Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

alez mialam mocno \"konstruktywny\" wieczor... stwierdzilam ze juz nie przepatrze chwili dluzej na sterte prania i ... prasnelam cale 3 pralki!! maz mi kocyk zlozyl zebym miala miekko i wysoko wiec jakos dalam rade chociaz przyznaje co jakis czas prasowalam na stojaco bo bnrzuszkowy lokator dawal sie we znaki :) a w ogole to wypilam chyba z litr tego koktajlu, malej nie smakowal, maz tylko szklaneczke a ja cala reszte, pelna jestem jak balonik ale mam swiadomosc ze kruszynce i wapnia i witaminek sporo dostarczylam :) z rzeczy pozytywnych stwierdzilam ze czas isc do fryzjera i w poniedzialek w poludnie mam wizyte, z reguly nosze krotkie wloski a teraz to juz w ogole krociusienko obciac planuje zeby mi latwiej bylo w szpitalu. Dominisia - slodki ten twoj maluch!!! ja osobiscie zadnego Krzysia (procz 3 ucznioiw ancymonow) nie znam i nie znalam wiec w sumie z imieniem mi na reke :) Anulka a co gin powiedziala na sobotnie przeboje? co do ulozenia to jeszcze maluchy sie moga kolejnoscia zamienic i moga inaczej na wadze przybrac, zrezsta z tego co czytalam w ponad 80% ciaze mnogie koncza sie cieciem, ponoc tak jest bezpieczniej dla maluszkow. Basiu co do lozeczek, przypomnialo mi sie ze znajoma kupila vox takie co sie na tapczanik zamienia. wiem ze pisalas ze to rodzice sponsoruja ale moze warto zremyslec i dolozyc pare zl samemu i kupic juz albo takie albo te wieksze? przynajmniej posciel nie bedzie sie wywijala. Malwinistka ja popieram Basie ze najpierw trzeba diete uzupelnic (duuuzo pomidorow i soku pomidorowego bo maja duzo potasu ale i zelazo) a dopiero pozniej stosowac leki, dla mnie takie zachowanie lekarza mowiac szczerze jest nie do przyjecia, nie uznaje straszenia pacjentek bez powodu. Pestka mam nadzieje ze sie nie ugniesz i faktycznie pojdziesz na L4, teraz dojazdy z dnia na dzien stana sie bardziej uciazliwe bo to i brzuszek wiekszy i mniej wygodnie no i cieplota sie robi... nie daj sie :) jesli idzie o usg 3d ja takowego nie mialam bo to troszke przy duzo kasy jak dla nas ale jesli kogos stac to czemu nie... plytke takowa ogladalam bo sis mi ze stanow przysylala co usg maluszka i wiesz co? maly po porodzie wygladal identycznie jak na filmie i zdjatkach z badania! kaseta i zdjecia roznily sie tylko kolorystyka ale to przeciez zrozumiale :) dobrej nocki babeczki i brzuszkowe kruszyneczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuśki ;-) ja dzis po nieprzespanej nocy, mam nadzieje ze w ciagu dnia nadrobie spanie :-) Wyprawka sie kompletuje :-) bylismy wczoraj na zakupach dla Małego. Za jednym zamachem sporo kupilismy, nastepne duze zakupy w czerwcu jak dostane rzeczy od kuzynek i wtedy dokupie to czego bedzie brakowac. A ciuszkow typu body, rampersiki, pajacyki, spioszki, polspioszki itd. itp... to juz chyba i tak mam na zapas :-) ale ja taka jestem wole miec wiecej- taki ze mnie chomik. jest u nas jest sklep i hurtownia kaja- maja tam ogromy wybor wszystkiego a to czego nie maja to sprowadzają. I ceny bardzo fajne, nie jest drozej niz na allegro. Obsluga bardzo mila i fachowa- szczegolnie przydala mi sie pomoc przy wozkach a dokladnie przy x-landerze. jestesmy juz na niego zdecydowani i koniec! :-) Pojeździlismy sobie nim po sklepie, wypytalismy o wszystko, zobaczylismy jak mozna go fajnie i szybko rozmontowac i nie zajmuje duzo miejsca. Pytalam w kaji i jeszcze w kilku innych sklepach o czas realizacji- teraz trwa to srednio 