Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

belvo oj belvuniu a skoro tak ma艂o piszesz to gdzie masz sw贸j topik skoro jeste艣 w na艂ogu? brzmi to jak wyrzut 馃槶

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Bajarka1
呕y艂em z wami, cierpia艂em i p艂aka艂em z wami, Nigdy mi, kto szlachetny, nie by艂 oboj臋tny, Dzi艣 was rzucam i dalej id臋 w cie艅 - z duchami - A jak gdyby tu szcz臋艣cie by艂o - id臋 sm臋tny. Nie zostawi艂em tutaj 偶adnego dziedzica Ani dla mojej lutni, ani dla imienia; - Imi臋 moje tak przesz艂o jako b艂yskawica I b臋dzie jak d藕wi臋k pusty trwa膰 przez pokolenia. Lecz wy, co艣cie mnie znali, w podaniach przeka偶cie, 呕em dla ojczyzny stera艂 moje lata m艂ode; A p贸ki okr臋t walczy艂 - siedzia艂em na maszcie, A gdy ton膮艂 - z okr臋tem poszed艂em pod wod臋... Ale kiedy艣 - o sm臋tnych losach zadumany Mojej biednej ojczyzny- przyzna, kto szlachetny, 呕e p艂aszcz na moim duchu by艂 nie wy偶ebrany, Lecz 艣wietno艣ciami dawnych moich przodk贸w 艣wietny. Niech przyjaciele moi w nocy si臋 zgromadz膮 I biedne serce moje spal膮 w aloesie, I tej, kt贸ra mi da艂a to serce, oddadz膮 - Tak si臋 matkom wyp艂aca 艣wiat, gdy proch odniesie... Niech przyjaciele moi si膮d膮 przy pucharze I zapij膮 m贸j pogrzeb - oraz w艂asn膮 bied臋: Je偶eli b臋d臋 duchem, to si臋 im poka偶臋, Je艣li B贸g uwolni od m臋ki - nie przyjd臋... Lecz zaklinam - niech 偶ywi nie trac膮 nadziei I przed narodem nios膮 o艣wiaty kaganiec; A kiedy trzeba, na 艣mier膰 id膮 po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!... Co do mnie - ja zostawiam male艅k膮 tu dru偶b臋 Tych, co mogli pokocha膰 serce moje dumne; Zna膰, 偶e srog膮 spe艂ni艂em, tward膮 bo偶膮 s艂u偶b臋 I zgodzi艂em si臋 tu mie膰 - nieop艂akan膮 trumn臋. Kto drugi tak bez 艣wiata oklask贸w si臋 zgodzi I艣膰... tak膮 oboj臋tno艣膰, jak ja, mie膰 dla 艣wiata? By膰 sternikiem duchami nape艂nionej 艂odzi, I tak cicho odlecie膰, jak duch, gdy odlata? Jednak zostanie po mnie ta si艂a fatalna, Co mi 偶ywemu na nic... tylko czo艂o zdobi; Lecz po 艣mierci was b臋dzie gniot艂a niewidzialna, A偶 was, zjadacze chleba - w anio艂贸w przerobi. Juliusz S艂owacki "Testament m贸j" to m贸j wiersz ukochany, pierwszy kt贸ry dech mi zapar艂, pierwszy, kt贸ry mnie w sobie rozkocha艂.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Bajarka1
belwus:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
PLISSS Belvo jeszcze raz do 艂o偶ka i wstac praw膮 nog膮 bo tylko taka chcemy cie widzie膰 馃憚 szkoda ze coraz mniej zabieramy g艂osu wpis贸w nikomu liczyc nie bede i t p

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
cze艣膰!! list臋 podpisuj臋 :) wszystkie was ca艂uje 馃槝 lec臋 do s膮siadki na pole og贸rki zrywac!! wpadn臋 wieczorkiem :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzisiaj caly dzien spratalam strych. Nie wiem po kiego licha ludzie kupuja sobie tzw\" sauny\" Ja dzisiaj mialam saune zupelnie za darmo :-) Latwo jest tych chlopow jednak uszczesliwic jedzeniem nie zauwazylyscie jacy oni sa prosci w pewnym sensie? My jestesmy bardziej skomplikowane..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
