Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Gość Od nocy do nocy
Nim las, nim kłos, nim noc dojrzeje, ktoś wygra los, ktoś porzuci nas. Nasz dom, nasz ląd zniknie gdzieś, odpłynie w dal biała wieś, będziemy snem, zorzą zórz, morskim dnem i gwiazdą. Pokochaj mnie z całych sił, pokochaj mnie na sto lat. Pokochaj mnie, jakbyś był tak młody, jak był dawniej świat. Już zielenieje sad po burzy, nim roztopimy się w podroży. Ty kochaj mnie od nocy, do nocy, aż po noc. Nim kłos, nim las, nim noc dojrzeje, masz jeszcze czas, by pokochać mnie. Bo jak to jest, jak to tak, że więdnie bez, cichnie ptak, zegary tak śpieszą się, biegną dnie i noce. Pokochaj mnie, lesie mój, kochajcie mnie, ranne mgły, darujcie mi biały strój, tak mało już nocy i dni. Znów zielenieje sad po burzy, nim roztopimy się w podroży, ty kochaj mnie od nocy, do nocy, aż po noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ! :) Nikt jeszcze do Klubu nie zajrzał? No to ja dziś parzę świeżą kawke i stawiam na stole , przykrytym białym obrusem w ogromne polne maki, jest też świeży chlebek , masełko , ogóreczki małosolne , pomidorki..... zapraszam na sniadanie :) Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zofinko!! Przypomnialas mi ze ja tez mam piekny obrus w maki :-) Juz go wyciagam i zasiadam do patrzenia sie na obrus bo...dzisiaj mam glodowke :-o Wczoraj pozbieralam moje pierwsze baklazany.. Sa super ja najbardziej lubie te po sycylijsku ( na ruszcie a potem ulozone ciasno w kamionce z oliwa czosnkiem i origano) Tak zrobione trwaja dlugo i sluza za wedline do kanapek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
copertko :) belvuniu :) witajcie miłe :) a tak bardziej szczegółowo te bakłazany?..... plissssss 😘 czy postoją całą zimę w temp. pokojowej czy muszą w chłodzie? Moja córcia i ja nie przepadamy za wędlinami , nie \"schodzą\" po prostu , a takie bakłazany pewnie smakowite i coś nowego dla podniebienia?..... Belvo napisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zofinko tak dlugo chyba nie postoja ale nigdy nie probowalam bo zjadane sa momentalnie.. :-) Oto przepis: Mlode baklazany ( takie z mala iloscia nasion) albo stare tez moga byc tylko wtedy trzeba obrac ze skory.. Pokroic ta podluzne plastry 60mm i na ruszcie upiec ( w paseczki z dwoch stron. Swieze origano poszatkowac z czosnkiem i w ymieszac z oliwa i sola( do smaku) . W kamionce posmarowac dno ta origanowo-czosnkowa oliwa i ukladac plastry baklazanow przekladajac tym sosikiem . Tego sosiku nie moze byc za duzo . Trzeba tylko tak smarowac nim. Wszystko potem dobrze przycisnac aby sie \"przegryzlo\" i wieczorem juz mozna jesc. Przypominam ze baklazany zawieraja proteiny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki miła pani :) jutro polecę na targowisko , poszukam ..... Jesteśmy z córką ostatnio bezmięsne, więc..... :) qrde.... gdzie pozostałe panienki? 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry!! Południe a koleżanek nie ma? :( Belvo? robię bakłazany , kupiłam...... dzięki za przepis.... mogę posłać go dalej? :) dziękuję z góry za przychylność :) miłego dnia wszystkim :) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy czytelnik
Gdzie te dziewczyny? wspaniale takie mile, przyjemne, kochane gdzie te baby Sa?👄 Szarooka.Cztery medle,belva,kruszynka, alisaria,noja,coperta,i stefek bawidamek! To ja wasz Fan!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej tam w klubie!!!! Zofinko!! Fajnie.. zobaczysz jakie beda dobre. Pamietaj zeby byly dobrze upieczone na ruszcie. Pewnie ze mozesz dalej podac :-) Wczoraj mielismy gosci na krociutka kolacyjke. Zrobilam bardzo dobrego swiezego tunczyka z balsamicznym octem .. Mniam mnaim Wiecie morskie ryby zaczynaja byc coraz drozsze.. Slyszalam ze w Japoni ludzie dostaja bzika bo chca sushi a tu coraz wiecej kosztuje to sushi z ryba.. Nawet wam nie bede psula humoru mowieniem czym maja ta ryba zastapic... :-( Fanie 🖐️ a czemu ty jestes taki skryty? Ujawnij sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy czytelnik
Belvo, bo zona by mi morde obila taka stara zazdrosnica,sama nie zna sie na kompie , a mnie sledzi jak tylko cos robie.... A ja nic´od was niechce tylko czytam. lubie wiersze, opowiadania z kobitkami fajnymi poflirtowac jak mnie nie pognacie to bede czesciej wpadal.... ppowiedcie czy chcecie na topiku drugiego chlopa.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy czytelnik
