Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dana53

SAMOTNE I SAMOTNI -PO 50-TCE

Polecane posty

wiesz ze teraz juz kobiety do spacerow nie chca zatrudniac...niania i zarazem guwernantka musi byc po studiach tematycznych w sensie - dziecko i wychowanie i nauczanie...do tego znac biegle przynajmniej jeden jezyk i no praktyka...kochana i za to placa od 5 zl/na godzine ... no i wyglad, kultura osobista i zachowanie przy stole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chochli, nie mogę podjąć się opieki nad tak malutkim dzieckiem bo nie mam doświadczenia, ja nie mam dzieci, a dwa nie mogę dzwigać a takie maleństwo trzeba też ponosić, pobujać... Opiekowałam się kiedyś rodzeństwem 4 i 6 lat i za takimi dziećmi się rozglądam. Śladzik, do zamiatania ulic też już chyba my za wiekowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację Śladzik, zdarzają się i takie wymagania. Chochliczko, szukajcie a znajdziecie, mam nadzieję, że w końcu cos mi się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amus nie wiem czy za wiekowe? wiem ze mi rozrywa miesnie i kregoslup i wszystko co z nim powiazane, jak mam bardzo duzy wysilek fizyczny...do tego chore zyly sie przynajmniej dwa razy w roku odzywaja...takze wiecie Kobietki...ja sie tez codziennie nadzwigam do karmienia, do pieluchowania, wczoraj bylo kapanie...to pot mi ciekl po plecach...a smarowanie ciała, oklepywanie itd...i to nie 5 kg do podniesienia jak u niemowlaka...tylko 10 razy wiecej...taka jest cena tego, że jestem tu z Wami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tak i bezstresowe wychowanie...które odbije się czkawką bardzo szybko:D ale wiesz, ja mam znajomych, którzy szukali właśnie takiej babci, bo swojej nie mieli i znalezli cudowną, ciepłą starsza panią i choć dziecko już w przedszkolu, to nadal przychodzi, żeby zabrać na spacer, czy pogadać bo dziecko tęskni i traktuje jak prawdziwą babcię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cierpie Chochli bo mam taka nieuleczalna chorobe miesni...na ktora pomoze tylko lezenie w hamaku i picie mojito ;) a na powaznie nic...no moze przesadzam ze nic...ale na pewno to co pomaga, lezy poza granicami moich mozliwosci poniewaz sa to kuracje np w SPA...polegajace na roznych terapiach, calej gamie masazy, kapielach i ch...wie co jeszcze...kupa kasy do wydania jedym slowem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dlatego wybieramy sie obie z Amus na komisje... I wstretna choroba Amus i moja odebraly nam sprawnosc...a samotna kobieta - co tu duzo gadac - musi byc przede wszystkim zdrowa, bo musi na siebie pracowac...a za choroba somatyczna, ktora ogranicza ruchowo, przychodza zaburzenia psychiczne, takie jak deprechy...bo strach czlowieka ogarnia co bedzie dalej...przeciez jest sam na swiecie jak palec i nikt mu nie pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przytulam...bo tylko tak moge wyrazić swoje współczucie...:) ważne, że macie dużo humoru i pogody ducha, zwłaszcza Ty Śladziku...bo Amazonia rzadko pisze i tak Jej nie znam, ale myślę, że tez jest fajną babką;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz Amus pisz wiecej...tez jestem za tym !!! 👄 jutro bedziesz miala okazje bo Sladzik pojdzie doginac ;) na 33 kg cytryn w promocji !!! Chochli no z moim humorem ;) roznie bywa :D czasami mam kur...ale o tym gdzie indziej mozesz poczytac. do milej kolejnej pisaniny 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! 🌻 Ja pracuje w opiece domowej i wiem,ze jest duze zapotrzebowanie na opiekunki do osob starszych.Spoleczenstwo sie nam starzeje. 