nie na darmo m贸wi膮 starzy ludzie 偶e \"do serca m臋偶czyzny trafisz tylko przez 偶o艂膮dek\" !Nakarmisz , pog艂askasz... a on zadrze ogona i ...zmieni ci臋 na nowszy model!! ;) tak to bywa z ch艂opami: pan bozia stworzy艂 i si臋 rozp艂aka艂 , jak zobaczy艂 jaki to bubel mu wyszed艂! :) Wiem , 偶e si臋 naraz膮m , ale czy nie zauwa偶y艂a艣 , 偶e po kobiecie ju偶 nic wi臋cej nie stworzy艂? Bo my jestesmy koron膮 stworzenia, najdoskonalsze!!!! 馃槝 belvo :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No tak..wy juz spicie sobie na trzecim boku a ja kontempluje :-O Dziiwne to, tyle serca w tym klubie zostalo Tyle osob sie wpisalo jak do pamietnika a prawie wszyscy anonimowi. Gabriela otworzyla ten topik wpisala sie kilaset razy i gdziez ona?? Czy tak bedzie po smierci? Czy nasze wpisy , nasze zycia tez po prostu wyparuja? Zostana tylko w pamieci dzieci? Na szostej stronie.. wystapila pierwszy raz nasza Mendelkowa.. Dzieki Bogu ze ona nie wyparowala.. Mam ja ! Zlapalam za ogon i nie puszcze.. Copertko ty tez stara gwardia..Sliczna kobieta jestes... a nasza Nojeczka ? Nasz promyk? Jest mimo tego ze jej nie ma.. Ja tez zlapalysmy za ogon..Nasza internetowa siostrzanosc.. Czy my sie wogole liczymy w kosmosie? Czy zauwazylyscie ze ostatnio nawet pomaranczowe wredne wpisy daly za wygrana? Dlaczego? Bo dajemy im malo satysfakcji.. Wiec pomyslalm ze warto wpadac.. warto. Pozdrawiam tez naszego zolnierza Zofinke .. Czuj czuj czuwaj!! Szkoda tylko ze Szarokoka nawala. Dziewczyny mysle ze dobrze by bylo abysmy wszystkie przeczytaly ten topik do tylu.. Niezla ksiazka wyszlaby z tego.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
...a ja jszcze nie 艣pi臋.... jest ju偶 wtorek , dochodzi 1 w nocy a mnie odwali艂o pod dachem i..... rozmrazam lod贸wke!! Poniewaz powyciaga艂am szuflady z zamrazarki , znalaz艂am mn贸stwo dobrych rzeczy , m.inn. lody!!! Chcesz belvuniu? pychota!! \"Maxi fruit\" truskawkowe, polizuj臋 sobie i latam po topikach...... ale ci臋 napad艂o! chyba ma艂o si臋 na tym strychu napracowa艂a艣? takie jakie艣 refleksje..... ja mysl臋 , 偶e jak kaniku艂a si臋 sko艅czy , dziewczyny zn贸w zaczn膮 pisa膰? id臋 zajrze膰 do kuchni..... mo偶e ju偶 si臋 rozmrozi艂a? ciep艂o jest.... 馃槝

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 miernota
belvo nie prowokuj, nawet nie ma co czytac na waszym klubie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Bajarka1
Dziewczyny nie martwcie sie,ten topik odzyje !" Ja wojt wam to mowie":-D Poczekajcje wroca: ,Nojka, Alisaria. Szarooka, Medelek, Stefek bawidamek., Coperta Kropeczka, Szarooka i wyruszymy w sierpniowy rejs. Belvo, Zofinko jeszcze pare dni uzbrojcie sie w cierpliwosc, bedzie dobrze............ A wtedy Glosno zabrzmia nasze. Biesiadne Morskie opowie艣ci Niechaj dr偶膮 gitary struny Niechaj wiatr grzywacze pie艣ci Niechaj zn贸w pop艂yn膮 ku nam Morskie opowie艣ci. Hej ha kolejk臋 nalej Hej ha kielichy wznie艣cie To zrobi doskonale Morskim opowie艣ciom. Kiedy rum zaszumi w g艂owie Ca艂y 艣wiat nabiera tre艣ci. Wtedy ch臋tnie s艂ucha cz艂owiek Morskich opowie艣ci. Hej ha ... 