W prezencie dla pan. A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał, Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta, Zdradliwa i wierna, i dobra i zła, I rozkosz i rozpacz, i usmiech i łza... I anioł i demon, i upiór i cud, I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna. Początek i koniec... (J. Tuwim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze chcemy :-) Co za pytanie?? Dobrze byloby gdybys sie zaczernil aby sie nikt nie podszywal pod twoj nick. Tuwima KOCHAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy czytelnik
Wszystko Oddać ci wszystko: każdy sen i drgnienie, Każdy nerw ciała, każdy ruch i krok! Przeszłość - to tylko o tobie wspomnienie, Przyszłość - to tylko twój najświętszy wzrok! Oddać ci wszystko, każde pulsu tętno I grosz ostatni, i ostatek sił, Trwonić dla ciebie swą młodość namiętną Znaczyć ci drogę - krwią serdeczną z żył! Zaprzeć się! Bluźnić! Z Judaszem paktować! Żwir na twej drodze w miękki piasek gryźć! Natchnioną wiarą zakrzyczeć: "Ach prowadź!" Gdy mi na własną zgubę każesz iść! A potem - oddać ci ostatnie tchnienie Skonać spokojnie, wiernie u twych nóg I wstecz spojrzawszy wierzyć niewzruszenie, Że tak - za Ciebiem tylko umrzeć mógł. J.Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy czytelnik
Te wiersze sa dla was kochane kobietki:.. Ja mam 66 lat i nie czuje sie stary, a moja ma 62 i jak grzybek siwa , bez zebow lazi w domu, kiedys dbala o siebie teraz nic , nawet mi jej szkoda , ze tak sie zaniedbala, chcialbym jej komputer przyblizyc ale nie chce, mowi ze to bzdury, ze zastara, ze jestem glupi i takie rozne glupoty... ..Mowie wam i spiewam Ile razem dróg przebytych? Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych? Ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami? Ile listów, ile rozstań, ciężkich godzin w miastach wielu? I znów upór, żeby powstać i znów iść, i dojść do celu. Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? Ile chlebów rozkrajanych? Pocałunków? Schodów? Książek? Ile lat nad strof stworzeniem? Ile krzyku w poematy? Ile chwil przy Beethovenie? Przy Corellim? Przy Scarlattim? Twe oczy jak piękne świece, a w sercu źródło promienia. Więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia. Konstanty Ildefons Gałczyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla nowego fana Klubu na powitanie :D DZIEŃ DOBRY Dzień dobry! nie śmiem budzić, o wdzięczny widoku! Jej duch na poły w rajskie wzleciał okolice, Na poły został boskie ożywiając lice, Jak słońce na pół w niebie, pół w srebrnym obłoku. Dzień dobry! już westchnęła, błysnął promyk w oku, Dzień dobry! już obraża światłość twe źrenice, Naprzykrzają się ustom muchy swawolnice, Dzień dobry! słońce w oknach, ja przy twoim boku. Niosłem słodszy dzień dobry, lecz twe senne wdzięki Odebrały mi śmiałość; niech się wprzódy dowiem: Z łaskawym wstajesz sercem? z orzeźwionym zdrowiem? Dzień dobry! nie pozwalasz ucałować ręki? Każesz odejść, odchodzę: oto masz sukienki, Ubierz się i wyjdź prędko - dzień dobry ci powiem. Adam Mickiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytelniku SUPER!! :-) Daj wiecej tych poezji :-) A moze Pani twojego serca ma depresje jakas? Szkoda jej ..wciagnij ja tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy czytelnik
Ja tez mysle , ze to stres ja tak zrzera , odkąd jest na rencie to zrobila sie egoistyczna, podejrzliwa, nieufna, impulsywna, kłótliwa i nieznośna sie zrobila... Nie wiecie jakie to cierpienie jak ci ktos patrzy caly czas na rece, i pokrzykuje!" to nie tak " Zle odkurzyles mieszkanie." Albo "zawsze za mocna ta kawa czy herbata" Mam tego juz nieraz dosyc zaczelem czytac topiki kobiet ...i ten mi sie spodobal .... Dzieki Cztery medle, wiersz mily .....Lubie bardzo poezje A.Mickiewicza.. "Kobieto, kobieto, choć tyle masz wad, bez ciebie cóż wart, cóż wart byłby świat!" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z cyklu: Bajeczki Babci Pimpusiowej Napadł na turystkę jeden niedźwiedź dziki. Trafił na artystkę, musi brać zastrzyki. A.Waligorski Witaj Belvo! Gdzie ta Nojka? No gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajomy...tak czytam to co napisałeś i przez chwilę pomyślalam sobie, że to może mój wybranek się tu włamał... Też jestem niezła w pokrzykiwaniu na swojego. A jak on mnie denerwuje! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Nojeczka znów na plenerze i pozdrawia wszystkich serdecznie witam nowych czytelnik w tym wieku sporo par tak ma jak TY , wazny w tym wszystkim dialog i miłe niespodzianki , które buduja i odnawiaja to co zaczyna mijac Powiedz swojej Pani niespodziewanie , że dzis wyglada wyjatkowo ładnie nawet jezeli nie bedzie to 95% prawda a na 100% gwarantuje, że odzew bedzie miły i bez zadnych krzyków :D wszystkim wszystkiego dobrego do miłego 🖐️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Belvo i mendelku , 😘 copertko 😘 witam też znajomego czytelnika :) 😘 chociaż nie pamietam , bym wczesniej cie tu spotkała?...... ;) wiem , ze jest już póżno , chyba śpicie? podpisuję więc listę obecnośći i spadam :) Copertko ? mam nadzieję , że przekazujesz całuski i uściski dla Nojki od nas? dzięki 😘 do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRANOC Dobranoc! już dziś więcej nie będziem bawili, Niech snu anioł modrymi skrzydły cię otoczy, Dobranoc! niech odpoczną po łzach twoje oczy, Dobranoc! niech się serce pokojem zasili. Dobranoc! z każdej ze mną przemówionej chwili Niech zostanie dźwięk jakiś cichy i uroczy, Niechaj gra w twoim uchu, a gdy myśl zamroczy, Niech się mój obraz sennym źrenicom przymili. Dobranoc! obróć jeszcze raz na mnie oczęta, Pozwól lica. - Dobranoc! - Chcesz na sługi klasnąć? Daj mi pierś ucałować. - Dobranoc! zapięta. - Dobranoc! już uciekłaś i drzwi chcesz zatrzasnąć. Dobranoc ci przez klamkę - niestety! zamknięta! Powtarzając: dobranoc! nie dałbym ci zasnąć. Adam Mickiewicz To dla tych ,którzy lubią pana Adama poezję :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEŃ DOBRYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!! POBUDKA!!! QQRYQ !!!!! Wstawajcie miłe klubowiczki , koniec wylegiwania się !!!! Dzień jest słoneczny i radosny , uśmiecha się do nas słońce , więc i my do niego też się usmiechnijmy :) Kawa zaparzona ,paaaachnie ..... na stole stoją w wazonie dwie rózyczki , jedna żółta , która ma na czerwono pomalowane brzegi płatków, druga w przeslicznym czerwonym kolorze....pachną urzekająco.... a do kawusi naszykowałam dziś filizanki z delikatnej porcelany, wprawdzie nie saskiej ale piękne też są! Proszę więc , czestujcie się , :) belvo..... bakłażanów jeszcze nie robiłam , bo wciąż mi coś \"wyskakuje \" nieprzewidzianego w planach domowych :) Powiedz mi tylko...... podpieczenie na ruszcie..... to na takim ruszcie w mikrofalówce, czy też kuchence gazowej? a może na grillu, na żywym ogniu? Mam na dziś zaproszenie na grilla , wiec może zabiorę ze sobą i tam zrobię? 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z.czytelnik
Witam wzystkie kobietki w klubie! Pozdrawiam i zycze milego popoludnia! Dziekuje za slowa otuchy, moze rzeczywiscie powinienem miec wiecej cierpliwosci i wiecej zajac sie zona ... Dzis bylismy w kosciele razem , ale nie chciala isc ze mna podreke... A o komputerze nie chce slyszec, co za dziwna rzecz sie z nia dzieje.... Musze isc do bo kartoflr sie dogotowuja i czas na obiad ... Ale to moje zycie i nie bede was nim zanudzal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z.czytelnik
Cztery medle , piekny wiersz! Ja nawet kupilem Ksiazke" Najpiekniejsze wiersze dla zony." Powiedziala , ze nie lubi gdy jej je czytam.... Ty jesteś moją żoną, to we krwi mojej tłucze - Julian Tuwim Ty jesteś moją żoną, to we krwi mojej tłucze Popłochem, szczęściem, strachem, radością i wyskokiem! Zamieram i wybucham, tryumfem wrę i huczę, I płynę w dal obłokiem, i pędzę w dal potokiem. I myślę, i wspominam, i przypominam sobie, I modlę się, i płaczę, i ludziom ściskam dłonie, I śmieję się do siebie, i nie wiem sam, co robię, I ze wzruszeniem mówię: ja z żoną, żona, żonie... Błękitno-złota moja! Wiosenna i jesienna! Ty, co dzień po raz pierwszy ujrzana i kochana! Spójrz, proszę, w oczy moje; ta sama moc niezmienna, ta moc, co jeno rzuca w pokorze na kolana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×