Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Dziekuje dziewczynki馃憚 Zosienko馃憚 usmiechu馃憚 Jestescie naprawde kochane:) Czalego operacja trwala 50 minut... Anja plakala przez ten caly czas, bylismy u nich bo MM tez z nerwow nie mogl wytrzymac jak pomylony chodzil od okna dio okna... Piesio caly czas spi dzieci czuwaja nad nim, ma naprawde dobra opieke ......Najgorsze podobno beda pierwsze 3 dni potem z kazdym dniem ma byc juz tylko lepiej... Synowa specjalnie zaplanowala wolne by muc zajac sie po operacji pieskiem, on potrzebuje teraz nadzwyczaj troskliwej opieki... Dziewczynki czuje sie po tych ostatnich przezyciach zmeczona, ale ciesze sie , ze to juz wszystko za nami... Przytulam Was WBW zyczac kolorowych snow...馃憚 DOBRANOC Ps

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
belvuniu :) 馃槝 Alisario :) 馃槝 witam was , moje miluchy i czekam Alisario na raporty o stanie zdrowia jednego z twoich domownik贸w 馃槏 Tyle z nas trzyma kciuki i my艣li o twoim piesku , 偶e musi by膰 ok ! Mi艂ego dnia , kobietki 馃槝

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Alibabki!馃憚 Czarly dzis o 8 mej dostal pierwste sniadanko (wolowinke specjalnie dla niego rano gotowana) Synowa mi powiedziala , ze cala noc miala z glowy Czarly byl bardzo niespokojny i usilnie dostawal sie do tego opatrunku... Nawet z bawelnianych rajstop Aniusi uciela kawalek by zalozyc mu na ten brzuszek taka opaske, ale to nie zdawalo egzaminu i po paru minutach uwalnial sie... Teraz podobno najedzony spi jak susel po nocnych baraszkach, ale jest pod nadzorem Ani, musza sie tak nim zajmowac do niedzieli ... Potem opatrunek ma byc zdjety i piesio bedzie u nas bo zaczyna sie praca i Ani szkola... Dzieci mieli tutaj 2 tygodnie ferii jesiennych i synowa miala urlop to Czarly byl u nich... Ale od poniedzialku wszystko powraca do normy i mam wiecej obowiazkow, gdyz musze gotowac na 14 obiadek bo wnusia ze szkoly przyjezdza do nas na obiad,u nas odrabia lekcje a, ze teraz szybko robi sie ciemno to syn o 18 tej bedzie po nia przyjerzdzal i zabieral do domu... Tak uzgodnilismy, mysle ze Ania odzwyczaila sie od nas i nie chce u nas spac jak dawniej... Zrozumialam,ze to juz 14 letnia panienka, a nie jak dawniej malenka nasza Ania ... Troszke mi przykro, ale nic nie moge na to juz poradzic... Belvo, Zosiu dziekuje i przytulam Was mocno do serca.... Zycze wszystkim bez wyjatku milego dnia... O 15 tej jedziemy do dzieci:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 usmich22
cze艣膰! Pozdrawiam Zofinke ; Belve i Alisarie... Z pieskiem b臋dzie wszystko dobrze zobaczysz... A wnusia dorasta i jest ju偶 w takim wieku, ze woli mie膰 spok贸j... A my jak to dziadkowie jeste艣my nadopieku艅czy a to si臋 m艂odym nie podoba...:) Taka ju偶 kolej rzeczy Alisario , ze i nasze wnuki doro艣lej膮... Ale wnusia kocha Was na pewno....:-D Zreszt膮 kto by takiej weso艂ej i wra偶liwej kobietki nie lubi艂. Ja Ciebie polubi艂am bardzo i teraz przytulam mocno do serca... Mam 2 doros艂e c贸rki 6 letniego wnuczka, bardzo lubi臋 tez mojego zi臋cia, to m膮dry i bardzo dobry ch艂opak... Mam 52 lata m臋偶a o 3 lata starszego i ma艂y na wsi domek... Kocham ksi膮偶ki, kwiaty i poezje... Pozdrawiam