2-3 tygodnie a zdarza sie ze nawet do tygodnia. A faktycznie jeszcze niedawno czekalo sie nawet 5 miesiecy ;-( bylo to zanim wypuscili ta nowa kolekcje. Basia, Aneczka, Pestka dzieki za info o x-landerze. Te skretne kolka fajnie sie prowadzi i mozna je blokowac. Rozwazam jeszcze opcje bez skretnych kółek. Poszperam jeszcze w cenach na necie i wtedy zdecydujemy czy kupimy w sklepie czy przez internet. Basia ogladalam wczoraj posciel feretti jest jest rewelacyjna :-) chyba kupie jeden komplet feretti a jeden z allegro- mamo tato w zyrafki :-) z feretti najbardziej podoba mi sie seria Jungle. Jest taka wesola i kolorowa. a co do rozmiarow pościeli to tez spotkalam glownie te wieksze. aaa i kupilam sobie takie sexi majtasy poporodowe :-) rozwinelismy je w sklepie i oboje mielismy ubaw jak dwojka dzieciakow :-)) i wszyscy w sklepie tez sie śmiali :-)) Pestka ja mam płytke z usg 3D i jest super. Wrazenia i widoki niesamowite ;-) oj cos mnie zbiera na spanie, moze pokimam teraz troche ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj po wcozrajszym koktajlu czuje sie dzisiaj doslownie jak banka wstanka… myslalam ze sie rano z lozka nie sturlam ale jakos jakos powoli sie udalo, skurczybyki od rana daja o sobie znac ale co tam poleze do gory brzuchem i przejdzie :) wlasnie koncze moje 1 sniadanko dzisiaj grahamka z szyneczka i szyczpiorkiem mniaaaam. Justka co do posiadania na zapas to ja wychodze z zalozenia ze lepiej miec wiecej ciuszkow i rzadziej robic pranie. Przy malej mielismy tego sporo i teraz zrsezta tez dzieki czemu moglam spokojnie pozbierac do calej pralki a nie puste przebiegi robic. czasami jest tak ze maluch spokojnie w 1 ciuszku caly dzien przechodzi a innym razem albo sie uleje albo przesika i kolejne ubranka leca. Moj siostrzeniec jest mistrzem w brudzeniu ciuszkow - jak sie go przewija to trzeba na tempo bo jak nie to wszystko w okol zasiusiane lub zakupkane i tak co kazda zmiane pieluchy ;) ma z tego przy tym niesamowita frajde hehehehe. A do xlandera to serio uwazaj - ta znajoma przeboje miala od marca do przedwczoraj ale moze to dlatego ze chciala 3kolowca. Pan w hurtowni powiedzial jej ze jesli juz jakis model dotykasz w sklepie to najlepiej brac od reki bo sie bardzo rozchodza :) chyba ja tez sprobuje sie polozyc i cos dospac, noc byla ciezkawa z licznymi pobudkamie wiec moze moze teraz sie uda po napelnieniu brzuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! A ja dzisiaj wyspana! Calutka noc przespana bezproblemowo :), Nie obyło się oczywiście bez wstawania do wc ;). Wczoraj zrobiłam sałatkę warzywną, bo mojemu mężulkowi przyszła na nią ochota i własnie wcinam, wyszła wyjątkowo smakowicie ;) Aneczka-brawo za mobilizację do prasowanka!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja dzisiaj kończę układać i segregować ;) Na 16.00 jadę do lekarza i wyjątkowo spokojna jestem, pewnie dlatego że byłam na usg tydzień temu i przy okazji zbadał mnie hihihih. Pogoda superaśna!!tTakże wstawać śpiochy!