi Wszechmocny Pan. Hebrajczyków 1:3 \"On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach \" Filipian 2 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią (11) i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, KU CHWALE Boga Ojca. Dla mnie jest jasne, że wszystko co robiła Jezus i wszystko to dzieje się ku chwale Jego Ojca( Jahwe) To tylko my ludzie możemy powątpiewać w to, czy oby taki odbiór nie umniejsza Chrystusowi. Dlaczego Jezus miałby nie chcieć, chwały swego Ojca,skoro po to własnie tu przyszedł. Aby poznać Go jako Mesjasza(który coś ogłosi!),mianowicie przyszedł nie tlyko oddać swe zycie za nas grzesznikow,ale wychwalac Ojca. Wierzę głęboko, że Jezus jest ze mnie dumny. Bo zmieniam się dzięki wspomożycielowi którego do mnie( do Nas) wysłał. I będę mu dziękowała całe, życie ,że mi jako pogance z narodów pozwolił poznać imię Boga Jedynego WSZECHMOCNEGO. :) Zyczę tego wszystkim. Pozdrawiam. P.S. Te wersety które podałam, na pozór mogą wydać się, że nie maja ze sobą wiele wspolnego.Jednak każdy z nich ma ze sobą ścisły związek, celowo przedstawiłam wersety ze ST i NT, bo \"Całe Pismo jest natchnione i użyteczne...\"(i ST i NT) Jesli ktoś jest pokornego serca, myśle że zbierze to w jedną całość. Ja gdy czegoś nie mogę zrozumieć lub coś jest niejasne, gorliwie modlę się do Boga o pomoc, spróbuj... jesli tylko Go wpuścisz do Swego serca, też poczujesz Jego oddziaływanie. :) Wszystkiego Dobrego 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myslę Nie odchodźmy zbyt daleko od tematu, bo rozmyjemy problem. Mnie cały czas chodzi o wzywanie imienia Bożego. Uważam, że nalezy wzywać imienia Jezusa bo to jest wyrażone w sposób prosty i bezdyskusyjny - Kto ustami swoimi wyzna, że Jezus jest Panem ten bedzie zbawiony. A wiec do zbawienia potrzebne jest nam wyznawanie, że to Jezus jest Panem, a nie kto inny. I wzywanie imienia Pana czyli Jezusa da nam zbawienie. Nie widzę alternatywy. Jesli pamietać będziemy przy tym, że NT nie zawierał w oryginalach imienia Jahwe czy Jehowy, ale slowo \"Pan\", ktore odnosi sie do Jezusa to nie mozemy uważać inaczej niz tak jak przedstawilam. Piszesz, ze mam otworzyć serce dla Boga. Uważasz, ze mam to serce dla Boga zamknięte? Powiem tak: oprócz otwartego serca dla Boga, mam otwarte serce dla prawdy o NIM. Wyłącznie prawdy i samej prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
Zyjacy w czwartym wieku Hieronim napisal:"Mateusz,zwany takze Lewi,z celnika apostol,pierwszy w Judei dla Zydow,ktorzy uwierzyli,napisal ewangelie Chrystusa HEBRAISKIMI literami i slowami(O znakomitych mezach,roz.3,tlum. W .Szoldrski). w ewangelii tej jest 11 besposrednich cytatow z fragmentow Pism Hebraiskich,w ktorych wystepuje tetragram.Nie ma podstaw by sadzic ,ze Mateusz nie przytoczyl tych urywkow tak,jak byly one zapisane w tekscie hebraiskim,z ktorego je cytowal. Inni natchnienie pisarze Pism greckich przytoczyli setki fragmentow z Septuaginty,przekladu Pism Hebraiskich na jezyk grecki. W niejednych z nich Hebraiski tetragrambyl poprostu przepisywany do greckiego tekstu najstarszych kopi Septuaginty.Biorac pod uwage postawe,jaka Jezus zajmowal wobec imienia swego Ojca,jego uczniowie napewno pozostawili to imie w takich cytatach.