Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

ja tez w temacie usg 3d. Jak bylam w poprzedniej ciazy i mialam podejrzenie przepukliny u dziecka to lekarz mi powiedzial, ze ok 20 tyg moge zrobic usg 3d i wtedy bedzie najbardziej miarodajne. A do tego czasu 2d. Tutaj w stanach robia testy na wady genetyczne u dzieci (wlacznie z usg) miedzy 16-20 tyg. Nie wczesniej. Wiec wydaje mi sie, ze robienie usg 3d w 12 czy 13 tyg to jest poprostu wyrzucanie kasy. ALe to zaznaczam, ze to tylko moja opinia i kazdy moze robic co uwaza. Dziewczyny, czy macie jakis sposb na mdlosci? Zeby choc troche pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Wczoraj dzwoniłam do Invicty w Gdańsku i pytałam się o usg 4d. Pani odpoweidziała ze najlepiej robic to usg w 24 tc bo wtedy wszystkie narządy sa juz wykształcone i ładnie widać dziecko. Mozna to badanie wykonywac również w sobote (tylko nie w każdą, bo to zalezy czy dany lekarz jest) i trzeba sie zarejestrowac min. 2 tyg przed badaniem. Koszt 180 zł z nagraniem na płyte. Ja napaliłam sie bardzo na to usg i na pewno sie zapisze, tylko mam jeszcze troche czasu :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-i-ja
Witam wszystkie przyszłe Mamy:) Juz jakis czas zaglądam na ten topik a dzis postanowiłam również się dopisać. Termin z @ mam na 7 sierpnia, z usg na 29 lipca - dzidziuś rośnie jak na drożdżach:) Na pierwszym usg byłam 25 stycznia i było cudownie. Na szczescie ładnie było widać maleństwo przez brzuszek więc mąż również mógł się mu dobrze przyjrzeć. Jak narazie to co można było ocenić na tym etapie ciąży jest wszystko ok ( kamień spadł mi z serca bo przed badaniem nachodziły mnie jakieś czarne myśli że może być coś nie tak). Mąż stwierdził że to wszystko dzięki Folikowi:). Lekarz również pokazał nam dzidziusia w projekcji 4D- mamy nawet takie zdjęcie. To nasze pierwsze dzieciątko, cieszę się bo szybko poszły nasze starania. Teraz pozostaje czekać na sierpień:) Bardzo Was wszystkie pozdrawiam i postaram się czas od czasu dopisać co nie co do topiku. Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny Ja co prawda z innego topiku ale podczytuję was też :) ponieważ mam termin na sierpień :) fajnie ,że powstają takie topiki warto zaglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka 24 moje samopoczucie chyba z dnia na dzień się poprawia ,ale do tego czasu miałam przeokropne mdłości rano ,a wieczorem się nasilały ,ogólnie przez cały dzień było mi nie ciekawie.Teraz powoli mi przechodzi mam nadzieję ,że już na stałe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enais
Sylwia, jak udało ci się ściągnąć suwaczek z baby-gaga.com? Mnie się niestety nie udało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonka73 - ja na nudności stosowałam 2 chwyty - po pierwsze rano przed podniesieniem się z łóżka zjadałąm kubeczek jogurtu potem polezałąm jeszcze 10-15 minut i dopiero na nogi. Nudności były mniejsze a już napewno nie ż...., drugi chwyt to łyk lub dwa Coli po wstaniu z łóżka. też pomogło a nawet bywały dni, że było skuteczniejsze. dodatkowo ratowałam się popijaniem wody niegazowanej małymi łyczkami - to szczególnie mnie ratowało w środkach komunikacji miejskiej i z dzieckiem na spacerze. niektórzy mówią, że pomagają ciasteczka imbirowe, ale mnie po nich było tylko gorzej:)) Jutro ide na to USG - wczesne genetyczne (2d). miałam przejscia:) Dziś 3 raz zadzwonili do mnie z przychodni i poraz trzeci poinfirmowali mnie, że lekarz znowu nie będzie, i że muszą przełożyć znowu moje USG. powiedziałam basta mam tego dość i załatwiła, że mam jutro o 8:40 rano. no tylko,że prywatnie i płatnie:( A trochę krucho u mnie z kasą. Dopiero zaczęłąm nową pracę i kasy narazie nie mam muszę trochę dłużej popracować:( Trzymajcie sie ciepło babeczki:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska201
czesc dziewczyny u mnie mdłosci są cały czas a do tego troche sie przeziębiłam no i martwie sie aby to nie zaszkodziło dzidziusiowi w poniedfziałek ide do lekarza z wynikami no i mysle ze na usg bardzo bym chciała zeby było dobrze juz nie umie sie doczekac wizyty no i usg pa trzymjcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta elżbieta
do Solde Luna Ciebie to przynajmniej informują ,że nie ma lekarza a ja dzis byłam trzeci raz i niestety nie przyszedl do pracy a ja brałam przez trzy razy urlop.Ale za to pielęgniarka mi powiedziała,że wyniki badań mam dobre. Pewnie musze poszukać lekarza ,ktory przyjmuje po południu. Miałam przez to pieski humor przez cały dzień.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌻 możecie mi powiedziec co to jest za usg genetyczne, czy jak wy to nazywacie? Bo czytam, czytam ale nie wiem o co chodzi ! ja nastepna wizytę mam 22.02 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna dzieki, sprobuje to z jogurtem bo niestety po coli mam zgage wiec odpada. Ciasteczka imbirowe niestety nie zdaly egzaminu. Teraz sie troche martwie bo moja cora sie rozchorowala i wolalabym nie zalapac od niej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Domi*