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka gdzie ty masz superasna pogode????? u nas 8 stopni i leje tak ze maz mala pod parasolka z klatki do samochodu wyprowadzac musial :O ja powinnam isc do skarbowki bo wzielam zaswiadczenie o dochodach za 2006 rok a tu sie okazuje ze skoro rodze na poczatku czerwca to musze miec za 2005 bo inaczej nie mam co o zasilek porodowy (czyli te drugie becikowe przy niskich zarobkach)skladac. kolezanka podpowiedziala mi tez ze jeszcze za czerwiec lipiec i sierpien dostane rodzinne na dzieciaczki wiec w sumie sie przejde dzisiaj czy jutro bo nie ma co panstwu kasy popuscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylko najwazniejsze ze z maluszkiem jest ok. Przykro mi z powodu twoich problemow z oddychaniem, moja kolezanka tez ma bezdechy w ciazy tyle ze ani astmy ani alergii wczesniej nie miala wiec jej lekarz twierdzi ze to wina ulozenia maluszka i nacisku na przepone. Jesli idzie o fikniecie koziolka przez szkraba i zmiane pozycji do 36tc to widze ze gin dal ci w sumie malo czasu, u nas daja maluchowi czas spokojnie do 38tc a znam przypadki ze juz cesarki byly wyznaczone ze wzgledu na polozenia i myk malec sie przekrecal i na usg zmiana decyzji. No ale jesli u Was ten bezdech moglby cos napsocic i mialyby sie pojawiac komplikacje to ja mysle ze cc jest jednak lepszym wyjsciem. nie ma nic gorszego niz stres porodowy ze cos sie moze stac i ze mamine komplikacje sprawia problemy dziecku (wiem bo przechodzilam tak 1 porod). A powiedz mi jak twoje nastawienie do cesarki??? ja sie cholernie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) ale chlupa za oknem :( w ogóle nie chciało mi sie wstawac do pracy . w ogóle poszła bym juz sobei od czerwca na zwolninie, bo powoli coraz mniej wygodnie siedzi mi sie za biurkiem, no ale chce wyrobic te 3 misiące ciagłości pracy bez zwolnienia, bo dla mnie to dua finanswoa różnica. zobaczymy, czy do konca czerwca wytrzymam. dziewczyn wy faktycznie tak sie przejmujecie, aby nie spac na prawym boku, tylko na lewym? ja mówiąc szczerze śpie raz tak raz tak i nie mam problemów z przyjeciem wygodnej pozycji. mam nadzieje, ze małemu nie zaszkodze. marylko to bardzo dobrze, ze zdarzają sie lekarze, którzy przejmują sie stanem swoich pacjentek :) a z tym niedotlenieniem faktycznie warto nie w=ryzykowac. poród jest takim wysiłkiem dla organizmu, ze nie raz moze ci tchu zabrakną. tez bym chciała w taki mwypadku cesarki. a tak, obie z malutką będziecie bezpieczne. a co do brzuszka, to ja wszedzie słysze, ze jeszcze dłuuuga droga przede mną, bo widac, ze to dopiero początek :):) aneczko mnie też już te wszystkie formalności męczą. jak kobieta jest sama i ma jeszcze problemy w ciąży, to nie wiem, jak sobie radzi ze wszystkim. niby wszystko jest pomyslane, aby sprzyjało kobiecie w ciaży, a na każdym kroku jakis zakręt i przeszkoda. a co do prasowania to faktycznie masz niezły power :):) justka jak wczoraj pokazałam meżowi seksi majteczki poporodowe, to ni bardzo wiedział, na którym elemencie oczy skupic, a zrobił naprawde wielkie ;) a co to są rampersiki? bo juz którys raz o tym słysze i nie mam pojecia co to :) ja drugi komplet pościeli tez sobie ten Jungle zamówie, bo wesolutki :) DoDo uspokoi a Jungle rozbawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ładną pogodę-to takowa jest w Szczecinie :). Jest bardzo słonecznie :). Wczoraj chciałam coś sięgnąć ze stołu i nachyliłam się nad gorącym zelaskiem (zapomniałam że mam brzucho) i poparzyłam sie :(. Mam teraz 2 cm sznytę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ja tez spie jak popadnie, raz na lewym raz na prawym wtulona w meza a kiedy indziej nawet na plecach. zasypialam zawsze na brzuchu wiec teraz najgorzej mi sie utulic do zasniecia ale jak to twierdzi maz nie ma rzeczy niemozliwych i spie nosem w poduszce brzuchem na bok ale ogolnie ciut nie na brzuchu :) lewy bok jest najzdrowszy ze wzgledu na dotlenienie maluszka