Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Gość G.o.o.s.i.a.
Witajcie dziewczyny!!! Aneczka1979 -> odpisuje bo ruszylo mnie sumienie i mialam wrazenie ze o mnie piszesz ,miedzy innymi oczywiscie. Chodzi mi o to jak wspomnialas,ze dziewczyny wchodza tutaj aktualizowac tabelke. W moim przypadku to prawda,aktualizuje tabelke co jakis czas,ale musze sie przyznac,ze czytam w miare regularnie Wasze wpisy. Nie odpisuje gdyz na pewnych sprawach (np urzedowych) sie nie znam bo nie mieszkam w Polsce ; jest to moja trzecia ciaza wiec komodami,wozkami, ciuszkami sie nie przejmuje,przygotowania zostawiam na ost 2 tyg przed porodem (cesarka); piszecie o jakis kolejkach w poczekalniach a ja tego na szczescie nie doswiadczam. No i czym ja tutaj moge zablysnac? Jedynie pozostaje mi czytac o Waszym samopoczuciu i Waszych zwierzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość G.o.o.s.i.a.
A ha , bardzo przepraszam. Pozdrawiam Was wszystkie .Naprawde ,od listopada jestem tutaj prawie codziennie i znam juz niektore niki na wylot oraz niektore historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja... Za mna ciezki weekend i pobyt na pogotowiu. Na szczescie wszystko ok! Ufff... co za ulga! G.o.o.s.i.a- powiem Ci, ze Cie rozumiem...Ja tez zyje w innych realiach i nie zawsze jestem w temacie ;) ;) Z reguly tylko radze jak cos wiem ;) a o swoich bolaczkach tez nie lubie pisac :o Anulka- ja tez zauwazylam, ze czy nie jem czy jem to i tak przybieram :) ;) Eeeee widac tak musi byc- juz +14 mam !! :p Wazne, ze z dziecmi ok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki jak sie czujecie w poeniadzialkowy poranek ,ja dosyc dobrze dzidzia sie odzywa od rana:),zaraz ma przyjsc do mnie kolezanka ze studiow mam jej udzielac korepetycji a ona mi za to przyniesie notatki z niedzieli:)..hehe. Wcozraj bylo super znowu lazilismy po marketach i kupowalismy ,lyzki ,graki ,szklanki itp ..kasa leci i leci ...najgrsze jest to ze zawsze na zakupach sie klocimy znaczy sprzeczamy bo moj men wybiera wszystko co nalepsze (tzn.najdrozsze) nawet solniczka jego zdaniem powinna byc elektryczna a nei zwykla bo zwykla wyglada jego zdaniem tandetnie tylko ze zwykla ksoztuje nie cale 2 zl a elektryczna 40zl on w ogole nie patrzy na kase...wrr nie wiem jak go nauczyc oszczedzac!!!! az sie zdenerwowalam:);),a dzis nie mam nic do roboty chyba zjem obiad potem poleniuchuje a nastepnie zrboie gofry bo wczoraj mi sie nie chcialo: ) Balladyna rozumiem twoj humor z powodu opryszczki ja to mam dokladnie co miesiac 6 z zegarkiem w reku i jakos musze sobie ztym radzic:/duzo owocow ,mleka ,faoli soji na pewno pomoze ,unikaj orzechow ,migdalow, i czekoladki!!!!! Mi ostatnio nic tak nie pomaga jak pasta do zebow ,zadna masc tylko pasta jest najlepsza swietnie zasusza i zawsze na to nakladam podkald potem szminke i prawie jej nie widac :), kiedys mialam takie duze wysypy ze az cala warga mi puchla musialam brac tabletki przeciwbolowe i zadne masci nie pomagaly a opryszczka z 2 tygdonie sie goila teraz posmaruje pasta do zebow ,nie drapie strupkow zeby sie nie rozlewala i za dzien albo 2 nie ma sladu po niej:) Za to ostatnio zaczely doskwieracmi zajady pekaja mi kaciki ust,co prawda nie widac tego ale boli to smaruje mascia cynkowa i pomaga..takze jak nie urok to sraczka!,trzymajcie sie kboitki milego dnia!