Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

moja mała w końcu zasnęła, umęczona i zapłakana. Nawet nie wiecie jak mi jej szkoda, gdy choruje (co ja gadam-pewnie wiecie po sobie). Najgorzej to nam zawsze idzie odciąganie katarku, wrzask jest wtedy niemiłosierny, za to wszystkie inne zabiegi dzielnie znosi:) Mam tylko nadzieje, że nikt mi jej nie obudzi, co w ciągu dnia nie jest specjalnie trudne, bo mała czujna jak ważka. Najgorzej, że nad nami mieszka gościu, którego ulubionym codziennym zajęciem jest wiercenie i wszelkiego rodzaju stukanie. No ale takie są uroki mieszkania w bloku... Nie wiem jak u Was, ale Północną Wielkopolskę, gdzie mieszkam powoli ogarnia zima.Wiatr jest tak zimny, że hej. I tak się zastanawiam, czy ta choroba mojej małej to czasem nie po części moja wina. Wczoraj przesadziłyśmy chyba ze spacerkiem, na dworze była ponad 2 godz. A jak długo Wy spacerujecie ze swoimi w taką pogodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już się dopisuję Aneczka1979....Krzyś......12czerwca...2950/49...7555/73. ..cyc + zupki myszka1975.....Kubuś......20czerwca...3400/51...7900/??. ..cyc + mieszane Istraa............Ewunia.....23czerwca...3100/54...6650/ ??...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca..2950/55...8250/ ......cyc+zupki stonka...........Rafał.........04lipca.....3150/55...780 0/......cyc blada............Zosia.........06lipca.....2970/55...640 0/68...cyc Anulka78........Martynka....07lipca.....3620/55...7500/7 1...mieszane Lalik.............Julia.........09lipca.....2150/48...74 25/64...cyc+50ml kaszki..3dzieci Marylka2007....Tatianka....09lipca.....3150/55...6500/64 ...butla+soczki+deserki Meggie1977.....Julka........10lipca.....3500/58...7610/? ?....butla i soczki Asiulek78........Zuzia........11lipca.....3060/54...6260 /68...butla _fernanda_......Roksanka...12lipca.....3550/56...7360/68 ...butla i deserki maania.......... Julka........12lipiec....2500/51...6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś.......13lipca.....3060/48...8050/ 72...butla+zupki+soczki+deserki gosdan...........Jaś..........13lipca......3650/55...810 0/?....butla+zupki+deserki+kaszka Olcia81..........Semira......16lipca......4240/59...7200 /69..zupki+deserki+kaszki+mleko f.i.g.i.e.l.e.k ..Agatka .....17lipca......3890/59...7000/65..cyc+zupka Ania1706........Amelia......18 lipca.....3550/55...7680/68...cyc+ 1/2 deserku Kokopelasa.....Oliwier......19lipca......4200/55...8150/ 72..cyc+zupki+deserki listkaa...........Maja........19lipca......3000/53...690 0/61...mieszane justka...........Szymon..... 20lipiec.....2800/55...7300/69...mieszane + deserki madzik80.......Emilka.......21lipca.....3120/52...6618/? ?....cyc Wisienka........Arkadiusz...22lipca.....3370/58...8500 /73...cyc Dominisia.......Bartosz.....22lipca......4020/59...6720/ 74...cyc Pestka1980.....Igor..........26lipca.....3900/58...7300/ 69...butla e-v-a............Raoul........31lipca......3580/52...683 0/64,5...butelka Justyna 5X83...Ksawery....1sierpnia...3960/60...7560/ok.70...cyc baderka...Dominika...2lipca...3800/57...9000/ok.80...mieszane+zupki+ kaszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze się wisienko,a czerwoną kupką tosie niemartw.Może napisz jak przyżądzasz te buraczki dla małego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawka Aneczka1979....Krzyś......12czerwca...2950/49...7555/73. ..cyc + zupki myszka1975.....Kubuś......20czerwca...3400/51...7900/??. ..cyc + mieszane Istraa............Ewunia.....23czerwca...3100/54...6650/ ??...