Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

gosia to ja mam super sąiadów z góry dla dmiany - samotna matka z 7 dzieci, każde z innym facetem nigdy nie skalała sie pracą ani nie byłamężatką - - generalnie najgorszy element w okolicy . Mam tego pecha, że mieszają nade mną. codziennie są kzyki, walenie awantury, rzucanie meblami i to od 19 do 23 to po prostu przechodzą Siebie - Paranoja !!!! tak więc wsólczue Ci kochana ale sama nie mam łatwo... Wiecie co - od 3 pażdziernika straciłam w pasie 10 cm !!!!! i jestem ogromnie szczęśliawa :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sol to faktycznie wspolczuje,a ja w nocy chodze na boso,zeby im nie przeszkadzac.......;to lekka przesada,ale juz niedlugo :D Gratuluje i to po tych cwiczeniach????Tez musze zaczac cwiczyc,ale doby mi narazie brakuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Wróciłam właśnie z Bartkiem od lekarza. Niestety jest uczulony na mleko. Musi być na Bebilonie pepti. Po nowym roku mogę mu podać zupkę. Teraz to mam mu dawać soczki, ale 10 dni ten sam bo musze obserwować czy go nie uczula. Ja wracam do pracy 17 grudnia, ale na 3/4 etatu. Nie moge sobie niestety pozwolić na bycie w domu z małym. Takie realia... Mam znajomą która tydzień temu była z mała na przetykaniu kanalików. Wyprosili ich. Nie mogli rodzice być przy zabiegu. Wszysko jest juz w porządku. Byłam u gienia. Przepisał mi tabletki. Czekam więc na okres :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój Dawid zaczyna wtryniać nos do mojego talerza jak jem i chyba skontaktuje się z lekarką cz może mu nie zacząć wcześniej przecierów podawać. A wiecie , że ten mój gagatek próbuje siadać, jak jest w leżaczku lub luże oparty pleckami o mnie to próbuje usiąć z leżaczka (praie na plasko) nie daje rady, ale jka leży na mmnnie to już siada - no szok. oczywiście mu nie pzwalam i zaraz go kłade spoprotem , ale zachwile ten znowu łapki w piąstki przyciąga d siebie i ciągnie się do siedzącego. Ananas Jeden :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w podpisie umiesciłam linki do albumów ze djęciami moich skarbeńków :) Zapraszam do podziwiania :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sol, super zdjecia te w wannie najlepsze :) gosiafrancja, u mnie znowu ja mam problem z sąsiadami, u jednego wyje piesek nawet po 22, a moj kuba mimo ze z psem w domu to nie przyzwyczajony do szczekania ...... a u góry sąsiadka, która chyba biedna nie wie jaki hałas robi swoimi meblami..to nie jest przesówanie krzeseł- ona chyba metalowy stół przesówa z jednego pokoju do drugiego i tak codziennie..ja nie wiem jak ona to robi :) ale oczywiście gdybysmy nie mieli maluszka, pewnie nam by to nie przeszkadzało wczoraj najadłam się strachu, bo mój kubuś po karmieniu chlusnął tak mocno 3 razy, chyba zwymiotował i zaczął płakać..ja już wyczytałam o jakiś oddźwiernikach..jezu, lepiej do tego netu nie zglądać w takich sytuacjach...w nocy na szczęście było ok...budzilł się czeto na karmienie a od 5:30 już nie chciał spać( normalnie budzę go o 6 i nie spi do 8:30 czy waszym maluszkom też takie chlusty się zdażały i czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka brazylijska
soldeluna a powiedz mi dlaczego Twój syn jezdzi w różowym wóżku...? bo ten kolor to chyba bardziej dziewczęcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczka brazylijska, widzę że jesteś bardzo ograniczona stereotypami...a przepraszam bardzo, czy kolor wózka wyznacza płeć dziecka? Nie przesadzajmy...czyli jak ubierzesz niebieską bluzkę, znaczyć to będzie że bawisz się w chłopca :) troszkę więcej luzu,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve mnie Tomek dzisiaj bardzo zwymiotował po 10 i zaraz potem usnął. Obudził się po 12 i dałam mu jeść. Ulał tylko troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka brazylijska
