Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bulinka17

jak urządzić pokój dla nastolatki???

Polecane posty

Gość mati95
xxprojektxx szary nie pasuje do zielonego!!!!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxprojektXX
nie.... no nie wiem kolor zielony ladnie komponuje sie z szarym :) gust !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astensa
Hej, mam pokój juz prawie gotowy ale niestety mam problem z dobraniem odpowiednich dodatków. Pokoj jest koloru jasno fioletowego a wlasciwie takiej lilji. Meble mam sosnowe i palety na podłodze jak i równiez na suficie. Myslalam o firance przezroczystej w różowo- pomaranczowe kwiatki a łóżko które widac zaraz po otwarciu drzwi chciałam przyozdobic narzutą i poduszkami koloru ciemnego fioletu. Teraz zastanawiam sie nad lampa a nie wiem czy moje poprzednie pomysły wspolgraja ze soba. Dodam ze mam 15lat i pokoj jest ze strony polnocnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gadułlka
mam żółte ścianya chciała bym urządziś pokój (SAMA) w stylu hawai. pomużcie. a miałam taka idee: berzowe sciany lekko zżółcone beble w kolorze jasnawego laskowego orzecha. i kosze wiklinowe ale teraz mam do tego jeszcze durzo czsu narazie z pokojem moge robić co chcę. meble malować ściany paćkać itp. chcę na hawai pomużci !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joll_Ń
Ja też zastanawiam się jak pomalować swój pokój. Uważam że ślicznie wygląda fiolet. Mam katalog 2008 Dulux. Wybrałam dla siebie ściany pomalowane na przemian. Fiolet i róż. Świetnie to wygląda!Sama się przyznaję że nie lubię różu lecz w pokoju choćby 1 ściana różowa wygląda bajecznie. Kolory nazywają się Malinowy Krzew,Niewinny Róż,Kwitnący Lotos lub Śliwka Węgierka. Ciemne kolory POMNIEJSZAJĄ POKÓJ więc nie nadają się do małego pokoju. Ja mam duży pokój z czego bardzo się cieszę ;) Podoba mi się połączenie kolorów błękitu i fioletu. Mam 13 lat. Doradźcie coś ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati95
xxprojektxx jesteś bardzo trudny bo jesteś taki...wybredny jak nie to to nie wiem co ci dopasować naprawde poprostu nie wiem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxprojektXX
hej... ja nie jestem wybredna ... tylko mysle ze szary mi odpowiada i chyba jako jeden z nielicznych nastolatkow lubie zgasłe kolory ale nie powiem fiolet jest spoko ale 2 kolory scian to sie morze szybko znudzic nie polecam .... :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XDdominika
mam problem z kolorem ścian. Jedna pomalowana jest na ciemny fiolet, inne są białe, wszystko byłoby ok, gdyby nie zielona wykładzina. Decyzja o kolorze ściany, była no cóż nie przemyślana. Uwielbiam ten kolor jednak boję się, że nie skomponuję wszystkiego w jednolitą całość. Zmienić kolor na zielony czy pokombinować z dodatkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dee dee14
słuchajcie! właśnie skończylam remont pokoju;p efekt jest po prostu świetny ;p ( ale jak go wam opisze to mnie wysmiejecie ale mniejsza o to). Jak juz wczenisje pisalam uparlam sie na fiolet no i mam;D. jak mi pomalowali pokoj to sie po prostu zalamalam ciemno jak w grobowcu, ale jak dodali do tego miodowo zolte sciany i jasne meble, pokoik okazal się cuuuudowny;p naprawde szczerze poleam to połączeni ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynia15
ja chcialabym sciane pomalowac na rozowo lub niebiesli blekit. ale jesli mame ktos przekona do tego byym mogla pomalowac na rozowo to bylo by super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CcCiszkAaA
Hejo:) mam problem jak większość z was:) czeka mnie remont pokoju i nie wiem jak mam go pomalować pokój nie jest duży bo ma 3 m na 5 m. Czekam na wasze propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> CcCiszkAaA mogę pomóc, zajmuję się tym na co dzień, zawsze przed odpowiedzią muszę znać Ciebie trochę bardziej - jakie lubisz kolory, jaką muzykę, sztukę, styl, filmy, książki, twoje hobby...itd kolor to nie wszystko przy aranżacji pokoju, chociaż jest on bardzo ważny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CcCiszkAaA