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca..2950/55...8250/ ......cyc+zupki baderka........Dominika...02lipca.....3800/57...9000/ok.80...mieszane +zupki+kaszki stonka...........Rafał.........04lipca.....3150/55...780 0/......cyc blada............Zosia.........06lipca.....2970/55...640 0/68...cyc Anulka78........Martynka....07lipca.....3620/55...7500/7 1...mieszane Lalik.............Julia.........09lipca.....2150/48...74 25/64...cyc+50ml kaszki..3dzieci Marylka2007....Tatianka....09lipca.....3150/55...6500/64 ...butla+soczki+deserki Meggie1977.....Julka........10lipca.....3500/58...7610/? ?....butla i soczki Asiulek78........Zuzia........11lipca.....3060/54...6260 /68...butla _fernanda_......Roksanka...12lipca.....3550/56...7360/68 ...butla i deserki maania.......... Julka........12lipiec....2500/51...6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś.......13lipca.....3060/48...8050/ 72...butla+zupki+soczki+deserki gosdan...........Jaś..........13lipca......3650/55...810 0/?....butla+zupki+deserki+kaszka Olcia81..........Semira......16lipca......4240/59...7200 /69..zupki+deserki+kaszki+mleko f.i.g.i.e.l.e.k ..Agatka .....17lipca......3890/59...7000/65..cyc+zupka Ania1706........Amelia......18 lipca.....3550/55...7680/68...cyc+ 1/2 deserku Kokopelasa.....Oliwier......19lipca......4200/55...8150/ 72..cyc+zupki+deserki listkaa...........Maja........19lipca......3000/53...690 0/61...mieszane justka...........Szymon..... 20lipiec.....2800/55...7300/69...mieszane + deserki madzik80.......Emilka.......21lipca.....3120/52...6618/? ?....cyc Wisienka........Arkadiusz...22lipca.....3370/58...8500 /73...cyc Dominisia.......Bartosz.....22lipca......4020/59...6720/ 74...cyc Pestka1980.....Igor..........26lipca.....3900/58...7300/ 69...butla e-v-a............Raoul........31lipca......3580/52...683 0/64,5...butelka Justyna 5X83...Ksawery....1sierpnia...3960/60...7560/ok.70...cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzis w biedronce i niestety nie było body ale za to były rajstopki ale od 96 rozmiar ,wziełam na potem. Basiu napewno sobie poradzisz w pracy ja ostatnio byłam i powiem ze taka odskocznia od codziennosci tez jest potyrzebna,no ale ja 2 dyżury odbębniłam teraz siedze na urlopie a potem wychowawcze,może będę tesknić do pracy ale nie chce synusia oddawać jakiejś opiekunce, Wszystkim chorowitkom życze powrotu do zdrowia ;;)) Baderko ja z dolnego śląska i u mnie taki mrożny wiatr ze jak wyszłam na dwór to weszłam do sklepu zrobiłam zakupy i myk do domu.A jeśli chodzi o spacerki to ja tez chodze ze 2 godziny nawet jak snieg pada i deszcxz kropi,poprostu ciepło ubieram małego i ide go hartowac,jak na razie żadne chorubsko nigdy go nie dopadło,miał pare razy katarek ale to 2-3 godzinny i przechodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi udało sie jeszcze dokupic dzisiaj jedne body na 80 i rajstopki tez na 80 :) mój mażkreci nosem, mówi, ze rajstopki to jego horror z dziecinstwaq i chce Kubusiowi tego oszczedzic, no ale obiecałąm mu, ze tylko na dwór pod pajaca bede ubierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaa1706
