Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

dziewczyny mam do was pytanie... zepsuł mi ten wycior... tak jak mówiłyście popytłam w aptekach... w wiekszośći nie bylo, ale w końcu znalazłam... too jest z oral-b i ma do wymiany 2 końcówki-wieksz i mniejsza, jest to normalnie końcówka na druciku która sie zatrzaskuje...ich sie chyba nie da dokupić;/ dałam 17,20 i po 3 dniach na szczotece została 1/3 wlosow... na samym końcu... była nie wygodna bo ten wyciorek zamaist sie wyginać... tak jak tamten i wchodzić w te różne szpary to sie poprostu zginał i nic sie nim nie dało zrobić.. pozatym rączka jest wielkości jak w normalnej szczoteczce i jest nie wygodna... tamta to miała 4 cm...po 5 dniach to w ogole sie złamał ten drucik...wszedzie gdzie pytałam to albo nie ma wcale takich szczoteczek albo są tylko te z oral-b... byłam nawet w sklepie stomatologicznym i też mają tylko te z oral-b... a Wy gdzie kupujecie?? na ile wam starcza taka szczoteczka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja, takie male szczoteczki są w rossmanie, u mnie są firmy jordan, małe z żółtą końcówką jest ich chyba 5 w opakowaniu i kosztuja około 20 zł, ta oral- b miałam kiedys ale jest beznadziejna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwoniłam do orto i powiedziala mi że u niej można kupić... wiec podjade dopiero w poniedziałek... a narazie bede sie meczyć tą wiekszą końcówka z oral-b, ale dzieki za rade:) jak mi sie zepsuje ta od niej to zobacze na te z rossmana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko! spóźnione życzenia! wszystkiego naj naj naj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie W końcu udało mi się zajrzeć na do Was :), ostatnio nie mam na nic czasu, praca, studia, a teraz jeszcze praktyki studenckie, więc jak wychodzę z domu o 6 rano, to wracam chwilę przed 23, masakra. Chwalę się: 2 dni temu, tj. 10 V założyłam dół i jestem już aparatką pełną gębą :D. Do góry już się bardzo przyzwyczaiłam, mówiłam już bardzo dobrze, a teraz na nowo się przyzwyczajam przez dół. Dziewczyny błagam, polećcie mi coś dobrego na otarcia dziąseł, mam coraz większe ranki na nich :(, każde słowo sprawia mi ból, nie mogę umyć nawet brody, bo tak boli. Myślałam, że to kwestia przyzwyczajenia, ale widzę że każdego dnia jest gorzej, bo ranki się pogłębiają. Wiem, już o tym pisałyście, ale nie mam dłuższej chwili by się zagłębić i poszukać. Z góry dziękuję za ratunek. Przy górze ani razu nie użyłam wosku, a teraz.. Na dole mam 4 zęby stłoczone i przesunięte jakby w głąb buzi, a tuż obok przwidłowo ustawione kły (trójki), które teraz mają przesuwać się w stronę usuniętych czwórek, więc na tych czterech zębach nie mam zamków tylko na całej ich wysokości łuk, który cholernie mnie kaleczy, no i niestety przez ten drut mam \"sterczącą\" wargę, jak wypchaną. Otro założyła mi na niego taką przesuwaną osłonkę, ale ona g.... daje. Dzwoniłam i mam przyjść we wtorek, wymyśli coś nowego, ale jak tu funkcjonować do tego dnia, skoro zarówno w pracy, jak i na praktykach muszę dużo mówić. Na nowo powróciłam do płynnych jogurtów i wodnych zup - na wadze na tę chwilę mam 7 kg mniej. Pomóżcie.. Cierpiąca teraz jestem, ale to nie zmienia faktu, że jestem przeszczęśliwa :D. Pozdrowionka 🌻 Aaa, Aparatka i wszystkie inne Jubilatki, Jubilaci 100 lat 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Powiem wam, że wczorajsze dokręcanie bolało gorzej niż przypuszczałam, boję się myśleć co będzie dzisiaj. Do tego boli mi jeden ząb w tej szynie po prawej stronie. Nie wiem czy został naruszony czy po prostu tak ma być. Mama mi powiedziała, że prawą stronę mam bardziej wklęśniętą czy coś (lewa strona jest prawie normalna, co nie zmienia faktu, że i tak jest za wąska). Poczułam nacisk, ale mocniejszy był jednak na prawą stronę. Nie załamuję się(jeszcze:P), cieszę się, że podjęłam decyzję o założeniu aparatu :) Wcale tego nie żałuję. W końcu aby być piękną trzeba pocierpieć:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) ja tez niedawno zalozylam aparat z bialymy zamkami gora i dol. Co do czyszczenia polecam bardzo firme CURAPROX szczoteczki