Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Powód? Kiedyś miałam ją leczona kanałowo i niedawno mi się połamał... nic nie nadłam a tu nagle w buzi czuje kawałek zęba... i pozniej znów mi sie kałałek odłamało i teraz to już tylko mam taki mały kawałeczek od wewnętrznej strony gardła... Słyszałam, że można dokleić zęba, ale to chyba nie jest możliwe, skoro za miesiąc czy dwa będę miała aparat.. to juz chyba lepiej wyrwać, a boje się, że brak tego zęba będzie jakąś przeszkodą dla aparatu... Eh... same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, jest tak jak napisała MalutkaMałaJa. Nie powinno nic boleć przy znieczuleniu. Znieczulenie to w końcu znieczulenie no nie:) Extrakcja zęba to tylko krótkotrwały zabieg, a nie operacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
OLa moze lepiej poczekaj z decyzja o wyrwaniu zęba aż nie porozmawiasz z ortodontą- moze u Ciebie nie bedzie konieczne wyrywanie zadnego zeba zeby wyleczyc wade i wtedy bedziesz miala szanse uratowac 5 jezeli ortodonta stwierdzi ze trzeba wyrwac i tak, to juz nie bedziesz miala zadnych watpliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Meegi odpowiedź na temat skrzywienia kręgosłupa napisała Ci ona81 więc to nie mój wymysł.Muszę Cię tutaj obrazić,niestety nie znasz sie na ortodoncji studia stomatologiczne to 5 lat plus staż plus specjalizacja-to trochę więcej czasu niż przeczytanie 80 stron na forum,powiesz ale inni orto wyrywają-zgadza sie jednak medycyna idzie do przodu i ten kto się kształci na bierząco może leczyć inaczej kiedyś nikt nie leczył kanałowo tylko wyrywał to może dziś też nie leczmy bo to wymysły i wyrywajmy od razu bolące jedynki;co do kręgosłupa to jedno z zagadnień które należy uwzględniać podczas leczenia ortodontycznego ale większość orto widzi tylko zęby-a właśnie wtedy może się zdarzyć że zgryz będzie niestabilny i wada może częściowo nawrócić.NIe twierdzę że to akurat Ciebie spotka jednak prawdopodobieństwo jest mniejsze gdy patrzymy przynajmniej na głowę i szyję a nie tylko na zęby. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola..., nie bój się. Na pewno extrakcja zęba nie stanowi żadnej przeszkody dla rozpoczęcia aparatu! Zauważ, że niekiedy jest \"konieczne\" usunięcie kilku zębów przed założeniem aparatu. Takjak juz wspomniałam wczesniej, skoro musisz poddać sie extrakcji górnej piątki to najlepiej zrobic to przed leczeniem ortodontycznym, dzieki czemu aparat usunie Ci przerwę po usuniętym zębie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Separatory mtalowe to po prostu kawałek drutu w pętelkę który się skreca co bardzo boli Po usunięciu zamków-służą do tego specjalne kleszcze zostaje na zębaćh klej i tzw lak-podobny do tego którym lakuje się zęby jeżeli użyjemy delikatnego wiertła później gumi i szczoteczki i ewentualnie dodatkowo wybielimy zęby(warto) to nie ma po aparacie śladu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek, a jak to jest z wybielaniem? Czy lepiej wybielać zęby w trakcie kilku wizyt czy od razu? Słyszałam, że lepiej etapami. Że jest to mnie inwazyjne. Może cos pokręciłam, jeśli tak to mam nadzieję, że jednak zrozumiałeś. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa21
MalutkaMałaJa usmialam sie z tej twojej splukanej gumki:) fajnie to opisalas ja mam tez taki dylemat jak tu opisujecie bo najprawdopodobniej bede musiala wyrwac 4x4 szkoda mi ich bo niedosc ze z przodu to jeszce moje sa takie ladne i jedne z niewielu ktore jeszcze nie byly leczone i na razie nie musza byc a pani agnieszka chce mnie ich pozbawic:( 8 bym nie zalowala bo za to jak mi dlugo wychodzily i jak bolaly juz ich nie chce:) jutro chyba po wykladach pojde zrobic zdjecia i jak pod koniec tygodnia znajde czas to pojade do periodontologa i on zdecyduje czy bede miec wyrywane wszystkie 4 czy dolna 1 i gorne 8 z jednej strony wolalabym wersje druga bo strace mniej zebow i tylko jedna dziura bedzie widoczna jak sie usmiechne :) a co wy byscie wolaly stracic 4x4 czy dolna1 oba wyjscia sa do bani zalamka mysle o tym caly czas a tu sesja nadchodzi a ja nic.....a jutro kolo z niemca ech a mi w glowie tylko zeby Romek! mam pytanko do ciebie jesli jednak mi wyrwa jedynke to jak to wszystko bedzie wygladalo moja orto powiedziala ze te zeby przysuna sie i dziury nie bedzie ale przeciez bedzie widac ze po lewej stronie mam 12 i kiel a po prawej 2 i kiel to troche niesymetrycznie bedzie wygladac pozdrowki trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
justa21 tu mozesz sobie zobaczyc jak wyglada usmiech u dziewczyny ktora usunela dolna jedynke nie ma zadnej przerwy oprocz braku symetrii, pewnie gdybym sie tyle nie naczytała o zębach to bym braku symetrii nie zauwazyła http://www.public.iastate.edu/~lora/braces.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Ja preferuję wybielanie etapowe tzn 4-7dniowe,z materiałem 10-15%,jednodniowe to materiał 35-38%,którego nie tyle nie odradzam ile po prostu wolę to "delikatniejsze" Jak wiecie jestem przeciwnikiem wyrywania,jednak jeżeli ze wskazań perio będzie trzeba usunąc 1 to wybrałbym jedynekę,jednak najpierw radziłbym skonsultować się z innym orto,już po wizycie u perio Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik metal