Chodziłam dzis za krzesełkami i chciałam kupić identyczne jak Baderka podała linka. I czujecie blusa, że w sklepie było równe 90 zł droższe!!!! chwała Bogu, że się wstrzymałam. Rozpoczynam poszukiwania na allegro. A i jeszcze jedno fotki dzieciaków takie jak zwykle... czyli super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Ja ostatnio przeżywam stres w związku z powrotem do pracy i zachowuję się jak kwoka nie opuszczając swego dziecięcia ani na minutę! Dosłownie nie mogę sobie poradzić z faktem, że w poniedziałek z pierwszym dzwonkiem idę do szkoły. Co prawda podział godzin mam nie najgorszy, bo najpóźniej wychodzę ze szkoły o 13.20, czyli najpóźniej jestem o 13.40 w domciu, dwa razy kończę o 10.30 i raz o 11.25, ale i tak moje serce cierpi!!! Zdjęcia superaśne, Areczek to już też niczego sobie facet  no i Faustka taka laleczka. Basiu odnośnie kaszek, to ja na tym jednym razie poprzestałam, bo i tak nie dawało to oczekiwanego rezultatu, a dodatkowo Ewa musiała jeść takie robione na Babilonie pepti, bo ma skazę, nie bardzo jej to podchodziło, więc odpuściłam i tylko cyca. Baderko u nas też ze spaniem kosmosy swego czasu były, ale teraz nawet się wyprostowała i wstaje najwyżej 2x. Aniu dzięki za cynki biedronkowe, popędziłam i zakupiłam bodziaki oraz rajstopki. U mnie Ewa bardzo lubi chodzić w tego typu wynalazku, bo nie ograniczają jej ruchów nóżkami. Ja z Ewcią tez codziennie spaceruje, nawet jak mróz. Ubieram ją ciepło, opatulam w koc i wio na pole. Teraz u nas popołudniu się nie da iść bo taki mroźny wiatr, ale idę tak koło 9 i jest OK. Dziś cos minus 6 czy 7 było i byłyśmy pół godzinki. Ja tam uważam, że trzeba hartować. Jak na razie Ewka nawet kataru nie miała (odpukać), a dziecko sąsiadki wydmuchane, wychuchane, zewnętrzny świat ogląda tylko przez okno i wiecznie zakatarzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do ząbków, to u mojej Ewci choć niemal najstarsza to też jeszcze się nie wykluł ani jeden. coś jeszcze chciałam naklikać, ale wyleciało mi z głowy...hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja coś dzisiaj jestem wczorajsza. Obudziłąm sie z rana jak pijana - kręciło mi się w głowie ledwo się podnosiła. No a nic nei piłam juz od ponad roku :P Nie wiem co mi jest - moze jakiś brak witamin, czy jaka cholera? Mam najdzieje ze do jutra przejdize. baderka - odnośnie twojeo pytania o sen maluszkow. Z moją Emilką miałam/ mam ten sam problem. Tzn. przez pierwsze 3,5 m-ca życiq spała nie płącząc, tylko postekujac i budziłą sie tko 2 razy w nocy, nawet zdarzyklo jej sie obdzic dopiero nad ranem raz. A potem jakby cos w nia wstapilo i zaczęłą płakac co 2 godz. Z poczatku myslalam zeto chwilowe, ze jej przejdzie, ze moze jest akurat bardziej głodna albo jaj mam mniej pokarmu (karmię cały czas piersią, nei wiem jak ty )....no ale tak trwalo 1,5 m-ca, ja coraz bardziej padnięta no i w końcu wyczytałam w książce \"Język niemowląt\" trochę porac i je zastsowałam. Genralnie to tak: 1) jak Emilka płkała to dawałam jej pierś, myśląć ze głodna, ale z czassem to zacznała sie budzic i po 30 minutach. No i w ksiazce pisze, ze dzieci nie mgą sie przyzwyczaic do \"uspokajacza\", czyli np. piersi/smoczka/bujania/noszenia na rękach - jako jedynej rzeczy dzięki której mogą usnąć. Musza