pytam z czystej ciekawości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mój synek ma dzien aktywny troche teraz zasnał byliśmy na zakupach i kupiłam mu zabawki http://www.tiny-love.pl/index.php?d=produkt&id=10 http://www.tiny-love.pl/index.php?d=produkt&id=34 kolejną zabawke do maty edukacyjnej http://www.tiny-love.pl/index.php?d=produkt&id=51 i taką ksiazeczke http://www.tiny-love.pl/index.php?d=produkt&id=9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiafrancja ja mam wozek peg-perego kompletna porazka malutka buda wieje jak szlag napewno zmienie wozek ale juz na typową spacerowke wiec poczekam do wiosny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efwajhksrghk
reusthkuasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamusie oraz dzidziusie cos tu pusto przez ten weekend chce sie cos was zapytac wczoraj jak karmilam Emily normalnie pogryzla mi piers swoimi dziaslami i teraz mnie boli jak cholera czy wam tez to wasze dzidziusie robia normalnie dotknac nie moge ona poprostu sie nia bawila......... normalnie sie wpienilam bo zapomnialam o aukcjach i mi poszlo pare ladnych rzeczy spod noska no coz moze nastepnym razem ja mam wozek z tako i jestem zadowolona jak do tej pory przyjemnej niedzieli pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Nie odzywałam się bo spalił nam się modem i przez jakiś czas nie mieliśmy Internetu, a Panom z neostrady jakoś do nas nie było śpieszno. Ciekawe, jak płacić rachunki to odraz trzeba a jak się coś stanie to czekasz jak cielak na monterów. Przede wszystkim gratuluje ząbków!!!! Jestem pod wrażeniem :D i co dotyczy ząbków to odrazy polecam wszystkim zabkującym maść Dentinox-Gel N. rewelacja , przetestowałam na sobie. Wychodził mi ząb mądrości, tragedia łaziłam spuchnieta przez tydzień z policzkiem jak chomik. O jedzeniu nie było mowy, trzy noce nie spałam taki ból, że płakać się chciało. Przypomniałam sobie , że mam maść która mi dała siostra dla małego i po posmarowaniu reakcja niemal natychmiastowa !!! uczucie jak po znieczuleniu u dentysty. Po dosłownie kilku minutach drętwienie i się nie czuje dziąsła. Mnie to przynosiło naprawdę ulgę. Działa jakieś 2 – 3 godziny potem trzeba smarować znowu. Współczuje maluchom bo ból przeogromny, mnie się troszkę tej 8 wyrżneło i stanęło w miejscu jeszcze mam napuchniete dziąsło ale już bez bólu. Mały fajny, grzeczny, robi postępy. Mam jednak wątpliwości czy aby nie ma napiecia mięśniowego, a nie ma u nas raczej kompetentnego lekarza który by się orientował w temacie. Wydaje mi się że zle się kładzie jak go położę na brzuszek. Owszem jak go dobrze ułożę to chwilę poleży i ladnie główkę przytrzyma pod kątem 90 stopni ale za chwile rozjeżdżają mu się ręce i zaczyna się denerwować. Do tego ma zaciśnięte rączki w piąstki czy wasze maluchy przy leżeniu na brzuchu też tak mają ? Co prawda my trochę w drugim miesiącu zaniedbaliśmy kładzenie go na brzuchu, pyzatym były takie ryki że zawsze tego unikaliśmy, być może to jest przyczyna. Badeve przysłała super zdjęcie i jej brzdącu tam tak ładnie się podpiera. Naszemu do takiej postawy jeszcze daleko. Teraz staram się go codziennie kłaść na kilka chwil. Najczęściej kładę go sobie na piersi jakoś wtedy nie marudzi a może z czasem polubi tak leżeć. Piszecie, że wasze Malce tak nawet śpią w dzień, u nas to jest nie do pomyślenia … 2 7 jedziemy do nefrologa w związku z nereczką małego. Zrobiliśmy mu wyniki i się okazało że mały ma z mało hemoglobiny a za dużo płytek, w ogóle te jego wyniki dziwne są. Przy normie 120-140 nasz mały ma 95 co wskazywało by na anemie :/ aczkolwiek lekarz powiedział nam że 2,5 miesięczne dziecko jedzie jeszcze na krwi płodowej a szpik nie pracuje na pełnych obrotach. Prawidłowe wytwarzanie krwinek ma miejsce w 3 -4 miesiącu i wtedy też powinniśmy powtórzyć wyniki. Do tego ma dość mocno przekroczone normy jeśli chodzi o limfocyty zdaje się że norma wynosi 20-40 a on ma ponad 70. Lekarz użył stwierdzenia , że to prawdopodobnie z powodu nereczki a nie od razu białaczka (swoją drogą nieżle pociesza). Do tego doszły bakterie w moczu, mamy go obserwować i w przypadku pojawienia się najmniejszej gorączki (37-37,5) mamy się z małym u niego stawić. Jeżeli nie to mamy już spokojnie z wynikami jechać do specjalisty tego 27 i tam się wszystko okaże. Ehh … niby taki fajny, żywy chłopczyk a jednak coś. Nieraz się zastanawiam