艁ajba to jest morski statek Sztorm to wiatr co wieje z gestem Cierpi kraj na niedostatek Morskich opowie艣ci. P艂ywa艂 raz marynarz kt贸ry Czort nie majtek bestia taka Sam okr臋ca艂 kabestanem I to bez handszpaka. Gdy spod Helu raz dmuchn臋艂o 呕agle wzd臋艂a moc nieludzka Patrz臋 w koje mi przywia艂o Go艂膮 bab臋 z P艂ocka. Kuchnia nasza jest wspania艂a Czterech ju偶 do morza wnie艣li Pozosta艂ych za艣 latryna Nie mo偶e pomie艣ci膰. P艂ywa艂 raz marynarz kt贸ry 呕ywi艂 si臋 wy艂膮cznie pieprzem Sypa艂 pieprz do konfitury I do zupy mlecznej. Mo偶e kto艣 si臋 b臋dzie z偶yma膰 M贸wi膮c 偶e to zdro偶ne wie艣ci Ale to jest w艂a艣nie klimat Morskich opowie艣ci

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hihihihhihi Bajarko.... ja jestem cierpliwa , ja poczekam.... mam czas , w ko艅cu na emeryturze jestem :) mi艂ego dnia :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam was moje kochane !!!! Belvus jak przeczyta艂am , ze ja nawalam ,to zrobi艂o mi sie tak jako艣 g艂upio i wstyd mi jest od cholery!!! PRZEPRASZAM czytam was prawie codziennie , ale zawsze tego czasu jest tak od pioruna ma艂o... jad艂am w艂asnie 艣niadanie , bo wtedy tylko spokojnie moge usi膮艣c... to moje 15 minut i czytam wasze kochane wpisy... cvi膮gle zerkam na prawy r贸g monitora i kontroluje czas... wiem to okropne, powinnam zwolnic tempo, ale zawsze mam wyrzuty sumienia , ze czegos nie zrobi艂am , bo dla was powinnam wygospodarowac te 30 minut i cos skrobna膰 .... bije sie w swoje zw膮tlone pierchy!!!!!!!! moja wina wczoraj od 7 rano do 11 rozmawia艂am z bratem na skypie ... ma koszmarne problemy... musze go wys艂uchac i pogadulcowac bo wiem ,ze nie ma od nikogo pomocy i wsparcia .... zapewne napisze o tym , ale sama jestem w szoku to co us艂ysza艂am i musze och艂on膮膰 Belvus p艂yt臋 da艂am do skopiowania... wiem i nie zapomnia艂am o Tobie s艂onko, co z tego wyniknie nie wiem , ale mysle , ze ominie sie te zabezpieczenia ... ca艂uje WAs wszystkie od A DO Z.. i te pomaranczki , ktore tak pi臋knie pisza i sa coraz to milsze dla nas.... zaraz bede szykowac sie do pracy... bede o 21;30 ... jak komputer bedzie wolny to pogadulcujemy... jesze raz馃憚馃憚馃憚馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Bajarka1
Kochana Szarooka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Bajarka1
Mialobyc : 鉂わ笍 鉂わ笍 鉂わ笍 鉂わ笍 鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Bajarko, milo ze piszesz ale czy ty przypadkiem nie jestes mendelkiem podkopujacym sie pod komputerek M ??? Szarooka.. nie chcialam abys sie czula winna NIEEE!! :-D Ale jak juz sie poczulas do winy to i lepiej moze bo wiecej ciebie bedzie tu :-) Szkoda tylko ze z bratem problemy .. Zofinko ale ty to wczoraj zabalowalas o takiej poznej porze .. :-) no no gdybym wiedziala to bysmy sobie pobyly razem na tym naszym statku....kosmicznym :-) U nas dzisiaj jest juz rano okolo 35 stopni i bardzo wilgotno.. Wrocilam z ogrodu mokrzusienka.. Nie mozliwoscia jest przebywac na dworzu..Psy tez siedza w domu..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Bajarka1