Jole i wszystkie dziewczyna kt贸re tu wpadaj膮... mi艂ego dnia:) Ogr贸d przemijania W ogrodzie si臋 zmienia. Wszystko w nim starzeje. I coraz mniej cienia. Jab艂onka niszczeje. Czere艣ni臋 wyci臋to. Chwasty wiatr rozwiewa. Ju偶 nie pachnie mi臋t膮. S艂owik rzadziej 艣piewa. Ale b臋d膮 kwiaty. Jakie艣 drzewa – mo偶e. Maj膮 by膰 rabaty. Jest ju偶 w艂oski orzech B臋dzie kwiat paproci Kwitn膮cy co roku I kosze dobroci Gdzie艣, zawsze o zmroku. Ewa Willaume-Pielka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czesc dziewczynki!! U nas tez jest piekna jesien... Ja sama juz jestem od 10 dni bo mezulek w biznesowych rozjazdach po swiecie.. Po jakims czasie zaczynam sie przyzwyczajac do jego nieobecnosci i radzic sobie z roznymi sprawami ktore kiedys uwazalam za gotowe do uzycia typu ...w samym srodku pracy zabraklo mi atramentu do drukarki... szukam szukam wszedzie paleta sie ich pelno naokolo ale wszystkie puste ..kurcze.. Po diabla te puste on trzyma w poblizu?? A moze one nie sa zupelnie puste?? W koncu musze isc do drugiej drukarki i pozyczyc atramentu....i zrobilam odkrycie ze na kolorowym tylko ..mozna doskonale drukowac na czarno tez.. Ale zadna sila mnie nie zmusi aby isc kupowac atrament....za moje wlasne pieniadze... Dlaczego on jest taki drogi?? Druga sprawa ktorej nie cierpie robic to wlewac benzyny do smochodu.. Jak juz skonczy sie ..to zamieniam kluczyki ..i zostawiam go z moim samochodem... bez benzyny..:-D Niech sobie radzi..!! To znaczy niech naleje mi benzyny..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Usmiech22
Dziewczynki dobranoc! Ga艂czy艅ski Konstanty Ildefons, Ballada o trzech weso艂ych anio艂ach - S艂uchajcie, s艂odkie siostry - tak m贸wi艂 stary opat:- (Na dworze by艂o wietrzno, ponuro i listopad.) Raz by艂o trzech anio艂贸w, jak trzy wyborne liry, imiona ut sequuntur1: Piotr, Pawe艂 i Zefiryn. 艢liczni to by艂i ch艂opcy, jeden w drugiego g艂adszy, 艂askawym na nich okiem Pan B贸g zza pieca patrzy艂. No, w raju, jak to w raju, zielono i weso艂o, obiady, gadu-gadu, wieczerze i tak w ko艂o. Lecz nasi anio艂owie co艣 nie bardzo byli dziarscy i cz臋sto B贸g Dobrodziej brew zagniewan膮 marszczy艂; i g臋sto w sk贸r臋 leli anio艂贸w rajskie zbiry - na pr贸偶no: zn贸w szaleli Piotr, Pawe艂 i Zefiryn. Od sromu jak od gromu cierpia艂y anio艂贸wny... Ha, by艂o trzech anio艂贸w, lecz siedem grzech贸w g艂贸wnych. Anio艂 Piotr, jak to Piotry, szklanic膮 zwyk艂 si臋 bawi膰 i nieraz w Mons Pietatis2 musia艂 skrzyd艂a zastawi膰; a gdy wy艂ysia艂 mieszek, to wonczas furis more3 do piwnic Dobrodzieja dobiera艂 si臋 wieczorem. Pawe艂 zasi臋 po Pawle rycerskie wzi膮艂 zas艂ugi: Dzie艅 w dzie艅 na rajskiej 艂膮ce anio艂贸w k艂ad艂 jak d艂ugich. Sam 艣wi臋ty Jerzy, siostry, przyg艂膮da艂 si臋 i dziwi艂: "Ho, ho, nasz anio艂 Pawe艂 bije si臋 jak Radziwi艂艂. Dobrodziej te偶 by chwali艂, lecz w艂a艣nie 艣pi w ob艂okach". Tak m贸wi艂 艣wi臋ty Jerzy i dalej m臋czy艂 smoka... Zefiryn by艂 muzykant, mi艂o艣nik strun i syryng4, niefrasobliwy, lekki, jednym s艂owem, Zefiryn; zna艂 si臋 na mitologii, Achillach5 i Chimerach6, mia艂 sk艂onno艣膰 do ksi臋偶yca, troszeczk臋 do Baudelaire'a7 i do sekretnych uciech, nie gardzi艂 r贸wnie偶 poz膮, b艂膮kaj膮c si臋, dziwacz膮c andante maestoso8. A taki by艂 wstydliwy... co艣 niby... jak Jan