Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość klamaja 23
anicca wyslalam foteczke mam nadzieje ze sie odwdzieczysz. No i jak kto chce moge wyslac tez taka gdzie widac moja twarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mam pytanie czy jesli mam zeby wyleczone kanałowo to czy moge miec zalozony aparat na zebach,bo dzis dentystka mi powiedziala ze nie bardzo:(Dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becka
hej. mam niedługo zakładać aparat ort. trochę się boję że to będzie boleć :( mam pytanka jakie gumki polecacie? czy wogule są one teraz w modzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becka
oczywiście chodzi mi o kolory gumek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
jak najbardziej w modzie są, jak ludzie chcą nosić takie atrapyu coś ala-aparat więc napewno się podobają...:) kolor wybieraj sama, bo każdy ma inny gust, polecam jasne, bo ciemne sie zlewaja z aparatemxD. Pozdrawiam:* P.S: Pamiętajcie...przysyłajcie fotki mi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaG
Mam pytanie zakladam juro aparat zdejme powiedzmy za dwa lata a co bedzie jesli zaczna mi osemki wychodzic( dwie mam) czy sie nie zrobi znowu balagan bo one wszystko rozepchna??? zapomnialam zapytac sie o to orto ale licze na to ze ona jednak wziela to pod uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi Ci o dr. Renate Łęgowik? jesli tak,to mialam do niej isc,ale poszukalam w necie i tylko na temat Myrdy byly same dobre opinie (no moze tylko to,ze jest niemly :P ) ale co mi tam mily czy niemily, wazne ze zna sie na tym co robi i jest w tym dobry. o innych orto np. tez o Łęgowik byly niepochlebne opinie,wiec zrezygnowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co zrobic ---> co do zębów leczonych kanałowo, to mogę Ci tyle powiedzieć, że jak u mnie było do wyboru wyrwać (z powodu słoczenia górnych jedynek) na górze zdrowe czwórki czy leczone kanałowo piątki, to orto zdecydowała, że kanałowo leczone zęby i tak są bezwartościowe (nie wiem za bardzo w jakim sensie i dla kogo bezwartościowe, bo dla mnie każdy ząb się liczy). więc pozbyłam się piątek... właśnie do podjęcia tej decyzji potrzebne było zdjęcie RTG. nie wspomniała czy na kanałowo leczone zęby można/nie można zakładać aparatu, a więc można się domyślać, że z jej punktu widzenia nie ma przeszkód. ale głowy nie dam... może ktoś coś wie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>>>>> co zrobic ja mam zeby leczone kanalowo i nie ma problemu nawet w trakcie noszenia aparatu mialem leczone kanaly wyszlo to po tym jak zrobilem ponownie zdjecie RTG. Ale moja pierwsza orto miala obiekcje co do zakladania na zeby leczone kanaowo a drugi orto nie wiec u niego sie lecze. Jak do tej pory wszystko OK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
aparat na kanałowo leczone mozna zakładać, a są bezwartościowe, bo martwe - przy kanałowym niszczy się nerw (przypala czy coś tam z nim robi, nie miałam kanałowgo więc dokładnie nie wiem). Magda - ja miałam taką przygodę z 8, tylko dolnymi a na dół nie miałam aparatu, ale zaczęły się przedzierać - rosnąc poziomo i napierać na 7 dzięki czemu stłoczyły mi się ząbki na przodzie:O sama zasugerowałam orto, że chyba trzeba je usunąć, polukała w zdjęcia i kazała "na już" je usuwac póki gorszych stłoczeń nie porobiły - i tyle - usunięto je, zeby się rozeszły ładnie tak jak były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaG
Dzieki aparatko z wiekszym stazem! zobacze jutro ja wypytam o wszystko i zobacze moze sie okaze ze jednak trzeba je usunac i zalozenie aparatu sie przesunie w czasie ale z drugiej strony gdyby mialo tak byc powiedziala by mi o tym wczesniej??!! zreszta nie bede sie teraz nad tym glowic zobaczymy co powie jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich serdecznie, mam 23 lata i zastanawiam sie nad zalozeniem aparatu, z tym ze moj problem wyglada troszeczke inaczej, gdyz moje zeby maja miedzy soba straszne szczeliny - po prostu nie wyrosly mi na gorze 4 i 5 ... Tak sobie czytam Wasze komentarze, to wiekszosc osob ma problem z ciasno ulozonymi zabkami... Strasznie sie boje tego kroku... w sumie nie jestem juz w podstawowce, gdzie zdazylo sie ze ktos nazwal mnie \\\"szczerbata\\\", ale wiem ze i tak wiekszosc ludzi zwraca na to uwage... bo jest to niestety bardzo widoczne... Na imprezach zawsze pamietam, aby sie nie usmiechac do zdjecia... ehhh.... Problemem sa rowniez pieniadze, poniewaz studiuje zaocznie, niedawno skonczylam staz i nigdzie nie pracuje.... Ale nad zalozeniem aparatu zastanawiam sie coraz intensywniej... chcialam po prostu wylac tu swoje smutki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
