Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nowaaaa

pracuje ktoś w sądzie na stanowisku biurowym??

Polecane posty

Gość u mnie w cywilnym
word?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala_wdowa
hej Wam wszystkim ,,, skonczylam 3 letnie studia o kierunku pedagogika- resocjalizacja i zaniedlugo zaczynam staż w sądzie ,, pomozcie mi bo ja naprawde nieiem co ja tam bede robic, czy ja tez bede cos protokolowac ?? :| napiszcie mi jak to wszytsko wygląda zebym nie popelnila jakiejs gafyy ,, heheh pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala_wdowa
ogólnie prezez tego sądu gdzie mam nmieć ten staż powiedział mi zebym sobie wygrala albo wydzial rodzinny albo do kuratora wiec wybralam to drugie, :P ,, hmm i moje pytanie ejst takie ; jakie obowiązki bede miala przyznaczone na takim stazu przy kuratorze?? czy ktos wie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frania_B
ogólnie mówiąc będziesz wykonywała wiele papierkowych sprawy kuratorów, wysyłanie pism, szukanie akt, kontrolki itd. generalnie to obsługa wszystkich kuratorów danego wydziału wiec jest tego dużo. Bardziej zróżnicowana jest praca w sekretariacie wydz. rodzinnego, bo jest protokołowanie, wyjazdy w \"teren\" i wszystkie inne sprawy związane z referatem sędziego do którego jest się przydzielonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczestniczę w konkursie na stażystę-referenta w Sądzie Okręgowym. Kończę właśnie filologię polską.Jak myślicie o co mogą mnie zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy w ogóle mam szanse na tą pracę? Dziękuję z góry za odpowiedzi i podpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzw. trzynastka
nie wiecie czy stażystą w sądzie przysługuje \"trzynastka\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzw. trzynastka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do trzynastki dla stażystów, to chyba nie przysługuje. Tj. jak ja miałam staż parę lat temu, to nie przysługiwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzw. trzynastka
no nic, trzeba będzie poczekać do przyszłego roku:) dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala_wdowa
frania bardzo dzieki za info;] hmmm tylko teraz niewiem co z tym stazem bedzie bo noge zlamalam wiec 6 tyg w domu zamule :/ ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala_wdowa
i mam jeszcze pytanko...:D w związku z tym ze mam złamaną noge ,, to czy moge sobie przesunąc odbycie stażu ,zebym zaczela wtedy jak mi sciągną gips:P ,czy mi raczej juz staz przepadnie;/ bo tyle sie oczekalam na to a tu taka lipa mi wyszla;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ide na rozmowe do sądu...
zadzwoniła do mnie pani z zapytaniem czy jestem zainteresowana pracą w sądzie na umowe-zlecenie do konca marca wiec odpowiedziałam ze tak i w czwartek ide na rozmowe kwalifikacyjną........moje pytanie oczywiscie jest takie o co mogą zapytać, jesli macie dziewczyny jakies pomysły to piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexretarz
witajcie mowią coś u was o podwyżkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracowałam w sądzie
a mam średnie wykształcenie-zastępca kierownika tez miała średnie-wyższe miała tylko pani kierownik:) ja mialam zlecenie, zastepca umowe o prace -kierowniczka też. Teraz tez pracuje w państwówce:) Odeszłam z sądu bo było strasznieeeeeeee nuuuuuuuudno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzw. trzynastka
a jednak stażystą też przysługuje trzynastka :-) oczywiście po pół roku przepracowanym w ubiegłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik
Ja tez pracuję w sądzie rejonowym:)już będzie ze 3 lata,najpierw staż z urzędu pracy, później umowa zlecenie jedna i druga...a obecnie umowa o prace na czas określony (pierwsza) i jestem na stażu urzędniczym czekamy na egzamin:)mam licencjat z administracji:)zauważyłam że wymagają od nas coraz wiecje i więcej podnoszenie kwalifikacji i wiecej roboty:Pale nie jest źle, tylko fajnie jak by były jakieś podwyżki bo tak troche słabiutko:( (a wkoło sie tylko słysza, że ta grupa społeczna dostała, tamta i tamta tez...) a my?? a powiedzcie jak wygląda u was ta ocena pracownicza bo unas to wprowadzają i tylko każdy mówi o jakimś egzamine przed komisją (prezes i sędziowe)znajomość ustaw itp;p a ja się przecież staram hehe a poważnie to jak to u was jest przeprowadzane i jak to wygląda:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaa
ludzie mało wam płacą? kolega bez matury dostał pracę, w sumie z matura giertycha 1200 brutto obecnie ma 1580 zł. i wysłany na szkolenia na egzamin na sekretarza, chwali sie ze będzie miał ponad 2500 brutto. dostaje tez co jakis czas ponad 1500 premii. Szlak mnie trafia jak takie osoby jak ja z wyższym wykształceniem nie maja pracy lub pracują za minimalna a takie tłuki w sądzie tyle płaca. Ludzie co jest z Wami an co wy nażekacie. Przeciez ostatnio podwyżki dostaliście za głupie przekładania akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklanka soku