Jakub9; kazania wielce oceni艂: "Do rybek" i "Do ptak贸w"; chocia偶 wuj Zefiryna, ju偶 taki starszy anio艂, raz widzia艂 "S艂贸wka" Boya pod ko艂dr膮. (Ach, ty draniu!) Tak 偶yli anio艂owie, ale nadesz艂a kryska i wezwa艂 B贸g Dobrodziej nadanio艂a Matyska. "Wyp臋d藕 mi - prawi - Piotra, Paw艂a i Zefiryna, kalaj膮 Paradisum10, ego Deus11 - daj wina!" Po takim paternoster i po wytrawnym winie Dobrodziej chodzi艂 gniewny i hucza艂 po 艂acinie. Zefiryn zasromowany pochyli艂 nisko g艂ow臋, wstydzi艂 si臋 jak Jan Jakub, skrzyd艂a tul膮c r贸偶owe. Piotr zasi臋, jak to Piotry, bryt rygielkom i zamkom, siedzia艂 w ch艂odzie piwniczki i 艣wieci艂 sobie lampk膮. Pawe艂, jak zwykle Pawe艂, anio艂 biedny, rogaty, na podw贸rcu rajowym bi艂 si臋 z Jerzym w palcaty12. Ale nic nie pomaga艂o, zjawi艂 si臋 Anio艂 Micha艂 i rzecze: "Zefirynku, ju偶 mi nie b臋dziesz wzdycha艂. Zawo艂aj swoich kamrat贸w, tak Decyzja orzek艂a... ruszaj si臋, p贸kim dobry! ani mru-mru! do Piek艂a!" Wyp臋dzi艂y anio艂贸w rajskie draby i zbiry. Zmarnowali kariery Pawe艂, Piotr i Zefiryn. Ergo13, siostry najs艂odsze, (Bo偶e, m贸dl si臋 za nami!) lepiej wam si臋 przed noc膮 nie wdawa膰 z anio艂ami.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
kocham Was i serdecznie pozdrawiam....mam taki nastr贸j, 偶e mog臋 jedynie czyta膰, nie mam si艂y pisa膰鉂わ笍馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 x XXL
Pod Bud膮 - Ballada o ciotce Matyldzie doda艂(a): marttina czytano: 652 razy [ Poka偶 znajomemu ] [ Zg艂o艣 b艂膮d ] [ brak t艂umacze艅 ] Mi臋dzy strychem a piwnic膮 w jakiej艣 starej kamienicy mieszka kto艣 kto rozumy wszystkie zjad艂.. dobrze wie co lubi膮 kwiaty i pami臋ta wszystkie daty a k艂opoty zna rodzinne od stu lat Ciotka Matylda ca艂a w papilotach ma rozpieszczonego kota i nadziej臋 偶e si臋 jeszcze zmieni 艣wiat Ciotka Matylda w podartych bamboszach Czeka wci膮偶 na listonosza kt贸ry rent臋 nosi i do 艂ask si臋 wkrad艂 A偶 pewnego dnia zastuka艂 a za drzwiami cisza g艂ucha Znikn膮艂 kto艣 kto rozumy wszystkie zjad艂 nie podlane zwi臋d艂y kwiaty w zapomnienie posz艂y daty a na moje biurko ma艂y kamyk spad艂 Ciotka Matylda do niebieskich kroczy bram Ju偶 podoba jej si臋 tam i na Pana wo艂a g艂o艣no: wpu艣膰 mnie Pan! Ciotka Matylda ma koron臋 z papilot贸w I pod pach膮 taszczy kota przecie偶 biedak nie m贸g艂 zosta膰 ca艂kiem sam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Jolu
Nojka prosz臋 Cie nie poddawaj si臋, nie wiesz ile bym dala by posiedzie膰 z Tob膮 cho膰 chwilk臋. Jeste艣 wyj膮tkowym cz艂owiekiem, strasznie kochanym, bogatym i nie pozw贸l sob膮 manipulowa膰. Wyrzu膰 ze swojego 偶ycia rzeczy i sprawy, kt贸re nie pozwalaj膮 Ci godnie zyc. Masz wielki potencja艂 偶ycia, "to wida膰, slycha膰 i czu膰". Jak ju偶 za艂atwisz te sprawy, przez, kt贸re popad艂a艣 w beznadzieje, b臋dziesz mogla pe艂n膮 piersi膮 i艣膰 do przodu. Jeste艣 tak barwn膮 postaci膮, 偶e tyle kolor贸w co Ty nawet nie posiada t臋cza. Jestem z Toba calym sercem, prosze nie m贸w, ze nie masz si艂y bo ja czekam a偶 powiesz dziewczyny jestem szczesliwa, Nojeczko kochana jestem Twoja wielbicielka, juz od dawien dawna. Tak mi przykro jak czyta艂am o tylu przykrych sprawach , kt贸re Ci臋 spotkaly. Jeste艣 wielka nie potykaj si臋, masz sil臋, wsta艅 i do przodu. Zostaw ten baga偶, uwolnij si臋 od zlych mocy, bo cale Twoje z艂o to osoba, kt贸ra sukcesywnie Ci臋 niszczy, ale pami臋taj jeszcze w Tobie ogie艅 sie pali, jeszcze dasz rade. Tego pragn臋 aby艣 by艂a jeszcze szcz臋艣liwa. Dawno nie pisa艂am na Waszym topiku, wi臋c wybacz, ze Tw贸j problem jest moja sprawa priorytetow膮. Pozdrawiam Was. Wybaczcie, 偶e napisa艂am nie pod swoim nickiem ale Nojka Ty wiesz kim jestem.Caluje Ci臋鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Usmiech 22
