Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Monarri
Mam problem i liczę na pomoc. Biorę tabletki Yasminelle od 10 dni (sa to moje pierwsze tabletki). Po pierwsze okres trwa już 10 dni a właściwie sa to już jego resztki, ale krwawienie jest geste i brązowe, podczas seksu nie odczuwam przyjemności i jestem bardzo słucha. Jak długo może coś takiego potrwać, martwi mnie to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monarri - plamienie wystepuje najczesciej do konca 1 opakowania, a co do Twojego libido to rowniez proponuje poczekac do konca 1 / 2 opakowania, a gdyby sie nic nie zmienilo udaj sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka.....
ja tez nie mialam plamienia jak zaczelam brac y wszystko bylo ok oprucz zlego samopoczucia i rozdraznienia ale to minelo juz jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagucha>powiem tak...jakiś czas temu miałam podobny problem...zamiast o 7 rano wzięłam o 21. jakby nie liczyć 12 godzin minęło... problem w tym, ze był to pierwszy tydzień blistra (6 dzien). lekarka chciała dać mi tabletkę \"do 72 po\" ale prpblem w tym , ze pojawiłam sie u niej po 5 dniach. Oczywiscie nie współzyłam już po tym opóżnieniu, ale niestety przed. w pierwszym tygodniu yasminell spoźnienie ponad 12 godzin jest ryzykowne również wtedy, gdy sie współzylo w tygodniu przed niem w którym sie spóźnilo z tabletką. lekarka powiedziała , żeby brac blister do końca a zaraz potem bez przerwy kolejny blister. Prosiła abym w dziesiątym dniu drugiego blistra zrobila test ciażowy. Zrobiłam, w ciązy nie jestem, zatem wielkie ufffff (niestety mój partner jest odmiennego zdania bo marzy o dziecku ;-))) ) jagucha niezależnie od mojej tu paplaniny przeczytaj dokładnie ulotkę i jeżeli uznasz za stosowne drałuj do ginekologa. W każdym razie nie przestawaj brać tebletek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziomalsa
witam was, mam pytanko od 5 dni biore tabletki yasminelle oczywiscie lekarz mi przepisał ale od 2 dnia zle sie czuje niedobrze mi nogi mnie bola to jest taki bol jak dretwieja albo "kręcą" na zmiane pogody straszne uczucie =/ i chciałabym wiedziec czy któras z was tez miała cos takiego i nie wiem czy odłozyc je czy poczekac co bedzie ale dupowato sie czuje =/ napiszcie co myślicie o tym z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie yasminellki z BOLĄCYMI PIERSIAMI.... wydaje mi się, że to normalne, że na naszych tabletkach bola piersi. Można oczywiscie i polecam konsultowanie wszelkich niepokojacych objawów z lekarzem. Co do bólu oczywiście wszystko zależy od jego natęzenia . czasami nawet sexu sie nie chce jak kazde dotkniecie piersi to jedno wielkie cierpienie. wcześniej brałam yasminell. wtedy ból piersi był pracwie nie do zniesienia juz od pierwszego tygodnia. Nie mialam takich doświadczeń z Cilestem, który przyjmowalam kilka lat temu zatem czułam się bardzo zaniepokojona. Ginekolog poradził mi zmianę Yasmin na Yasminelle i rzeczywiście jest znacznie lepiej. teraz ból nadchodzi z kilkoma ostatnimi tabletkami blistra ale traktuje to jako dolegliwosci przedmiesiaczkowe. tym z was , które nie radza sobie z prolemem radze wizyte u gin, moze warto pomysleć o zmianie tebletek albo może wlasnie specjalista wytłumaczy Wam co sie dzieje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagucha
to chyba wlasnie tak zrobie jak jest zapisane na blistrze, po wzieciu tabletki po ponad 13 godzinach od prawidlowego czasu w 3 tygodniu, nie zrobie w ogole przerwy tylko bede 1 ciagiem brala kolejne opakowanie... tylko zastanwiam sie co z okresem wtedy???? w tym tyg na cale szczescie zapisana jestem tak czy tak do gina, bo mysle w ogole nad zmiana tabsow...te jakos tak dziwnie na mnie dzialaja, denrwuje sie, rozdrazniona jestem, placzliwa, podejrzliwa, wszystko srasznie analizuje, tylko nie wiem co mi doradzi lekarz.. moze plastry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam bardzo wazne pytanie . Jak skonczylam pierwsze opakowanie yasminelle i czy przez te 8 dni jestem zabezpeczona ?? prosze o szybka odpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
SYLWIA ---- przerwa trwa 7 dni...Jestes zabezpieczona, jest to zreszta napisane w ulotce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *******+++++++++++************
Ja własnie kończe drugie opakowanie i mam cały czas ból piersi i są nabrzmiałe, napewno mi się powiększyły... Tylko podczas okresu ten ból ustaje. Ale tak ogólnie nie jest nie do zniesienia :) mam nadzieję, że ustąpi :) Mam pytanie! Wzięłam wczoraj o 15 ostatnią tabletkę 2 op. a teraz mam taką wydzielinę z czymś lekko czerwonym czy brązowym, miała któraś z Was kobietki coś takiego może? zaraz w 1 dniu przerwy? Powinnam się niepokoić??? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny peirsi bola mnie naprawde strasznie.. brodawki tak samo..i wczoraj jak osbie nnacisnelam brodawke to pojawil sie jakis przezroczysty plyn.. to normalne??tez tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy podczas brania tabletek można zrobic sobie np. badanie krwi itp. , czy trzeba koniecznie odstawić tabletki na jakiś czas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ********++++++++*************