w jaki sposób można aplikować do sądu? miałam już staż z UP w Urzedzie miasta. Czy jest możliwość aplikacji ale nie przez UP ? staż mi sie już z UP nie należy a chciałabym pracować w sądzie. Jakie mam sznase? i jakie kroki w tym kierunku powinnam poczynić? Dodam ze ma wyzsze wykształcenie chociaż nie jest to prawo. Mam nadzieję ze mi ktoś odpowie. Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diaana
jaaaaaaaaaaaa ten twój kolega to trochę cię czaruje:( ja pracuje w sądzie niecaly rok, jestem po studiach prawniczych, i zarabiam masakrycznie ledwo po podwyżce w marcu ma 1000 zł na rękę. I to nie jest tak ze y tam nic nie robimy, ja pracuje w wydziale Karnym i czasem mam tyle roboty że nie wiem jak się nazywam. Fakt, że w każdym sądzie płaca inaczej, ale nie wieżę że tak od razu tyle zarabia i jeszcze takie premie, to musi mieć jakieś dobre plecy że tam mu dają kasę bo inaczej w nie wierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st. sekretarz
Czy ktoś z Was pracował w Sądzie Okręgowym w Elblągu w Wydziale Karno-Odwoławczym? Jak tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st.sekr.sąd.
jaaaaaaaa kolega chyba zapomniał Ci powiedzieć, że w sądzie wynagrodzenie jest ubruttowione - czyli z tych 2500 za dużo mu nie zostanie :D (należy odliczyć 19 i 18 %) Poza tym ta premia to chyba na cały wydział do podziału była :D :D :D Jeśli chodzi o zatrudnienie - to w związku z nowelizacją ustawy o pracownikach sądów i prokuratur - nabór odbywa się na zasadzie konkursu i tylko i wyłącznie brane są pod uwagę osoby z wyższym wykształceniem (ewent. licencjat). Jeśli kolega ma ledwo co maturę - to ma 10 lat aby zrobić wyższe - więc niech się weźmie przy okazji za naukę, skoro mu się nudzi i ploty sieje :D :D :D A poza tym - przekładanie akt - to też praca - jak każda inna !! i za to też się wynagrodzenie należy. I jeszcze żeby nie było niedomówień - oprócz przekładania akt , picia kawy i rozmawiania przez telefon (co fachowo nazywa się udzielaniem informacji stronom ) w sądzie siedzi się po godzinach i wykonuje inne czynności, dzięki którym sędziowie mają o połowę mniej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekretarkaaaaaa
PRCOWNIK u nas oceny już ruszyły pełną parą. Najpierw dostaliśmy kwestionariusz do samooceny z 7 pytaniami , po wypełnieniu , na te same pytania odpowiada kierownik i później przeprowadza z każdym pracownikiem rozmowę (dając do przeczytania cały kwestionariusz). Później będzie powołana komisja (kierownik kadr, prezes) i będą te oceny weryfikować . W przypadku dużych rozbieżności między oceną kierownika a pracownika - możliwe, ze będą wzywać na rozmowę . Teraz wyniki ocen będą podstawą do dzielenia nagród. A właśnie doszły mnie słuchy, że w tym miesiącu ma coś być :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sekretarkaaaa
Dobra wiadomość z ostatniej chwili ! Właśnie przyszło pismo dot. nagród :D Od razu człowiek ma lepszy humor. Wprawdzie ocen jeszcze nie wystawili - ale przy nagrodach też będzie duże zróżnicowanie. Przełożeni mają się kierować zaangażowaniem i takie tam./.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy nikt już
nie pracuje w sądzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajo37
Ja pracuję :) ale u nas nikt nie słyszał o żadnych nagrodach :( a nawet jeśli będą to dostaniemy ochłapy - to co zostanie po podzieleniu między świtą sądową. U nas podobno byliśmy oceniani przez przełozonych, tylko, że nikt tych ocen nie dostał do wglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sekretarkaaaaaaaaaaaaa
u nas coś było wspominane o ocenie pracownika, kierownicy byli na szkoleniu i jak na razie cisza. Do tych co wiedzą coś więcej- napiszcie jak to się je ;) na czym polega kwestionariusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1240
u nas tez te oceny sa bardzo intrygujace, nikt na razie nic nie wie, wszystko jest owiane wielka tajemnica.... w piatek kierownik chodizl po szafach i zapisywal ile kto ma akt do zrobienia, ile pism naplynelo i zapisywal ale nic wiecej nie powiedizal....hmmm no ciekawe ciekawe amoze jest w necie jakis fi\ormularz dostepny ten kwestionariusz zeby wiedziec co ejst brane pod uwage przy ocenie? trzeba miec sie na bacznosci caly czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajo37
Kasiu 1240, ja wpisałam w goglach "rozporządzenie o zasadach postępowania przy dokonywaniu ocen urzędników i innych pracownikach sądów i prokuratury" i "wyskoczyło" mi rozporządzenie z 10.12.2007. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaa
Gostek nie bajeruje, ale ma dobre plecy :) ale tak to jest wy musicie pracować za taka kasę. A z premiami nie kłamie bo widzę co sobie za nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×