czy go ta nereczka nie boli :/ Zauważyłam, że bardzo pocą mu się nogi i zdaje się że to nie jest pozytywny objaw. Lekarz powiedział, że to może być jeden z objawów anemii, bądź może być związane z wchłanianiem Wit.D. Kurcze muszę szukać jakiegoś kompetentnego pediatry a o takiego u nas ciężko …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż brazylijska pomaarańcza - wystarzu chwilkę pomyśleć - skoro mam starszą córcie (a to widać i z suwaczka i z albumu) to wózek jest po Niej !!!! Żadnej szczególnej filozofiii w tym nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbym kasą s....a to bym kupiła nowy, ale po co ????? i tk musiałam kuppić podwójny i tak. A spacrówę mam zajfaną czarhno- beżową i OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka brazylijska
SOLDE LUNA... dziękuje z aodpowiedz tak przypuszczałam ale chciałam spytac.... pozdrawiam Ciebie i dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna-nieprzejmuj się glupimi komentarzami ja tez uwazam ze poco kupowac wozek na kilka miesięcy skoro i tak za chwile dziecko przejdzie na spacerowke,ja kupilam i strasznie zaluje bo moglam przebolec w wozku corki a potem kupic sobie fajną spacerowke a tak kupilam wozek i jest do d..y a tez nie sr..m kasą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, zonamundurowego, mój kubuś rzadko kiedy podpiera sie całymi dłońmi...raczej podpiera się na piąstkach, także to chyba normalne ja mam wózek graco i jestem bardzo zadowolona ( jedynym minusem są koła, które średnio radzą sobie na wybojach- których u nas nie brakuje), ale traktuję go jako głęboki i spacerówka bedzie też fajna umnie kuba śpi ale bede go budzićna karmienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie U nas weekend minal szybko,za szybko.Ale mama w szpitalu,trzeba bylo zajac sie jej firma,tacie pomoc i jak to w weekendy,cos zorganizowac dla dzieci.Bylismy wczoraj na wystawie psow i kotow,ale jakie ceny,piesek ktory mi sie podoba (taki co ma cala skore pomarszczona) kosztuje 1300euro :( Ale i ta nie zamierzamy kupic psa,mimo,ze fajnie by bylo z tego wzgledu,ze gdybysmy chcieli gdzies wyjechac to co z nim?A do Polski jednak mamy bardzo daleko.Wiem,ze dla Macka tez by bylo dobrze,tymbardziej,ze moze wyjdzie z tym domem... Sol masz racje z tym wozkiem.Ja gdybym miala po Macku tez bym nie kupowala,ale mojzostal w Polsce.Tutaj mialam tylko spacerowke i zaluje,ze ja sprzedalamale nie moglam zajsc w ciaze,wiec sprzedalam,a byla w idealnym stane.I jak sprzedalam po miesiacu okazalo sie,ze jestem w ciazy :) Agnieszka a peg-perego to podobno dobra firma i nie tania,a taka kicha z tego co piszesz :( Ja tez sie zastanawialam nad ta firma,ale dla mnie troche za droga. Zona mundurowego z malutkim wszystko bedzie dobrze 🌼 Ale faktycznie powinniscie znalezc dobrego pediatre. Moj maluszek wlasnie spi,ale zaraz pewnie sie obudzi :) Dzisiaj rano byl spokojny,wiec i ja jestem szczesliwa.W nocy ladnie spal i wiecie co musze zaczac mu dawac jesc 180ml,bo zauwazylam,ze 150ml mu nie wystarcza i ranojadl 180ml+kaszka :) Ale nie je juz tak czesto jak kiedys i wreszcie unormowal sobie mnej wiecej godziny jedzenia.Tylko w nocy jeszcze nie,bo raz je tylko jeden raz,a raz dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzy miesiące temu o tej porze byłam na \"kontrolnym\" ktg i wieczorkiem urodził się Tomcio. :-) Oj szybciutko ten czas leci. Sol dzieciaczki śliczne 🌼 Żona mundurowego chyba żadne małe dziecko nie lubi leżenia na brzuszku. Ja na początku trochę się bałam ale już w drugim tygodniu dawałam go na brzuszek tak na chwilkę. czasem krzyczał strasznie. Jak był u nas lekarz na wizycie jak miał miesiąć to kazał go delikatnie rytmicznie klepać po pupie i wtedy dziecko się uspokaja. a ja robiłam jeszcze coś innego. Kładłam go na moim brzuchu i tak sobie spał i ja przy okazji też. Teraz bez problemu leży sobie na brzuszku, chociaż jak jest za długo albo jest zmęczony to krzyczy. Mnie to podnoszenie głowy kojarzy mi się z żółwikiem zwłaszcza jak obraca ją w prawo i w lewo. Prześmiesznie to wygląda. Tomek śpi na brzuchu zawsze w dzień i po