Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kin

austria

Polecane posty

blanka23 u mnie to bylo tak przez 6 m-cy uczylam sie sama gramatyka z ksiazki no i slowka potem tam gdzie pracowalam probowalam mowic i pracodawca mnie poprawial w razie bledu ale oczywiscie wiecej rozumialam niz bylam w stanie powiedziec. Kiedys uslyszalam madre slowa zeby nie bac sie kaleczyc jezyka wazne mowic i to duzo jak bys miala kogos z kim moglabys po niemiecku rozmawiac to by bylo super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej,nie za duzo sie tu u was dzieje,ale widzę,ze jest Kati75. z którego bz jesli mozna wiedzieć? moja młodsza ma 6 m-cy i tez siedze w domku:) blanka23 jak tam radzisz sobie z językiem?pewno juz lepiej! popiszcie coś,bo padnie ten topik,a zawsze to bardziej swojsko sie robi na obczyznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
kati75 niecały ten twój adres Bobaskowa,a chciałam synka zobaczyć...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ello!!mutter wchodzi kati link jak zloto i duzo zdjec jest slicznego chlopczyka,mamusi i jak mniemam tatuska:)...ja tez mam rocznego bobaska i siedze sobie w domeczku...dzieczynki jak tu z przedszkolem jest..niewiecie???tak jak w niemczech trzeba sie zapisac wczesniej rok do przedszkola ???wie ktos jak to wlasciwie wyglada w praktyce kwestia przedszkola w ktorych dzielnicach mieszkacie i gdzie rodzilyscie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny oj o przedszkolach nic nie doradze gdyz nie mam jeszcze dziecka, ani przydatnych informacji o przedszkolach, wiem ze jesli masz papiery to mozna sie starac o zasilek, ale dokladnie nic niewiem :( planujecie dziewczyny zostac tu na stale,czy kiedys zamierzacie wrocic do kraju? jak otworza granice to wiadomo ze wiecej pracy bedzie, teraz raczej nie ciekawie:( pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mutter Moj bobasek jest pod www.kati75.bobasy.pl a mieszkam w 14bez. a Ty moze masz stronke z fotkami swojego skarba ? nasturcja dzieki za komplementy w strone mojego synka do przedszkola nie trzeba tak szybko zapisywac wystarczy pol roku przed. Ja rodzilam w götlicher heilland blanka23 ja nie widze powrotu do kraju mam 31 lat no i nie wiem jak moglabym wszystko od nowa zaczynac a wogole to zlapcie mnie na gg1026096 przedstawcie sie swoimi nickami to bede wiedziala z kim pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mutter wlasnie sie dopatrzylam stronki Julia piekna a imie to mielismy dla dziewczynki zarezerwowane .Skad macie takie skaczace spodenki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was!!dzieki za info!!!ja do polski tez nie zamierzam wracac jestem tu na papierach,mam maza , dzidzie ,znajomych-i po co do polski...mnie tam wszystko denerwuje od uszzcypliwych spojrzen do komunikacji miejskiej:):).....niewspomne juz o przeuprzejmych ekspedientkach w sklepach...pomimo ze jestem tu juz chyba z 6 lat to jeszcze nie mowie po niemiecku,rozumiec,rozumiem ale jak mam cos wybelkotac,to kali umiec:):)...no ale jak malego dam do przedszkola to sie na pewno podszkole:),mam nadzieje,ale ciekawe czy tak od razu jakas prace znajde:)no ale mam nadzieje ze uda sie wszystko po mojej mysli!!a wy laski w jakich bez.mieszkacie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis dokladne info o przedszkolach panstwowe zalezy od dzielnicy trzeba od 6 m-ycy do roku rezerwowac a prywatne od roku od nawet 1.5 najlepiej zapytac w wybranym przedszkolu bo sa dzielnice gdzie tylko 3-m-ce trzeba wczesniej nasturcja a ty w ktorej dziielnicy mieszkasz? blanka23 a ty planujesz wracac do kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
cześć No wreszcie coś tu ruszylo:) ja mieszkam w 17 bz.co do przedszkoli,to moja starsza ,,wskoczyła,,tu po przyjezdzie z polski,od półrocza do prywatnego przedszkola praktycznie z dnia na dzien,bez problemu.to naprawde zalezy jakie i gdzie przedszkole. kati75 szelki dostałam od znajomej w niedziele.spróbowalismy u niej-no i Julce przypasowalo.a ja mam chwile spokoju od noszenia jej na rękach.;) my tez nie planujemy wracac.do domu mamy 350 km,więc często jezdzimy do rodziny,nie jest zle. starsza jest juz w 2 klasie. mąż mówi,ze moze na stare lata wrócimy,ale wątpię. pozdrawiam was mocno. aha,któraś pytała gdzie był poród.ja rodziłam w Wilhelminenspital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wipa
