Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

TRINITY własnie przeczytałam Twoje wyniki TSH ....jestem w szoku...bo Ty przecież taka zywotna jestes! ale nie można tego w ogole bagatelizowac !!! ja mam NIEDOCZYNNOSC i tez mialam ok.5. mysle,ze powinnas udac sie do endokrynologa...wysokie tsh rzeczywiscie zaburza gospodarke organizmu,poniewaz spowalinia wszystkie procesy ..nawet metabolizm. obraz USG mojej tarczycy odrazu wykazał niedoczynnosc---teraz łykam codziennie eutyrox50 ( jestem bardzo zadowolona z niego) to hormon jaki produkuje tarczyca,kiedy oczywiscie jest zdrowa.Nawet lewy płat juz mi sie ładnie zmniejszył! A do zajscia w ciaze podobno optymalne tsh jest DO 1,5 (!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akasiu - podziwiam Cię z tymi rybkami i \"przynętowymi\" robalami:) Surfitko Ty też coś poławiasz? Ja jakoś na robale ewentualnie mogę patrzeć, ale do ręki to bym chyba nie wzięła... A jeszcze jakbym miała je przedziurawić i nawlec na haczyk brrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam goraco wszystkie koleżanki!! Martyniu-tak to czasem jest ,ze sie człowiek na prostej drodze wywróci.Wszystko bedzie dobrze, teraz odpoczywaj,a mąz niech spelnia twoje zachcianki. Voltare -nie tylko z ciebie taki spioszek ja tez dzis sobie pozwolilam na labe spałam tak twardo , ze mogli mnie z łóżkiem wynieść.A teraz koniec leniuchowania zbieram sie do kościółka /pomodle sie za Was wszystkie niech starania były owocne. A przyszłe mamy niech beda zdrowe i ich maluszki też/. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia100
witam kobitki:) wczoraj przysla @ az siepoplakalam:/ mezus chcial mnie pocieszyc to na obiad mnie wzial ale ani mi sie jesc niechcialo:( jeszcze taki bol brzuche...:/ jestenm tak zrezygnowana:( niewiem czy pujde do tego ginajaka mam taka olewke na to taka rezygnacja brak wiary i checi do walki;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle sie naspisalam i wszystko mi skasowalo Katio w pierwszym dniu @ zawsze sa przykrosci-jutro Ci juz przejdzie.U co poniektorych to juz nawet pierwszy dzien @ nie wywoluje łez....Czas uczy pokory,dystansu i woli walki !! uszka do gory ! a w koncu sie uda. Voltare robaczki sama chętnie zakladam,zreszta ryby to też ja patrosze....nawet karpia na wigilię oporzadzam. Ale rasówki nigdy nie nadzieje na haczyk....ffuujjj....obrzydliwe są i do tego pryskaja i wija sie jak weże...potworne dzdzownice!! nawet na nie nie patrze ;-) Triniusiu kochana sie denerwuj się tą tarczycą,bo to \'male piwo\' codziennie rano hormonek i po sprawie w ciagu dwoch miesiecy tarczyca bedzie jak u berbisia ! zmykam dalej sie pakowac - jedziemy nad jezioro/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akasiu - u mnie w miescie nie ma endokrynologa :( buuu ... jutro ię do swojego inernisty - myslę ze powinnam mies skierownie na usg i pewnie jeszcze sprawdzenie głownego hormonu tarczycy T4 ... zaczynam się niepokoic ... długo bralaś ten lek zanim zaczął dzialac - czy mozna sie starać podczas brana ? a jak teraz Twoje wyniki - kontrolujesz to ? czytałam inne fora i wlasciwie wszedzie jest napisane ze norma dla kobiet ok . 30 to od jednego do 3 pozniej spada płodnośc :( katiu - moze powinnaś tak jak ja zaczac jakies badania - wtedy bedziesz wiedziala co jest grane - prosze CIe nie wpadaj w depresje - bo masz dopiero 23 lata - i wiele czasu przed soba - a co my mamy powiedziec kobiety koło 30-stki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia100