Dziewczyny mam BARDZO WAZNE PYTANIE... Od jakiegoś tygodnia zauważyłam, że podczas gry wstępnej mimo, że jestem podniecona, strasznie tam suchutko jest :/ Teraz przeczytałam, ze tak moze byc od tabletek, ale mam nadzieje, że to minie :/ Czy ktoras z Was tak miala? i czy to minelo? Boje sie ze moj partner pomysli, ze mnie nie podnieca :/ BARDZO PROSZE O RADE... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Te wykrzykniki to zeby zwrocic uwagę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ah ---- musisz powedziec o tym lekarzowi.Skoro masz wyciek z sutka to znaczy ,ze prolaktyna bardzo Ci podskoczyla. gosiek22 ---- mozesz robic z wyjatkiem hormonow plciowych. ********++++++++************* ----- powinno minac,a jezeli nie to znaczy,ze tabletki raczej nie sa dla Ciebie.Narazie musicie wspomagac sie srodkami nawilzajacymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ********++++++++*************
dziękujęza odpowiedź... w takim razie wezmę 3 opakowanie i zobaczymy... Na pewnym forum ktoś pisał, że przez 3,4 opakowania tak miała, więc mam nadzieję, że minie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ********++++++++*************
Aha i jeszcze jedno Młoda Położna... skoro jest suchutko, wiec nie ma sluzu, ktory jak slyszalam podczas zazywania tabl. jest gestszy i tez w pewien sposob chroni przed przedostaniem sie plemnikow, wiec skoro go nie ma zbyt wiele jest mniejsze zabezpieczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
********++++++++************* ------ nie,nie jest mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale w ulotce psize ze taki moze byc skutek uboczny.. czy to normalne?? moze to minie z czasem jak organizm sie przyzwyczai do tabletek bo dopiero zaczelam brac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ah ---- skutkiem ubocznym moze tez byc zakrzepica i co?Jak sie pojawi to mamy czekac az sama minie?Ja bym tego problemu nie bagatelizowala,piszesz ,ze starsznie Cie boli do tego plyn ....Z tego co pamietam to bierzesz novynette a po nich dosyc czesto dochodzi do zapalen piersi.Ginekolog powinien zbadac Twoje piersi.Wyciek moze byc spowodowany wlasnie stanem zapalnym albo wysoka prolaktyna.Jedno i drugie latwo nie przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piersi bola mnie naprawde strasnzie.. a podwyzszona prolaktyna jest tez podczas ciazy prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
widzisz ah, to są skutki nie zrobienia badań hormonalnych przed zapisaniem tabletek antykoncepcyjnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ah ---- tez.Ale kobieta,ktora nie jest w ciazy tez moze miec wysoka.Ja mialam wysoka prolaktyne po tabletkach,walczylam z nia pare miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah>niezależnie od tego, czy na tym forum znajdujesz kogoś, kto twoim zdaniem zna sie na rzeczy czy nie, konsultacje na forum nie zastąpią Ci wizyty u lekarza. Radze Ci jednak się z nim spotkać. My tutaj nie przepiszemy Ci innych pigułek a ni nie zrobimy badania krwi nie jesteśmy też antykoncepcją. Wiem, ze bierzesz yasminelle tylko po to aby sie zabezpieczać, ale jeżeli mimo to non-stop masz wrazenie, ze jesteś w ciązy i odbiera Ci to radośc życia to zastanów sie, czy w ogóle dojrzałaś do współzycia. Ciąża jet naturalną konsekwencją sexu. Pigułki bierzemy poto aby tych konsekwencji sie ustrzec. Ale ryzyko jest zawsze i musisz z tym sie pogodzić. Ja niedawno martwilam się że moge byc w ciąży, ale moje lęki wynikaja raczej z ego, że zgodnie z tym co mówia lekarze nie mam szans na donoszenie kolejnej ciązy. Bardziej martwiła by mnie kolejna strata dziecka niz sam fakt bycia w ciązy. Musisz troszke sie zastanowić. Może nie czas teraz dla ciebie na zostanie mamą, ale pomyśl sobie co by się sytało nawet gdyby....? Ciąża to pewna komplikacja dla każdej z nas, bo wyrywa z normalnego zycia niby na jakis czas a zmienia je juz na zawsze., ale uwierz mi to inne zycie wcale nie jest złe, wystarczy tylko troszkę optymizmu.... Pozdrawiam PS. Ah ....idź do lekarza, bo kafeteria może i podtrzyma cię na duchu, ale raczej nie wyleczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska24
JUTRO BIORE OSTATNIA TABLETKE YASMINELLE Z PIERWSZEGO OPAKOWANIA!! CZY TO MOZLIWE ZEBYM MOGLA DOSTAC WCZORAJ MIESIACZKE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziewczyny patrzcie ( przed bbraniem tabletek)spoznial mi ise ores 13 dni nie wspolzylam..uprawialam tylko peting i balam sie ze moge byc w ciazy zrobilam test w 3 dniu spzonijacej sie miesiaczki i w 11 dniu oba wyszly negatywne..dostalalm okres co prawda byl skapy ale to byl w koncu okres ..teraz biore tabletki.. a ja nadal ise boej ze moge byc w ciazy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ah ----- idz do lekarza,zeby Cie zbadal.Innej rady nie ma.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska24
odpowie mi ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aska24 ----- mozliwe,ale jak sie bedzie powtarzac sytuacja to trzeba bedzie zastanowic sie nad zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ciaze mozna wykulczyc prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ah ---- poprzez badanie ginekologiczne na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×