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko wszystko juz wiem odnoście ciasta, bo dzwoniłam do domu :) jak mama czytała mi przepis przez telefon, to taka krzyczał z pokoju że to jego ulubione i tez chce :):):) pomyliłam proporcje oczywiscie, a idzie to tak: 15 dag mąki 20 dag płatków owsianych kostka margaryny szklanka cukru (polecam połowe) szczypta soli (to mój dodatek, ale zawsze do płątków dodaje, bardzo poprawia smak) powdła wedle uznania (ja daje sporo bo lubie) orzychy włoskie (dosc sporo, aby chrupało pod zębami :)) robi sie jak napisałam powyżej :) i długo piecze, tez na wyczucie :) ja zawsze zawijam lekko brzeg, aby całe powidła schowały sie tak, jak na amerykańskich filmach, jak babeczki przychodzą z takimi okrągłymi szarlotkami w gości, gdzie jabłka sa wchowane do środka, a na około ciasto :):):) w oryginale zamiast powideł sa figi, jak dla mnie za słodkie :) placek moze nie wygląda zbyt okazale, ale jest naprawde pyszny :) a co do wózka, to faktycznie mniej wiecej tak wygląda, tylko ma dużą gondole (80 cm), kremowo- kawowe kolorki (preferuje jasne) i wilelki kosz metalowy pod spodem :) bardzo mi sie podoba, bo jest mega pojemny :) a co do ciuszków, to tyle piszecie o Pepco, ze musze tez tam zajrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczynki...ja własnie jestem po wizycie u ginekolog...w ciągu 2 tygodzni przytyłam 1,5 kg(samo to zauważyłam bo brzuch mam większy) ,pani doktor nie robiła mi problemu z przedlużeniem zwolnienia ...wogóle dzisiaj była jakoś wyjątkowo miła ,bo zawsze jest taka oficjalna... położna poleciła mi żebym pila MEGA3 na dobry rozwój mózgu dziecka,i jego skórę... dzisiaj też jest bardzo ważny dzień boide na usg i bedę widziec moje maleństwo ,wizytę mam dopiero o 20:30 więc zdążę się troszkę podenerwować,ale wierzę że wszystko jest ok... w tym tygodniu czeka mnie pakowanie bo w weekend przeprowadzamy się do legnicy..tam też będę rodzic... pozdrawiam...dziewczyny dbajcie i uważajcie na siebie... odezwę się wieczorem po usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciązy nigdy za bardzo nie przejmowałam sie obfitszymi upławami, bo słyszałam, ze jest to zupełnie normalny objaw w ciaży, a ze przy kazdej wizycie mam wszystkie badania i wymazy super, wiec mam nadzieje, ze niczego nie zaniedbałam :( dowiedziałam sie jeszcze dzisiaj, ze musze pracowac do konca czerwca, aby mogli mi naliczyc wyższa stawke na czas macieżynskiego, bo na razie wychodzi mi niższa, niż gdybym szła na zwykłe chorobowe. kolejny zacheda do rodzenia dzieci. szkoda gadac... marylka ja słyszalam tez o jogurcie i czosnku aplikowanym dopochwowo. podobno ten naturalny sposób jest najlepszy na wszelkiego typu infekcje. dowiedziałam sie, ze moja koleżnaka z pracy miala własnie zabieg oczyszczania macicy. strasznie mi jej szkoda, bo sama przez to przechodziłam rok temu i wiem co musi czuc. dobrze, ze chociaz miałą narkoze, bo mi praktycznie robili to nas żywca, wiec traumę miałam potem podwójną. najgorsze, ze teraz bedzie musiała odczekac pół roku, a starali sie z mężem bardzo długo o dzidziusia. ma 32 lata i problemy z tarczycą, wiec dla niej kazdy miesiac jest na wage złota. dodatkowo od początku zarodek sie źle zagnieżdzał, wiec nie wiadomo, jak to bedie nastepnym razem. ale patrzcie jak to jest, tyle jest dzieci niechcianych i zaniedbywanych na świecie, a na te upragnione tak trudno sie czasem doczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej długo nie pisałam,ale podczytuje was od czasu do