Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dana53

SAMOTNE I SAMOTNI -PO 50-TCE

Polecane posty

Dziękuję wszystkim za życzenia i jeszcze raz wszystkiegio naj, naj, naj...🌻 Przypomniało mi się, jak pracowałam w państwowej firmie, w tym dniu zastępca dyrektora biegał od pokoju do pokoju i składał każdej z pań życzenia łącznie z cmokiem w rękę. Zawsze się uśmiałyśmy bo robił to w ekspresowym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i powiedzcie, czy kiedys nie bylo lepszych artystow, lepszej muzyki? Teraz wystarczy pomalowac se leb na czerwono albo ubrac kiecke z wolowiny, w ostatecznosci wlaczyc stary, dawno zakurzony modem - nie trzeba miec super talentu muzycznego zeby w show businessie zaistniec. Ale zeby oddac sprawiedliwosc dzisiejszym, przeciez dosc ciekawym czasom - moze kilka dosc "nietypowych" utworow: http://www.youtube.com/watch?v=rGCTLJDoMGw http://www.youtube.com/watch?v=Xu-A0jqMPd8&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=vp7Li14hgLU&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=F8BvA44ruGE&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=LjI3PLH5WCk&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=ZwWhyOTnZZ4&feature=related liczy sie pomyslowosc, a autorom w/w na pewno jej nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oneill:) wystarczy obejrzeć programy muzyczne, do których zgłaszają sie młodzi ludzie z niebywałymi talentami wokalnymi, zastanawiam sie wtedy, jak to mozliwe, że do tej pory nikt ich nie wypromował...i tu jest problem, bo promuje się właśnie takich kolorowych krzykaczy i skandalistów, którzy mają plecy i kasę, a młodzi, wrażliwi ludzie giną w tym drapieżnym show. Chociaż muszę tez przyznać, że ostatnio jakby mniej Dody...:D zresztą ja słucham "trójki", a tam nie dają zginąć dobrej muzyce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chochli - artysci sa, ale trudniej jest im sie przebic przez mur tandety. Globalna wioska spowodowala, ze kazdy moze zostac tzw artysta i dostep do mediow jest szerszy - ale teraz dla kogo... Na pewno pamietacie w latach 70-tych taki owczesny "Mam talent" - program prowadzony przez nieodzalowanego p. Aleksandra Bardiniego. Uwielbialam go ogladac! Bylam, niestety, zbyt zahukana, zakompleksiona i niesmiala zeby sie zglosic (i w glebi duszy oczywiscie nie wierzylam ze mogloby mi sie udac), ale marzylam sobie w myslach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a druga sprawa...tandeta będzie dopóki będą jej odbiorcy:) chociaż jej "gwiazdy" są tylko jednego sezonu:P Oneill, teraz młodzi ludzie są bardziej odważni i realizują swoje marzenia, nie to, co my kiedyś...może teraz słuchałabym Twojej płyty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śladzik, ja nie pamiętam, ale nie wiedzieć czemu przypomniała mi się piosenka 'To były piekne dni'. Śpiewała ją Kunicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Zgadłaś Chochliczko, ja byłam na spacerze, a co porabia reszta to nie wiem. Śladzik chyba przy piątku zapracowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amazonia:) ja też byłam zobaczyć, czy żurawie już są, ale niestety, tylko gęsi i kaczki robią zamieszanie:D myślę, jednak, że wkrótce się pojawią, dzisiaj było tak pięknie. Ja przy sobocie będę zapracowana, dzisiaj mam luzik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam już, ale Ci przypomnę. Zadzwoniła do mnie dziewczyna, którą kiedyś poznałam przez ogłoszenie-dzieciaczki. Byłyśmy już wstepnie umówione i nagle ona zamilkła. I teraz prawie po pół roku się odezwała z propozycją pracy. Spotkałyśmy się, jej wytłumaczenie milczenia nie bardzo mnie przekonało, zobaczymy co to z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co - wkurzajace jest takie przedkladanie, odkladanie, tlumaczenie. Poza tym u mnie taka osoba traci od razu, bo albo konkretnie sie czegos chce albo nie. Amazonio - ja Ci zycze powodzenia w znalezieniu pracy konkretnej i na dluzszy czas. I takiej, w ktorej sie odnajdziesz a nie przemeczysz. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też takie postępowanie wkurza, ale jak nic innego nie ma? Oneill, ja nic stałego nie znajdę, to marzenie ściętej głowy. Wiesz ile w Polsce pracuje osób 50+? 28 % Czytam, słucham wypowiedzi pracodawców, mówią bez ogródek, że mając do wyboru wolą zatrudniać młode osoby. Pewnie, że opieka nad dziećmi to żaden miód, ale akurat tutaj nie byłoby ciężko. Max 3 godziny dziennie w tym odbiór z przedszkola i szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! :-) 🌻 Wczoraj bylam po calym tygodniu tak zmeczona,ze gdy wrocilam z pracy zrobilam z dziewczynami(corkami) szybki obiad,przebralam sie do spania i polozylam z ksiazka.Kupilam sobie III tom "Rozmow z Bogiem" oraz "Mezczyzne od A do Z". Dzieciaki psprzataly same,bo ja nie mialam sily im pomoc. :-) Poszlam spac po 20-tej-o dziwo(!),bo zwykle siedze do co najmniej 24-tej,szczegolnie w piatki. 🌻 Mam teraz wiecej pacjentow,wiecej wizyt i jeszcze prywatna pacjentke,do ktorej chodze 3 razy w tygodniu po 1 godz.I dobrze,bo moglam sobie kupic ksiazki.Jeszcze pare sobie zamowilam. 🌻 Zastanawiam sie,dlaczego jestem taka zmeczona,ale chyba juz wiem. 🌻 Po pierwsze potrzebny mi urlop,po drugie wychodze po 8-mej 3 razy w tygodniu,a 2 razy w tygodniu o 9-tej,a wracam 18,19-ta.Raz wrocilam przed 20-ta,bo zostawilam telefon u pacjenta.Normalnie bylabym go wziela na nastepny dzien,ale na ten numer dzwonia tez pacjenci lub ich rodziny,jak cos sie dzieje,wiec musialam po niego wrocic. 🌻 Po drugie troche za duzo godzin jestem w pracy lub w drodze do i z pracy. Ja przez wiele lat pracowalam na 12-tki.Mialam w miesiacu 14,max 15 dyzurow,reszta-wolne.W Stanach pracowalam 3,4 doby w tygodniu,reszte mialam wolne.To mi pasowalo. Nie zrezygnuje z mojej pracy i nie pojde do innej,bo ja uwielbiam. Nie zamienie pacjentow dlugoterminowych na paliatywnych(mialabym mniej wizyt),bo sie lubimy. 🌻 Jakie wiec wyjscie?Od 19-tego ide na 2 tyg.urlopu,bo wtedy wraca z urlopu chirurg szc szczekowy,do ktorego sie wybieram.Jest podobno dobrym fachowcem i zyczliwym czlowiekiem. Urlop mam jeszcze stary. :-) 🌻 A po urlopie?Mam pewien pomysl,bo nie zamierzam dac sie wykonczyc NFZ,ktory uwaza,ze obojetne,czy pacjenci paliatywni(2 wizyty w tygodniu,chyba,ze sie cos dzieje,to wiecej),czy dlugoterminowi{4 wizyty w tygodniu,a jak potrzeba-ze wskazan medycznych(np,kroplowka,zalozenie sondy),to wiecej} mamy miec na etacie 8 pacjentow pod opieka. Teraz mam 5 dlugoterminowych i 3 paliatywnych pacjentow. To jest duzo,bo jest duzo chodzenia i jezdzenia MPK,jezeli sie nie ma samochodu.Nieraz od pacjenta do pacjenta jade 3,4-ma srodkami komunikacji.Nie kupie samochodu,bo mi za malo placa. :-D Moze oni licza tych 8-miu pacjentow,bo Ci co wymyslili ten przepis maja samochody i mysla,ze kazdy ma? 🌻 Wczoraj nie mialam nawet sily siedziec,ani nic pisac.Nie mialam nawet sily zadzwonic do przyjaciela,chociaz napisalam mu,ze zadzwonie.Nie zadzwonilam,bo nie mialam sily gadac.Nie mialam nawet sily napisac sms. 🌻 Dzisiaj,po 12-tu godz.spania czuje sie duzo lepiej,ale troche czuje sie zmeczona. 