solo plyny i szczoteczki miedzyzebowe, sama uzywam i higiena jest 100% pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heey :) PiBi, sorki ze wczoraj nie odpisalam :P Tabletki bralam ale tylko dlatego ze razem z hassem mialam zakladany dół i to wlasnie ten doł bolał :) Ja tez mam jedną polowe szczeki nizej od drugiej hehe :D Ja panikowalam od razu, bo bylo to strasznie widac, jedna jedynka byla okolo cm nizej niz druga hehe... i w ogole czulam ze jedna strona hassa, ta nakladka,dotyka dolnych zębów a druga nie. Poszlam z tym do orto, powiedziala mi ze to nic takiego, i ze moja szczeka ma taki kształt tylko przedtem tego nie bylo widac... Troche sie zdziwilam no ale w koncu to ona sie na tym zna :D Powiedziala tez ze potem bd nosic inne wyciagi wlasnie regulujące kształt szczeki... Ale ja sie zawzielam i przez 2,3 tyg wiecej jadłam tą stroną która byla nizej i teraz juz mam wszystko w porządku i jedynki są na swoim miejscu;) Aaaa na haczyki naklejałam wosk pare dni,a teraz luzik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, nie mam znowu krzywej szczęki tzn. i lewa i prawa strona są na równym poziomie tylko po prostu po lewej stronie hassa mam więcej miejsca a po lewej mniej :P Albo mi się jakoś wydaje. Jakaś ta moja szczęka nie wymiarowa. W dalszym ciągu przeszkadzają mi te haczyki jednak nie jest już tak tragicznie jak wczoraj, kwestia przyzwyczajenia :P pzdr :) Ja już chcę ściągnąć tego hassa :P Najgorsze jest to dokręcanie :( strasznie boli. Brown nie bolały Cię zęby w szynach? (Z moim ząbkiem już lepiej, już tak strasznie nie boli, wydaję mi się, że po prostu jest to normalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez aparatu
Effciu zazdroszczę takiego ubytku wagi. marzę by tyle zrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebawem aparatka
A napiszcie proszę, czy wy po każdym posiłku lecicie do łazienki i od razu myjecie zęby, czy dopuszczalna jest jakaś przerwa?, bo to mnie trochę przeraża. Jaki miałyście najdłuższy czas od zjedzenia do umycia zębów?, głupie pytanie ale jestem ciekawa czy zawsze tak przesterzegacie tej higieny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie ale lepiej zapytaj jakie zamki bedziesz miala zakladane cena u mnie w gabinecie jeden luk 1500zl ale to Krakowskie ceny. to zalezy od ciebie jak sie czujesz z resztkami pokarmowymi miedzy zebami;) najwazniejsze jest jednak porzadne mycie zebow na noc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
HEJ mija właśnie miesiąc odkąd mam założoną dolną część aparatu a niedługo zakładam górę:) mam pytanie do bardziej doświadczonych właścicieli: czego nie powinno sie jeść, jeśli się nosi aparat kosmetyczny?? chodzi o wszystkie te rzeczy, które mogą farbować gumki i zamki (zamki tez mogą zmienić kolor?) podobno należy unikać: kawy czarnej herbaty (pije teraz zieloną herbate i ziółka bo nie moge wytrzymać bez ciepłych napojów - nie zauważyłam żeby farbowały) soków marchwiowych jagód curry ja sie nadziałam ostatnio na pomidorową zupkę chińską :/ i mam teraz żółte gumki .... kto by sie spodziewal.... jeśli macie podobne wpadki - piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej no wlasnie trzeba unikach takich produktow barwiacych jak wymienialas albo poprostu pozadnie wyszorowac po nich zeby zaraz po ich spozyciu. Ja tez mam kosmetyczny i nie rezygnuje z kawy herbaty itp. zamki nie powinny ci przebarwic gumki owszem ale przeciez co miesiac sie je wymienia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_ja_
A wiecie, ze po zdjeciu takiego aparatu do konca zycia (zebow,hi) bedziecie musialy nosic wyjmowany aparat na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowe_skarpetki