czasu. Dzisiaj miałam usg-bede miała drugiego synka :) Dziewczyny jak któraś bedzie wpisywała dane do tabelki to mnie też prosze uzupełnic,80kg żywej wagi(słoniątko),104cm w pasie,płec dziecka chłopczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczynki :) wy tu widzę już od wczesnego rana aktywne a ja wstałam późno, wykąpałam się, zjadłam śniadanko, pooglądałam trochę tv i dopiero do kompa zasiadłam...ja się coraz bardziej rozleniwiam siedząc na zwolnieniu bo coraz później wstaję :P dziewczyny zastosowałam wasze metody na zaparcia (przynajmniej niektóre) i zadziałały :) muszę się teraz bardziej pilnować z tym co jem :) marylka ty tu nie strasz swoimi fikołkami tylko uważaj na siebie :) dobrze że nic wielkiego ci się nie stało ani twojej dzidzi i skończyło sie tylko na potłuczeniach, ale słonko więcej się nie przewracaj na mokrej podłodze i nie spadaj ze schodów oki? bo my tutaj takie historie mocno przeżywamy :) justka super że napisałaś taką optymistyczną wiadomość o maluszku :) więcej nam tu potrzeba optymistycznych i pozytywnych wiadomości, cobyśmy się tak nie stresowały :) trzeba myśleć pozytywnie, odganiać złe myśli i wszystkie lęki mówiąc sobie że wszystko jest dobrze :) wypraktykowałam na sobie i naprawdę działa :) jak widać z waszych opowieści dzieją sie ciągle dobre rzeczy i należy w to wierzyć :) Aneczko bardzo dobrze że się zrelaksowałaś wczoraj i jak widać na załączonym obrazku dobry humor dopisuje ci od rana :) tak trzymać :) Anulka78 ty faktycznie napisz o co chodzi z tymi kwalifikacjami na poród rodzinny bo to jakaś ciekawa akcja ;) a jeśli chodzi o wagę to w III trymestrze najwięcej się przybiera bo dzidzia rośnie w zastraszającym tempie...może ty przed ciążą bardzo szczuplutka byłaś i dlatego tyle ci przybywa...nic się nie przejmuj 17 kg to nie jest jakoś ekstremalnie dużo pewnie w dużej mierze zależy od organizmu i wagi sprzed ciąży :) Basiu zrobię to ciasto z płatkami bo wygląda mi pysznie już z samego przepisu :) aż już mi ślinka cieknie...do arboretum naprawdę warto się wybrać jest pięknie :) do zobaczenia popołudniu :) malwinistka udanej przeprowadzki i napisz koniecznie jak tam po USG :) a teraz idę na 2 śniadanko - jogurcik z otrębami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pouskutecznialam spacerek do osiedlowego sklepu i zamiast od razu wracac do domku postanowilam sie porelaxowac na lawczecce pod blokiem, zawsze to przyjemniej niz na balkonie :) pogoda piekna tylko szkoda ze od jutra ma byc znowu chlodniej... no ale moze moze pogodynka sie pomyli :) Basiu skladniki na ciacho juz nabylam tylko teraz trzeba sie zmobilizowac zeby je upiec :) mysle ze chyba najpredzej je wypraktykuje jak Mezul pojedzie w czwartek w delegacje bo przynajmniej z tych trocin sie smial nie bedzie :) jesli idzie o uplawy to jesli to jest duuuuzo sluzu to ok tak ma byc ale jesli np zmieni sie konsystencja (grudki sie pojawia) lub kolor (np z bialego w kremowy) to lepiej uwazac. u mojej kolezanki tak sie zaczelo niewinnie a pozniej sie okazalo ze to paciorkowiec no i ostatecznie w czasie porodu jej synek zostal nim zarazony :( dlatego ja wole dmuchac na zimne i przeleczyc jak cos mi nie pasuje. co do zlodziei (czyt naszych platnikow i panstwa) to ja niestety bede miala macierzynski placony z nizszej stawki bo nie udalo mi sie przepracowac ciagiem 3miesiecy po zrobieniu awansu w szkole... dla mnie to juz szczyt wszystkiego!!! kiedys