Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

z samego rańca dzień dobry:) Mój mężuś zaspał do pracy, obudził sie o 6...hahaha nie nastawił budzika (żona nie przypomniała:P) Przeżyć piątek i weekend wolny:) bez gości, zamieszanioa...tylko we dwoje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 12
hej dziewczyny! ja tak z rano chcialam ise ylko przywitac bo pozniej mnie nie bedzie! w ogole przez caly weekend mnie nie bedzie! ale szybko i namietanie piszecie! niebieska dlaczego zmienilas nick? z JAaaaaaaa jakos tak juz emocjonalnie sie zwiazalam :( ale i tak bardzo sie ciesze razem ztoba australia i oczywiscie gratuluje! tak wlasnie myslalam ze tu dziewczyny pytaja cie o spotkania ze slawnymi osobami a tu sie okazuje ze ty sama sciemniaczu malutki jestes wazna persona :D :D!!! moze kiedys wyjawisz nam jak sie nazywasz i nas zamuruje? no no czekam...🌻 Balbinka jak twoje zeby? boli cie jeszcze?? nie stresuj sie kochana na zapas przeciez dentysta jest po medycynie i wie co szkodzi a co nie dzidzi? bedzie ok ❤️ rudi 26 to przykro ze kolezanka rodzi ja tez mam taka sytuacje! u mnie w bloku sa 3 dziewczyny w ciazy a moja bliska sasiadka i kolezanka rodzi w maju a ja bym rodzina miesiac rowny po niej i kicha! ja nie mam dzidzi a ona chodzi z wielkim brzuszkiem...ciesze sie z nia ale i przykro ze ja juz nie mam dzidzi :( jestesmy razem i jest nas duzo..❤️ madusia zdrowiej szybciutko!! wierze ze musi cie bardzo bolec! ❤️ celica ale mi skoczylo cisnieni, no nastraszylas dziewczyny, normalnie w tempie ekspresowym czytalam wszystkie wypowiedzi! ale z testu "C" tez mocno ci gratulje! jak by nie bylo te umiejetnosci poniekad przydadza sie i dzidzi w przyszlosci :) Peppetti mnie tez glowa boli przez ostatnie dni, ale mnie to na tle zatok tak mi sie wydaje! trzymaj sie i ze tak powiem "glowa do gory" ❤️ caluski dla was! jak wroce po weekendzie to juz pewnie 10 stron namachacie! wiec zycze milego weekendu!! 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki pomóżcie! dopadło mnie choróbsko okrótne :( bardzo piecze i drapie mnie w gardle i w nosie i w przełyku, i słabo mi i źle:( co mozna łyknąć na przeziębienie ? nie chce zaszkodzić kropeczcie a bardzo bardzo źle się czuje monikapie - czym sie kurowałaś? A Ty Balbinko? Peppetti - co moża brać ? najgorzej, że w wekend kurs i nie ma sie kiedy wykurować a poza tym już mi słabo jak pomysle, że mem z tym okropnym samopoczuciem tam wysiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiki - no ja Ci nie poradzę:( Ale na pewno zaraz Dziewczyny cos Ci napiszą!! Celica - ale numer wywinęłaś :P A ja dzisiaj w nocy przeżyłam horror.. Ale wszystko po kolei - wczoraj po południu byłam u gina na wizycie. Obejrzał no i stwierdził \"drożdżaki\", zapisał mi globuli dopochwowe gyno-femidazol, bo wczesniej mu powiedziałam że jest taka szansa że jestem w bardzo wczesnej ciąży. Inaczej to bym łykala tabletki które przepisał mopjemu M. Ale jak się dowiedział o tej ewentualności to od razu zmienił na globulki... Wieczorkiem przed snem sobie zaaplikowałam i do spania - na razie wszystko ok... Ale o 3 w nocy budzę się z potwornym pieczeniem i bólem - do łazienki - ta globulka juz chyba się całkiem rozpusciła i zaczęła wypływać.... Myślałam że umrę z tego bólu... Wzięłąm prysznic i chciałam jak najszybciej usnąć ale niestety się nie dało - mąż chciał mnie wieść na pogotowie - łzy leciały mi ciurkiem. Męczyłam się tak ze 2 