i nacisk na mamine narzady (stad moze sie np zgaga brac) zeby nie skurczybyki to tez by mi sie dobrze spalo.. a co do brzuszka to fajnie ci ze masz taki malenki bo moj zaczyna sie robic giiiiiigant ale to tez zalezy od pory dnia i od tego jak maluchowi sie fiknie... rampersik to cos takiego - http://www.allegro.pl/item192725534_sliczny_rampers_na_lato_nowy_cudo_.html moze byc tez z dlugim rekawkiem. ja na lato to glownie takie rzeczy preferuje a na chlodniejsze dni pajacyki ze stupkami bo maluch pozbywa sie skarpetek w mgnieniu oka :) zgadnijcie co robie... buszuje na allegro :) maz sie zalamie jak zobaczy ile pokupowalam hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka posmaruj sobie jakas mascia. w aptece jest SOLCOSERYL GEL ktory swietnie dziala na oparzenia, nie jest jakis mega tani ale warto sobie go zaaplikowac... ja czasami tez sie zapominam i ostatnio malo sobie brzucha przy kuchni gazowej nie podpalilam ale moj maz to przyuwazyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny uważajcie na siebi!!! wy to macie przygody. mi czasem zdarzy sie potknąć o własne nogi, ale nie trafic we framugę drzwi, le takie historią brzmią naprawde groźnie! aneczko śliczny ten rampersik! mysle ze skusze sie na zakup jakiegos, bo takich cudów w garderobie naszego maluszka jeszcze nie mamy :) a co do spania, t oja tez zawsze zasypiałam na brzuchu i w ogle ine pozycje nie wchdoziły w grę :) teraz juz sie przyzwyczaiłam do spania na boku, ale przed telewizorem i tak najlepiej odpoczywa mi sie na plecach, no i mój malec najbardziej wtedy fika, bo ma najwiecej miejca :) zreszta moja mama mówi, ze za jej czasów nie słyszało sie o tym, ze nie powinno sie spac na plecach, a najlepiej na lewym boku, wiec mysle, ze ja tez nie bede demonizowac tej kwestii :) ja buszuje po allegro w poszukiwaniu fotelika samochodowego, kompletnie nie mam na niego pomysłu. w sklepie są albo bardzo drogie, albo takie, które mam wrażenie ze sie wypną od razu. zaczełam poszukiwania używanych na allegro, choc mój małżonek ma pewne obawy. n ozobaczymy czy cos wypatrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze babeczki strasznie mi sie w glowie kreci, jak sie polozylam to jeszcze gorszy samolot. zaczelo mnie na dodatek okrutnie mdlic ale nie wyglada na to zebym miala wymiotowac... moze to od szczypiorku co??? jak myslicie? Basiu ja uzywany to kupowalabym TYLKO od jakis znajomych. niestety na alelgro nie masz pewnosci czy fotelik nie jest powypadkowy. mysle ze lepiej doplacic troche i miec pewnosc ze sprzet jest nowy i bez uszkodzen. My bedziemy mieli deltim grillo bo taki sie akurat w wozek jedo wpina ale i tak bysmy kupowali cos w tym stylu i w tych okolicach cenowych. Moim zdaniem ten poczatkowy mozna kupic wlasnie jakis z ciut tanszych a ten nastepny od 9 do 18kg lub od 0 do 18 (taki planujemy kupic jako drugi) juz wziac lepszy bo starczy przynajmniej do 4 roku zycia. moze macie jakis zaufany komis kolo siebie i tam wam podpowiedza?? ja bym najpierw poszukala po znajomych a jak oni nie maja to moze znajomi znajomych... poczta pantoflowa jest najlepsza Marylko ja sie boje cesarki ze wzgledu na pozniejsze bole kregoslupa i glowy bo niestety moje wszystkie znajome ktore mialy cc na to narzekaja, jedynie sis ktora miala cc w stanach twierdzi ze szybko zapomniala co i jak. poza tym przeraza mnie mysl o lewatywie bleeee. no i dochodza jeszcze 2 problemy - mowia ze cesarka u szczuplych to pryszcz ale u osob z nadwaga