wystarczylo przepracowac 30dni ale bylo im widac za malo...ehhhh szkoda slow :( Gosiu nie chodzilo mi konkretnie o ciebie ani inne osoby ale zauwazylam ze sa takie ktore caaaaale wieki sie nie odezwaly baaa nawet tabelki nie zaktualizowaly. A co do ciebie to ty mozesz tez nam sporo powiedziec doswiadczona mamusko :) poczawszy od domowych sposobow na rozne dolegliwosci po ocene zabawek np fisher price czy tiny love :) Nowa - my z mezem jestesmy przyzwczyajeni do oszczedzania wiec czesto porownujemy oferty roznych sklepow i jeszcze allegro. sa rzeczy ktore mozemy kupic z dolnej polki ale sa i takie ktore wolimy lepsze. co do solniczki to mnie powalilas na lopatki bo ja nawet nie wiedzialam ze elektryczne istnieja :D ja mam fiola za to na punkcie mlynkow do pieprzu bo lubie kolorowy swiezo mielony i w domku to juz chyba ze 4 mam ale wszystkie reczne :D Anulka26 a co sie stalo jesli moge zapytac ze az pogotowiem sie skonczylo? czyzby maluszki cie wystraszyly???? najwazniejsze ze jest wsyzstko ok juz teraz!!! Marylka z tym kefirem to mnie zaskoczylas!! pierwsze slysze. rozumiem ze ten kefir to w temp pokojowej trzeba troche potrzymac? bo nie wyobrazam sobie takim zimnym tu i owdzie hie hie hie hi Malwinistka o tym oleju OMEGA3 slyszalam, w stanach i kuzynki i znajome wszystkie mialy go zalecony do popijania, oprocz tego ze dobrze wplywa na mozg malsuzka to takze na trawienie. ja jakos nie moge sie spamietac zeby go kupic (mozna i w kapsulkach brac) ale moze nastepnym razem przy spacerze tez zalicze apteke ;) Dominisia gratuluje chlopaka :) Asiulek w sklepie sa ciasteczka owsiane ZLOTOKLOSE (36%platkow owsianych) z firmy LU, cena ok 2.50, sa smaczne i po 2 czujesz sie mega najedzona, ja je wcinalam z jogurtem naturalnym czy zsiadlym mlekiem i na dlugo zostawalam najedzona no i na jelitka swietnie mi robily :) sprobuj moze i na ciebie beda dzialaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez godzinke prasowałam ciuszki dla niuni, półgodzinna przerwa i znowu prasowanko. Chcę poprasować znowu przez godzinkę, a jak skończę to akurat mój mężulek przyjedzie ;) Jejku jaka ja jestem wdzięczna mojej siostrze za te wszystkie rzeczy dla niuni! :). Tyle tego jest, a gdybym musiała kupować to straciłebym majątek :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka no to niezle sobie rozplanowalas to prasowanie... ja z reguly prasuje do bolu, jak juz nie mam sily to dopiero chowam deske, po ostatnim takim maratonie nie moge sie zmusic zeby to co mam poprane prasnac wiec lezy i patrzy na mnie blagalnym wzrokiem :) wlasnie pokupowalam na allegro pajacyki 0-3M kazdy po 3.45 i tradycyjnie wsyzstko u jednej osoby :) mam jeszcze u niej kilka ayukcji na oku i mysle ze ceny beda podobne wiec w sumie sie oplaca bo jakby nie bylo to przy 8 rzeczach wysylka 8zl to tylko 1PLN na ciuszku drozej. za 4-5zl to ja nawet w ciuchlandzie nie kupie takich cudeniek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- oj najadlam sie strachu!! :o i juz myslalam, ze sie rozpakuje... a w najlepszym przypadku zostane w szpitalu na przeciwskurczowej kroplowce. Zaczelo sie w sobote rano- nasilajacy sie bol plecow ( a to tez zly objaw) i pobolewanie brzucha i to takie \"przychodzi- puszcza\". W nocy i po no-spie bylo lepiej ale nad ranem znowu nasilenie wiec juz nie zwlekalam i na pogotowie!! Pobadali mnie i sie okazalo, ze wszystko ok.- szyjka 3,4 cm, zero rozwarcia i skurczow na KTG., u dzieci wszystko ok.