nauczyc sięzasypiać same - zwłaszcza jak się nudza w nocy. 2) Trzeba zmienic taktykę, czyli np. u mnie zmienilam wieczorne eytuały i zamiast kapania, a potem piersi, przy której mała zasypiała, teraz jest karmienie, potem kąpiel i potem zasypiania 3) w ksiazce jest napisane, zeby dziecko usypiac poprzeez położenie do łóżeczka i delikatne poklepywanie pleckó z jednoczesnym mowieniem sz...sz...sz.... 4) z początku dziecko moze długo płakac, ale z kazdym kolejnym takim usypianierm jest lepiej. Tzn u nas za 1 razem małą płakała ok.20minut - usypial na szczęście mąz, bo ja bym pewnie juz skapitulowała. No i jak sie potem budziła, to tak samo - klepania po pleckach i sz..sz.... No i u nas jest coraz lepiej :D Stosujemy to od ok 1,5 tyg i mała znowu przesypia 3-4 godz, a mam andzieje ze bedize coraz lepiej. Tzn na razie mam strategię, zeby jesli sie zbudzi czy zacznie plakac w nocy, to ja poklepywac, a daję pierś co ok.3,5 godz. - czyli troche rzadziej niz je w dzien. No bo ciezko mi wyczuc kiedy płącze bo sie obudzila, a kiedy dlatego ze naprawde jest głodna. Mam nadzieje ze metoda bedze pomocna i w Twoim przypadku. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baderka - ja też dawałam Emilce kaszke, bo myslalam ze moze jak placze z głodu, to jej pomoze, no ale nic a nic nie bylo efektów, wiec to nie głód. Pytalam tez pediatrów o to. no i jedna pediatra poweidziala zeby dawac na wieczór herbatke uspokajającą z melisą - dla mnie od razu dziwne sie to wydalo, no ale raz sprobowalam , oczywiscie bez rezultatow. Emilka nawet byla wieczorem po herbatce bardziej uhahana niz zwykle... a inna pediatra powiecdziala, ze to mzo ebyc alergia i ze ja brzuszek boli. Ale tez na to nie wyglada, bo za dnia jest ok, a zdarza jej sie plakac tylko jakby przez sen. nie wiem czy u ciebie to podobnie wyglada... Ja w kazdym razie dodatkowo jeszcze uwazam na to co jem bo karmie piersia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baderko-cały czas doczytuję co pisałaś o spaniu-niespaniu Twjej małejnoi u mnie też byłą tendencje zwyżkowa. Ale z tego co czytałam, to nie mozna dac dziecku sie wubudzic i nie zabawiac go.Tzn jak sie wybudzi, to nic nie mowic najlepiej, tylko przytulic, potem do łżoeczska, klepanie pleckow i "szyszanie". no i trzeba byc konsekwentnym . juz po 3-4 dniacvh powinno byc widac efekty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady postaram się tak podziałać, ale to pewnie dopiero za parę dni, bo.. Właśnie jesteśmy po wizycie lekarza i okazało się, że mała ma paskudną anginę. Ciężkie noce przed nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady postaram się tak podziałać, ale to pewnie dopiero za parę dni, bo.. Właśnie jesteśmy po wizycie lekarza i okazało się, że mała ma paskudną anginę. Ciężkie noce przed nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się staram chodzić z małą w każdą pogodę, a gdy już naprawdę nie da rady to wystawiam ją choć na chwilę na balkon. I o to jest u nas ciągła wojna z moją teściową, która ma hopla na punkcie moim zdaniem przegrzewania dzieci. Ale mnie to rybka! Chociaż teraz, gdy dowie się, że mała chora pewnie stwierdzi z dziką satysfakcją: "A nie mówiłam?". Mój teść to naprawdę równy chłop, ale teściowa...Szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy anginie antybiotyk