czesc dziewczyny widze ze sie nas juz tu troche zebralo no fajnie dlugo mnie juz tu nie bylo pozdrawiam wszystkich mutter mam pytanie odnosnie szpitala w ktorym rodzilas czyli Wilhelminenspital czy moglabys mi powiedziec jak tam jest to znaczy jaki personel czy mily i czy to prawda ze na kazdej zmianie sa polacy mam kolezanke ktora jest w ciazy i musi sie zdecydowac na szpital a lekaz jej wlasnie poleca ten szpital i nie mozemy nikogo znalezdz kto tam rodzil zeby sie czegos dowiedziec napisz mi czy ty jestes zadowolona z opieki w tym szpitalu ,ja akuratnie rodzilam 12 lat w Polsce jak na tamte czasy nie bylo najgorzej ale super tez niepowiem ze bylo , jak bylam z kolezanka przy porodzie w AKH i widzialam jaka opieka i warunki to naprawde nie ma co Polska sie nie umywa nawet teraz w tych czasach.Odnosnie powrotu do Polski to poki co nie mam takiego zamiaru mnie sie tu dobrze zyje i nie widze sensu wracac gdzies gdzie z dnia na dzien jest coraz gorzej pozdrawiam wszystkich jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wipa
chcialam sprostowac ze rodzilam 12 lat temu w Polsce a nie tyle czasu ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno Wilhelminenspital jest super wszyscy takmowia najfajniejszy personel i wogole,niekoniecznie liczylabym na polskie pielegniarki z moich doswiadczen austryjaczki sa najmilsze;)niech ten szpital kolezanka wybierze ja zaluje ze tu nie rodzilam tylko w lainzu:(...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno Wilhelminenspital jest super wszyscy takmowia najfajniejszy personel i wogole,niekoniecznie liczylabym na polskie pielegniarki z moich doswiadczen austryjaczki sa najmilsze;)niech ten szpital kolezanka wybierze ja zaluje ze tu nie rodzilam tylko w lainzu:(...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam do wyboru Wilhelminen albo göttliher heilland wybralam ten drugi ze wzgledu na komfort.Kazdy pokoj ma lazienki sa po dwie lub trzy osoby na sali a porodowki sa sliczne i przestronne w porownaniu z Wilhelminen tyle ze polskiej obslugi nie ma.Najlepiej to isc na zwiedzani jest raz w tyg i porownac sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam.temat szpitali na tapecie. wipa jesli chodzi o mnie jestem w sumie zadowolona.polskich połoznych jest tam dużo,ale i austriaczki są bardzo miłe.bardzo młodzi ginekolodzy,byłam w szoku,ale naprawdę zawodowcy. powiem tak-jak się trafi na polki,to one naprawdę sie zaopiekują i pomogą.i pokój się znajdzie extra. szpital jest w ogóle potęzny,takze i tłok.po urodzeniu,na ginekologii juz juz nie tak fajnie,6 babek na sali.no i łazienki tez duzo do zyczenia zostawiają.na pewno w Goettliher Heilland jest bardziej komfortowo i przytulniej-nie wiem jak z kwalifikacjami personelu nasturcjata ma racje,najlepiej oba szpitale sobie zobaczyc.Wilhelminen ma ten plus,ze wszystkie prenatalne badania tam masz na miejscu. mam doła jak patrzę przez okno.starsza córka ma ferie i tak liczyła na snieg.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz pisze o kwalifikacjach personelu w Göttlicher Heiland. Ja bylam naprawde bardzo zadowolona zarowno przed jak i po porodzie. Bardzo cieple przyjecie i polozne poswiecaja ci tyle czasu ile potrzebujesz po porodzie mozna tysiac razy pytac o rzeczy dotaczace dzidzi no i nie ma nerwow do tego jedzonko pycha.Bylam po 4m-cach w szpitalu i polozne mnie poznaly przy takim natloku poloznic to wrecz niemozliwe a jednak. Moje zdanie podziela bardzo wiele dziewczyn acha no i jeszcze jedno jak sie nie mowi po niemiecku i rodzi jeszcze jakas polka to potem klada z nia razem na sale U nas zebale chyba gorne ida bo malutki marudny a jutro jedziemy do Polski. Pierwszy raz no i mam stresa bo to 900km. Pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
kati75 to szerokiej i bezpiecznej drogi! Julka byla w polsce pierwszy raz jak miała 3,5 m-ca,ale mamy tylko 350 km,takze inna historia. a ząbków mamy juz 5!!! dlaczego nie mogę dodac u ciebie na bobasach komentarza? daj znac po powrocie! resztę pozdrawiam,zaglądajcie tu częsciej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ello kati szerokiej drogi..my z mlodym bylismy 1 raz jak mial2 miechy...i podroz zniosl wzorowo..im starszy tym gorzej z nim wogole na zakupy sie wybrac czy gdzies to wszedzie marudzi!!!!!szkoda ze jest nas tylko 3 ktore w miare regoralnie pisz...pogadalo by sie jeszce z kims!!!ale coz................szkoda !!!!!!!!!!musimy sie soba zadowolic:):):):)hehehhe...moj maly spi wiec mama na necie szaleje!!!!!!!