- sa nawet 1-2 tyg. wieksi w porownaniu do tc. co mnie dziwi bo zawsze myslalam, ze bliznieta to mniejsze sa- a tu nie;) No ale ja i maz tez do malych nie nlezymy- moze dlatego... Jeden z maluchow sie tak ulozyl, ze kopie w kregoslup i prawdopodobnie dlatego te bole a drugi to zebra okupuje ufff... Ale ja to wytrzymam byle tylko dzieci w brzuchu siedzialy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos gromadzenia wyprawki a dokladnie wozkow - widzialam dzisiaj jak babka walczyla z 3kolowym volantem na podjezdzie na schodach. bo na 2 nie szlo jechac a tym trzecim zaczepiala o schodki miedzy rownina.. zapytalam jej czy jakos moze jej ten wozek wtargac pomoge i dopiero facet ktory sie temu przygladal sie zreflektowal i powiedzial ze moze lepiej on pomoze a nie kobeita w caizy i ostatecznie wtachał ten wozeczek pod pacha, coz 3kolowce nie zawwsze zdaja egzamin w miejskiej dzungli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka pisalysmy w tym samym momencie!!!! no to faktycznie mialas przezycia!!!! ciesze sie ze wszystko sie uspokoilo, moze to i od ucisku te skurcze byly a moze jakis stresik cie dopadl w sobote??? czasami takie drobnostki moga niezle nabruzdzic, dostalas cos rozkurczowego na wszelki wypadek czy nic nie przepisali? najwazniejsze jednak ze maluszki sa dosc duze i ladnie sobie w brzuszku jeszcze zostaja a Ty mamuska sie nie przemeczaj tylko grzecznie sie relaksuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie zero stresu i nic nie robilam takiego. Taki nagly atak... Ja juz sie oszczedzam, ze nie wiem... No i nic mi nie przepisali :o tylko to co biore- magnez 2 razy dziennie a ze mam no-spe z Polski to sama sie nia ratuje. Jutro mam planowana wizyte u mojej gin. wiec zapytam to moze cos mi przepisze. A ja jestem zwolenniczka 3- kolowcow! Taki ma kilka moich znajomych i sobie chwala ale to zalezy tez gdzie sie mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka 78 masz krzepe, aby tak prasowac :) mi sie nie chce teraz nawet mężowi koszuli uprasowac, bo wychodze z założenia że ma dwie rączki i doskonale sobie sam poradzi ;) zreszta on prezentuje na to podobny pogląd i nie karze mi prasowac, a ze bywa leniwy, to chodzi w pogniecionych :) no ale cóż, jego wybór ;) ale ze mnie żoneczka, ani słowa :):) anulka 26 dobrze ze z maluchami wszystk ok. mnie nachodzą bóle kręgosłupa, jak zbyt częst ozmieniam pozycje i mal sie źle układa. ale nigdy mnie przy tym brzuch nie boli, wiec dobrze, ze wizyta u lekarz cie uspokoiła. oj te nasze maluchy potrafią nam nieźle stracha napędzic! mój maluch tez jest wiekszy niz srednia krajowa, a brzuch mam tak mały, ze nie wiem, gdzie się w nim miesci! te bóle krzyza , to pewnie faktycznie od tego, ze twoi chłopcy rosną zdrowo i zaczyna im brakowac miesjca :) a przeczytałam dzisiaj, ze naszym maluchom wyjatkowo intensywnie rośnie mózg, wiec ten OMEGA3moze faktycznie nie jest głupim pomysłem :) w koncu nadmiar szarych komórek jeszcze nikomu nie zaszkodził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! chwilkę mi zajęło doczytanie wszystkich postów, ale zległości nadrobiłam. W zeszłym tygodniu zmogła mnie grypka jelitowa, jak i mężulka. Leżeliśmy jak dwie kłody, nie mające na nic siły. Teraz już znacznie lepiej. Ale ogólnie jakos nie mam za dużo sił, a chodzenie i siedzenie sprawia mi coraz większą trudność. Dziś wizytka ulekarza i oczywiście dopadł