to chyba konieczność nie? Mam nadzieję, że nie trafiłam na lekarza, który antybiotyki zapisuje z byle powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baderko nie daj sie tesciowej i pamiętaj że to twoje dziecko,ty w koncu chcesz najlepiej dla swego dziecka,a ja mam tę samą metode,zero przegrzewania i codzienne spacerki,no prawie codzienne,moja mama non stop mnie przegrzewała pamietam to,i wiem jak ja mówilam że mi ja=est goraco,a ona ze nie,i że jest zimno,teraz jak patrzy co ja z Olim ,,wyprawiam\"to na początku krytykowała,ale powiedziałam ze to jest moja metoda i teraz sie krzywi ale nic nie mówi.Wiem że chciała mojego dobra ale to tylko mi szkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na chwile bo padam poczytałam co pisałyscie i pójdę spac bo w nocy znowu nie wiadomo czy mała nie bedzie sie chciała chichrać. Cyca doi co 2h w nocy próbowałam kaszki różne!!!!:-( i nic 2h mija i juz wybudzona rany czemu tak jest ile to jeszce potrwa. Baderka- wiesz anginy sa dwie wirusowa i bakteryjna i na bakteryjna zawsze jest antyb wiec widocznie taka macie:-( ja przerabiałam z synkiem tyle tego az do wycięcia migdałów wiec jak słysze angina to az mnie skręca Kurujcie sie ,ale nie myśl ze to przez spacerek ja małego też hartowałam i coż anginy jedna za drugą przez 2 lata. Wisienko- ja włoski długie miałam prawie zawsze wtedy na zdjeciu z chusta to zebrane w kucyk z tyłu penwie wygladały jak krótkie. Teraz ściałam tak do ramion bo tak mi lecą że za niedługo pozatykam wszytkie rury w domy bo i wannę i od zlewu inwazja włosów koszmar!!!A co do chusty miałam spzredawać ale wiesz zatrzymam do lata bo potem jest pozycja w tej beblulu dla takich roczniaków na tył albo bok i mysle ze moze jak pojedziemy nad morze to sie przyda. I po wakacjach sprzedam. Ide spać schłodze jeszcze zupki Faustce bo wekowałam w słoiczki szpinaczkową z piersią. Trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baderko, witam w klubie:D moj mlody jakos nie bardzo sypia w nocy, ale ze sypiamy w czworke to wcisne mu dydka i spimy ladnie cala noc razem:) co do reszty, czytalam dzis na raty i nic nie pamietam:) ale dostalam dzis dobra wiadomosc i jak dobrze pojdzie za bardzo niedlugo poslucham sie rady laliczka:D ale jeszcze nie bede zdradzac szczegolow;) wisienko, szukalam tego przekletego aparatu, ale tak go przed gabi schowalam, ze sama znalezc nie moge:D dobra, weny dzis nie mam, wszyscy tu od 3 tygodni wzajemnie sie zarazamy i tez smigam teraz z katarem, jak gabi juz w zasadzie przeszlo(chyba na ksawka:O) tyle ze mnie zaczely dzis nery napierdzielac i ogolnie jakas rozbita jestem:( wszystkie lipcowiatka sa debesciackie:) trzymajcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piątkowo:) Niestety w ten weekend znowu mam zjazdy :O a tak mi się nie chce:O Jeszcze nas pocieszyli że kolejny semestr zapowiada się znacznie gorzej…ech dobrze ze w moim przypadku jak dobrze pójdzie to już ostatni:p Baderko doskonale Cię rozumiem…też mieszkam w bloku i znam ten ból:O Tym bardziej że Agatka ma lekki sen i najmniejszy hałas potrafi ja wybudzic…A co do teściowej to nie daj się:p to jest Twoje dziecko i Ty wiesz co jest dla niej dobre…A co do choróbska to mam nadzieje ze szybciutko się jej pozbędziecie :) duzo zdrówka dla niuni🌼 Jeśli chodzi o spacerki to my zazwyczaj