przedciazowa (a ja mialam takowa) niestety gojenie i rekonwalescencja jest duzo gorsza no i jeszcze moje wyniki, anemia niestety wcale sie nie pomniejsza a przy kiepskich wynikach moga byc powiklania w czasie cesarki i po :( jakos porodu naturalnego 5lat temu tak sie nie balam jak teraz tej cc tylko fakt wtedy z maluta bylo wszystko ok wiec to tez inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas pogoda jak narazie słoneczna i dośc ciepło jest :) Aneczko,co to za drugie becikowe?zasiłek porodowy?My też mamy niskie dochody wiec mi pewnie tez by cos takiego przysługiwało?Prosze objaśnij mi to troszke dokładniej????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co... dowiedzialam sie wlasnie ze jesli zacznie sie strajk generalny to ani w Instytucie Matki i Dziecka ani w tym drugim szpitalu co teraz jezdze moja wizyta sie nie odbedzie a do szpitala mnie tez nie przyjma bo nasza sytuacja nie jest zagrozeniem zycia, no chyba ze zaczelabym rodzic :( i jak tu byc spokojnym ehhh dziewczyny pamiętajcie że to becikowe niezależne od dochody należy się do 3 miesiąca od daty urodzenia dziecka - w tym czasie trzeba złożyć dokumenty bo później przepadnie Dominisia - zasilek porodowy czyli te drugie becikowe w wysokosci 1000 przysluguje jesli dochod na osobe netto nie przekracza kwoty 506zl miesiecznie. trzeba wziac zaswiadczenie z Urzedu Skarbowego o dochdozie za 2005r jesli rodzisz na poczatku lipca (ale o to zapytaj bo to ponoc od terminu skaldania o zasilek zalezy)okres zasiłkowy jest od września do sierpnia więc obecnie obowiązują dochody za 2005 rok, dopiero od września trzeba będzie składać od nowa dokumenty do rodzinnego załączając zaświadczenie o dochodach za 2006 rok. o te panstwoe becikowe (na zasadzie czy sie stoi czy sie lezy becikowe sie nalezy)sklada sie w odpowiedniej placowce urzedu miasta i o ten zasilek porodowy tez. a w ogole to polecam nastepujace stronki http://www.kobietaiprawo.pl/index.php http://www.fundacjamama.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, z tym strajkiem to naprawde makabra!!!!!!!!!!!!!!!!! Aż strach się bać. Moja mama ma mieć operacje na nogę i ze względu na strajk może sie nie odbyć. Fakt ta noga nie zagraża jej życiu ale potwornie boli :( A co jeśli będzie strajk i dla uspokojenia siebie pojedziemy na Izbę Przyjęć sprawdzić czy wszystko jest ok?? Odprawią nas z kwitkiem?? Aneczka naprawdę Ci nie zazdroszcze :( , i jak tu się nie denerwować i nie martwić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marylko, aneczko nie bójcie sie ta cesarki :) ja jak miałam na poczatku miec cesarke, to robiłam baaardzo szeroki wywiad na te temat. mnóstwo moich znajomych i znajomych babeczek moich rodziców miały cesarki i 100% z nich mówiły, ze mam nawet sie nie wachac i isc na cesarke. a znam pare kobietek, które poród naturalny mało co nie przepłąciły życiem maluszka. te co miały cesarke nawet szybciej dochodziły do siebie niz te które rodziły naturalnie. nia ma reguły. więc ądźcie dobrej mysli, na pewno wszystko sie ładnie zagio :) fakt ze trzeba leżec cały dzien płasko na plecach po zabiegu, ale słyszałam od kobiet które miały cc, ze tobyła w zasadzie jedyna niedogodnosc i przy nastepnym poródzie tez na 100% chcą mieć cc :) a co do strajku lekarzy to brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ledwo dzis patrze na oczy i ciesze sie juz ze od poniedzialku zaczynam L4 i wreszcie poleze z nogami do góry bo puchna juz coraz czesciej:( wczoraj np