Witam! Jolu ja tez podpisuje si臋 pod tym ostatnim wpisem.... Chcia艂abym tez us艂ysze膰, ze jeste艣 szcz臋艣liw膮...鉂わ笍 Pozdrawiam Wszystkie panie.鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Usmiech 22
XXXL :-D piosenk臋 ta bardzo lubi臋:-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 usmiech22
Witam W B W kole偶anki 馃憚 Zycze milej niedzieli niedzieli :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 usmiech22
pogubi艂am my艣li pogubi艂am my艣li spl膮tane czasem zostawi艂am na przystanku nadziei cz膮stk臋 swego ja niech czeka na odrodzenie to co zosta艂o jeszcze we mnie pr贸buj臋 znieczuli膰 niech 艂zy sp艂yn膮 nie 偶艂obi膮c bruzd do rzeki zapomnienia odrodzone my艣li zapn臋 klamr膮 zielon膮 nadziej膮 rozja艣nion膮 biel膮 niewinno艣ci Anna Zaj膮czkowska

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam wieczorkiem :) Belvo te偶 bardzo lubi臋 Anne G. :) u艣miechu 艂adne wiersze :) spokojnego wieczoru 馃槝

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzi臋kuj臋 za otuch臋...nie zas艂u偶y艂am chyba na tak wiele dobrych s艂贸w...przemy艣la艂am, 偶e pope艂ni艂am du偶o b艂臋d贸w, by艂am egoistyczna w dostrzeganiu pewnych sygna艂贸w...a偶 z艂a jestem na siebie. Wczoraj by艂a kole偶anka...pomog艂a mi troszk臋 z malowaniem sufitu ale do doskona艂o艣ci daleko...b臋d臋 jutro oprawia艂a, bo dzi艣 udziela艂am si臋 w kuchni i na portalu \"nasza klasa\"....zaczynaj膮 si臋 wpisywa膰 koledzy i kole偶anki z klasy...wi臋c troszk臋 tam si臋 zasiedzia艂am...za co Was przepraszam.Czasem trzeba gdzie艣 na chwilk臋 zapomnie膰 si臋,,,no to ja tam dzia艂a艂am. Jak zwykle pi臋kna poezja i teksty piosenek...dzi臋kuj臋 za wra偶enia! Ca艂uj臋 Was mocno...a od jutra znowu kierat...remont i kurs...ale mo偶e uda si臋 popisa膰 z Wami troszk臋.Pa!馃憚鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Usmiech22
Dziewczyny! Piosenka o ko艅cu 艣wiata W dzie艅 ko艅ca 艣wiata Pszczo艂a kr膮偶y nad kwiatem nasturcji, Rybak naprawia b艂yszcz膮c膮 sie膰. Skacz膮 w morzu weso艂e delfiny, M艂ode wr贸ble czepiaj膮 si臋 rynny I w膮偶 ma z艂ot膮 sk贸r臋, jak powinien mie膰. W dzie艅 ko艅ca 艣wiata Kobiety id膮 polem pod parasolkami, Pijak zasypia na brzegu trawnika, Nawo艂uj膮 na ulicy sprzedawcy warzywa I 艂贸dka z 偶贸艂tym 偶aglem do wyspy podp艂ywa, D藕wi臋k skrzypiec w powietrzu trwa I noc gwia藕dzist膮 odmyka. A kt贸rzy czekali b艂yskawic i grom贸w, S膮 zawiedzeni. A kt贸rzy czekali znak贸w i archanielskich tr膮b, Nie wierz膮, 偶e staje si臋 ju偶. Dop贸ki s艂o艅ce i ksi臋偶yc s膮 w g贸rze, Dop贸ki trzmiel nawiedza r贸偶臋, Dop贸ki dzieci r贸偶owe si臋 rodz膮, Nikt nie wierzy, 偶e staje si臋 ju偶. Tylko siwy staruszek, kt贸ry by艂by prorokiem, Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zaj臋cie, Powiada przewi膮zuj膮c pomidory: Innego ko艅ca 艣wiata nie b臋dzie, Innego ko艅ca 艣wiata nie b臋dzie. Cz .Milosz

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 xXXL.