mnie stresik...jak to zawsze przed. Mam jeszcze do was pytanko odnośnie pieluszek tetrowych, bo zamiarzam stsoować i takie i jednorazówki. Wygrzebałam na allegro jakies takie super grube i zastanawiam się czy faktycznie są lepsze, czy aby nie za grube i dzidziulkowi nie będzie w nich nie wygodnie. Zastanawiam sie które zamówić???? http://www.allegro.pl/item185412714_snieznobiale_pieluszki_tetrowe_70x80_i_gatunek.html chodzi mi o te tetra lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hhej laseczki a wpadlam bo sie nudze..to wy to macie dobze z tymi mezami ze albo sie z wami zgadzjaaj albo sa oszczedni jak ja a co zrobic z takim co chce wszystko nalepsze dzis sobie wymyslil ze chce tluczek za 50zl z piecioma sciankami...metalowy szkoda gadac... . Basia81 co to jest te MEGA3 ??moglabys nam wiecej opowiedziec o tym suplemencie ktory zwieksza tepo rozwoju intelektualnego naszych bobaskow bo sama jestem zainteresowana ,powiedz czy to sa tebletki ,czy kazda zna moze je brac i dokladniej w czym one pomagaja dziecki no i cene mozesz napisac jesli juz wiesz:) dzieki z gory a ja zaraz ide robic gofry ktora chce po jednym ,?no dobra po dwoch..Pjeden dla was a drugi dla dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Stonka dzieki za rade w sprawie łozeczka. My sie tez zdecydujemy na takie wlasnie lozeczko:) Tylko faktycznie nie pomyslalam o poscieli - czy beda odpowiedznie do tego lozka. ale skoro sa takie lozeczka to i posciel do nich znajde:) Basia zrobilas mi smaka tym swoim ciastem moze i ja sie skusze i upieke je. Pisze moze bo ja wogole nie pieke ciast. Ja to uwielbiam wszystko co slodkie a moj maz wogole nie uznaje slodkiego. Tak wiec jak mi sie zdarzy upiec jakies ciasto to musze je sama jesc ( a rodzice i tesciowie mieszkaja daleko od nas ) Asiulek ja to tez jestem mega spioch - min 8 godz w nocy ( wiecej nie moge bo mnie wszystkie kosci bola - taki moj urok w ciazy ) no i godzinka lub dwie spania po poludniu. Dzisiaj wstalam o 8 rano. Zjadlam jogurt poszlam po swierze buleczki na sniadanie a o godzinie 11 juz spalam :) Mam tylko nadzieje ze moj maluch bedzie spal tyle co mama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizacja: Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27.....śląskie.....33.... ..04.07.07........+12 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....33........05.07 .07 ???......+10 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......32.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31....Katowice....32.....08 .07.07..+12synuś Anulka78......Ania....29.....Szczecin...33.. ..09.07.07...+15...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.......Wrocław....31.. ..10.07.07...+12..C termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....30 ...15.07.07...+13...S sosim........Marzena...30........WROCŁAW....29.... .17.07.07+13 córka Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .30....18.07.07...+9..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...30.... 18.07.07....+12 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....27...2 1.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......30. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda......30.......śląskie...... ..30....22.07.07..+ 14 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.....22...Wadowice.....28...23.0 7.07...+16.. Córeczka Terka76....Teresa......31......Lubelskie.....28.. ...23.07.07..