trinity wiem ze moja "komfortowa" sytuacja to wiek ale kobiety ktora bardzopragnie dziecka malo jest topocieszajace:) ja chyba poujde sobie tez przebadac ta tarczyce bo skoro kiedys kiedys lekarz mipowiedzial ze jest za mala ale prawidlowo dziala heh to moze mimowsyztsko miec wplywna plodnosc??? i sadze ze kupie mezowi jakies leki uspokajajace on jest tak nerowy iwybuchowy ja sie nauczylam uz to tolerowac ale te jego nerwy moze zle dzialaja na plemniczki, jak myslicie??? i tak z ciekawosci:) co wchodzi w podstawowe badania jak niemozna zajsc wciarze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katiu ... podstawowe darmowe badania - to morfologia, glukoza i sprawdzenie Tsh ... potem trzeba juz robic na wlasnas rekę hormony - wszystkie odpłatmie ok. za jeden ... komplet ok.120 zł. ale idz do gina to on CI wszystko powie ... jeżeli hormony beda oki to sprawdzenie droznosi ... monitoring czy jest owulacja ... u faceta badanie plemnków - ze skierowaniem od internisty za darmo ... bez skierownia ok.70-80 zł. oczywiście ze stres wpływa na ołabienie parametrów nasienia ... zle wpływa negatynie na kobiete i mezczyznę ... akasiu - kochana jestes - dzieki słonko - troszke się uspokoiłam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katiu a myslisz ze my które mamy po 30 lat i starmy się juz ponad dwa, trzy , cztery czy pieć lat nie mamy takiego pragnienia jak Twoje ? wszystkie pragniemy bejbika ... miałam na mysli ze Ty jestes młoda - starasz się stosunkowo krótko - zobaczysz wszystko bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia100
trinity niechodzilo mi ze wy mniej chcecie tylko ze moze powinno byc dla mnie pocieszeniem to ze jestem mloda itd ale jak sama wiesz dla chchacej kobiety to zadne pocieszenieoto mi chodzilo kochana:) jesli te podstawowe tj. darmowe badania wyjda pomyslnie to odplatne tez trzeba robic???? bo mnie napewno niebedziena to stac teraz:( chyba sobie odpuszcze...ale jak:( moze narazie zajme sie nerwami moje meza i kubie mu to na plemniczki tryni ty mi pisalas jak to sie nazwyalo Advantin??? a ja pujde do lekarza zobaczyc co u mnie narazie do kontroli..... ojciec mojego meza splodzilo 7 ro dzieci bo tyle ich jest:D wies chyba moj maz musi byc plodny hihihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trinitko, taknaprawdę bardzo znaczenie ma właśnie ths. Ja mam niedoczynnośc, a własciwie chorobę Hashsimoto - tzn. przewlekły stan zapalny tarczycy - organizm traktuje tarczyce jak wroga i ją zwalcza, a świadczy o tym podniesiony poziom przeciwciał AntyTPO i AntyTPG. U mnie natomiast TSH jest 5,25, a hormony FT3 i FT4 sa w porządku. Najwięcfej o stanie tarczycy powie ci usg. A bezpłatnie f3 i f4 może zlecić tylko endokrynolog, natomiast internista może ci te badania zapisać, ale będziesz musiała zapłacic. Może w twoim przypadku dobrze byłoby zwrócić się do ginekologa-endokrynologa? pozdrawaim, niezmiennie zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omego kochana ... wiesz te parę zł za zbadanie hormonów tarczycy i usg - nie jest dla mnie problemem ... mój miniek daje mi na wszystkie badania - z tym nie ma problemu ... wiec na pewno zbadam sobie wszystko co moge - by zobaczyć jak tam z moja tarczyca ... ja tez 5 lat temu miałam zapalenie plata tarczycy - może znowu mam to samo ? Katio - nazywa się to Androvit ...kosztuje ok. 25-30 zł i starcza na miesiąc ... ale na nerwy nie pomaga to zestaw witamin i minerałów ... podstawowe bezplatne badania nic ci nie powiedza ... bo i tak za hormony musisz zaplacić - a bez tego trudno bedzie zobaczyć czy u Ciebie wszystko gra ... jeżeli twój gin przyjmuje na NFZ - to moze CI zrobić jeden czy dwa razy usg w środku cylku - by zobaczyć twoje pęcherzyki - jaka jest ich wielkosc i wógole obejrzec jajniczki i przydatki ... wszystko zalezy od lekarza u mnie w mieście nie ma endokrynologa - ale i z dobrym ginem jest problem ... takze tylko Warszawa albo Łódz lub Płock ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati100
