Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
Jeshyk13 --- przez 7 dni po antybiotyku musisz sie jeszcze dodatkowo zabezpieczac,chyba ze w ulotce antybiotyku pisza,ze dluzej. muffina111 --- nie powinno wplywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ;) to pytanie zapewne już padło, ale temat YASMINELLE jest niezwykle szeroki, a nie mam czasu na przeglądanie. Otóż skończyłam pierwszy w swoim życiu blister i zaczynam siedmiodniowa przerwę (wczoraj brałam ostatnią tabletkę) . Czy podczas tej przerwy jestem tak samo chroniona, czy powinnam użyć dodatkowego zabezpieczenia ? (czytałam ulotkę , chce się dowiedzieć jak Wy robicie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kalis --- nie musisz czytac calego forum,zeby sie dowiedziec.Wystarczy ,ze przeczytasz pare stron bo dyskusji na ten temat bylo juz wiele.Naprawde nie ma sensu nabijac stron bo nikomu nie bedzie chcialo sie czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
nie wiem czy moje pytanie się pojawiło ale nie zauważyłam. Chodzi mi o to że chciałambym wziąć 2 opakowania pod rząd, żeby przesunąć termin krwawienia. Mam pytania czy jeśli nie zrobię przerwy to możliwe jest że mimo to dostanę jakieś palmienia w czasie blistra i czy następne krwawienie przyjdzie normalnie czy nie będzie trwać dłużej itp. oraz ogólnie czy takie działanie jakoś źle wypływa na organizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igggg
czy to mozliwe, zebym popadla w stany depresyjnepo yasminelle? zaczelo sie od skutkow ubocznych ( wwypad. wwlosow, plamienie, bol brzucha), ale juz mi to ww miare przeszlo, natomiast przez caly czas jak biore yasminelle - to moje pierwsze op. - nnie mam w ogole ochoty na seks - zero-kompletnie nic- wczesniej bylam raczej aktywna jesli o to chodzi, a do tego mam jakies chyba zmiany psychiczne - nic mi sie nie chce, wszystko mam gdzies - normalnie tak nie mialam przed yasminelle, bylam bardzo żywiolowa i aktywna, ciagle sie rozwijalam, teraz masakra, ciagle chce mi sie spac i caly swiat mam gdzies, zero ambicji-BOJE SIE TEGO STRASZNIE, bo nie czuje sie soba, nie wiem czy to minie czy nie, czy rac 2 opakowanie yasminelle i czekac ze mi to przejdzie czy przestac to brac?????? Moze ktos mial podobnie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igggg
Tusia_> ogolnie sie na tym nie znam, ale moja kumpela tak zrobila i jak sama mowi nigdy wiecej, bo ja tak brzuch bolal, ze myslala ze zeswiruje, ale wiesz moze akurat ona tak miala a inni nie musza, chyba powinnas pogadac o tym z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tusia 852 ---- moga wystapic plamienia,ale nie musza.Moze sie tak zdarzyc,ze krwawienie przyjdzie pod koniec blistra.Czas krwawienia raczej sie nie zmienia.Jak wplywa na organizm? W polowie blistra mozesz poczuc 'przesyt' hormonami.Mdlosci i te sprawy.Ale to tez nie jest regula. igggg ----- jak najbardziej jest to mozliwe.Jezeli to jest pierwszy blister to wez 2 i obeserwuj.Po 2 blistrze powinno sie unormowac, a jak nie to wtedy pomysl o zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapominalska
mam pewien dylemat.starsznie glupi blad.wstyd sie przyznac.2 dni temu zorientowalam sie ze mam za duzo o 1 tabletke ktra pominelam zapewne.Nie mam pojecia w ktorym tygodniu,zostala mi teraz 1 tabletki przyjac je do konca ? Isc do lekarza ? zrobic test ciązowy ? Kochałam sie z chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie do konca.co radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
nie wybieram się właśnie na wizytę a krwawienie wypada mi akurat na długi weekend:( i myślałam nawet o tym żeby już teraz nie robić przerwy tylko boję się że potem to krwawienie mimo wszystko będzie trwać dłużej i zbiegnie się z wyjazdem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
dzięki za odowiedzi jeszcze pomyślę co zrobić może przesunę termin wyjazdu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igggg
Mloda Polozno, badzo dziekuje, bo juz sie zaczelam martwic, ze swiruje, mam nadzieje, ze mi to minie, bo nie czuje sie soba i źle mi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tusia 852 ----- ja pare razy nie robilam przerwy i zadnych plamien nie mialam w trakcie.Krwawienie przyszlo normlanie w 7 dniowej przerwie i nie trwalo dluzej.A zreszta,niby dlaczego mialoby trwac dluzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