🌻 Nie wiem,jak u Was,ale w Krakowie oplaca sie opiekowac prywatnie.Mozna isc do firmy zatrudniakjacej opiekunki,ale placa tylko 5 zl na godz.Prywatnie-10 zl na godzine,chyba,ze traficie na kogos bogatego z rodziny(jako pracodawce),albo ta starsza osoba bedzie miala duzo kasy,to ja mysle,ze mozna powiedziec wiecej,bo to przeciez ciezka-chocby psychicznie praca. 🌻 Opiekunka taka robi rozne rzeczy-zakupy,sprzatanie jakies w domu,gotowanie,mycie kogos,zmienia pampersy,kupuje leki,podaje leki-slowem-roznie,zalezy co ktos potrzebuje,co przy tej osobie trzeba zrobic,czy mieszka sama,czy nie.U niektorych rodzin chodzi o odciazenie rodziny,ktora jest wykonczona ilus letnia opieka nad osoba starsza.U innych chodzi o to,ze ta osoba mieszka sama.Czasami ludzie polecaja sobie opiekunki,jak jakas im sie spodoba.Moze trafilybyscie na osobe,przy ktorej opieka nie wymaga duzego wysilku. Czasami wystarczy duzo serca i niezbyt ciezka fizycznie praca oraz troche rozmowy z chorym,czy rodzina,a pieniazki zarobicie.Moze popytajcie znajomych,czy nie znaja kogos,kto szuka opiekunki do starszej osoby. Jezeli podobalaby sie Wam taka praca,to moze zacznijcie dzialac w tym wzgledzie. Ja bardzo lubie pracowac ze starszymi osobami,duzo maja madrosci zyciowej,oczywiscie porozmawiac da sie z tymi logicznymi.Duzo tez uczy taka praca.Uwielbiam dzieci,ale pracowac wole ze starszymi osobami.Zreszta ja w ogole kocham ludzi i lubie z ludzmi pracowac. dla was Wszystkich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej z rana! Wysiedzialam sie wczoraj w autobusie ale przywiozlam obiektyw i jestem bardzo zadowolona. Szukam teraz taniego odpowiednika mojego uszkodzonego (juz widzialam na ebay za ok 30 euro). Wiecie co - tak sobie przejrzalam pobieznie tytuly naszego forum - same problemy w zwiazkach,malzenstwach, rosterki itp. I czuje sie taka wolna od podobnych stresow... Nie martwie sie, ze partner kupil czy tez nie kupil mi prezent ani nie ubolewam ze kolezanka dostala ladniejszy :P Nie spedza mi snu z powiek obawa czy mnie przypadkiem nie zdradza, bo za dlugo siedzi na necie i jakies dziwne smsy dostaje w srodku nocy ;) :P I nie musze go pocieszac ani chodzic na paluszkach bo biedaczek taki w pracy zestresowany :P Mimo wszystko - zycie singla niesie z soba wiele pozytywow :D Czyli szklanka do polowy pelna. I wlasnie tak trzeba patrzec na swoja nieparzystosc a nie z zalem ze inne sa z mezczyznami a ja nie :P I ta oto pozytywna refleksja rozpoczynam dzisiejszy dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) No i mamy marzec. Wczoraj oglądałam mecz. Stadion robi wrażenie, nasi piłkarze trochę mniejsze, ale i tak dobrze, że nie przegrali. Maju, ja jednak wolę dzieci, choc na oferty pracy dotyczące opieki nad starszymi osobami też zwracam uwagę. Jest ich jednak bardzo mało, a poza tym ja jesli już miałabym się podjąć takiej pracy to u osoby choć trochę sprawnej, której mogłabym pomóc np. w zakupach, sprzątaniu, gotowaniu czy załatwianiu jakiś spraw. Jakiś czas temu byłam w PCK. Szukali opiekunek. Powiedziałam to co wyżej napisałam, ale niestety, nie ma wyboru podopiecznych. Jaki przypadnie, takim trzeba się zająć. Podejrzewam, że gdybym miała znajomości dałoby się to przeskoczyć. Taka prawda, jak jest wejście to i drzwi się otwierają. Oneill, mi się wydaje że, niektóre tematy zakladane są pod wpływem chwili. Takie odnoszę wrażenie czytając je. Dowodem na to jest ich krótki żywot na forum. Oczywiście nie zaprzeczam, związki maja minusy, ale przyznasz, że plusiki też. Tak samo i bycie singlem. Jakby nie patrzył, każdy medal ma dwie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kobiety o facetach piszecie ? :D hehehehehe fajny temat ;) Oneill pewnie zauwazylas ze w