CALA! Ja kończyłam w Krakowie. Nie wiedziałam , ze w Toruniu jest technika dentystyczna. Ja nie seplenię, ten łuk nie jest taki zły. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój łuk odstaje jakieś 7 - 10 mm od podniebienia i dlatego mam problemy z wymową, przełykaniem też. Da się przeżyć :) Co teraz porabisz? Pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Dzieki za pocieszenia:-), ale i tak jestem przerazona:-), MalutkaMalaJa, nie opowiadaj jak to cos strasznego ta przygoda z wyrywaniem ale chyba czytałam ze zaslabłaś:-),to jak bedziesz miała ochote to szczegóły możesz opowiedzieć po moim wyrywaniu:-) Cala wie ze to nie operacja, ale i tak mocno mnie to stresuje:-), nie lubie takich bajerów;-) A mam jeszcze takie pytanie do tych którzy juz maja aparacik, czy odpadł wam kiedys zameczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik metal
Cala! Nie pracuję w tym zawodzie, skonczyłam inne studia. Teraz zmykam od komputera na jakis czas, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja orto też się zastanawiała który ząb usunąć i czy to robić. Zastanawiała się między zdrową 6 i zdrową ósemką. Wybrała ósemkę, bo szkoda było szóstki. Mnie też. Powiedziała, że leczenie może przez to trwac dłużej, bo dłużej będą się zęby przesuwać, ale mnie to absolutnie nie przeszkadza. Ciężka sprawa z wyrywaniem zębów. Żal mi tych dziewczyn, które mają usunąć jedynki. Dziękuję za odpowiedź Romek. Cieszę się, że Was rozbawiłam:). Też się śmieję jak sobie przypomnę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apartka, teraz wiem, że dużo zależy od nastawienia. Powiedz sobie, że to nic strasznego. Ja tak powiedziałam sobie przy trzeciej ósemce i zaraz po jej wyrwaniu poszłam do pracy. Moi uczniowie byli zadowoleni, bo mało mówiłam, a ja, że nie boli:). Będzie naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
dziękuje wiem ze bedzie dobrze:-), dużo juz przeszłam z ząbkami, miałam stłuczke samochodem i ząbki ucierpiały trzeba było je z aparatu odczepić, troche sie ruszały:-), a bolały jak nie wiem co nawet przy delikatnym myciu szczoteczka:-), to były 2 dolne jedynki:-)także wiem ze bedzie dobrze, zresztą mam zaufanie to tego chirurga:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, no to czym Ty się przejmujesz? :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
właśnie nie wiem czym, hehe:-), po prostu nie lubie jak coś ze mną robią:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa21
kamyczku dziekuje ci za ta stronke podnioslas mnie na duchu faktycznie tego nie widac i gdybym nie wiedziala ze jej wyrwali jedynke to bym nie zauwazyla najgorsze pierwsze 3 miesiace bo jest ta szpara ale da sie przezyc to juz wole zeby mi wyrwali jedynke niz wszystkie czworki:) kolorowych senko i niech sie zadnej z was nie snia wypadajace zeby:)papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po dłuuuuugiej przerwie!!ale mam do czytania! rozpialiscie sie przez te świeta!:))) pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek, jak cenowo wygląda to wybielanie etapowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala trzymam kciuki z całej siły. na pewno dasz rade..tyle co sie uczysz( a przynamniej mowisz o tym:P )ja licze na wsparcie kiedy ja bede zdawać :) hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, powodzenia! Idę spać, skończyłam na dziś wycinanie piesków, etykiet z podpisami i piktogramów:). Jutro ciąg dalszy: wymyślanie, rysowanie, drukowanie i naklejanie. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ale sie rozpisałyście :) Jak będę zakładac aparat na górę to wycisk będę mieć robiony tylko na górną szczękę? Czy na obie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Odrazu na obie szczęki zrobia wycisk, mi tak robili, a no górze jeszcze nie mam aparatu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do wycisków musze mieć wyleczone zęby? Bo kiedys słyszałam, że nie muszą... Wy też tak macie jak wyrywacie tylne zęby? Nie lubię znieczulenia, mam cofki wymiotne, nie mogę przełknąć śliny, mam uczucie jakby język stał kołkiem :) Jak wyrywałam szóstki albo leczyłam siódemki to miałam porządne znieczulenie, które powodowało m. in. takie nieprzyjemne dolegliwości :O Boję się tych wycisków... Mówicie, że ma się odruch wymiotny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
ja odruchów wymiotnych nie miałam jedynie przy robieniu wycisku z górnej szczęki przez moment miałam taką obawę że mi ta masa spłynie do gardła i nie będę mogła złapać powietrza ;) na szczęście jest to tak zrobione, że nie spływa, wystarczy się odprężyć i spokojnie oddychać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×