Jestem oczywi艣cie, jak ka偶dy, pe艂na uprzedze艅 i wyobra偶e艅 na temat wieku. Ba艂am si臋 trzydziestki, czterdziestki i ba艂am si臋 pi臋膰dziesi膮tki. Trzydziestka transportowa艂a mnie z krainy m艂odo艣ci, niekoniecznie zadomowionej w 偶yciu, w krain臋 m艂odej doros艂o艣ci. 呕y艂am w coraz bardziej martwym ma艂偶e艅stwie, by艂o lato i sp臋dza艂am je gdzie艣 w jakim艣 艂adnym miejscu. Spojrza艂am w lustro i pomy艣la艂am: jestem stara. To koniec. Mia艂am 35 lat. Ale tak si臋 wtedy czu艂am. Stara i bez przysz艂o艣ci. Wi臋c m贸j sta艂y tekst, kiedy mia艂am 38 lat, brzmia艂: teraz musz臋 si臋 rozwie艣膰, potem wyjad臋 do Paragwaju. Zrealizowa艂am to pierwsze, bo mia艂am za plecami oddech czterdziestki, a jest on dla wielu kobiet gor膮cy i zimny jednocze艣nie. W moich latach czterdziestych wydarzy艂o si臋 wiele rzeczy 艣wietnych i bolesnych. A jednak w sumie im dalej w las, tym bogaciej. Pi臋膰dziesi膮tki si臋 ba艂am i nadal boj臋 - bo oznacza perspektyw臋 na sze艣膰dziesi膮tk臋, a co to znaczy - nie wiem, poza tym, 偶e sze艣膰dziesi膮tka oznacza perspektyw臋 na siedemdziesi膮tk臋. "Pojutrze si臋 dowiem, co b臋dzie jutro" - jak 艣piewa Male艅czuk. Rzadko jestem zorientowana w por臋. Nawet mod臋 przyswajam sobie wtedy, kiedy w艂a艣nie wychodzi z mody. Przyswajam sobie niemodn膮 mod臋. Tyle 偶e mam j膮 ju偶 wtedy dog艂臋bnie przemy艣lan膮. Czy staro艣膰 mo偶e mie膰 swojego erosa? Eros z widokiem na gr贸b? "Z wiekiem cz艂owiek nabiera rozumu. Z wiekiem do trumny", jak 艣piewa ten偶e Male艅czuk. Jaki jest eros cz艂owieka z wiekiem od trumny? Nie wiem. Erosem jest 艣wiadomo艣膰. Zawsze indywidualna. Oczywi艣cie, 偶e nie witam swojego coraz starszego wieku entuzjastycznie. Nigdy nie witamy, zdaje mi si臋. Po jakim艣 czasie mo偶na si臋 z nim pogodzi膰 lub nawet go polubi膰, ale wtedy ju偶 granica znowu si臋 przesuwa. Oswajam si臋 z czterdziestk膮, kiedy mam ju偶 grubo po niej. "Pojutrze si臋 dowiem, co by艂o jutro". Teraz przyty艂am i w艣ciekam si臋 o to. Mam zamiar si臋 odchudza膰, mam zamiar walczy膰 o swoje lekkie cia艂o. Cia艂o lekkie jest zwrotne. A zwrotne jest m艂ode. Ale na ile b臋dzie m艂ode, kiedy odzyska idealn膮 dla mnie zwrotno艣膰? Patrz臋 w lustro i my艣l臋, oj, co艣 mi siada ten owal twarzy, jak stara opona. Jak tu walczy膰 z owalem? A tu w艂osy odrastaj膮, siwawe. Sporo tej siwizny. To chlup je szamponem koloryzuj膮cym. A co z tym owalem? Przyk艂adam palce do k膮cik贸w oczu i podci膮gam je - mam teraz sko艣ne oczy. Owal mi si臋 naci膮gn膮艂. Chi艅ski lifting. Bo偶ena Umi艅ska - filozofka, t艂umaczka, krytyczka literacka i filmowa,

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witaj SZAROOKA dawno nie widziana!! :) Belvo patrz臋 na termometr, w mieszkaniu mam temp. 26 st natomiast za oknem , kt贸re od dw贸ch godzin jest w cieniu , termometr pokazuje 29, 5 stC ! Wr贸ci艂am z ogrodu , gdzie wylegiwa艂am si臋 na rozkladanym 艂贸偶eczku :) , opalaj膮c sobie i to i owo!!! Teraz wskocz臋 do kabinki sp艂uka膰 s贸l i.... nie wiem co dalej? Pewnie moj膮 miot艂臋 odpal臋 i polec臋 na basen?... do wieczorka moje panie :) Mi艂ego dnia belvo :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Bajarko..... sama prawda mnie te偶 nie uda艂o si臋 wyjecha膰 do Paragwaju Nigdzie nie uda艂o mi si臋 wyjechac Od siebie odjecha膰 si臋 nie da.