Czesc Mamuśki :) Ja mam juz dosyc mdłości bo przy pierwszej ciąży niemialam wogóle i ogólnie ciąże zniosłam rewelacja a teraz mdli mnie cały dzien cokolwiek zjem zle sie czuje..przez to schudlam w ciągu 10 dni 5 kg..w pewnym momencie przeszło mi na pare dni ale znów wróciło:( mam dosyc..jak długo mogą trwać mdłości ? mam nadzieje ze nie do konca ciąży :O..pozdrawiam serdecznie i ciepło 👄 🌼 👄 ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beta -Kwiatuszku a czemu Ty bierzesz urlop? jako kobieta w ciąży masz prawo raz w miesiący wyjść do lekarza lub na badania w godzinach pracy (przysługują Ci 2 godziny) i nie odrabiać ich. Nati -wczesne USG genetyczne to badanie tzw.: przejasnienia karkowego ( z angielska skrót NT) i badanie kości nosowej. To pierwsze mówi o potencjalnej szansie czy dziecko może mieć zespół Downa a drugie czy ma "zajęczą wargę". Zły wynik tego badania nie przesądza o chorobie bo o wyniku decydują mm. trzeba wtedy dodatkowo zrobić badania krwi. dragonka - cała przyjemność po mojej stronie:))) spróbuj to nigdy nie zaszkodzi - a i pdobno imbir świetnie pasuje do mięs. Można przetestować:) *Domi* o ile wiem można w ramach nudności bezkarnie stacić na wadze do 10% masy wyjściowej Ciała. w innym przypadku powinnaś zgłościć się do lekarza. położa Cię do szpitala na 2 dni ustalą leki i ich dawkę zachamują wymioty i będziesz żyć normalnie. A mnie nudności minęły i to już będzie ze 4 dni. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Jak wróce jutro z tego USG to dam wam znać co i jak. Trzymcie się i pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOL dzieki..zle nie jest ale te mdłosci juz mnie draznią..czasem wolałabym zwymiotować i miec spokoj ale jakos niemoge :O..a co do szpitala to nie dziekuje bo w pierwzej ciąży którą miałam zagrożoną poronieniem lezałam w szpitalu troche a potem w domu miesiąc..teraz zwariowałabym bez mojej małej 2,5 letniej agenciary..Natalka jest teraz na etapie MAMA JEST NIEZBEDNA DO ZYCIA :) wszystko z mamusią i 1000 razy dziennie słysze mamo kocham cie:) jest cudowna i nie wytrzymałłabym bez niej..no chyba ze musialabym :( mam nadzieje ze bedzie ok bo jak narazie idzie świetnie a te mdłosci..hmm...cóż wole to niż szpital ;) teraz pędze własnie przytulić sie do mojej diabliczki i zasnąć ... **D**O**B**R**A**N**O**C 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dawno nie zaglądałam na topik, postaram się to naprawić. W środę byłam prywatnie na usg, bo od paru dni bardzo boli mnie brzuch. Na szczęście z ciążą wszystko ok. Dzidzia ma 12 cm dł. Termin z Usg mam na 25 lipca, a z wyliczenia od ostatniej miesiączki 1.08. Brzuch dalej mnie boli, w poniedziałek idę znowu do lekarza. To jakieś sprawy jelitowo żołądkowe będą. Tak mi się przynajmniej wydaje. Pozdrawiam i ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enais
Hej, czy ktoś oprócz mnie świetnie znosi ciążę??? Nie miałam mdłości ani raz :) Bardzo współczuję wszystkim mamusiom które mają przejścia z wymiotami i trzymam kciuki:) Ile razy miałyście robione USG? Nasz dzidzuś już dwa razy, w 5 i 6 tyg, teraz, 06.02 będziemy słuchać bicia serduszka. Mam nadzieję że wszystko będzie ok:) http://tickers.baby-gaga.com/p/dev214pr___.png http://bd.lilypie.com/wYT2p1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to byłam na tym USG i wszystko jest w porządku - dzidzia ma 72,5 mm długości od głowki do pupy. Z tego wychodzi, że dzidzia ma 3 dni więcej i termin przesuwa mi sie z 11 na 8. Serduszko bije równo 162/min. Kość nosowa jest a NT = 1.2 mm (nie może być wsięcej niż 2,5 mm). Całe badanie mam nagrane na płycie DVD. i chociaż to moje drugie dzieciątko to tak sie wzruszyłam, że się popłakałam. Dzięki temu jestem wyjątkowo szczęśliwa. Wszystkie obawy prysły jak bańka mydlana. I mam tkiego kopa ernergetycznego, że mogłabym góry przenosić. A w dodatku dziś jest wyjątkowy dzień, bo mój Tata kończy 66 lat:)) Tylko imprezy nie bedzie:(, bo Mama jest chora:( na chorobę zakaźną, która u dzieci wyywołuje ospę wietrzną. No nic bo mogłabym tak gadać o wszystkim jak najęta. Miłego weekendu. bądźcie zdrowe i radosne, a nudności i bóle brzucha niech pomęczą kogoś innego, albo nikogo. Pozdrowinka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualizuje tabelke suri........Żaneta.....24.....woj. kuj-pom.......11.......01.08.07...