no nie wiem:) ale to jest wbrew reułom więc takie wątpliwości mnie naszły:) bo chciałam wziąć bez przerwy miesiąc przed wyjazdem żeby jeżeli będę się xle czuć z powodu nadmiaru hormoinów to nie na wyjeździe:)może trochę kombinuje ale już taka mam naturę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tusia 852 --- ale to nie jest wbrew regulom.Nawet w ulotce opisuja taki manerw.Max mozesz wziac 3 opakowania pod rzad.Wiecej jest wbrew regulom...Ja oczywscie,do niczego nie namawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
troche mnie mój chłopak nastraszył bo stwierdził że to na pewno byłoby niebezpieczne:) ale Ty czułas się gorzej przez ten cxas gdy nie zrobiłaś przerwy? wiem że drąże ten temat ale nigdy tego nie robiłam i chclałabym rozwiać wątpliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
dzięki w każdym razie za rady:) a możesz mi powiedzieć jak Ty się czułas jak brałaś bez przerwy tabletki? Wiem że to zależy od człowieka ale chciałabym wiedzieć jak to wygląda w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lily000
glupie jest to pytanie,bo jakby ktos takie zadal to smialabym sie dorozpuku,ale chyba NOSPA nic nie ma do tych tabletek,nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
weź zawsze ulotkę leków które bierzesz i zobacz czy napisane jest że występuje interakcja z tabletksmi anty ale nie sądzę żeby zachodziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tusia 852 ---- jak bralam 2 blistry pod rzad to pod koniec drugiego czulam wlasnie ten 'przesyt'.Bylo mi troche niedobrze.A dokladnie w ostatnim tygodniu.Ale dla mnie bylo to do zniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
dziękuje Ci bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiol
Hej Dziewczynki! Tusia-> ja tez juz pare razy bralam dwa opakowania i nic mi nie bylo. Okres dostalam prawidlowo i czulam sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska1986
Mloda Polozno----napisz jesli mozesz, od czego jest zalezne przesuwanie sie terminu krwawienia z odstawienia? tzn raz mam w piatek raz w sobote;/ a moje kolezanki maja co do dnia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aguska1986 --- glownie od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Lily000 ---> pytanie może i śmieszne, ale tylko z pozoru. Ja z no-spy zrezygnowałam, bo oprócz likwidowania bólu brzucha powodowała u mnie biegunkę, a jak wiadomo przy tabletkach to jest niewskazane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Bo tak dziala no -spa.Rozkurczjąco....normalne zjawisko,zwalszcza jak sie ja lyka z powodu menstruacyjnych.Inna sprawa co rozumiemy przez slowo 'biegunka'.Bo wiekszosc mysli,ze jak odda 1-2 luzne stolce to ma biegunke.A zaburzenia wchlaniania moga wystepowac tylko przy ostrej biegunce,czyli podczas ktorej nie wychodzi sie z wc o wlasnych silach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska1986
mloda polozna---- a co to oznacza ze od organizmu???? bo ja zanim zaczelam brac tabletki mialam cykle straaaaaaaaasznie nieregularne- 32, 35, 40dniowe;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aguska1986 ---- widocznie tak pracuje Twoja gospodarka hormonalna.Skoro mialas cykle 40 dniowe to znaczy,ze byla troche rozregulowana.Zakladam,ze mialas badany poziom hormownow.Biorac tabletki jest szansa,ze sie 'ustatkuje'.Ja mialam kiedys 45 dniowe i tego nie docenialam.Teraz mam regularne 28-30 dniowe i nie mam czasu odpoczac ;-)Natmioast nie oczekuj,ze w 7 dniowej przerwie bedziesz dostawala krwawienia w ten sam dzien.Organizm to nie wszajcarski zegarek.Jezeli krwawienie nie nastapi w tej przerwie to wtedy bedziesz mogla mowic o spoznieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęściara666
We wtorek zaczynam 1 blister Yasminelle (są to moje pierwsze tabletki anty) chciałam sie dowiedzieć czy alkohol nie ma wpływu na skuteczność tych tabletek:) Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli popijesz tabletkę alkoholem, to może wpływać na wchłanianie tabletki (każdy lek powinno się popijać wodą, ew. w ogóle nie popijać;]). No i jeśli zwymiotujesz tabletkę pod wpływem alkoholu przed upływem 3 godzin to też nie za ciekawie... Poza tymi przypadkami to nie wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×