Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Arbuzka u nas był wczoraj lekarz więc jestem w temacie. Badanie usg robi się od 6-8 tygodnia. Potem już jest za późno. chodzi o to żeby dziecko było jak najmniejsze bo potem łatwiej jest leczyć jakby coś wyszło. Mój szkrab też jest bardzo silny i lekarz nie widział w tym nic dziwnego. pisałam wczoraj że mały dostał leki na kolkę ale podawanie mu tego to koszmar. Jest tego w sumie 7,5 ml i mały nie chce pić z butelki bo strasznie się dławi, ale tak że był cały czerwony i prawie nie oddychał więc podawałam mu strzykawką ale i to nie było lepsze bo też się ksztusił. chyba umrę ze strachu przy podawaniu mu tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja badanie bioderek zrobiłam po skonczeniu 4 tyg.Te badanie robi sie miedzy 4 a 6 tyg.Mcro,ja robilam w klinice.Umowilam jednoczesnie siebie na wizyte kontrolna i Kubusia na bioderka.Bioderka 70 zl,moja wizyta za darmo.Bioderka zrobilam prywatnie,bo panstwowo sie nie dopcham. U Kubusia oczko ropieje nadal,ani kropelki nie pomogly,ani masaz.Okulistka powiedziala,ze poczekamy jeszcze tydzien,jak nie przejdzie,to trzeba bedzie przetykac kanaliki:( Kubus tez byl caly zsypany krostkami,lekarz mowil,ze to aergia.Smaruje je kremem Oilatum i na prawde pomaga!!!!Giną w oczach.A bylo juz kiepsko,bo na szyjce zatarl te krostki i sie troche zaognilo:(Ale jest duuuza poprawa,polecam ten kremik. Dziewczyny,czy do fotelika samochodowego wkladacie dodatkowo pod pupke jakas poduszeczke,albo kocyk zlozony?Ja nic nie wkladalam i znajoma nakrzyczala,ze powinnam,bo inaczej dziecko jest prawie w pozycji siedzacej.Nie wiem czy ona ma racje?!Dodam,ze mam fotelik roan marita i ma on taka wkladke dla niemowlaka,ale wg niej to za gleboko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunia, miałam ten sam problem z podawaniem córce Debridatu, ciagle się krztusiła, przy zakrztuszeniu wymiotowała, więc zaczęłam rozpuszczać z wodą i podawać z butli i ładnie piła - poczytaj na ulotce czy można podawać z innymi płynami i ewentualnie rozcieńczaj wodą przegotowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOLINEZJA- A OŚWIEĆ MNIE BO JA TEŻ BYM CHCIAŁA PODŁĄCZYĆ TĄ KARUZELKĘ DO ZASILACZA, ALE NIE WIEM SKĄD GO WZIĄŚĆ I JAK TO PODŁĄCZYĆ- PROSZĘ O PORADĘ BO ZBANKRUTUJE NA TYCH BATERIACH!!! DZIŚ DO MNIE PRZYSZŁY KROPELKI SAB SIMPLEX, DAŁAM MAŁEMU, ZOBACZYMY JAKI PO NICH BĘDZIE :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza30, ja też mam problem z ropieniem oczek- czy to sa może te słynne kanaliki- i cxzy powinnam niezwłocznie pojawić się z tym u lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonisia ja do debridadu mam też gripe water - też na kolkę. Mam mu podawać tego 5 ml więc mieszam razem z debridadem a i tak się ksztusi bo on jest cały czas na piersi i z butelki nie bardzo umie pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlencia26 ja mam nadzieję, że ten specyfik zlikwiduje poranne harce mojego szkraba...od 3 rano pręży się i postękuje...może pomoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja nie wiem jak to z tymi wizytami w domu jest w takim razie. Najbardziej mnie martwi to, że małemu pępek ciągle krwawi, co wytre ladnie ze srodka ta sucha krew to zaraz znowu sie babra. Myslicie, ze powinnam z tym isc do lekarza. Jak bylam w piatek to pokazywalam lekarce to powiedziala zeby tylko smarowac i ze sie zagoi, ale smaruje i dalej to samo. Moze za wczesnie zaczelam moczyc w kapieli po odpadnieciu? Mi najlepiej sie karmi malego na leżąco. Bo tak się przynajmniej nie zachylustuje, bo cos mi szybko pokarm leci albo on tak szybko ciagnie lapczywie nie wiem. I na lezaco ladnie mi wszystko schodzi z piersi a na siedzaco zostaje twarde na dole. Moj tez z noskiem zapchanym sie obudzil ale mu przeszlo, psiknelam woda morska i zeszlo. Molinezja wlasnie prosimy o opis podlaczanie karuzelki do zasilacza. Popytaj meza ilu watowy i gdzie te kabelki powtykal. Noveber co do kwiatow to super ze wogole pomyslal o tym. Ja bym sie nawet z goździka chyba cieszyla. A tak nic. Tylko sie wkurzam. Co do bioderek to faktycznie masakra z tymi terminami. Boże ja juz mam dość tego NFZ. Co sie dzieje w tej Polsce. Do tej pory mialam zakladową przychodnie to nie mialam z niczym problemu z malym to juz musze chodzic albo