UZALE呕NIENIE OD INTERNETU Internet wkracza w nasze 偶ycie coraz bardziej, z dnia na dzie艅 przybywa jego zagorza艂ych wielbicieli i przeciwnik贸w, a w艣r贸d nich ludzi uzale偶nionych, cz臋sto nie znaj膮cych sobie z tego sprawy. Ten test mo偶esz potraktowa膰 jako zabawe lub ma艂e ostrze偶enie i przestrog臋. We藕 kartke i napisz w s艂upku cyfry po kolei od 1 do 20, a przy nich zapisuj litery od odpowiedzi, kt贸re najcelniej opisuj膮 Tw贸j stosunek do odpowiedniej sytuacji. 1.藕le si臋 czuj臋, kiedy wiem, 偶e musz臋 od艂膮czy膰 si臋 od Internetu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 2.Moje otoczenie skar偶y si臋, 偶e za du偶o czasu sp臋dzam na sieci: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 3.W nocy, nawet bardzo zm臋czony, oddalam moment od艂膮czenia si臋 od sieci: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 4.Coraz bardziej interesuje mnie, co mo偶e wydarzy膰 si臋 na sieci podczas mojej nieobecno艣ci: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 5.Uwa偶am, 偶e znajomi "wirtualni" s膮 lepsi od rzeczywistych: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 6.Coraz d艂u偶ej siedz臋 na Internecie i coraz mniej wychodz臋 z domu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 7.Budz臋 si臋 w nocy i mam ochot臋 przy艂膮czy膰 si臋 do sieci: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 8Mimo czynionych wysi艂k贸w, nie potrafi臋 oprze膰 si臋 potrzebie wej艣cia na Internet: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 9.Cz臋sto jestem na sieci d艂u偶ej ni偶 pocz膮tkowo zamierza艂em: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 10.Coraz cz臋艣ciej mam ochot臋 rozmawia膰 ze znajomymi w Internecie ni偶 spotyka膰 si臋 z "rzeczywistymi" lud藕mi: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 11.Z powodu zasiedzenia si臋 na Internecie, zdarza mi si臋 zapomnie膰 o moich codziennych obowi膮zkach (sprz膮tanie, posi艂ki, zakupy ...): # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 12.Surfowanie po Internecie powoduje, 偶e jestem mniej wydajny w pracy: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 13.Kiedy jestem daleko od komputera, mam ochot臋 znale藕膰 si臋 jak najszybciej przy nim z powrotem: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 14.Czuj臋 si臋 winny z powodu sp臋dzenia zbyt du偶ej ilo艣ci czasu na Internecie: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 15.Pod艂膮czam si臋 do sieci natychmiast po przebudzeniu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 16.Z lud藕mi rozmawiam g艂贸wnie na temat Internetu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 17.Kiedy jestem na sieci, nie licz臋 up艂ywaj膮cego czasu: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 18.Odczuwam nieodpart膮 potrzeb臋 cz臋stego sprawdzania poczty: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 19.Zrezygnowa艂em ze swoich codziennych przyjemno艣ci, aby wi臋cej czasu sp臋dza膰 na Internecie: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto 20.Sp贸藕niam si臋 na spotkania z lud藕mi z powodu zbyt d艂ugiego siedzenia w sieci: # A Nigdy # B Sporadycznie # C Czasami # D Cz臋sto Podlicz i zapisz na kartce ile mia艂e艣 