-0,5 Molinezja...............27........Kraków........... .......01.08.2007..0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.13....02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom......13......02.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........14......03.08.07..+2,5 moonisia....Monika....21....Poznań................14.... ..4.08.07...+2 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........13... ...05.08.07..+2 Magduśka................29.......Kraków.............13. .....06.08.07.. Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk..................12.....10.08. 07 ...-2 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 SoldeLuna...Marta....28.......Warszawa..........13...... 08.08.07..-1,5 Kasiaka..........28...........wielkopolskie..........12. ......11.08.07..-1 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........9... ... 12.08.07...0 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur.......11.... ..12.08.07..+1 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. .....14.08.2007.. doti....Dorota...........28......opolskie.............10 ......15.08.07...+4 beta elżbieta........... 37 .....podkarpackie .......7 .......15.08.07... jaga77...................29.......woj.lubelskie........9 ......15.08.07... betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto.........11. ......15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 nati83 ...Natalia.....24......... Śrem ...............11........18.08.07..+3 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 8........19.08.07..+2 myszka24......Ewelina.......24......Łódź............10.. . .....20.08.07.. dragonka73........33......Wroclaw/usa............11..... ..22.08.07..+0 Agnieszka31.....31...........podkarpackie........10..... ...26.08 07...+ mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ..........10....... 29.08.07..0 Anuśka2007.......24...........zach-pom.............10.. ..29.08.07..+2,5 mixtet...........25.....mazowieckie................10... .....28.08.07..+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-i-ja===ile cm \'wzrostu\' ma twoja dzidzia?Masz termin wg okresu na 7 sierpien?Tak jak ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Ja wg okresu to powinnam byc juz w bardziej zaawansowanej ciąży :P ostatni mialam 15 wrzesnia a lekarz ustalił ze zaszłam w ciąże pod koniec listopada :) ciekawe gdzie sie podzialy te 2 miesiące bo nawet on niepotrafi tego wyjasnic;) No ale wg niego i usg mój termin porodu to 13 sierpnia 2007..I wcale nie przeraża mnie że \"trzynastego\" bo jakos nie pomyslałam ze mógłby być pechowy..Moją 2,5 letnią córke urodziłam 4 dni po terminie ze strachu chyba bo na nastepny dzien miałam miec prowokacje i w nocy odeszły mi wody ...rodziłam 9 godzin i bolało okropnie ale wszystko jakby znikło z pamieci gdy zobaczyłam jak połozna kładzie mi na piersi małą, nagą istotke..rozpłakałam sie ze szczescia i kiedy ją zabrali pytałam tylko czy zdrowa i odetchneam z ulgą..wiedzialam ze bedzie dziewczynka bo na usg w 5 miesiącu ułozyła sie tak ze wszystko było widac jak na dłoni..kiedy powiedzialam mężowi w domu że bedzie miał córke powiedzial : \" ee tam wiesz jak to z tymi dziewczynkami jest\" hi hi hi hi Teraz marze o synku ale obojętnie co sie urodzi i jak to sie mówi byle zdrowe było:) Wiem że mąż tez marzy o synku bo wkoncu mógłby kupować samochody na sterowanie i autka :) Pozdrawiam 🌼 moze jeszcze zaglądne dziś🌼 Pędze konczyc placek i sprzątanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika80---hehehe dwa miechy niewiadomo gdzie:)wg USG który tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom dwa miechy wcieło ;) na usg byłam 23 stycznia i wg badania to 11 -12 tydzien czyli tak jak lekarz mowi zaszłam w ciąże pod koniec listopada..no ale 2 miechy to chyba miałam wczasy hi hi hi..buzzziaki sprzatanie mi nie idzie mam lenia:P ale pędze dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny...:) enais ja też ciążę przechodzę bezobjawowo i jestem z tego bardzo zadowolona :) Prócz apetytu nic więcej mi nie dolega :) na 15 szykuję się do kościółka na ślub sąsiadki :) mi z pierwszego usg temin wyznaczyło na 14.07, a z ostatniej miesiączki na 18.08 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-i-ja
Do macro - długość dzidziusia oceniono na 6,83 cm.Przezierność karku wyszła 1,15mm. A jak u Ciebie? Ogólnie czuję się świetnie, mdłości minęły mi bardzo szybko ( już na Boże Narodzenie mogłam bezkarnie się objadać). Czasem tylko pobolewa mnie delikatnie podbrzusze.Życzę wytwałości wszystkim mamom które cierpią z powodu tych niezbyt przyjemnych dolegliwości ciążowychi życzę aby szybko ustapiły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×