ok. godziny a jak jest bardzo zimno to ok. 30-40min Madzik jeśli chodzi o Twoją metodę to i ja się do niej przymierzam tylko u nas Agatka śpi z nami wiec musze ją przenieśc do łóżeczka. Ale ciezko mi się zmobilizowac do wprowadzenia pomysłu w życie bo podobnie jak Wisienka jestem miekka i pewnie zaraz będę ja chciała uśpić w wózeczku lub przy cysiu:O Zakupiłam nawet ta książkę żeby mieć pod reką ale cóz…na razie kibicuje Wam i ciesze się ze u Was widac rezultaty:) Wisienko ja mam nadzieje ze jak skonczymy karmic piersia to znajdziemy jakis fajny, szybki i przyjemny sposób na ujędrnienie biustu:p Justyna a dla Ciebie i dzieci duzo zdrówka, i mam nadzieje ze już niedługo będziesz mogła podzielic się z nami ta widomością:) Koncze bo już mi się raz komp zawiesił i musiałam pisac od nowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-) mojemu szymonowi tez sie cos poprzestawialo! Spałby do 10.tej! Wieczorem 21.00- 22.00 to jeszcze nie chce myslec o spaniu :-) wczoraj zasnąl po 22.giej, i przed 9.ta rano zachwywałam sie dosyc glośno zeby go obudzic. Nie bedzie mi spal do poludnia a potem wieczorem szalał! gówniarz jeden :-) :-) :-) matka robi porządek :-) teraz leży na macie i \"śpiewa\" :-) kurcze wszystkie tak ładnie gotujecie swoim maluszkom ze i ja jakąs zupke mu chyba zaserwuje :-) do tej pory tylko słoiczki. a co do spacerków to my kazdego dnia wybywamy. Teraz wiadomo toche mniej niz na poczatku. Ale Szymon od urodzenia duzo czasu spedzal na dworze. Moi rodzice maja ogródek wiec my tez sporo czasu spedzalismy zawsze na dworze. Wczoraj spacerowalismy jakies 1,5 godz. I jak do tej pory (odpukac) nawet katarek nas nie dopadl :-) Istraa jakos damy rade z tymi powrotami do pracy. Ale ja tez obserwuje u siebie objawy takie kwoki jak to opisałas :-) ale plan zajęc masz fajny. Basia napisz jak bylo w pracy? na pewno szybko zleci a Kubus jak rzuci sie w Twoje ramiona to sie nie odklei :-) Dominisia witaj po przerwie :-) Figielku i dałas małej mleko modyfikowane na noc? Baderko, Dominika jest niezła :-) w kościele ona grała pierwsze skrzypce :-) Wisienko co do biustu to ie silikon tylko dobry masażysta :-) niech teraz tatuś Arusia weźmie sprawy w swoje ręce :-) Justyna no to trzymamy kciuki za powodzenie Twojej \"operacji\" :-) oj koncze bo ten szymonowy śpiew robi sie jakis żalosny :-) Fajnie dziewczyny ze nasz topik znowu odżył po tej świątecznej śpiączce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, z moją małą już trochę lepiej, gorączka spadła, marudna też nie jest i co dziwne, dzisiejsza noc była jadną z lepszych jeżeli chodzi o spanie mojej niuni, to pewnie przez lekarstwa, które dostała. Tak jak przewidywałam wczoraj była wojna z teściową. Ja sięjej nie daje, ale ta atmosfera między nami robi się powoli nie do zniesienia. Tym bardziej, że jeszcze przez parę miesięcy jesteśmy skazani na mieszkanie z teściami (nasz domek w budowie). Tyle jeszcze wytrzymam, chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Nocka nawet udana ;) Basiu trzymam kciuki za pierwszy dzien w pracy ;) U nas wielkie wiatrzysko i zimno jak diabli. W mieszkaniu które wynajmujemy są na nieszczęście okna nieszczelne i piździ ze hej! Mam nadzieję że wiatr troszeke się uspokoi to i w domu cieplej będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×