godziny aż troszkę przeszło i usnęłam. Więc dziś rano znów do gina... Obejrzał no i mówi że po prostu jetem uczulona na ten lek i że oczywiście mu przykro że akurat mnie to spotkało... No i zapisał mi inne - gyno-penryl - zobaczymy jak to zatoleruje mój organizm... No dobra ale namachałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście przekręciłam nazwę tego drugiego leku - to jest gyno-pevaryl... A może któraś z Was go używała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwile bo jadedo lodzi tiki - na gardelko syropki - stodal, malia, oba bardzo dobre w smaku granulki homeopatyczne osscilloccocillum do ssania tabletki tantum verde krople do nosa euphorbium (słabe :( ) Jesli to nie pomoze to zostaje Ci antybiotyk - bioparox - jest w spraju i działa miejscowo tylko na gardełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska Jeśli pytasz o test, to po terminie można :D Byle nie przesadzać i nie robić pod koniec I trymestru, bo po 8. tygodniu beta znowu maleje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaa
Dawna Justy: ja podobnie jak ty kiedyś biorę duphaston od 15 do 25 dnia cyklu i własnie sie zastanawiam jak to bedzie kiedy zajde w ciażę, czy kiedy go odstawię od 25 dc to nie zaszkodzi maleństwu? Jak to było u Ciebie? Czy po 25 dc kiedy beta wyszła poniżej 1 odstawiłaś duphaston? Jak zalecał Ci lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti - dziekuje Ci bardzo 👄 bo herbatki z sokiem. czosnek i cebula mi nie pomagają. Byle tylko do 15 i zmykam do łóżeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boje sie Bioparoxu - i nie znosze go - wysusza strasznie śluzówki - ble , stosowałm go w tamtej ciązy bo miałam zapalenie oskrzeli i teraz za skarby go nie rusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiki Mnie koleżanka na gardło dała cholinex, bo w ciąży to naprawdę można się leczyć niczym w płynie, niczym w tabletkach i niczym wziewnie ;) Kamilkaaa Własnie dlatego oznaczałam tę betę w 25. dniu, żeby w razie czego nie odstawiać Duphastonu (tak mi zalecił lekarz). No ale skoro wyszła taka mała, to odstawiłam. Na szczęście już 7 dni później wiedziałam już, że jestem w ciąży, tyle tylko, że nie miałam Duphastonu. I lekarza, do którego mogłabym pójść po receptę. Więc ubłagałam panią w aptece, żeby dała mi opakowanie bez recepty, a z Krakowa kurierem przysłali mi recepty. I brałam najpierw 3 x 1 tabletkę, a potem, po jakimś czasie, mój lekarz kazał mi oznaczyć stężenie progesteronu i zmniejszył dawkę do 2 x 1. Hormony odstawiłam w 20. tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobitki! Mam ogromny problem ze swoim organizmem, nie umiem go rozgryźć....tj.tak:17.01 miałam łyżeczkowanie, od 22.01 do 1.02 krwawiłam, ale to po zabiegu, potem od 7.02 do 10.02 znowu kwerka...a potem od 27.02 do 3.03...i ostatnia @ przyszła po 34 dniach 2 kwietnia...dodam, że ciążę zabił mi krwiak, a potem okazało się, ze mam torbiela najpierw 5 cm, potem 3 i juz teraz nie wiem, bo na kontroli nie byłam.Dziewczyny, staramy się z mężem od 9 dnia cyklu, prawie codziennie...a czy możliwe jest bym miała owulację 17 dnia cylku, bo to był dzień, gdzie bardzo bolał jajnik i pierwszy raz zmierzyłam temp.37? Wcześniej miałam cylke bezowulacyjne, żeby mieć synka (10.02.2006) brałam tabletki na jajeczkowanie i po roku się udało...a teraz ? Czy któraś umie choć trochę mnie rozszyfrować? Bardzo chcemy dzidzię, ale jakie ja mam szanse w tym