A więc tak filmy lubię komedie romantyczne ale horrory tez :) książki czytam bardziej takie z przygodami miłosnymi nastolatek, a kolory to czerwony (ale on odpada bo rodzice się nie zgadzają :/) zielony. Myślałam żeby może dwie ściany na jeden kolor a dwie następne też na inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że jak 1 ściana (może ta 3metry) będzie wymalowana na czerwono to i u rodziców przejdzie, szczegolnie,że na tej ścianie staraj się zrobić przytulny kącik - umieść łóżko (krótszą stroną do ściany) - kanapę rozkładaną do przodu, w tle jasne meble (najlepiej jesion, jasna sosna) tj. nad łóżkiem-leżanką - półkę, nad nią półkę zabudowaną, po bokach szafki stojące raczej zamykane, by bylo jak najwięcej jasnego drewna, reszta ścian zielona i reszta mebli też jasne drewno, zasłona czerwona bez ozdób, firany proste lekki splot białe, najlepiej wszystko na szelki, dodatek dywan czerwony, lampa w zależności od wystawy okna - tj jak masz dobrze osłonecznione to typu: http://swiatlamp.pl/popup_image.php/pID/1272/imgID/0, jak pólnocna to biała typu: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50070651 nie wiem czy te przekierowania działają? jesli chcesz jutro podam Ci kolory (musze mieć światło dzienne by je ocenić) dodaj na łóżko, sofę poduszki orientalno -aromatyczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CcCiszkAaA
No no widzę, że znasz się na tym :) fajno :) i mi bardzo pomogłaś, bo pomaluje jedna ścianę na czerwona(tą 3 m) tylko na niej jest okno od wschodu więc tylko mi się zmieści łóżko na tej ścianie. Jak masz jeszcze jakieś propozycje to chętnie skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpowiem tylko: nie wprowadzaj żadnego innego koloru w nadmiarze (czerwień, zielony, biały), chyba, że nuty pomarańczu, złota i różu na poduszkach, postaraj się miec nie za dużo bibelotów na wierzchu - żle dobrane psują całość, jeśli malujesz ścianę z oknem to daj inne zasłony : http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80129056 trzecia kratka od lewej lub http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50130891 też trzecia od lewej ostatecznie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00130803 też 3cia, chodzi o to by nie zlewały się ze ścianą, odcień czerwieni musi być w dodatku różny o 1-2 tony (tzn. zasłona nie jednolicie czerwona, najlepiej z elementami białymi bo białe firany, czerwień o 1-2 tony jaśniejsza od ściany, ściana w głębokiej czerwieni, ale nie rażącej tylko nastrojowej coś ala czerwone wino) dobieraj kolor ścian, po zakupie zasłon i zielonych dodaków np. typu poduchy zielone do siedzenia, w ten sposób unikniesz tak częstego błędu - jakim jest najpierw kolor ścian a potem może (a może nie) będą pasować dodatki, łatwiej z kolornika dobrać farbę niż znaleźć upatrzoną zasłonę w innym odcieniu. możesz też dać absolutnie białe nowoczesne krzesło np. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60109016 lub http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80067789 a meble wszystkie - raczej jasne drewno typu jesion, podpowiedzi są z Ikei - bo to umiarkowany cenowo sklep, ale równie dobrze może być to kupione gdzie indziej, pokazuję tylko charakter pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legginsy
ja miałam niedawno remont. pomalowałam jedną ścianę na fioletowo, drugą mam białą z czarno-białą fototapetą.Mam fotel w zebre, słodką narzutę na łóżko.. teraz zaczynam dodawac odrobinę zielonych dodatków, żeby nie było zbyt 'landrynkowo'. ślicznie pasuje kolor cytrynowo-limonkowy. jutro zaczynam obklejac moją szafkę na pościel płytami CD. pozdrawiam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieprawda, ze fiolet nie jest przytulny! mam fioletowy pokoj z dodatkami ecru i zgaszonym pomaranczem to ulubiony pokój domowników:D i gości też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astansa na łóżko zarzyć narzutę najlepiej bawelniania ecru /Ikea/ a na to poszukaj jakis poduch w kolorach pokoju /fiolet, pomarancz, zieleń/ moze w jakies paski kolka lub kwiatki firanka cieniutka to dobry pomysl, a i kolor jest jak najbardziej odpowiedni pamietaj aby gdzieniegdzie postawic cos zielonego, moze zwisajacy bluszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolet jest elementem kolorystyczym barw zimowych (bardzo kontrastowych i zimnych), ale nie tylko -może być uzupelnieniem barw jesiennych - czyli ciepłych w połączeniu z pomarańczem, żółcieniem i pokrewnymi barwami jesieni... generalnie wszystko zależy od punktu widzenia - zaczepienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielonka113
Mam trzynaście lat.Niedługo wyjeżdżam do Wielkiej Brytanii i będę tam miała nowy pokój.Na jakie kolory mogłabym go przemalować?.sobiście podoba mi się kolor biały kolor ścian z motywami roślinnymi w ciepłe, zielone kolorki.Meble też chciałam żeby były białe z zielonymi elementami, lub na odwrót.Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiLeY16