( Jana17:6;26) Profesor George Howard z Uniwersytetu Stanu Georgia na pisal w Journal of Biblical Literature:Jestesmy przekonani,ze mowiacy po grecku Zydzi w dalszym ciagu pisali tetragram JHWH w swoich Pismach Greckich. Ponadto jest rzecza zupelnie nieprawdopodobna,zeby od zwyczaju tego odstapili piersi konserwatywni chrzescijanie pochodzenia zydowskiego,mowiacy po grecku.Chociaz w miej istotnych wzmiankach o Bogu prawdopodobnie uzywali slow Bog i Pan,to jednak opuszczenie tetragramuw samym tekscie biblijnym byloby dla nichczyms z gola niezwyklym(...). Poniewaz w dalszym ciagu wypisywano tetragram w kopiach Biblii greckiej bedacych Pismami pierszego kosciola,wiec nalezaloby przyjac,ze pisarze Nowego Testamentu zachowwali tetragram w tekscie biblijnym,gdy cytowali z Pisma Swietego(...) Kiedy jednak usunieto tetragram z greckiego Starego Testamentu,przestal on sie tez pojawiac w cytatach ze Starego Testamentu. tak wiec gdzies na poczatku drugiego stulecia surogaty(okreslenia zastepcze)wyparly tetragram z obu Testamentow". tak wyglada sprawa z usunieciem imienia Boga z Biblii. My wiemy jedno,ze wszyscy mamy byc nasladowcami Jezusa,a co robil Jezus? Wielbil i wychwalal swego Ojca Jahwe a nie siebie. jezusowi natomiast za jego lojalnosc Bog jego Bog nadal mu imie,wywazszyl go i posadzil po SWOJEJ PRAWICY.O Jezusie czesto pisze ,ze siedzi po prawicy Boga,jesli po prawicy to znaczy ze nie w centralnym punkcie,gdyz centralne miejsce bylo od zawsze przeznaczone dla Najwyzszego ,Prwdziwego Boga. Cytaty ,ktore ci podalam dotyczace Rzymian Pawel przytoczyl ze Starego Testamntu i oczywiste jest ze nie molg przytaczajac tych slow napisac Pan gdyz w Starym Testamencie ten sam werset brzmial" kto bedzie wzywal imienia Jahwe bedzie zbawiony"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie w ST jest napisane, że kto będzie wzywał imiena Jahwe ten bedzie zbawiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnych starozytnych greckich rekopisów Nowego Testamentu, ktore zawierałyby hebrajskie imie Boga. Te źródła o ktorych piszesz to są kopie, a nie oryginały. Hebrajski Nowy Testament zostal przetłumaczony na uzytek chrześcijan mowiących po hebrajsku. Nie jest to NT pierwotnie napisany po hebrajsku. Przeklady hebrajskie zostały przetłumaczone z tych samych greckich tekstów, ktore są wykorzystywane do tworzenia przekladów Nowego testamentu na wszelkie inne języki. Zaden z tych greckich tekstów nie zawiera hebrajskiego imienia Boga. Hebrajskie wersje to nie to samo co starożytne manuskrypty, ktore pochodzą z czasów pierwszego kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam cyt\" \" A gdzie w ST jest napisane, że kto będzie wzywał imiena Jahwe ten bedzie zbawiony? \" Widzę,że nie przeczytałaś dokładnie tego cxo tobie cytowałam. Wlasnie specjalnie zacytowalam i ze ST i z NT takie wersety. A juz napewno conajmniej jeden lub dwa ze ST. Przeczytaj dokładnie. :) I nie powiedziałam,ze masz zamkniete serce na Boga. Ja nim zrozumiałam wiele spraw,byłam przekonana, że mam je otwarte... jednak zrobiłam sama rozrachunek sumienia i poddałam się nie swojej a woli Boga. :) A i pewnie nie musze ci wspominać ,że Jezusa powiedział,że nie wszyscy którzy mówią do niego Panie wejda do Królestwa, wiec nie mozliwe by kazdy kto wzywa imienia Jezusa , miał zagwarantowane zbawienie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mówi Jahwe: Psalm 91:14-15 \"Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie; osłonię go, bo UZNAŁ MOJE IMIĘ. (15) Będzie Mnie WZYWAŁ, a Ja go wysłucham i będę z nim w utrapieniu, wyzwolę go i sławą obdarzę. (16) Nasycę go długim życiem i ukażę mu moje zbawienie. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×