duzo siedzialm praktycznie 8godz w pracy potem w aucie potem u tesciow i tak do g.21 nawet nóg do góry nie dałam i od razu bach napuchniete do dzis. A w nocy zlapal mnie skurcz i rzucilam sie syzbko z ta noga na zimna podloge(ktos tu tak radzil:)) i super pomoglo:)ale teraz normalnie jetsem nieprzytomna nawet kawe zrobilam a zaraz potem rekaw w tej kawie umoczylam hahhahaha kurcze dziewczyny czy wy macie jakis inny spis wyprawki?bo co widze to coraz to nowego kupujecie a tego na tej liscie nie mam:( jak macie jakis link jeszcze to podajcie:) Basia co do fotelika to mysmy zamowili na allegro własnie uzywany i chyba lada dzien przyjdzie, tylko nie pomyslalam o tym co Aneczka mowi ze moze byc powypadkowy, kurcze i co teraz?wygladal ladnie zadbany hmm a czy moge to jakos psrawdzic jak przyjdzie czy moze byl powypadkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu no ja po naturalnym doszlam migiem do siebie a ze ponoc krocze eleastyczne to i ciecia nie bylo, rodzilam o 23 a o 7rano juz po turecku na lozku siedzialam. Ja znowu bylam swiadkiem tego jak dziewycznom po cesarce bylo fatalnie dojsc do siebie wiec moze zalezy od otoczenia. Poza tym przeraza mnie to ze nie mozna na poczatku zbytnio nic nosic ani sie przeciazac a ja w warszawce bede zostawiona sama sobie i chcialabym byc silna... Myszko link na wyprawke http://wiki.28dni.pl/wyprawka jesli idzie o fotelik to sprawdz czy nie ma zadnych pekniec na plastikowym korpusie ani czy nie jest jakos powyginany dziwnie. mam nadzieje ze udalo ci sie dokonac dobrego zakupu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) ja tylko na chwilkę...załapałam jakieś zapalenie spojówek czy coś takiego, a poza tym mój facet przywlókł przeziębienie do domu, także nie dość ze oczy mnie bolą to jeszcze głowa i nie za bardzo siedzenie przy kompie mi teraz służy. mam nadzieję ze niedługo mi przejdzie i nadrobię wszelkie forumowe zaległości :) narazie dziewczynki trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mam ten spis:)dzieki Aneczka, nawet nieźle ci poszlo przy pierwszym:) Pewnie teraz tez będzie ok:)cesarke duzo osób chwali i powiem wam ze juz mi wszystko jedno co bede miałą byleby dziecko bylo zdrowe. Ten fotelik chyba dzis juz powibnien byc hmmm. Tak w ogóle zastanawiem sie nad stelazem do wanienki fajnie by bylo go miec tylko ze miejsca malo w lazience a w wannie znowu chyba za nisko, bo mam tam remont i nowa wanna jest nizej niz ta stara:( wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko mojej koleżance lekarz kazał na nastepny dzien wstac i chodzic. powiedział jej, ze jak bedie lezec 2 dni, to tyle bezie dochodzic do siebie, jak bedzie polegiwac przez miesiąc to miesiąc bedzie dochodzic do siebie i tak tez było :) jak tylko mogła, wstała na nogi i okazało sie ze praktycznie od razu była w pełni sprawna :) moja koleżanka znowu była tak ponacinana po naturalnym porodzie, ze ledwo chodziła, a po paru dniach wszystkie szwy w kroczu jej popękały i musiała byc jeszcze raz szyta. do tego mała nie chciała sie urodzic, była wypychana (okazało sie ze parokrotnie miała owinieta pępowinę wokół szyi i ciągneła ją do tyłu, wiec do tragedii było blisko) i teraz malutka ma mięśniaki na narządach wewnętrznych. wydaje mi sie, ze skoro po porodzie szybko doszłas do siebie, to masz tak silny organizm, ze po cesarce tez od razu staniesz na nogi :) myszko wydaje mi sie, ze jak uważnie obejrzysz fotelik, to bediesz wiedziała, czy jes tbezwypadkowy :) a co