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hej tam w ogrodzie... a dlaczego Zofinko musialas zmyc sol?? Czy twoj ogrod to plaza nad morzem??? U nas jest tak goraco ze woda w basenie ma temperature letniej herbatki.. Pojechalam na chwile do sklepu i jak wyszlam to na parkingu az mi sie zrobilo niedobrze.. Bylo chyba z 50 stopni. Wiecie co? Zrobilam bardzo fajna potrawe z papryki tzw. Peperonade. Pierwszy raz jadlam ja u tesciowej mojej przyjaciolki w Reggio Emilia. Bardzo dobra i dom pachnie papryka.. Jezeli chodzi o starosc to... jak bylam mloda to czulam sie staro a jak teraz jestem stara to czuje sie mlodo.. Zawsze bylam przekora..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Bajarka1
A ja lubie Was wszystkie鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
noo witam witam ja to kochani jestem ma艂om贸wna pisac 艂adnie niepotrafie nawet kiedy czytam sam膮 siebie, to zaczynam rozumiec czemu czesto moje wpisy bywaj膮 bez odzewu wiem wiem zaprzeczycie , ze s膮 r贸zne powody zgadzam sie ale jednak ....... 馃尲馃憚鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
belvo mam fotki starych mebli zrobi艂am je u rodzinki jak by艂am na urlopie mo偶e jeszcze dzisiaj zamieszcze jak starczy mi si艂

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Copertko dostaniesz klapa odemnie .. Co to znaczy bez odezwu??? a kto tu sie caly dzien i...noc odzywa do ciebie?? Jestes nienasycona he he he Ja tez zreszta :-D :-D Dawaj te zdjecia starych mebli !!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam was moje kochane w艂asnie wroci艂am z pracy... czytam ... czytam... czytam zastanawiam sie dlaczego z powodu wieku jest tyle rozpaczy!? niedjrza艂e owoce sa zazwyczaj twarde , zielone i cierpkie.. co za tym idzie niesmaczne.... jezeli cierpi sie z powodu up艂ywu lat , takie cierpienie widac na twarzy mimo kremow c贸d i liftingow....trzeba to poprostu zaakceptowac i smiac sie prosto w nos umykaj膮cym latom.. wtedy starzejemy sie zupe艂nie inaczej, mozna powiedziec 艂adniej a co za tym idzie godnie ,bez kw艣nej miny i zgryzoty na twarzy... prawdziwy znawca kobiecego cia艂a , wspania艂y artysta Starowieyski, powiedzia艂 , ze jego akty , to tylko kobiety dojrza艂e, o pe艂nych kszta艂tach i zmarszczkach na twarzy, widac z tego go艣c nie jest amatorem kwa艣nych jab艂ek i wie co jest dobre... kobitki po 50-60-tce g贸r膮!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No musia艂am zmy膰 s贸l z cia艂ka mojego bo ca艂y dzionek na s艂oneczku leza艂am!!!! Wprawdzie w kapeluszu i pod parasolem ale n贸偶ki wystawia艂am... tak goraco.....w ci膮gu dzisiejszego dnia wypi艂am ponad trzy litry wody...no to i wypoci膰 musia艂am , nie? :) i zn贸w jestem s艂ona.... a偶 mnie sk贸ra sw臋dzi i zn贸w pod prysznic a licznik wody bije :) copertko, gdzie te fotki? i co to znaczy bez odzewu? No niech ja ci臋 dorw臋!... 馃槝

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam ciebie Zofinko 馃憚馃憚馃憚 Belvus, Coperto- wam te przesy艂am馃憚馃憚馃憚馃憚 i dla pozosta艂ych , ktrorych nie wymiwni艂am 馃憚馃憚馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×