cylku??? I kiedy mozna znaczy w którym dniu test by najszybciej wykrył ciążę? Z góry dzięki za jakąkolwiek odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w domku juz czeka na mnie luteina i closti...a ja nie wiem co robic...bo chcemy jak najszybciej...bo byc może niedługo maż wyjedzie za granice:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak się boję tych rozczarowań...pewnie wiecie....i ciagle myślę i liczę...chyba niedługo zgłupieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek101 wyluzuj kochana treoszke bo mozesz miec blokade psychiczna kochajcie sie dla przyjemnosci i bedzie oki zreszta to szczesliwy topik juz kilka ciezaroweczek tu mamy.Trzymam kciuki zeby szybko wam sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
Celica - ale namieszalas :-) ja tez juz entuzjastycznie mialam brac sie za gratulacje ale doczytalam. to znaczy i tak gratuluje zdanego egzaminu i podziwiam :-) Kidka - ja tez wczoraj wmowilam sobie, ze jest piatek. ale jeszcze troszke. Tiki - oj ja to bralam chyba wszystko, ale ja nie bylam tylko przeziebiona. bralam glownie pulmicort a to jest steryd. pozniej jak mnie znow lapalo o kupilam sobie engystol (homeopat.) i wcinalam co pol godziny jeden. na gardlo szalwia do plukania(chociaz ostatnio jak mnie pobolewalo to wziela 2 cholinexy i przeszlo ale to byly takie poczatki) i do tej pory robie sobie na noc lyzke naturalnego miodku w pol szklanki wody, rano dodaje soku z cytryny i pije. podobno dziala jak antybiotyk. pociesze Cie, ze po niedzieli ma byc po 27 stopni to Cie wygrzeje :-) Madzia79 - straszna historia. nie mam pojecie jaki to bol ale penie okropny. ake trafil z tym lekiem. Kasiek - nie wiem jak z owulacja ale ja po zabiegu tez mialam dziwne miesiaczki. byla, potem 2 dni spokoju i znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
Peppetti - czy Ty na kazdej wizycie masz usg? ja na nastepnej chyba nie bede miala i tak mi dziwnie, ze jakby cos bylo zle to skad sie dowim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek Żadne wyliczenia nie pomogą, jak organizm nie zechce współpracować. Po prostu starajcie się przytulać jak najczęściej w najbardziej prawdopodobnych okresach i zdajcie się na naturę. Jak to już wielokrotnie było powiedziane - zbyt mocne \"chcenie\" to czasami największa przeszkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikapie Jeśli nie będziesz miała USG, to pewnie lekarz zrobi Ci KTG, czyli posłucha bicia serduszka Twojej dzidzi :) Ja miałam robione USG na razie trzy razy - w 9., 13. i 22. tygodniu. Następne w 32. Co do USG to zdania są podzielone - znaczna część lekarzy twierdzi, że robienie go co wizytę to niepotrzebne narażanie dzieciątka na bombardowanie ultradźwiękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madusia jakoś próbujemy podchodzic na luzie i przytulać z przyjemności...mam nadzieje, ze Twoja odp. niedługo się sprawdzi...takie miłe, ze ten topik jest szczesliwy w wielu przypadkach Dawna Justy....kochana, a może znasz jakiś sposób na to chcenie-niechcenie?:) Juz kiedyś doktórka mi powiedziała, że mam chorą głowę, bo za bardzo chce...no właśnie ale jak niechcieć jak się chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) tiki - ja piłam na przemian mleko z czosnkiem i hektolitry herbaty z miodem i cytrynką:-D no i jak już mi gorączka podskoczyła wzięłam panadol.. wygrzej się w łóżeczku i leż jak najwięcej:-) lekarz mi powiedział, że im