Hej, ja miałam 3 dni temu założony aparat stały! Tyle że ja mam 15lat xD. Aparat kosztuje od 1100zł do 1600zł. Wizyty comiesięczne koszt ok. 50-80zł. Mam małą wadę uzębienia, górna szczęka, krzywy kieł. Pamiętaj, żeby przypilnować, by ortodonta dobrze obciął ci druty na końcach, bo ja nie przypilnowałam i teraz mam całą obolałą szczękę, dosłownie rozorane policzki od tych drutów, bolą mnie wszystkie zęby, a przez pierścienie na przedostatnich zębach mam sine odciski na języku i strasznie seplenię;/. Nie mogę jeść (co najwyżej jogurty, wszystko zmiksowane;/) i mówić, a jak to jednak robię, to kończy się że krew mi leci z ust (te druty rozszarpują skórę,a pierścienie język). Ale czego sie nie zrobi dla olśniewającego uśmiechu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślałam, że lepsza będzie zielona herbata od kawy i czarnej herbaty. Jednak długotrwałe picie zielonej herbaty może spowodować ciemnienie zębów. Teraz piję wszystko, kawę, herbatę. Jednak piję przy posiłkach, a potem myję zęby. Kiedy nie jem, a chce mi się pić piję wodę mineralną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zupek w torebkach i gorących kubków, to zdecydowanie odradzam przy przezroczystych gumkach. Mają mnóstwo barwników. Miałam okazję się o tym przekonać tydzień po założeniu aparatu (potem trzy tygodnie w żółtych gumkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
no to zostaje mi woda mineralna zamiast zielonej herbaty... a co z sokami owocowymi?? właśnie popijam sobie sok jabłkowy... bo przypuszczam, że czarna porzeczka odpada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się tak bardzo :) . Pij zieloną herbatę, ja z niej nie zrezygnowałam. Sok jakbłkowy też właśnie piję. Porzeczkowego nie miałam odwagi próbować, choć bardzo lubię. Na początku myślałam, że nic nie będę jadła i piła ;) , teraz podchodzę do tego bardziej racjonalnie (przynajmniej staram się). Nawet słodyczy nie jadłam (nie wiem dlaczego właściwie), teraz jak najbardziej jem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam metal i jem wszystko:-), ale zauwazyłam, ze kolorowe gumeczki, po jakims czasie troche traca kolorek,chyba się zmywają, a może za mocno szoruje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za pustki ? :) Porównywałam dziś swoje zdjęcia przed założeniem aparatu i teraz, jestem zadowolona z efektów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pustki jak nigdy:-) WIdzisz MMJ a jakis czas temu mowilas ze nie ma efektów, ciesze sie ze juz jestes zadowolona:-) Mam za tydzień wizyte i sie zastanawiam nad kolorkami gumasków:-), moze ktos jakieś fajne zestawienie ostatnio zakładał:-)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj pierwszy raz zmianialam gumki, i sie zdecydowalam na blękitne..- sa super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznei wssytkim!:) dawno mnie nie bylo.... ale juz jestem:) pewnie duzo sie zmienilo u was??? buziaki dla wszstkich!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! nie zaglądałam dość długo a tu takie zmiany! mnostwo nowych aparatek i aparatów :) no i 338 stron rozmów u mnie troszke sie zmieniło, nie zakładałam aparatu w styczniu tak jak mówi tabelka Dory, zakładam górny łuk .....::jutro::.. !! o rany...czuje dreszczyk juz na plecach. Tak sobie mysle, ze skoro bede miec tylko jeden łuk zakładany narazie, to moze nie bedzie tak bardzo bolało? jak myslicie? czy ktos byl w takiej sytuacji? aha! do niedawna moja orto nie oferowała kryształowych aparatów, ale juz są i zastanawiam sie nad nim, bo widzialam zdjątko MMJ z kryształowym i podobał mi sie nieziemsko! MMJ, czy twoj aparacik/gumki/zamki sie przebarwia? lub coś..? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik89
Mam prośbę-czy ktos kto nosi taki aparat mógłby mi wytłumaczy w jaki sposób jest on przymocowany do zębów - czy jest jakoś przyklejony czy po prost między zębami są druciki, a może jeszcze jakos inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam tylko jeden łuk i bolało tak średnio raczej bólem bym tego nie nazwała, raczej deskomfort przez pierwsze 3 dni (gorsze są separatory) na kryształowe porcelanowe i inne przezroczyste nigdy nie dałabym się namówić a w życiu trzeba na nie uważać moja koleżanka pobiła 2 porcelanowe zamki nie można jeść barwiących rzeczy płacisz drożej i na efekt czekasz dłużej , + żadnych nie widze może to że mniej widać ale to też nie prawda, jak ktoś będzie normalnie rozmawiał to bez trudu zauważy i kolorowe gumki nie wyglądają już tak fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×