Moim zdaniem nie każda dziewczyna chce mieć pokój w stylu a-la barbe;(Ja za niedługo będę mieć nowiutki pokój użądzę go w stylu ''zebra'' chciałabym mieć tam biały fuśiasty dywan, 2 fotele w czarno-białe paski a obok nich szklany okrągły stolik;)) Meble będą w ciemnym brązie lub czarne z białym (ale nie wiem czy sa takie) Do tego pokoju będę wchodziła przez przesuwane szafo-dzwi , które będą w ciemnym brązie (tak jak meble) ale wiekszość tych dzwi bedzie zrobione ze piaskowego szkła a tapeta będzie koloru białego na którym są czarne kwiatki ---->Moim zdaniem taki pokój to MARZENIE!!!;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Zielonka113 Jak najbardziej połączenie białego z zielonym jest ok, postaraj się by ta zielen nie była ciemna i agresywna, ale jasna i blada, a jeśli lubisz trochę ciemniejszą zieleń to przełam całość dodając bardzo delikatny beż (tego beżu ale w cieplejszej tonacji użyj jeśli chcesz by pokój był cieplejszy przy bladej, jasnej zieleni), nie rezygnując oczywiście z białego, jeśli chodzi o meble postawiłabym na białe z elementami zielonymi - lub meble z bielonego debu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makunia
niedługo sie przeprowadzam i chciałabym żeby mój pokój był przytulny niewiem jaką wybrać farbe a na jednej ścianie ma być fototapeta srebne bombelki lub zielona łaka myślałam żeby pomalować ściany na ten kolor jaki ma foto... ale niewie którą wybrać pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> makunia jeśli przykleisz tapetę ze srebrnymi bąbelkami to sciany dobrze byłoby pociągnąć na szaro (ale jasny kolor), jeśli chcesz, żeby ożywić dodaj zgaszony pomarańcz i biel w dodatkach (efekt: nowocześnie, ale dosyć chłodno), jeśli wybierzesz tapetę z łąką (przypuszczam wielokwiatową) to możesz zapożyczyć z niej 1, góra 2 kolory (kwiatów), możesz generalnie połączyć zieleń też z pomarańczem, czerwienią, uzyskasz barwy ciepłe, bardziej przytulne. Nie zawsze jednak same barwy stanowią o przytulności pokoju, efekt ten spotenguje obecność mebli drewnianych (niekoniecznie o kolorze rudym), dodatków wiklinowych, a jeśli chciałabyś bardziej nowocześnie to obecność brązów i beży powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kellz
Witam wszystkich:) Tak sobie właśnie czytam te wasze wypowiedzi( niektóre naprawdę są wyczerpujące) i tak widzę, że wypowiadają się tu osoby, które rzeczywiście znają się na urządzaniu wnętrz:)) I świetnie trafiłam:)) Bo właśnie chciałam się was poradzić i zobrazuje wam mój pokój jak tylko umiem najlepiej:) Mój pokój jest dość duży, ma dwie ściany sąsiednie "ścięte"( mam nadzieję, że wiecie o co chodzi), na jednej z nich jest okno dachowe(od strony północnej), na drugiej w rogu drzwi na balkon ( strona wschodnia). Ściany są pomalowane na kolor kremowy, taki bardzo blady:(, a ściany ścięte podobnie jak sufit na biało:(. Meble mam z jasnego drewna, mają już trochę na karku, ale o nowych na razie muszę zapomnieć. I dywan.........też jest kremowy .... I jak tak patrzę na ten pokój to wszystko się tak zlewa, że masakra ..... I tu się rodzi moje pytanie:) Jak sądzicie ... na jaki kolor mogłabym pomalować mój pokój?? Nie chcę koloru męczącego, anie drażniącego, chciałabym się odprężyć spędzając czas w swoim pokoju.... mam 16 lat i naprawdę mnóstwo czasu siedzę właśnie w nim :) Myślałam może o dwóch kolorkach... sama już nie wiem, chciałabym coś oryginalnego, rozweselającego, pałającego dobrą energią :)) Proszę o porady :) Z góry dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legginsy
(do Kellz) no faktycznie, coś tu za blado. :p ciekawe byłoby dobranie fioletu z soczystym żółtym. sama żałuję, że tak nie zrobiłam. w miarę możliwości mogłabyś kupować białe meble w stylu angielskim z różanej kolekcji. są prześliczne i bardzo dziewczęce. można też dodać tzw. lniany chodniczek. stare szafki ozdobic jakimiś kolorowymi kwiatami, czy płytami CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Kellz leggsinsy - to jedno z rozwiązan, ale niekoniecznie. wystarczy zrobić tak: 1) ściany dachowe skośne zawsze pozostawiaj białe - bo inaczej Cię przytłoczą (poza tym jak je pomalujesz - bedzie badziewie ;P ) 2) wystarczy ściany proste pomalować na \"dowolny\" kolor - i... właśnie od tego koloru zależy reszta... ale masz już dodatki kremowe, więc skupmy się na tym. Proponuje do nich wybór 1) taki jaki legginsy proponuje - fiolet (tylko bardzo delikany - wrzosowy), lub 2) szary - możesz dać nawet trochę ciemniejszy (lepiej)- ale musi być ta szarość bez odcienia beżu, raczej chłodna, 3) z pozostałej palety kolorów mogę zaproponować: oberżynę, brąz (w zalezności jaki efekt chcesz osiagnąć) jeśli określisz mi kremowy jaki masz (oznaczenie farby) to podam Ci uzupełniające kolory wymienione przeze mnie powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati95
Wiecie co...niektórzy piszą naprawde warte uwagi wypowiedzi a nie którzy wypowiedzi bez sensu czy możecie ci co piszą beznadziejne wypowiedzi tak dużo ich nie pisać?:DPROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×