+7 córka Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia......30....usa/Bialystok.....2 9.....24.07.07 corka(?) listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....26.....25.07 . 07...+12 s pewna.........Justyna.......23....Szczecin....26.....25. 07.07...+9 c? paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....24...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07 Anulka26.....Ania.......26.......DE/ Köln.....29.......29.07.07...2 chlopcy basia_81.....Basia.......25........Wrocław......30.. ...29.07.07. +5...synek madzik80....Magda....26......Wrocław......28...30.07.07. +9 córeczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa podejrzewam ze są ta nienasycone kwasy tłuszczowe, bardzo zdrowe, które w zasadzie znajdują sie w rybach i jeżeli jesz ich dużo, to suplementu nie trzeba :) napisała o nich malwinistka i aneczka, dlatego pomyslałam, ze moze warto to rozwazyc :) tutaj znalazłam troszke wiecej na ten temat :) http://www.bioter.pl/preparaty/omega.htm istra nie denerwuj sie przed wizytą, na pewnie wszystko jest w jak najlepszym porządku :) napisz co i jak jak wrócisz :) a co do pieluszek tetrowych, to wydaje mi sie, ze grube powinny byc ok, w koncu o to chodzi w pieluszkach tetrowych, aby obkładac grubo między nóżkami, aby bioderka dobrze rosły. tak mi sie wydaje, chociaz doświadczenia w tej materii nie mam :) meggie zobaczysz, ze takie ciacho bez łaski można skonsumowac samemu ;) może troche postac, bo jest w sumie twarde i dosc suche, a rano do kawki idealne :):):) to zrobie wam smaka na jeszcze jedno ciacho. robi sie jeszcze szybciej i jest absolutnie dokonałe!! trzeba tylko kupic spody bezowe, ubic smietanke kremówke (bez cukru bo bezy sa słodkie) na sztywno, dosypac do tego mielonych orzechów i przełożyc smietaną te spody. wierzch dla dekoracji posypac tez orzechami mielonymi. jak sa owoce sezonowe jak malinki to tez mozna na wierzch dac :) generalnie torcik wygląda baaardzo kuszaco i jes najlepszy nastepnego dnia, jak bez pod wpływem smietany zmiekną i jak sie je, to ma sie wrazenie ze kroi sie krem :) kto nie wie, nie domysli sie, ze to bezy przełożone śmietana po prostu :) palce lizac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istraa ja mam tetrowki po corci i to raczej z tej zywklej tetry, zauwazylam ze w sklepie dzieciecym pieluszka kosztuje roznie wlasnie w zaleznosci od grubosci... mysle ze wez troche takich troche takich i sie w praniu okaze co lepsze, niestety mozna na fotce ulozyc wsyzstko jak sie chce i wyjdzie tego duuuzo wiecej a w rzeczywistosci roznica bedzie minimalna.a no i moim zdaniem lepiej ciut doplacic i te 80x80 wziac bo latwiej skaldac i prasowac :) a w ogole polecam aukcje u galiano - mi przesylka doszla po 2 dniach od wplaty pieniazkow i wsyzstko wg zamowienia (bralam te niebieskie podklady i majteczki hartmann) a w ogole to galiano ma jeszcze w sprzedazy majteczki do pieluch tetrowych z sucha pielucha... sprawdzily mi sie przy corci wiec i teraz je bede uzywala http://www.allegro.pl/item194233175_majteczki_do_pieluch_tetrowych_z_sucha_pielucha.html Nowa - tutaj masz o omega3 http://www.bioter.pl/preparaty/omega.htm a cenowo to zalezy od firmy ale kiedys widzialam 100kapsulek za jakeis 20zl, moja sis miala zalecone branie codziennie 2 kapsulek przed jedzeniem. ja np lykam calcium600 bo mam problemy ze stawami i gin pwoeidzial ze to dorbe rozwiazanie bo zeby mi nie