mialam juz raz usg do pochwowe w styczniu juz wtedy moiwlm gin ze chche miec dzidzi wiec poogladala dlugo i powiedzialaze wsyztsko oki tylko mam jes kwas folowy i duzo sexiku ale widac nie pomoglo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chcialam slicznie podziekowac za piekne zdjecia. :) Jadiro mam wrazenie ze skads cie znam. Tylko nie moge sobie przypomniec skad. Albo to mylne wrazenie ;) Martyniu, uwazaj na siebie skarbie...Kolezanka siostry potkla sie w 6 miesiacu i niestety poronila :( Trzymam kciuki by dzidziusiowi nic sie nie stalo. dianko, nie martw sie. Musisz sie wyciszyc i moze wiecej jesc. Bo kilogram to malutko a ty masz jeszcze taki malutki brzuszek. Musiz dac na luz. A dawidek na pewno ladnie rosnie. A mniej kopie, bo moze jest straszy i zmadrzal, zeby mamusie nie bolalo ;) Katio, jak pisaly dziewczyny. Nie ma co wlosow rwac z powodu @. Trzeba byc twarda i znalezc sily na badania i walke. A zaczac trzeba od meza. Jedno badania potwierdzajace plodnosc. A tak na prawde to zaczac trzeba od dobrego gina. Trynitko, przykro mi z powodu tej tarczycy. Ale czegos nie rozumiem. W jaki sposob w twoim przypadku tarczyca wplywa na plodnosc. Przeciez ty masz owulacje. Ja wiem, ze mialam robione TSH ale nie pamietam ile mialam, tyle tylko ze w normie, ale czy nie powyzej 3 to nie mam pojecia. I mam znowu stresa...:( Akasiu, my wegorze w dorzeczu Hudsonu lowimy na malze. Najlepiej na to biora. Ja z robalami czasami tez mam problem. Poki maz kupowal male bylo jeszcze tak ze nabilam, ale teraz przerzucil sie na wieksze i krwiste - ochyda i musi mi nabijac. Malzy tez nie nabijam ale to nie ze strachu tylko dlatego ze smierdzi. A moj mezus poplynal dzis na ocean na polowy :D A tato dzwonil ze tez jest nad woda i zlapal metrowego rekina, ale go juz wypuscil. Podobno za maly :D A ja to chyba dzis na plaze sie wybiore zlapac troche slonko za rogi. Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka - właśnie wróciłam z działeczki, poopalałam się trochę, humor dopisuje - jutro albo góra pojutrze pewnie się popsuje, bo @ ma się pojawić, więc pewnie razem z nią \"czarna rozpacz\". Ja już też się przyzwyczaiłam, że za wszystko trzeba płacić, tj. za każde badanko. Raz musiałam nawet płacić za coś, co miałam mieć zrobione za darmo - bo głupia poszłam do innego laboratorium... Miałam skierowanie od gina z Opola i nie przyszło mi do łba, że za darmo owszem, ale w Opolu. Poszłam sobie zadowolona do laboratorium w pobliskim miasteczku, żeby się nie tłuc z samego rana do samego województwa, no a potem przyszło do odbierania wyników a tutaj płacić każą...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko ... a widzisz jednak może z ta moją owulacja może być coś nie tak ? sama nie wiem bo niby jak miałam robione usg to były ładne pecherzyki w jajniczkach zresztą teraz mam bóle jajników i piekny sluz zawsze w połowie cyklu - w sumie juz niczego nie jestem pewna - we wtorek idę po wyniki badan hormonalnych i zobacze jak mi wyszły szczegolnie Fsh, Lh i prolaktyna - bo podobno przy tarczycy ona tez moze byc zaburzona ... widzisz słonko ja moze nie mam az takiego wysokiego poziomu Tsh by było b. źle - pocieszam się faktem ze jestem troche poza normą i moze niektore mechanizmy w moim organiźmie nie są az tak zaburzone ... nie znam się na tym za bardzo - jutro porozmawiam z moim lekarzem - to moze bede madrzejsza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane ,nie wy tylko jestescie w takiej sytuacji moj chlopak wysterylizowal sie pare lat temu,zdecydowalismy sie na dziecko i dwa tygodnie temu byl poddal sie operacji aby odwrocic to wszystko i znowu byc plodnym....w ostatni piatek nie wytrzymal i kochalismy sie, mimo tego ze nie byl jeszcze u lekarza i nie zbadal sie na plodnosc,mialam nadzieje ze zaskoczylo,ale dzisiaj dostalam krwawienia i to znaczy ze dostalam mimo tego okres,mam troche dola czy sie uda czy nie bardzo chce miec dzidzie...pomozcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATIA-NIE mozesz sie wycofac musisz isc do przodu.Zrób potrzebne badania i działajcie z mezem,a zobaczysz efekty. SURFITKO-no niewiem moze juz gdzies sie spotkałyśmy??? SYLWIA-ciezko cos