Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Justynko 24 - dzialamy dzialamy i czekamy na reszte dziewczynek oczywiscie.... Wiec do roboty dziewczynki......:P 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24 martaBmichalinteria
Apropos zdjec od Justynki -to tez nie dostalam ....jezeli ktoras z dziewczynek mogla by mi podeslac please..... Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia - ja Ci niestety nie pomoge , bo nie mam o tym zielonego pojęcia !!!! ale akasia i surfitka napewno bedą wiedzieć o co chodzi !!! Marta - my tez działamy i działamy i nadal nic :-( :-( Przypominam sie o zdjecia od Justynaki M !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciu : mysle ze musisz znaleśc dobrego endykrynologa ... niestety - wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja przy takim FSH jest trudna. Leki antykoncepcyjne obniżają poziom FSH, ale nie ma to wpływu na płodność. Wraz ze wzrostem poziomu FSH maleje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę nawet jeśli uda się wywołać owulację tzn. odsetek uzyskanych ciąż na jeden owulacyjny cykl jest znacznie niższy od średniej. Kobiety z wyczerpaną rezerwą jajnikową rzadziej zachodzą w ciążę, a jeśli już to najczęściej ma to miejsce podczas stosowania preparatów hormonalnej terapii zastępczej. Podejrzewa się, że estrogeny uwrażliwiają receptory FSH w jajnikach. Ale choć tenmechanizm nie jest jeszcze do końca poznany to podejmuje się próby zastosowania estrogenów w protokołach stymulacji owulacji u kobiet z wysokim FSH. Do badania rezerwy jajnikowej służy też test z cytrynianem klomifenu. Bada się w nim podstawowe stężenie FSH i estradiolu w 3dc, potem podaje 100mg cytrynianu klomifenu w 5-9 dc i powtarza badanie FSH w 10dc. Oba wyniki FSH powinny mieścić się w normie. co do przeciwcial tarczycy - to masz zapalenie -ale malutkie bedziesz musiala je zlikwidowac to i Tsh sie obnizy ... ale nie zaniedbaj tego jak ja ... bo przeciwciala rosna - ja mam 760 :( jeszcze ciekawa jestem Twojej prolaktyny ... estradiol wydaje się w normie ... moze Surficia i akasia napisza cos jeszcze od siebie - bo ja nie jestem az tak wytrawną znawczynią hormonów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję Trini za odzew, własnie czytałam w necie dokładnie to samo co mi przekleiłaś, wiem, ze muszę szybko pędzić do lekarza, bo może niewiele czasu mi pozostało, by zostać mamą. Jakbym wiedziała wolałabym w wieku 19 lat zaliczyc wpadkę, eehhh szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia100
czesc laseczki:) niewypowaidam sie bo nic sie u mni eneidiej odpuscilam tak jak pisalam i niemam ochoty na nic:P ale nieumiem bez was zyc wieci tak was czytam caly czas:):) Pozdrawiam i caluje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia100
aha i niedostala zadnych zdiec:) jak sobie wysylacie niezapominajcie o mnie mimo iz nieudzielam sie na forum oki:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia100
no dokladnie:) tu juz nawet niechodzi ze mysle o dzidzi ale owas co slychaco czym piszecie heheh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚć! Wrócilam z badania poprzednie sie nie powiodlo,dzis lepiej Mój Krzyś żolnieżyki ma w normie ale niestety mam wrogi sluz.Moja gin.dala mi dzis pregnal i tak szczerze niewiem po co i tak to nic nieda ze mam owu jak plemniki dochodzą do jakiegos miejsca i potem szlaban i koniec wędrówki. Niewiem co robić jeszcze mam zrobic biocenoze pochwy czy niema jakis stanów zapalnych.JESTEM DZIEWCZYNY ZALAMANA. MARTIKA2327-Dziekuje za wsparcie jestes kochana Surfitko,justynko24 dziekuje za troske. Pozdrawiam was wszystkie goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynko M - ja tez nie mam żadnych Twoich zdjec ... prosze o przeslanie karolciu - ja tez sie nastawiam na długie leczenie - bo te moje przeciwciała zrobiły niezły burdel w moim organizmie ... boje się ale wierze ze nam się uda .... :) uszki do gory słoneczko! i pamiętaj zwykły gin chyba CI nie pomoze musisz szukac gina-endo lub samego endo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno przy wrogim sluzie - inseminacje maja duze szanse powodzenia ... jadirko - uda nam się - wiem to ... nie smutaskuj się - karolciu Ty też ... ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadirko - nie ma za co dziękować !!!!!! . Wkońcu po to tu jestesmy , zeby wzajemnie wspierać sie i doradzać sobie !!!!!! , prawda ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pocieszenie, no własnie - jadirko nie bądź smutna, ja też postaram sie nie być, no cóż, trzeba wziąść sie w garść i iść do przodu. Szukam własnie poradni endokrynologicznych w moim mieście, jest ich kilka, nie znam wogóle tych lekarzy, nigdy nie byłam bardziej chora niż na grypę :( od 5 lat chyba nie byłam u zwykłego lekarza, muszę popytac znajomych, moze kogoś polecom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie juz żegnam, koncze prace i lece na piwko z kolezanka bo maz dzis bardzo długo pracuje wiec jak ide sie zrelaxowac. Jadira głowa do góry, bedzie dobrze, zaciążone marsz do lozka odpoczywac prosze a reszta staraczek do roboty :) hi hi przepraszam w koncu mi sie humor poprawił. Buziaczyska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciu, w sumie to ja tez nie znam endokrynologa..ale sprobuje sie zorientowac w dobrym ginekologu- endokrynolgu w krakowie. Podobno jest ich tylko 4 w calym miescie. dam ci namiary jak cos bede wiedziec. I nie zwlekaj za dlugo...wszystko da sie naprawic. Ja w to wierze...ja mam odwrotna sytuacje...tzn niskie fsh i wysokie lh, brak piku, brak owulacji. Koniecznie musi ci pomoc dobry specjalista, jestes za mloda na tak niska rezerwe jajnikowa. I wiecie - cuda sie zdarzaja, tylko dlaczego sa nam potrzebne ? Bycie matka powinno byc naturalne i wychodzic samo z siebie. tak jak oddychanie. Pochrzanione to wszystko. Ja chyba mialam owulke, tempka skoczyla i utrzymuje sie juz kilka dni...dziwne. No i jajnik przestal kluc. Nie wierze w to, i mam nadzieje zobaczyc o co chodzi w piatek. marta, przykro mi, ale poki nie ma @ , puty jest nadzieja... Jadiro 🌼 trynitko, podziwiam za taka wiare. Chociaz tez staram sie wierzyc... Justynka 🌼 Akasia 😘 kukusia 😘 Martyniu, dlaczego chcesz cesarke? przeciez teraz sa znieczulenia jak przy cesarce, nic nie boli, a kobieta jest sprawna kilka dni po porodzie. A cesarka to juz nie jest tak kolorowo. Dianeczko, oby Dawidek sie obrocil.😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciu - gdyby w moim mieście było 5 poradni ginekologiczno -endykrynologicznych to skakalabym z radosci ... w moim miescie jest jedna przy szpitalu ale leczy w niej lekarz i którego bylam w poniedzialaek :( także musze się kopnac do Warszawy ... a tam tez nikogo nie znam - podobnie jak Ty chorwoalam tylko na grype a to też żadko bylo bo ja prawie nie choruje dosłownie raz na 2-3 lata zaczynamy planowac wyjazd do Egiptu - zdecydowalismy się ze jedziemy - miniek chce mnie jakos odstresowac ... zrobiłam dzis pierwsze zakupy - kupilam dwie sliczne bluzeczki - pod koniec sierpnia jedziemy bardziej poszalec - na razie czekam na @ a potem rezerwujemy wycieczkę - także w sierpniu nie staramy się o dzidzie -zreszta watpie czy bym zaszla z takimi wnikami ... mam pytanko do akasi - jak stosowalas castagnus od 1dc ? podobno nie mozna go brac w ciaży bo szkodzi - odstawilaś go zaraz po podejrzeniu ze jestes w ciazy ? z tego co