poleca. w stanach wespol z kwasem foliowym przygotowujac sie do ciazy i w czasie ciazy wlasnie omega3 i wapno jest zalecane przez lekarzy wlasnie zjadlam kawalek wczorajszego tortu urodzinowego meza i maluch tak sie rozbrykal ze cale zebra mnie bola a jak leze to jeszcze gorzej jest wiec sobie laze od okna do okna troche przekladajac z miejsca na miejsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia pisalysmy w tym samym czasie i jeszcze ten sam link wrzucilysmy :) kolejne ciacho tez brzmi pysznie ale kurka wodna trzeba te slodkosci jakos dawkowac :P na szczescie u mnie w miescie nigdzie spodob bezowych nie kupi hihhihii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko na spody bezowe tez jest sposób :) po prostu kup zwykłe bezy i poukładaj dwie warstwy, na każdą daj warstwe ubitej smietany z wymieszany mi orzechami, ja śmietany chyab daje dwa kartoniki, t ozalezy jak duzy robie torcik i ile warstwo :) :):) na wszystk ojest rad ;) a polecam, bo wygląda rewelacyjnie, i jest szybki do zrobienia, jak spodziewasz sie gości :):) a teraz jest akurat czas aby sobie dogadzac ;) o dawkowanie słodkości bedziemy sie martwic po porodzie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia przyznam ze to ciasto jest jeszcze fajniesze niz pierwsze - bo bez pieczenia :D Ja to przyznam nawet nie wiedzialam ze sa spody bezowe ( zatrzymalam sie na etapie biszkoptowych ) Mam tylko pytanko czy do smietany kremowki dodajesz jakas smietanke fix aby byla bardziej zwiazana? Zbieram sie powoli do sklepu to i przy okazji rozgladne sie za tymi spodami. A tak wogole to robie wycieczke do sklepu po draze mleczne z jutrzenki - chodza za mna od rana a w naszym osiedlowym sklepiku ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meggie spody bezowy mozna najszybciej dostac w ciekiraniach albo piekarniach. moja koleżanka kupuje w carrefour, ale niewiem, czy kazdy ma :) a smietana 40% dobrze schłodzona w zupełnosci wystarczy bez zadnego zagęszczacza :) spody sa w dóch rozmiarach, małe i duze. Generalnie sa po trzy spody w opakowaniu, j wykorzystuje dwa, bo i tak tort jest wysoki :) smietany dwie albo nawet trzy kartoniki mozna dac, w zaleznosci od wielkosci tortu :) najlepiej miec wiecej i dorobic :) generlanie je sie na drugi dzien, jak bezy zmiekną, wtedy jest odpowiedni efekt, ale mój tata i mąż lubią szybciej sie do tego dobrac, jak jeszcze bezy chrupią :) wedle gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu... kusisz ojjjjj kusisz :) te bezowe cudo to moze zrobie jak mezyk z delegacji bedzie mial wrocic... Meg ja dzisiaj podryptalam do sklepu niby po zakupy ale glownie po.... BigMilka z algidy iwec wcale ci sie nie dziwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia jszcze raz dzieki za wyjasnienia :D wychodze teraz do sklepu i przy okazji rozgladne sie za tymi spodami:) Alez mam smaka na ten torcik :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja caly weekend spedzilam u tesciow i strasznie sie tam wynudzilam :) Mezulek caly czas cos tam z tesciem robil przu budowie aja łazilam z kata w kat. Sraszna smake mi robicie tymi roznymi łakociami ale ja jestem straszny leniuch i do tego beztalencie kuchenne wiec sie pewnie za nic nie wezme. A mi zostalo juz tylko 9 dni pracy!!!! Hura!!!!!!! Jak tylko bede na wolnym to ide dokonczyc dzieciaczkowe zakupy i zapisze sie do szkoly rodzenia! Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×