kąpieli . W nocy jak mi uśnie przy jedzeniu to już go zostawiam na boku żeby go nie budzić ale jak nie śpi to go daję na brzuch bo tak mi najszybciej zasypia. Wczoraj pojechaliśmy do Smyka żeby coś kupić na Mikołaja (3 dzieci mojej siostr i 1 brata) i to była po prostu porażka. w ogóle nie wiem co kupić bo jak jest ładne to jest strasznie drogie i w ogóle nie ma tanich rzeczy albo są beznadziejne. Nie mogę na to wydać za dużo kasy więc zrezygnowaliśmy i teraz buszuję po allegro. Niby jest wszystkiego dużo ale jak się czegoś szuka to nic nie ma albo za drogie. Przez to, że wczoraj byliśmy w sklepie to Tomek nie pospał i już po 6 był śpiący. Przetrzymaliśmy go jakoś do 18:45, wykąpaliśmy i dałam mu jeść. Potem przyjechał jeszcze mój brat więc jeszcze Tomek nie spał i o 20 położyłam go do wózka pojeździłam może 2 minuty i Tomek usnął. :-) Podczas snu przebudziłsię się raz więc szybko dałam mu smoczka i spał do 0:30. Normalnie rekord bez jedzenia. Potem obudził się jeszcze do jedzonka o 4 i o 7. Teraz od 45 minut znowu śpi. Przez ostatni tydzień kiepsko spałw nocy więc było to dla mnie zaskoczenie a ja przynajmniej oglądnęłam sobie taniec z gwiazdami, mąż mi nawet kolację przyniósł na górę i układaliśmy zdjęcia . Kupiliśmy w carrefour albumy bo były po niecałe 9 zł na 200 zdjęć, więc w końcu zrobiliśmy pożądek, bo były porozwalane po różnych pudełkach. W ogóle nie chce mi się wychodzić na spacer na taką pogodę. Dzisiaj chyba też sobie odpuszczę i tylko pojadę samochodem do mojej mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalam sie i sie skasowalo. Agunia to fakt zabawki i ubranka dla dzieci to duzy wydatek.My tez mamy Macka,Nikusia,brata synka (nasz chrzesniak) i jeszcze jednego syna........Na Mikolaja kupimy jakis drobiazg,ale o gwiazdce trzeba pomyslec.Jeszcze my kupujemy dla wszystkich jakis drobiazg.Ja wreszcie wiem co kupic mezusiowi.Kupie mu sluchawki bezprzewodowe,bo odkad maly jest z nami w pokoju,to nie moze nic ogladac w sypialni,a w salonie jak slucha glosno filmu,albo gra to mi tez to przeszkadza. Sol zapomnialam napisac,ze urocze te Twoje brzdace. Agunia jak ja bym chciala zeby moj maluszek poszedl chociaz raz spac o 20ej,on przed 19 musi juz spac,bo inaczej placz,marudzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sobie kupie wozek graco mosaic wiecie cos o tym wozku narazie oczywiscie sie wstrzymam ale na wiosne mysle o nim ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zona mundurowego - mój też nie lubił leżć na brzuchu i dalej nie jest to jego ulubiona pozycja. rehabilitantka, do której chodzimy powiedziała, że to dlatego, że powinien się opierać na łokciach, a opierał się na wyprostowanych, wypręzonych rączkach i też na piąstkach - co jest ponoć nieprawidłowe... u nas pediatra nie widziała z nim żadnego problemu, a skierowanie do neurologa dała bez przekonania... neurolog jeszcze zanim do niego bliżej podeszła powiedziała - że ma zwiększone napięcie... prawdopodobnie zmienimy pediatrę. my ćwiczyy vojtą i widzę już pewne efekty. Już nie wykręca się na brzuchu tylko w lewą stronę, ale trzyma się w miarę prosto, trochę kiwa na boki. niestety, nadal nie jest w stanie długo wytrzymać na łokaciach i pręży rączki, ale mam nadzieję, że w miarę upływu czasu mu się to poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja mam pytanko kiedy dziecko zaczyna obracac sie na boki ???? i jeszcze jedno widziałyscie moze taka lampke na żywo ??? ją można zawiescic http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/rooms/childrens_room/10408/ chciałabym ja kupic ale do Wawy jechac z Łodzi to mi sie nie uśmiecha a u nas nigdzie takiej nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka331 moj wózek to quattro tour de luxe czy jakoś tam i jestem z neigoz adowolona, sa bardzo praktyczne i lekki, fajnie sie prowadzi( ale nie po wybojach) :) a o tym twoim to nic nie słyszałam gosiafrancja, mój luby już od dawna ze słuchawkami na uszach :) mnie się też nie chce wychodzić w tak a pogodę ale dziś słoneczko świeci więc może wyjdę na chwilkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×