🌻 A Wy jak sie teraz czujecie?Moze to moje,to przedwiosenne zmeczenie? Cieplutko Was pozdrawiam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hoze dziewoje! Ama - to jest jakis chory paradoks ze nikt nie chce zatrudniac osob 50+, przeciez do emerytury im daleko, malych dzieci nie maja, w ciaze nie zajda raczej, sa odpowiedzialni, dobrze wyszkoleni... Mam przyjaciolke w Pl ktora od 2 lat (czyli odkad ja "zredukowano) pracuje w sklepie na czarno a pracodawczyni laskawie zatrudnila ja na 3 miesiace probne ostatnio. To wcale nie daje jej pewnosci co do przyszlosci pracy a tym samym zarobkow. Moja szwagierka z kolei, osoba wysoko wykwalifikowana - stracila swoj biznes niemalze z dnia na dzien (z winy wlasciciela lokalu, ktory wynajmowala) i zostala z platnosciami, kredytami bankowymi itp. Sprawa jest w sadzie ale jak wiemy to sie moze ciagnac latami i z niewiadomym rezultatem - jak sie okazalo ona nie byla jedyna bo ow wlasciciel jakss spoldzielnia czy cos w tym stylu) zamknal tez kilka innych lokali w podobny sposob. Przez rok siedziala w domu wysylajac cv i szukajac jakiegos zajecia i znalazla za granica do prowadzenia domu i opieki nad starsza osoba. Cieszy sie bo ma nadzieje wyjsc z dlugow i stanac na nogi. Marzy o pracy w swoim zawodzie. U nas z kolei zauwazxylam, ze w Lidlu pracuje kilku facetow takich w naszym wieku - czyli nawet oni polityke zmienili. Jest prawdopodobnie jakies lobby ktore zmusza do zatrudniania osob w srednim wieku. Pamietam sprzed lat, z dobrych czasow przedkryzysowych ze byla taka akcja zatrudniania seniorow a nawet emerytow po 65 roku zycia na niepelny etat. Tylko, ze u nas mozesz sie poskarzyc jak pracodawca powie ze zatrudnia wylacznie mlodych - czysta teoria bo nie wiem czy ktokolwiek sie skarzyl na to... Ale opcja jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam wyjść na spacer a tu zaczęło lać. Maju, ja nie jestem zmęczona bo w przeciwieństwie do Was nie mam czym się zmęczyć. Wy macie obowiązki, a ja...? Fajnie, że masz pracę, która lubisz. Ja też lubiłam swoją, w handlu. Mimo niskich zarobków, upierdliwych klientów, ton przerzucanych towarów miło wspominam, choć z ostatnim sklepem rozstanie nie było zbyt sympatyczne. W czasie leczenia skończyła mi się umowa i najzwyczajniej w świecie mnie wylali. Oneill, u nas jest program rządowy odnośnie zatrudniania 50+. Jest jednak tak oderwany od rzeczywistości, że Panie Boże przebacz. Z jednej strony jego twórcom się nie dziwię, bo jak pracowałam to też byłam szczerze zdziwiona, że ludzie nie mają pracy mimo tylu ofert. Niestety, dopiero na własnej skórze przekonałam się jak to naprawdę wygląda. Chodziłam też kiedyś na spotkania z doradcą zawodowym. W teorii wszystko ładnie, pięknie, a w życiu? Niestety, tak różowo już nie jest. U nas też jest mozliwość podania pracodawcy do sądu, ale podejrzewam, że trzeba mieć bardzo dobrego prawnika by udowodnić iż spełnia się od a do z jego wymagania, a jedynym minusem jest wiek. Kończę ten temat, tyle mojego co sobie pogadam, a raczej popiszę. A poza tym nie chcę wyjść na jakąś zrzędliwą wiecznie babę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Baby :D Amus ubawila mnie Twoja zrzedliwosc ;) wiesz kiedy czlek kobiecy jest sam, powalony choroba, w pewnym wieku i musi kazda zlotowke ogladac pod swiatlo 3 razy ma prawo do narzekan...nie wszyscy maja bogatych rodzicow, nie kazdemu udalo sie w zyciu zrobic kariere i zyc latwiej...takze nie miej skrupolow ze utyskujesz...ja tez to robie...mysle ze milion razy czesciej od Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×