wiekszosci pisza tu mlode laski, co to na garnuszku rodzicow...wiec one moge oddawac sie milosci... zycie sprowadzi niektore do parteru...szybko...nawet sie nie obejrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amazonia 🌻 Ja rozumiem. Tu jest tak,ze ludzie dzwonia do firmy zatrudniajacej pielegniarki,lekarzy z opieki domowej paliatywnej i dlugoterminowej(wymagany jest oczywiscie kurs kwalifikacyjny z kazdej specjalnosci,najlepiej jeszcze studia piel.i specjalizacja z kazdej),czasami rehabilitantow,psychologow i potrzebuja pomocy dla chorego,czyli dla siebie rowniez-odciazenia m.in..Dowiaduja sie,ze pielegniarka(czyli np.ja )przyjdzie zrobic zastrzyk,podlaczyc kroplowke,zmierzy cisnienie,poda leki podskornie,doradzi,zrobi opatrunek na odlezyne,stope cukrzycowa,owrzodzenie itp.ze nie myje,nie robi zakupow,nie kąpie,nie zmienia pampersow,nie robi tego,co opiekunka,czy asystentka(jeszcze nie u nas)pielegniarki. Po czym ide na 1-sza wizyte i oczekuje sie ode mnie glownie-mycia,przebierania,kapania,zmiany pampersow,rehabilitacji.No i gdzie tu sens???? Czyli-jezeli to robie[prace opiekunki]-zabieram prace opiekunkom. NFZ wymaga,zeby pielegniarki robily to,co wynika ze wskazan medycznych,ale opiekunki sa platne.A ludzie placa cale zycie na ZUS i oczekuja pomocy bez placenia kasy.No wiec niech pielegniarka robi to,co do niej nie nalezy,bo bezplatnie.Ja to rozumiem.Maja z reguly malo kasy. Czy wy rozumiecie to błędne koło???Bledne kola sa w nerwicy(mialam takie).Czyli co?Nasze panstwo ma nerwice??? :-P 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! @Maja - tak bez filozofii, z ta szklanka to inaczej wyrazony optymizm i pozytywne spojrzenie na zycie, sprawy, sytuacje itp. Pamietasz moze taka dziewczyne z forum o nicku "pelna szklanka"? Dawno juz nie pisze co prawda... Wszystkich pozdrawiam i zycze milego dnia (i zeby ta szklanka byla do polowy pelna a nie pusta - jest jeszcze wersja "Zloty srodek" - szklanka do polowy wy/napelniona, lepiej to brzmi po angielsku bo nie ma wydzwieku emocjonalnego - glass half filled zamiast glass half full vs half empty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Ale z Was nocne marki. Ja nie mogę zbyt długo siedzieć przy kompie, oczy mnie bolą. Zapisałam się do okulisty. Wizytę mam w czerwcu!!! Muszę zrobić okulary + bo coraz gorzej idzie mi czytanie, itp. Maju, Oneill chodziło o to, że dla optymisty szklanka jest zawsze do połowy pełna, a dla pesymisty do połowy pusta. Nie słyszałaś takiego powiedzenia? Śladzik, a Ty jak? Pewnie zmęczona po wczorajszym? Dla wszystkich miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Amus moje sily przekladaja sie na moj nastroj...dobrze napisalam? im lepsze mam samopoczucie tym "wiecej' sil...i zgrabniej to idzie...wczoraj? jakos naprawde wyjatkowo poszlo sprawnie... to co boli, to boli...ale bolec bedzie... ja tam lubie albo pusta szklanke albo pelna...nie ciesza mnie przyslowiowe 'polowki" albo mam tyle ze zaspokoje apetyt albo w ogole...po co narobic sobie niepotrzebnego smaku ;) Panie majstrze, traktor się zepsuł! - Jak to? Cały się zepsuł? - No nie, jedno koło się zepsuło. - A ile traktor ma kół? - Cztery. - No to mówcie, że traktor ma trzy koła sprawne. - Przecież to jest to samo - No tak, ale znacznie lepiej brzmi milego dnia Singielkom 👄 i Ekstra Singielce Chochli tez 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chochli to znowu "chlejesz" łyskacza ?;) A ta "Ekstra" to wiesz ...w ramach wazeliniarstwa ;) przed werbunkiem :p co byś pamietala na kogo glos oddac :classic_cool: ja pije cherry za Wasze zdrowie 👄 Amus przed poludniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×