prywatnie albo czekac nie wiadomo ile. Na bioderka idziemy 17 a to bedzie jego 7,5 tygodnia. Więc za późno tak jak piszecie. To juz nie wiem czy szukac czegos wczesniej. W sumie to lekarka tak profilaktycznie kazala ta pieluszke zakladac, bo mowi ze nie jest tak źle ale na wszelki wypadek do czasu pojscia do ortopedy zakladac. Agnieszka link do karuzelki: http://www.allegro.pl/item245405699_karuzela_fisher_price_z_misiami_najtaniej_express.html A w jakiej cenie jest ten krem oilatum? Mysza ja tem mam Roana strone wczesniej podalam linka ze zdjeciem jak maly lezy w tym foteliku. U ciebie pewnie jest to samo. Pytalam poloznej czy cos podkladac bo raz podlozylam kocyk i wydawalo mi sie ze jest lepiej ale mowila ze nie. Ze fotelik to tylko uzywac jak juz bardzo trzeba bo wogole nie powinno w nim dziecko dlugo przebywac. badeve idź do lekarza z oczkami. moj juz na to ropienie mial najpierw antybiotyk, bo sol fizjologiczna nie pomagala, troche mu przeszlo i znowu to samo wiec teraz dostal jakies kropelki i jakby lepiej ale jak sie skoncza to nie wiem czy to nie wroci. Co to jest ten sab simplex i gdzie go mozna kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza usg nie będzie za późno. Mnie lekarz powiedział że do 8 tygodnia jest ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u lekarza moj maly po miesiacu wazy juz 5.260 to chyba duzo skoro wazyl po narodzinach 3,600 a minąl wczoraj miesiąc strasznie szybko nadrabia ale niestety ma lekko czrwone gardelko i teraz lekarka podejrzewa ze zarazil sie od starszej corki albo początki alergii .porobila malemu duzo badan jutro pojde po wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam fridę i moje maleństwo wreszcie przestało charczeć :) jakkolwiek, nie byłam w stanie wyssać wszystkiego, bo mały buntuje się strasznie jak tylko zobaczy coś przed swoim nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy to możliwe, że mój kubus przez to ropienie ma jedno mniejsze oczko od drugiego? on zresztą mniał to oczko mniejsze od początku...mam nadzieję że to nic poważnego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie czasem wydaje, ze Cyrylko ma jedno oczko mniejsze, wlasnie to, ktore ropialo... ale on to drugie otwiera szerzej... tez mnie to czasem niepokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam prośbe moja bratowa jest w ciązy i jest na zwolnienbiu od zaraz bo ma ciaże zagrożoną i czy któraś z was była na zwolnieniu wiecej niż te 182 dni >>>??????? co wtedy jakie dokumenty trzeba złożyc do zusu i kiedy ??? prosze powiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) co do NFZ to szkoda gadac , chcialam mala zapisac do ortopedy to terminy na grudzien byly normalnie szok i za co aja skladki place??!!?? zapisalismy mala prywatnie na 8 października skonczy wtedy miesiac a wizyta to koszt 70 zl bylismy dzisiaj u lekarza bo malej z pepka tak od spodu krew lecila od wczoraj tz. jak sie przemywalo spirytusem to wacik byl caly czerwony i lekarka przepisala cos w areozolu zeby nie wdarlo sie zakazenie przez przypadek :) kurcze po malu dochodze do siebie ale z mezem teraz meksyk mam klocimy sie o byle co a ja z nerwow go wyzywam :( maly kryzys mamy uciekam bo mala placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja :) Mąż podłaczał metoda prób i błędów. Udało się ale nieraz trzeba sie na przyciskać róznych guziczków żeby np muza sie właczyła, ale wszystko działa. Tylko pamietajcie jest ryzyko że mozecie spalic i wtedy lipa. Potrzebny Wam bedzie kabelek (stara ładowarka do komórki) 5,5 V. Obetnijcie koncówkę. Podłączcie tak: Baterie zostawcie w karuzeli + [ ] - +[ ]- * kabel - - [ ]+ *kabel+ - [ ]+ Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja :) Mąż podłaczał metoda prób i błędów. Udało się ale nieraz trzeba sie na przyciskać róznych guziczków żeby np muza sie właczyła, ale wszystko działa. Tylko pamietajcie jest ryzyko że mozecie spalic i wtedy lipa. Potrzebny Wam bedzie kabelek (stara ładowarka do komórki) 5,5 V. Obetnijcie koncówkę. Podłączcie tak: Baterie zostawcie w karuzeli + [ ] - +[ ]- * kabel - - [ ]+ *kabel+ - [ ]+ Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja :) Mąż podłaczał metoda prób i błędów. Udało się ale nieraz trzeba sie na przyciskać róznych guziczków żeby np muza sie właczyła, ale wszystko