powiedziec mi na ten temat,zrobicie badania i wszystko sie wyjasni. Apropo badan ja ide w piatek na test penetracyjny,i badanie nasienia i kosztuje mnie to 205zł. kurcze niewiedziałam ze mozna to zrobic na fundusz.Mam do was pytanie ile czeka sie na wynik takiego badania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trinci- z Twoją tarczycą nie jest zle - nie obawiaj się ! Sufitka ma rację,przy niedoczynnosci nie ma owulacji ....tak jak i umnie było, poza tym po pierwszym miesiacu brania leku moje wyniki spadły do 0.95 i nadal sie takie utrzymują . A lek niestety przy mojej przypadlosci bede brala do konca zycia! i mozna jak najbardziej sie starac przy braniu tych lekarstw,POniewaz jest to taki sam hormon jaki produkuje tarczyca wiec nie ma zadnych obaw. Teraz kontroluję jej stan raz na ok.trzy miesiace-usg + badania tsh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff to się trosze uspokoilam ... teraz tylko wyniki hormonkow - wiem ze nie beda super - chociaż mam nadzieje ze nie beda tragiczne ... martwię sie o poziom testosteronu - troszke z owlosienia mam teraz więcej - ale nie jest to tak przerazajace jak pisza inne dziewczyny w przypadku hirsutyzmu ... na razie jednak nie staram sie niczego wymyslać ... zobaczymy co bedzie we wtorek ... a potem mozliwe ze zapisze sie do gino-endykrynologa bo na Koszykowej przyjmuje taka jedna pani doktor ... zmykam kochane i zyczę udanej nocki ... pa pa buziole 102 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczynki 🌻 ale pusciuitko,..w koncu nadrobiłam zaległe stronki. I zaraz obejrzę dokladniej zdjęcia Karolci :-D Trinity ja bym CI koniecznie poleciła endokrynologa albo gin.-endo...bo internisci troszkę bagatelizują tego typu problemy...zawlaszcza jak jest nieco powyzej normy.Zreszta sama wiesz najlepiej! dziekuję wszystkim za gratulację zdania indeksu i pomyslnie zakonczonego roku :-) Voltare ale do wakacji to jeszcze ho ho ...teraz pozostała tylko praca..uuff...bynajmniej wiekszy luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie - musiałam nadrobic zaległości. Byłam w sobote na wiankach było super takich pięknych sztucznych ogni to dawno nie widziałam, Kochane dbajce o siebie dosc tych potyczek Martyniu ,Tryniu najwazniejsze ze juz wiesz co z tą tarczyca więc możesz rozpocząc leczenie i bedzie wszystko OK. Mnie na buzi wyskoczyły chrostki bolące więc połowa cyklu juz mineła a wcale nie czułam w tym okresie kłucia w jajnikach :( No uciekam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, Tez wpadłam sie tylko przywitać . Dzięki Voltare za zdjecia - tez postaram sie podesłac w tym tygodniu jakieś bardziej aktualene. Diano 24 - my się jeszcze nie znamy - prosze o zdjecie !! ( justynac.24@gmail.com ) Hej Akasia i Eliza - faktycznie dzisiaj tu pusciutko - ale jest jeszcze wcześnie więc dziewczynki pewnie jeszcze spią :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokii
czesc dziewczyny ja mam bardzo duzy problem zaczne od poczatku Staramy sie z mezen o dzidzie juz ponad rok znalazłam teraz dobrego ginekologa ktury sie nami zaja nie mówiac tego o poprzednim kazał nam porobic badania i sie zgłosic do niego . Porobilismy wszystkie badania i teraz czekamy na wizyte ale cos mnie niepokoi poniewaz ostatni okres miałam 28 kwietnia i do teraz jeszcze niemam robiłam test ciazowy i wychodzi ze nie jestem w ciazy . bardzo sie tym martwie wizyte mam dopiero za dwa tygodnie czy moze mi ktos pomoze co mi jest. Bardzo prosze i dziekuje za odpowiedzi Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia100