więcej się leży tym większa szansa donoszenia ciąży:-) najważniejsze nie panikować! monikape ja też nie miałam na każdej wizycie robionego USG. jak narazie zaliczyłam 4-3 jak byłam w ośrodku u nas i1 prywatnie poszłam zrobić, przed wyjazdem na mazury:-) jak dobrze się czujesz nie masz bóli to nie ma co maluszka męczyć. Celica:-D hehe ale się uśmiechnęłam jak przeczytałam o teście, ale wolałam poczekać aż sama napiszesz co to za test:-P no i.. GRATULACJĘ!!! kiedyś sobie marzyłam, że będziemy z mężem jeździć po świecie tirami, ale teraz nie widzimy nic poza sobą i maluszkiem:-) ewa-marchewa- ja ostatnio namiętnie zapominam mężowi zrobić śniadanka do pracy i biedak musi wstać przed 5 żeby zdążyć sobie zjeść i śniadanko do pracy zrobić:-P Balbinka-podziwiam za odwagę..ja się już od jakiegoś czasu zastanawiam nad dentystą i przeglądem ząbków..i chyba będę musiała się faktycznie wybrać, żeby później szczerbata nie chodzić- zwłaszcza z moim białko-wstrętem:-P Madzia ostatnio jak brałam to podczas snu nie mogłam się ruszyć, bo co mi się wylewało (bo one się rozpuszczają i wypływają, dlatego najlepiej z wkładką spać) to straszliwie bolało i piekło, aż budziło! ale mi to już na drugi dzień przeszło i wszystko było ok:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawna Justy ja teraz byłam u gina i mi położna powiedziała, ze KTG jeszcze nie będziemy robić, że na następnej wizycie, a to już będzie ok 17-18 tyg:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
wiem,. ze z tym usg nie ma co przesadzac. ale czlowiek juz taki jest - musi zobaczyc zeby uwierzyc. nie wiem czy mam racje, ale ktg to chyba tez ultradzwieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
chyba nie mam racji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
a od ktorego tygodnia mozna juz robic ktg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja badanie serducha malego mialam juz w 18 tygodniu. kasiek101 ja juz dziewczyna opowiadalam jak to moja przyjaciolka chciala miec dzidzie mieli powyliczane kiedy maja sie kochac itp i oczywiscie nic z tego nie bylo.Kupili mieszkanie stwierdzili ze staranka odkladaja hna rok bo trzeba chate wyremontowac miesiac pozniej aska byla wciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... Chyba coś namieszałam. Może nie KTG, bo to bardziej skomplikowana i długotrwała procedura, ale w każdym razie lekarz powinien posłuchać bicia serduszka (i pozowlić usłyszeć je matce). Mój gin zawsze zaprasza na tę \"audycję\" mojego męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madusia...fajna historia....ale ja nie potrafię świadomie powiedzieć, że teraz nie chce, ze odkładam.....no całkiem to nie jest ze mną tak źle, bo mam wspaniałego synusia Olivierka, ale wiedząc, ze mamy takie problemy nie chcemy niczego odkładać..... Rozumiesz prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze rozumiem bo mam tak samo chciaz probuje sobie wciskac kit ze jeszcze nie chce i nic sie nie stanie ja teraz nie bedzie ale to tylko wciskanie kitu chciaz dzis poczatki @ przyjelam z ulga bo musze brac teraz silne tabletki ale do dni plodnych juz bede zdrowa i moge dzialc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
ostatni raz porusze temat ciezarowkowy :-) do dziewczyn ciezarowek - czy boli was jeszcze czasami brzuch jak na @. bo mnie wczoraj wieczorkiem lekko bolal i dzis jak suszylam wlosy znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×