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA I ZAPOMNIALAM DODAC ZE KASIA MASZ SLICZNE ZDJATKA Z BROWARNI:):):)hehehehehheheh...poznajesz??????????????kto ja;d;d;d;;d;d;d;;d;d;;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie w domku wiecej napisze jak maly zasnie nasturcja ja Ciebie od poczatku podejzewalam ze sie eznamy fajnie nie dziewczyny czemu nic nie piszecie taka martwica od mojego wyjazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servus kathi75!!! :-D Pisalam kiedys do Ciebie mailka i rozmawialysmy przez tel., mialysmy sie spotkac, ale... no wlasnie - nie doszlo do tego z mojej winy, bo na prawde nie mialam do teraz czasu! Jestem od kilku miesiecy strasznie zakochana i wiecznie w drodze; na nartach w Salzkammergut, u mojego kochanego w Oberösterreich, w Polsce u mamy, itd. itp... ale... napisze wieczorkiem wiecej (tutaj, bo chce Was troch blizej poznac) i sie umowimy tym razem na 100% !!! Obiecuje! :-D P.S. tez sie staramy z moim facetem o dzidziusia, wiec... moze niebawem bedziemy se chodzily razem na spacerki?? Fajnie by bylo :-) Pozdro dla Ciebie, dla synka i dla calego topiczku! Lece sprawy zalatwiac, do wieczora i milego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlize79
Hej Dziewczyny! Witam Was z 11 dzielnicy Wiednia :-) Tu mieszkam od3,5 roku razem z narzeczonym (Austriakiem, dlatego czesciej rozmawiam po niemiecku jak po polsku... ale moj pilnie sie uczy :-) Obecnie studiuje na WU i powoli ukladam sobie zycie, ale naturalnie poczatki byly bardzo ciezkie... bywaly tygodnie, ze tylko plakalam... ale to kwestia nastawienia i zadomowienia. Nadal tesknie i chodze po ketchup do polskiego sklepiku, ale staram sie tez poznawac kulture Austriacka i nie zamykam sie w moich czterech scianach. Prowadze bloga... staram sie nie pisac na nim smutnych rzeczy... nastawienie jest najwazniejsze. Pozdrawiam. http://bubbleplanet.blox.pl/html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charlize 79 wyslalam Ci E-Mail :-) No i w wolnej chwili poczytam sobie Twoj blog, bo jeszcze nigdy zadnych nie czytalam. Dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coraz to nas wiecej co mnie bardzo cieszy . Piszcie co u Was o smutkach i radosciach K_ASIA_K no mam nadzieje ze tym razem sie spotkamy i powodzenia w wysilkach o dzieciatko charlize79 blog twoj bardzo fajny ja niestety przy dziecku pisze tylko pamietnik na kolanie bo na bloga brak czasu . Piszesz ze tesknisz za Polska to jak czesto jezdzisz do domu? My dzis mamy szczepienie no i chyba musze do Kirchenbeitragsstelle bo chca nam podatek od kosciola dolozyc od czasu jak Maxa ochrzcilismy juz mi ciarki po plecach chodza a moze to na jutro przeloze zobaczymy mutter co z Toba? Nasturcja odezwij sie laska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlize79
Hej dziekuje K_ASIA_K za miala :-) musze leciec na egzamin brrr wiec bede mogla pozniej wiecej odpisac Kati75 do Polski staram sie jezdzic dwa razy w roku... studia, praca na zlecenia... malo czasu Chociaz ja uwielbiam byc wciaz zajeta :-) Tesknie nie koniecznie za Polska, ale za moimi rodzicami i siostra... i za przyjaciolkami (chociaz obie mieszkaja od roku rowniez poza granicami Polski) Tu w Wiedniu poznalam tez sporo osob, ale sa to raczej bardzo powierzchowne znajomosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek :-) Nie napisalam wczoraj nic, bo... bylam juz zmeczona ;-) Kati75 odezwe sie niebawem, jak tam maluszek? ile juz sobie liczy miesiaczkow? :-D Ucaluj go od cioci Gosi w pupcie ;-) charlize79 tez dzieki za mailka, milego dzionka i do poczytania! Musze niestety zmykac... zabiegana jestem ostatnio znowu :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zyje tylko z reszta niewiadomo U nas sensacje z powodu placenia podwojnego podatku slyszalyscie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlize79
Kati75 Podwojny podatek placi sie jak sie ma podwojne zameldowanie tzn. tu w Austrii i w Polsce... wiem cos na ten temat, bo mnie ten problem tez dotyczyl... nie wolno miec ani stalego ani tymczasowego... tylko w Austrii a u mnie wciza duzo nauki, ale mimo sniego czuje wioooosne! :-) No i uzaleznilam sie totalnie od konkursow w internecie... :-) acha i zapisalam sie do klubu Nivea... na rok ok 11 euro+ gazetki co jakis czas, objecuja probkli, znizki i konkursy, a na poczatek dostalam mala paczuszke z mini komsetykami :-) Marzy mi sie swoja droga pobyt w takim salonie odnowy Nivea...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlize79
wow..to chyba te 3 godziny snu... ups tyle bledow... az wstyd :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×