działa. Tylko pamietajcie jest ryzyko że mozecie spalic i wtedy lipa. Potrzebny Wam bedzie kabelek (stara ładowarka do komórki) 5,5 V. Obetnijcie koncówkę. Podłączcie tak: Baterie zostawcie w karuzeli + [ ] - +[ ]- * kabel - - [ ]+ *kabel+ - [ ]+ Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smiglo dasz rade napewno wytrwacie rozumiem że są spiecia ale wszytko sie ułoży widomo jesteś zmęczona obolała i maleństwo daje popalic ale jeszcze troche i bedzie ok trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja :) Mąż podłaczał metoda prób i błędów. Udało się ale nieraz trzeba sie na przyciskać róznych guziczków żeby np muza sie właczyła, ale wszystko działa. Tylko pamietajcie jest ryzyko że mozecie spalic i wtedy lipa. I nie wyżywajcie sie wtedy na mnie hehe Potrzebny Wam bedzie kabelek (stara ładowarka do komórki) 5,5 V. Obetnijcie koncówkę. Podłączcie tak: Baterie zostawcie w karuzeli + [ ] - +[ ]- * kabel - - [ ]+ *kabel+ - [ ]+ Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molinezja dzięki. W sumie nie wiem o co chodzi w tym + - ale pewnie mój chłop bedzię wiedział. Tylko faktycznie żeby nie spalić bo będzie lipa. Smiglo mi sie udalo na 17go do ortopedy na kase zarejestrowac ale na usg i tak chyba prywatnie trzeba bedzie pojsc. Co do okulisty to mi polecano Promyk Słońca na Stawowej jakbyć miała iść to tez odpowiednio wcześniej się umów. Prywatnie mam wizyte na 31 paździerknika na kase nawet wole nie wiedzieć. Koszmar. A co do kłótni w związkach to ja mam to samo. Wszystko mnie wkurza i chyba oczekiwałabym czegoś innego niż dostaję. Przykre, że faceci nie rozumieją tego, że po porodzie różnie z naszymi humorkami bywa i od razu przynajmniej mój jak się czepiam focha wali, to chyba ja powinnam, nie. Zamiast obrócić coś w żart czy po prostu z uśmiechem załagodzić sytuacje to tylko mnie wkur..... Co do zwolnienia Myszka to ja tak miałam i trzeba złożyć na 6 tyg przed końcem tych 182 dni. Mi najpierw zakład przysłał odpowiednie papiery a reszte dołączyłam sama tzn wzięłam wnioski z zusu i jeden papierek ja wypełniałam drugi mój lekarz i dostarczyłam to osobiście do zusu. Wiem, że te dokumentacje są też gdzies na stronie zusu do ściągnięcia, musiałabyś poszperać. Chyba 3 czy 4 wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rańca!!!!! powiem wam że ten film mnie przeraził, szczególnie ten wrzut do wody....nie wiem z czego ta babka się tak cieszyła...ja tu się boję żeby uszek nie zamoczyć a ta- chlust to wody mały śpi...po tym sab simplex( na kolkę) mały przespał praktycznie całą noc- a najgorszy dla nmie ranek od 4:00 też jakoś przespał, trochę tam stękał ale zasnął...ale nie chwalę- bo mój zawsze jak go pochwalę daje popalić..i pewnie zaraz się obudzi:D smiglo, ja z mężem też miewamy spięcia, dziś go opieprzyłam,że zrobił mi tosty z margaryną a nie masłem, bo ponoć margaryny nie można jeść karmiąc..a on na to, że skąd miał wiedzieć....no jakby oczytał trochę na temat mojej diety a nie oglądał autka w necie to może by wiedział...ale zawsze po 5 minutach złości jest rozejm...to takie głupoty, ale drażnią jak cholera oczka nadal ropieją.... planujemy chrzciny na 28.10...wicie jak to się odbywa ta cała \"rejestracja \" w parafii\"? i jakie dokumenty muszę ze sobą przynieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve - my planujemy chrzciny na 14.10 :) to jest ze strony mojej parafii: \"W celu spisania aktu chrztu należy dostarczyć: metrykę urodzenia dziecka z USC, dane chrzestnych (imię i nazwisko, adres, wiek) oraz jeśli kandydat na chrzestnego pochodzi z innej parafii - zaświadczenie od swojego proboszcza o możliwości podjęcia obowiązku chrzestnego.\" ale najlepiej wybierz się do siebie do kancelarii i popytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej My chrzcimy maluszka 30.09.Tutaj zupelnie inaczej jest niz w Polsce.Bylo jedno spotkanie (nauka) a drugie indywidualne z ksiedzem ktory omawia jak sie odbywa cala ceremonia.Co do dokumentow to nie potrzebowalismy zadnych aktow urodzenia itd.Tylko dane rodzicow i chrzesnych :) Smiglo u mnie tez nie jest za wesolo,tzn teraz jest ok,ale kontaktujemy sie tylko telefonicznie bo mezus jest w paryzu,ale jutro wraca i wtedy zobaczymy jak bedzie :) Filmik straszny.Biedne dziecko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×