do stelaża, to tez sie nad tym zastanawiałam i postanowiłam poczekac, az sie mały urodzi. jak faktycznie kąpanie na krzesełkach bedzie sprawiac trudnosc (chce to robic w kuchni, aby było cieplej), to wted ydokupie stelaż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko co do stelaza to ja przy malej nie mialam no i teraz sie zastanawiam czy to sie sprawdzi no i na ile stabilne bedzie, wydatek nie jest maly bo 60zl a pozniej nawet na allegro widzialam ze ciezko sprzedac i ludzie za grosze odsprzedaja :O nawet sie zastanawaim czy nie wymierze jaka my ta wanienke mamy i nie kupie wlasnie przez allegro, tylko ciekawe ile przy takich gabarytach ksoztuje wysylka... Asiulek przyloz sobie na oczy kompresy z rumianku lub nawet torebki z herbata, powinno troche zlagodzic pieczenie. a na bol glwoy najlepsze swieze powietrze przynajmniej dla mnie. Anulka co do izby przyjec to tam mysle ze dyzurowac beda polozne. ale tez mnie to zastanawialo zwlaszcza ze wczoraj wieczorem mialam paskudne skurcze i mialam wrazenie ze maluch mi napiera strasznie na dol brzucha i z lekka sie wystraszylam. Basiu ja nie bede miala wyjscia i bede musiala szybko dojsc do siebie zeby podryptac i zobaczyc moje malenstwo na OITN, ciekawe jest to ze w niektroych spzitalach po cesarce lezy sie 12godzin w innych 24, w jednych podaja ci przez 2 dni kleik w innych po 24godzinach normalne zarelko... rozbieznosci sa duze nawet jesli idzie o zakaldanie szwow - w niektorych klada juz tylko rozpuszczalne w innych jeszcze i noramlne... nie moge sie doczekac juz kiedy bede wiedziala ktory szpital bedzie moim punktem docelowym tak zebym mogla sie wsyztskiego wywiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie basia ja chyba tez w kuchni tylko na stole bede kąpac:)wiec tez poczekam z tym stelazem. A wy kupujecie te majtki po porodzie z tej siateczki tylko czy jeszcze te jednorazowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko ja kupilam opakowanie jednorazowych (7szt) i 2 szt tych z siateczki hartmann, tak jak poradzila mi znajoma polozna wzielam ten najwiekszy rozmiar zeby bylo najwygodniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko ja kupuje tylko te z siateczki. mojej koleżance połozna poradziła, aby nie kupowac jednorazowych, bo skóra przez nie nie oddycha, a tez siateczki podobno schną dosłownie 5 minut :) asiulek polecam kroplehomeopayczne ze świetlika :) bardzo je lubie, szczególnie jak mam piekące oczy :) kosztują pare złotych, a ulga jest spora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podali właśnie przez radio, że w polskich szpitalach brakuje Immunoglobuliny anty RH D. To jest szczepionka, którą należy podać w ciążgu 72 godzin po porodzie kobietom które mają RH minus (a dzidzia np. rh plus-czyli w przypadku konfliktu serologicznego). Podobno pacjentki szujaką w aptekach na własna rękę a znalezienie graniczy z cudem! Właśnie ja powinnam dostać taki zastrzyk po porodzie, co by nie było komplikacji. Normalnie płakać mi się chce! Co za kraj-brak mi słów... Idę dzisiaj do lekarza porusze ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki ja dzis nie mam nastroju a wlasciwie jestem dla wszystkich zlosliwa szybko sie denerwuje i dogryzuje...no coz taki dzien :D hehe . mala bryka ,ja juz nauczona ..kartofelki oskrobane ,nacyznia pomyte ,,siedze i sie nudze na forach ..hmm musze sobie wymyslec jakies zajecie bo umrzec mozna z nudow...