wita dziewczyny:) jak narazie daje sobie spokuj:( majpier maz musi znalesc prace dokonczyc musimy mieszkanie i przeprowadzic jeszcze w tym tyg. przeroslo mnie to wsyztsko:( mam dosc moze w polowie cyklu jakos pujde do gina narazie tak na rozmowe itd i ogolnie zobnaczyc co sie dzieje::( myslalm kupic sobie i mezowi jakies tabletki na stres na nerwy znacie moze cos fajnego???? a co do badan to co ztego ze bede chciala isc jak zadarmo mi nikt tego niezrobi:(:(: a narazie mnieniestac zeby za kazde badanie wylozyc 100:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! Zdecydowanie powinnas isc do lekarza,moze to nerwy,które nas nie opuszczaja,albo zrób jeszcze raz test.Bedzie dobrze!!!! Tryni-ty chyba robilas te badania na które ja sie wybieram/wspominałam o tym wczesniej/ i mam pytanko długo czekałas na wynik??? dziewczyny dziekuje za zdjatka niezle z was laseczki,reszte dziewczyn prosze o fotki. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) ja tylko na chwilkę, bo czas mnie goni, w sobote byliśmy na weselu, było bardzo fajnie, wczoraj pojechaliśmy na działke do znajomych i nam sie zostało do dzisiaj :P dopiero co wróciliśmy a tu tyle roboty, własnie piorę, później idę do gina - tak jak ty Trini :D znów tyle zaległości, ojej kiedy ja to poczytam paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja weekend spedziłam bardzo pracowicie. A niedziela nawet przyjemnie Misiek zabrał mmnie do Złotego POtoka na rybke :) a potem bylkismy u znajomych co to za 2 miesiace rodzicami zostana. Dostalam numer do dobrego gina i tutaj na miejscu wiec bede mogła spokojnie chodzic na monitorowanie owu :) dzis mam wyniki z hormonkow ale do tamtego gina z wynikami jedziemy w srode, juz nawet nie mam nerwow i jakos rzestalo mnie to narazie wszystko obchodzic. tak sie wybawilam dzieciaki przez weekend chyba z piecioro ze narazie mam dosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia100
MNIE TO JUZ TEZ PRZESTALO OBCHODZIC:) jestem jakas taka obopjetna na wsyztsko:/ bo co nawet jak sie okaze ze musze podjac leczenie i tak niema na to sznas wiec nieiwem czy wogole isc do tego gina:// ah.... a my juz pod koniec tego tyg sie wprowadzmy:D:D:D na swoje juz niemoge sie doczkac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja leklerk ... wrócilam wlasnie od lekarza ... a więc mam minimalną niedoczynnośc - dostałam skierowanie do przychodni endykrynlogicznej i do endykrynologa - ktory jak się okazalo jest w naszej przychodni - w czwartek idę z wynikami ... wtedy to juz nagadam tej pani doktor ... ze musi mnie wziąśc pod lupe - bo dzidziuś ma być i koniec ;) nie wiecie czy jak wezme do niej swoje wyniki hormonów płciowych - to ona mi prawidlowo wszystko oceni ? jutro ide po wyniki - na razie chyba szybko mi wszystko idzie i jestem zadowolona - bo niby cos jest - ale lepsze to niz biadolenie i siedzenie w domu! Wszystko chyba zawdzięczam Martyni naszej - to ona mnie zmobilizowala - Martysiu kochana jestes ❤️ ... tak sobie mysle ze skoro siedze w domu - to przeciez co mozna to się zrobi - by sobie pomóc ... Katiu nie rozumiem CIe - przeciez chcecie bejboszka prawda ? to dlaczego nie pójdziesz do lekarza i nie naswietlisz mu swojego problemu - nie mozesz się poddawac tylko dlatego ze czujesz nadchodzaca @ ... może powinniscie z męzem porozmawiac i ustalic co jest dla Was wazne ... powinniscie troszke się wyciszyc - bo stres naprawde nie dziala korzystnie na to by zostac rodzicem ... co do badań - to duzo mozna zrobic za darmo ... i naprawdę trzeba tylko chciec ... ja dopiero teraz płace za hormony - bo chce zobaczyc czy cos nie gra ... do lekarza jeżdze na Fundusz - kosztuja mnie tylko lekarastwa - nie sa tanie - ale skoro maja pomoc ... hsg także robie sobie na NFZ ... a i maz bada swoje plemniczki za darmo - wszystko zalezy jaki lekarz weżmie was pod swoje skrzydła - jedni się przykaldaja - drudzy nie ! trzeba prosic swojego lekarza rodzinnego o skierowania - jezeli sie wczuje w sprawę - to połowa sukcesu ... - oczywoscie juz za bardziej specjalistyczne badania się placi - ale co mozna robic za darmo to sie robi a co nie - to niestety trzeba płacic - ale czy dziecko nie jest warte każdej ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×