wiem niektórym pomaga - uregulowac cykl i prolaktynę ale powinno się go stosowac około 90 dni ... ja tez bym chciala go brac - zamiast bromergonu ... podpowoiedz mi cos slonko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciu - 12.81 aż nie wiem co powiedzieć.Przecież jesteś młodziutka! rzeczywiscie obnizona rezerwa jajnikowa wiąże sie z utrudnionym zajsciem w ciąze--ale po estrogenach napewno zaskoczysz ;-) bedziesz pewnie musiala brac takie silnijesze po @ prawie aż do samej owulacji- nie ma strachu...napewno sie nic nie stanie! Estradiol Ok.ale nie wiadomo jaki jest przy pecherzolach! a to najwazniejsze. Jestem załamana :-( :-( :-( :-( dlaczego życie caly czas rzuca kłody pod nogi !!!!!!!!!!!!!!!!????????????? gin.mówił,ze najprawdopodobniej jajo zeszło do macicy,niestety w 100 % nie moze tego potwierdzic w tym tygodniu,bo jeszcze za wczesnie :-( więc drżę o fasolinka do przyszłego tygodnia.Oczywiscie chodzi tu o niedrozny jajowod (bo tak naprawde nie wiadomo co z nim jest) a nie chcę by zagniedziło mi sie gdzie na poza macica .........bbbuuuuuu.! Módlcie się o pomyslne zagnieżdzenie.Tak sie martwie,niepokoje,denerwuje,ze nawet nie macie pojecia.Już nie wyrabiam i nie wiem jak dotrwam do przyszlego tygodnia. Oczywiscie powiedział,ze ciążą zagrożona i żadnych wycieczek poza granice miasta / nawet nie moge pisac z nerwow...ide sie polozyvc. Tabelka nr 1 Pazia/Warszawa...........26.............20.............. ...ok 20.08.07 Trinity /k.Łowicza.........30.............19................ok.08.08 .07 Lenka/Ostrołęka...........28.............12............. ......20.08.07 sysia111/k.Ostrowa wlkp.26.............37....................14.07.07 Surfitka/ Kraków...........27.............31....................12.08 .07 kukusia .......................25.............8.................ok. 02.08.07 karolcia_26...................27 ...........15 ....................23.08.07 Eliza333/Kraków............30.............10............ .....ok.06.08.07 Monia80/ Kutno.............27.............30 ...............ok.21.05.07 Marta 24/USA................24..............2....................3 0. 07.07 voltare/k.Opola.............30.............62........... ......ok.15.08.07 Justyna24....................24.............24.......... .......ok.08.08.07 jadira/Kraków...............34..............8........... .....ok.19.08.07 Katia100/Gliwice............23..............8........... .......ok.16.08.07 Destination25/Białystok…25............. 12.................. .06.08.07 Martika-2327/cz-wa.......23............................. .......26.08.07 Tabelka nr 2 zaciażone NICK/ Skąd...............Wiek........tydzień ciąży.........termin porodu Diana24/Olsztyn..........25............35............... .......07.09.2007 Justyna/Londyn...........26............31............... .......03.10.2007 Paula76/Olsztyn...........31............27.............. .......27.10.2007 anisik/Wrocław............28............17.............. .......22.12.2007 (lub 26.12.2007) Martynia/Legnica..........26............15.............. .......30.01.2008 akasia/ZielonaGóra........26.........3/4............. ..........03.04.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akasiu nie martw sie !!!!! Ciaza pozamaciczna kazdemu moze sie zdarzyc, ale twoja beta jest duza..a to dobry znak. I tez drze z toba, az mnie zakulo :( Glowa do gory, musi sie udac !