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie w ramach przerwy w pracyposzłam sobie na targ po owoce i teraz zajadam sie truskaweczkami :) mniam :) co jeszcze zdziebko drogie, ale za świeże owoce i warzywa dałabym się pokroic, wiec korzystam, bo jak zaczne karmic, to na te pyszności bedę sobie mogła co najwyzej popatrzec ;) marylko moja mama z kolei bardzo namawiała mnie na cesarke. każdy z jej porodów trwał ponad20 godzin i były potwirnie cieżkie. miała bóle praktycznie bez przerwy, moja siostra była wypychana, bo akcja porodowa nie postepowała, a mamy serce juz było tak słabe, ze ceasrki mogłaby już nie przezyc (oczywiscie serce wczesniej miałą zdrowe, tyle godzin porodu tak ją wymęczyło). po pordodzie od razu zemdlała, wiec doświadczen po porodzie tez nie miała dobrych. podobno wszystkie kbiety z linii mojej mamy miały takie cieżkie porody, wiec ja z kolei mam cykora pzed porodem naturalnym. no ale rodze w wodzie i nastawiam sie pozytywnie! nie ma reguły, wiec sie nie martw na zapas :) na pewno bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie czuje dzisiaj jak kaczka, jakos tak mi sie ciezko szlo i z lekka mnie zarzucalo po drodze do sklepu, jak na kaczke przystalo przy takiej pogodzie niezle sie utaplalam bo i adidaski przemokly i ciut dlugawe spodnie prawie po kolana mokre... no ale kaczy kuper trzeba czasami pomaczac w wodzie :D na szczescie w skarbowce pani byla mila i zaswiadczenia za 2005rok wystawila mi od reki takze mezul bedzie mial juz mniej rzeczy do zalatwiania po porodzie Marylka do tego normalnego to tylko akt urodzenia a jesli nie jestescie obydwoje w tym samym miescie zameldowani to jeszcze zasiwadczenie ze maz nie pobral kasy w urzedzie miasta / gminy ktoremu podlega. jesli idzie o pokazywanie malsuzka to u nas w szpitalu pokazuja i pozniej nawet przynosza na karmienie normalnie takze wszystko zalezy od szpitala, no wiadomo jak bedzie narkoza to iles tam malca sie nie widzi ale jak zzo to mysle ze nam pokaza :) a co do wiary to ja tez wierze ze MUSI byc dobrze Anulka78 - a to we wszystkich szpitalach tak czy tylko w niektorych? mysle ze ten brak szczepionki moze byc chwilowy i z pewnoscia do czasu twojego porodu wsyzstko sie wyklaruje. bede 3mala za to w kazdym badz razie kciuki!!! Basiu ja jak karmilam to swieze owoce i warzywa wprowadzalam stopniowo - jakis nowy raz na tydzien i powiem ci mala nie miala na nic uczulenia, ani truskawki ani salata jej nie przeszkadzaly. Jedynie zrezygnowalam z grochu i fasoli a wlasciwie nie zrezygnowalam bo tego nie lubilam nigdy wiec nie bylo wyrzeczenia. Kapuste tez jadlam taka nowalijkowa jak Gabrycha nie miala ok miesiaca i zadnych skutkow ubocznych nie bylo :) wszystko zalezy od dziecka. ja wychodze z zalozenia ze karmiaca mama powinna jesc wszystko tak samo jak ciezarna dzieki temu jest szansa ze malec uniknie alergii pokarmowych - potwierdzila to nasza neonatolog zreszta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczyny..ja własnie od dentysty wróciłam i jakoś nastroju dzisiaj nie mam,może to przez tą pogodę... jestem w trakcie pakowania,bo w sobotę do legnicy się wyprowadzamy... byłam tez u swojej położnej i pokazałam jej wyniki i ona twierdzi że jest wszystko w normie,chociaz inny ginekolog twierdzi że są beznadziejne...nie kupiłam sobie tego asmargin bo wolę jeść dużo bananów i pomidorów,niż łykać leki... ANECZKA kiedy trzeba składać o zasiłek porodowy ??czy jeszcze przed porodem ,czy już jak maleństwo sięurodzi??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×