huana - ale jak to nie wyrosły 4 i 5? wszystkie? co na to stomatolodzy? nie widać na zdjęciach nawet zalążków tych zębów? kurcze, dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie, tak po prostu.... gdy mleczaki mi wypadly, obie czworki i obie piatki na gorze mi nie wyrosly, bylam jedynym przypadkiem w moim wojewodztwie... bylam w piatej klasie podstawowki kiedy dostalam skierowanie do ortodaty na zdjecia i wtedy Pani powiedziala mi ze te zeby mi nie wyrosna gdyz nie mam korzeni... jedyne co ja interesowalo, to aby mama wyrazila zgode na pokazywanie mnie studentom... bylam zbyt przerazona i to byla moja pierwsza i ostatnia wizyta u ortotonty.... jedyne czym mnie Pani doktor pocieszyla, to tym ze mam waskie usta i powinnam sie cieszyc... zadnej propozycji na zalozenie aparatu... nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jaka opcja.. pomijam zachowanie orto, jakiś skandal:O nie wiem, moim zdaniem musisz iść do orto na konsultację, ale chyba nie da się "zastąpić" 4 czy 5.. wiesz, jak się wyrwie czwórki LUB piątki, to wtedy (po leczenie jak szpary się pozamykają) trójki stykają się albo z piątkami albo czwórki z szóstkami - tak że bardzo tej róznicy nie widać.. ale jakby się miały przedtrzonowe - czyli 3 jak dobrze rozumuję stykać z trzonowymi 6 to mogłoby to wyglądać średnio - 6 są sporo większe od 3 itd.. ale to moja dedukcja wyłącznie :) może da się te zęby do przodu dociągnąć do tych 3, albo jakieś nie wiem, implanty 4 lub 5 albo coś w tym stylu i aparat - szczerze mówiąc, ciężko mi sobie wyobrazić jak to wygląda i jak możnaby naprawić.. a byłaś już na jakiejś konsultacji u orto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bylam jeszcze na zadnych konsultacjach, dopiero od niedawna zastanawiam sie nad tym powazniej (gdy moja kolezanka zalozyla w wieku 28 lat aparat)... u mnie to wyglada tak (chodzi o gore) ze mam szczeliny miedzy 1, 2 i 3 na gorze i chcialabym je zsunac, a w miejsce 4 i 5 cos wstawic... i dlatego zastanawiam sie nad aparatem, tylko te 2 lata walki z nim mnie przerazaja ;) dzieki aparatko za zainteresowania pozdrawiam Cie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no właśnie, aparatem możesz pościaśniać szpary między zębami z przodu i dociągnąć te z tyłu - tak jakby "o jedno miejsce" - i wtedy powiedzmy pomiędzy te 3 a 6 coś wstawić - dlatego napisałam o tych implantach, tak żeby się nie rzucała w oczy róznica między 3 a 6:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo 8 ja miałam dwie górne wyrywane siedziały zablokowane i zamiast rwać 4 lub 5 orto zdecydowała, ze wyrwiemy 8:-), które i tak nie wyszłyby bo były zablokowane:-) Wysyłam zdjecie z nowymi kolorkami, jest mało wyraźne bo robiłam sama:-), chłopaczek nie mial czasu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
aparatka- mnie mozesz wyslać :) to i ja ci odeśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
Xmen ja tez mam załozony pierscien na kanałowym bo niestety mam takie 2 6stki i niestety jak mi załozy na dół to tez na tym po kanałowym i mama nadzieje ze nic sie nie stanie :)) a jak sie stanie to zostane bez 6stek po jednej stronie szczeki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
huana tak teraz sobie czytałam o twoim probleme. Gdzies jakies dziewczyny pisały ze miały aparaty tylko na przednich zebach tylko nie wiem jak to wyglada i czy ty mogla bys miec cos takiego, ale rzeczywiście powinnas sie udac do ortodaty jak ci radzi aparatka z wiekszym.... pewnie mozna by było zrobic ci takie sztuczne wstawki nie wiem jak sie to nazywa bo przeciez jak ktos nie ma np 2 zebów to maja zakładane kapy albo jakkolwiek to sie zwie które są przytrzymywane przez zeby pomiedzy ta dziura np u ciebie trzymały by sie na 6ce i 3jce tak tylko sobie mysle ale ja nie jestem ani dentysta ani ortodata wiec nie wiem co z tym zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
Huana a tak przy okazji jestesmy rowiesniczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dzis wlasnie go zdjelam
:p hahahaha, super, jeszcze tylko dwa male ubytki do zaleczenia i luz blues.. ale nie poznalam siebie w pierwszysm momencie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huana ---> ja mam prawie podobną sytuacje do Ciebie. co prawda wyrosły mi wszystkie zęby (dlatego mi się pokrzywiły na górze), ale mam sporo ubytków w dolnej szczęce(pozostałości, a raczej braki z blędów młodości), tzn mam zęby od 1ki do 4ki a potem chyba 6kę i 8kę tylko, także braków sporo. oczywiście szpary między 1-4 się z biegiem czasu porobiły i są widoczne. Poza tym górne jedynki stłoczone... w każdym razie orto poleciła mi założenie aparatu na obie szczęki, z tym że na górze w celu rozsunięcia, a na dole zsunięcia :) po zlikwidowaniu szpar na dole, wstawię \'coś\' (piszę \'coś\' bo jeszcze dokładnie nie wiem co i jak bo mam sporo czasu) w miejsce tych wszystkich braków, a ponieważ te 6ki na dole są również leczone i są słabe już, może nawet i one na końcu znikną z mego uzębienia, a w ich miejsce wstawione zostaną jakieś śliczne nowe :) także bądź dobrej myśli, nie takie rzeczy się robiło, a ortodonci robią cuda o jakich nam się pewnie nie śniło :) idź na konsultacje, a wszystkiego się dowiesz, a jak będziesz miała potrzebę wyżalenia się, to jest nas tu sporo i każda ma jakiś smutek, także nie będziesz samotna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego dopiero dzisiaj tu trafilam??? ;) dzieki klamaja za slowa, ktore jakby nie bylo wywolaly usmiech ;) wiec chyba czas podjac pierwszy krok... a mianowicie leczenie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×