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akasiu tylko sie niestresuj prosze cie bo przecież wiesz że to szkodzi ja też sie bardzo martwie ale mam wielką nadzieje że obu nam sie uda zaraz wam wszystkim coś wyskrobie na maila . jak komus nie dojdzie to krzyczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I pomodle sie za Ciebie i Kukusie...by wasze dzieci zamieszkaly w brzuszku i za Dawidka by sie obrocil do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akasiu- bedzie dobrze , trzymam kciuki i pomodle sie za Ciebie i za fasolinke do Sw. Dominika zeby bylo wszystko dobrze....Glowka do gory ...lez i odpoczywaj......jestem z Wami myslami...Ppapa🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tabelke kochane 🌻 Tabelka nr 1 Pazia/Warszawa...........26.............20.............. ...ok 20.08.07 Trinity /k.Łowicza.........30.............19................ok.08.08 .07 Lenka/Ostrołęka...........28.............12............. ......20.08.07 sysia111/k.Ostrowa wlkp.26.............37....................14.07.07 Surfitka/ Kraków...........27.............31....................12.08 .07 kukusia .......................25.............8.................ok. 02.08.07 karolcia_26...................27 ...........15 ....................23.08.07 Eliza333/Kraków............30.............10............ .....ok.06.08.07 Monia80/ Kutno.............27.............30 ...............ok.21.05.07 Marta 24/USA................24..............3....................30.08.07 voltare/k.Opola.............30.............62........... ......ok.15.08.07 Justyna24....................24.............24.......... .......ok.08.08.07 jadira/Kraków...............34..............8........... .....ok.19.08.07 Katia100/Gliwice............23..............8........... .......ok.16.08.07 Destination25/Białystok…25............. 12.................. .06.08.07 Martika-2327/cz-wa.......23............................. .......26.08.07 Tabelka nr 2 zaciażone NICK/ Skąd...............Wiek........tydzień ciąży.........termin porodu Diana24/Olsztyn..........25............35............... .......07.09.2007 Justyna/Londyn...........26............31............... .......03.10.2007 Paula76/Olsztyn...........31............27.............. .......27.10.2007 anisik/Wrocław............28............17.............. .......22.12.2007 (lub 26.12.2007) Martynia/Legnica..........26............15.............. .......30.01.2008 akasia/ZielonaGóra........26.........3/4............. ..........03.04.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukusiu ja też już ci odpisałam, trzymaj sie 👄 Akasiu, wszystko będzie dobrze, trzeba w to wierzyć, jakoś sie przepchnęła przez jajowód i jest na swoim miejscu fasolka, nie jest przecież jakaś ogromna to sie zmieściła :) A mnie pewnie przyznano mniejszą rezerwę jajeczek, stałam pewnie w kolejce po zielone oczy i dali mi resztki, a tak na serio to kiedys o tym juz myslałam. Bo @ dostałam jak miałam 10 lat i jak pamiętam zawsze była co 25 dni więc szybciej się zużyły :( Marto szkoda ze juz tabelę poprawiłaś, miałam nadzieję na kolejny nasz cud topikowy :) Surfitko dziekuję za troskę z tymi ginami-endo, myślę że udam sie od razu do kliniki, tak pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA DZIEWCZYNY NIEBEDE BRAC TEGO LEKU CO MI GIN.PRZEPISALA TO JAKIS STERYD,musze iść skonsultowac to gdzie indziej.Już trace nadzieje...:( Akasiu-skarbie nic sie niemartw,wiesz w niedziele jade do Częstochowy pomodle się w twojej intencji zobaczysz bedzie dobrze,bo musi byc i już. Trzymaj sie dzielnie i spróbuj się nie stresować:) DZIEWCZYNY pomodle sie za nas wszystkie mam nadzieje ze pomoze. Martus24-a niech to po co ta jedza przyszła.W przyszlym mies.będzie inaczej. Dianeczko-Dawidek napewno sie obróci bedzie dobrze zobaczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadiro, ja przeglądam teraz forum bociana, natknęłam się na wątek który Cie zainteresuje, zaraz prześlę ci link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×