odpowiedzi A, B, C i D. Je艣li odpowiada艂e艣 najcze艣ciej na A i B lub tylko A lub tylko B w wi臋kszo艣ci: Nie jeste艣 uzale偶niony i Internet raczej nie zak艂贸ca Twojego normalnego 偶ycia. Internet traktujesz jako normalne narz臋dzie, kt贸re ma s艂uzy膰 Ci pomoc膮 w zdobywaniu potrzebnych Ci informacji. Nie uwa偶asz Internetu za "贸smy cud 艣wiata" i nie interesuje Ci臋 specjalnie "wirtualne 偶ycie". Realizujesz si臋 w 偶yciu "rzeczywistym" i nie uwa偶asz, 偶e na Internet wchodz膮 bardziej interesuj膮ce osoby ni偶 te, kt贸re spotykasz w innych miejscach. Je艣li odpowiada艂e艣 najcze艣ciej na A i C, A i D lub B i C lub tylko C w wi臋kszo艣ci przypadk贸w: Jeste艣 pasjonatem Internetu i zaczynasz mie膰 z tego powodu problemy. Nie mo偶na jeszcze m贸wi膰 o uzale偶nieniu, ale raczej o nieodpartej potrzebie 艂膮czenia si臋 z sieci膮. Jeste艣 jeszcze na etapie, na kt贸rym mo偶esz si臋 kontrolowa膰. Tak wi臋c, ustal sobie limit czasu przebywania na Internecie i skrupulatnie go przestrzegaj. Wychod藕, spotykaj si臋 z przyjaci贸艂mi, czytaj ksi膮偶ki i dostrzegaj pi臋kno otaczaj膮cego Ci臋 "rzeczywistego" 艣wiata. Je艣li odpowiada艂e艣 najcze艣ciej na C i D lub tylko D w wi臋kszo艣ci przypadk贸w: Jeste艣 uzale偶niony od Internetu i nie mo偶esz bez niego 偶y膰. Wyra藕nie wida膰, 偶e nie mo偶esz obej艣膰 si臋 bez Internetu i z tego powodu "zawalasz" coraz wi臋cej obowi膮zk贸w w 艣wiecie "rzeczywistym". Nie przychodzisz lub sp贸藕niasz si臋 na um贸wione spotkania, masz coraz mniej kontakt贸w z "realnymi" lud藕mi i straci艂e艣 umiej臋tno艣膰 cieszenia si臋 otaczaj膮cym Ci臋 艣wiatem. Sytuacja jest powa偶na i je艣li nic z tym nie zrobisz, to stopniowo b臋dziesz coraz bardziej oddala艂 si臋 od rzeczywisto艣ci. Powinie艣 zada膰 sobie pytanie o przyczyny sp臋dzania takiej ilo艣ci czasu przed komputerem. Co w "rzeczywistym" 偶yciu jest dla Ciebie tak trudne i nieosi膮galne, 偶e musisz ucieka膰 si臋 do szukania tego w komputerze? Warto skontaktowa膰 si臋 z psychoterapeut膮 i wzi膮膰 by膰 mo偶e udzia艂 w grupie terapeutycznej czy grupie wsparcia dla os贸b uzale偶nionych od internetu. Pozwoli Ci to odkry膰 g艂臋bsze przyczyny Twojego uzale偶nienia i dokona膰 niezb臋dnych zmian w Twoim 偶yciu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Usmiech 22
Pawlikowska-Jasnorzewska Maria Woda Szklanym 艂ukiem dr偶膮 fontanny, 藕r贸d艂a skalane d藕wi臋cz膮, pluszcz膮 krople: jedna, druga, trzecia, czwarta, pi膮ta, sz贸sta... Bia艂e nimfy le偶膮 w muszlach malowanych t臋cz膮, zamykaj膮 mr膮ce oczy, otwieraj膮 t臋skne usta... Mdlej膮c na jedwabnych blaskach, w zielonym pomroku, wyci膮gaj膮 srebrne r臋ce nie wiadomo gdzie i czemu? Mo偶e patrzy z g贸ry, z do艂u, mo偶e stoi z boku dumny w艂adca pluszcz膮cego, t臋czowego w贸d haremu? Zad藕wi臋cza艂a dysonansem s艂odkiej wody 偶a艂o艣膰 pusta... pluszcza krople: jedna, druga, trzecia, czwarta, pi膮ta, sz贸sta...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Alibabki! witam馃憚 Czarly jest u nas, za 7 dni b臋dzie mial zdjete szwy... Musimy go bardzo pilnowac by nie lizal rany... Piesek bardzo zmienil sie, stal sie powolniejszy, spiacy i bardzo smutny... Dlatego i ja patrzac na niego cierpie z tego powodu...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×