Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość cornelia1234
hej dziewczyny mam taki maly problemik i chcialabym wiedziec co myslisie na ten temat zanim skontaktuje sie z moim g.. tzn wzielam drugie opakowanie yasminelle bez tygodnia przerwy zostal mi dokladnie tydzien do ostatniej tabletki z blistra a tu nagle dostalam miesiaczke wiem ze w ulotce opisuja taki przypadek przy pominieciu przerwy ale dlaczego dopiero teraz mam krwawienie i w zwiazku z tym nie wiem co mam mysles na ten temat bo moja wlasciwa przerwa 7 dniowa wypada za tydzien i znow dostane miesiaczke???!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
czy leki antyhistaminowe, no telfast120, obniża skuteczność tabletek? internista powiedział, że nie jest pewien... niby składy się nie pokrywaja ale nie wiem co o tym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
wlaśnie mija moja 4 doba, w 7 dniowej przerwie... Hmm...trudno mi to nazwać okresem...ostatni tydizen brania tabsów miałam plamienia, 3 dni przed koncem brania pierwszego bilistra miałam jakby takie normalne chwilowe krawawienie... ale wiem, ze to z poczatku brania jest normalne... miesiączki zazwyczaj miałam obfite, bolesne przez pierwsze dwa dni...a teraz? Wystarczy jedna wkładka dziennie...krew jest raczej ciemno brunatna... Bardzo mnie to niepokoi, chodz wiem, ze to "normalne". wolałabym chyba dostac taka najnormalniejsza miesiaczke niż cos takiego.. Czy mam sie tym w ogole nie przejmowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana_nati
Bralam Yasminelle przez miesiac. Zauwazylam ze duzo wlosow mi wypada, zreszta zle sie czulam i postanowilam odstawic ( za jakies pol roku zamierzalam przejsc na plastry-tak ustalilismy z narzeczonym). Po odstawieniu moj problem sie pogorszyl. Juz 3 tydzien od odstawienia a wlosow wypada znacznie wiecej:( gdy czeslalam wloski po kapieli nad zlewem naliczylam ich ok 90(wlosy myje codziennie) nie wspomne juz ile wypada przy myciu, zwyklym czesaniu lub jak przeciagne reka. Czy to minie? Mialyscie podobnie? Poki co zaczelam przyjmowac Skrzypo vite. Dziekuje z gory za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja biorę yasminelle od ponad tygodnia i jak narzie nie widzę skutków ubocznych, są to moje pierwsze tabletki anty, ale mam pytanko ginekologzalecił mi rozpoczęcie opakowania w pierwszym dniu cyklu, niestety byłam wówczas w szpitalu z dzieckiem i wyleciało mi z głowy, wzięłam pierwszą tabletkę w 5 dniu cyklu, i teraz nie wiem bo w jednym miejscu ulotki pisze że przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie a na innej ulotce yasminelle pisze że w 1 dniu cyklu, i teraz to już zgłupiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooonisssia
do natali26 od 1 dnia jestes zabezpieczona jezeli wezmiesz tabletke 1 dnia okresu. skoro wzielas dopiero 5 zabezpieczaj sie dodatkowo przez 7 kolejnych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooonisssia
do ewka_mala nie powinnas sie przejmowac.Kazdy organizm reaguje inaczej. To Twoje 1 opakowanie?Jezeli jednak sie martwisz zawsze mozesz skorzystac z wizyty u ginekologa. On powinien Cie uspokoic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super, a czy moge nie robic 7 dniowej przerwy przy pierwszym opakowaniu )bo okres wypada mi w polowie urlopu) i wziac cale drugie opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
natali26 ---- przy pierwszym opakowaniu nie polecam bo mozesz sie zle czuc... A i tak mozesz miec plamienia przez caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inieznajoma
Dziękuję serdecznie za odpowiedź ! Teraz jest mi znacznie lepiej:)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana_nati
Bralam Yasminelle przez miesiac. Zauwazylam ze duzo wlosow mi wypada, zreszta zle sie czulam i postanowilam odstawic ( za jakies pol roku zamierzalam przejsc na plastry-tak ustalilismy z narzeczonym). Po odstawieniu moj problem sie pogorszyl. Juz 3 tydzien od odstawienia a wlosow wypada znacznie wiecej gdy czeslalam wloski po kapieli nad zlewem naliczylam ich ok 90(wlosy myje codziennie) nie wspomne juz ile wypada przy myciu, zwyklym czesaniu lub jak przeciagne reka. Czy to minie? Mialyscie podobnie? Poki co zaczelam przyjmowac Skrzypo vite. Prosze o odpowiedz bo bardzo sie martwie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
do moonisssia---> tak pierwsze ;) wiec sie troche pewnie boje na zapas, ale chce miec wszystko pod kontrola ;) dzięki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdęeeeep
Hej, doradzcie mi, biore te tabsy juz rok chyba, ale do rzeczy. Wczoraj cos mi sie pomylilo i wzielam tabletke, i przed snem jak to zwykle biore, wzielam kolejna bo bylam zaspana i zapomnialam ze juz wzielam.. wiec poszly jakby 2 na raz. I to sie wiaze z tym ze mam teraz dzisiaj wziac kolejna chyba prawda? bo odpuscic ten dzien to chyba nie najlepszy pomysl ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
Dziewczyny a czy to normalne ze przy koncu brania tabletek jutro koncze i zaczyna sie 7 dniowa przerwa ... zaczyna mnie tak lekko pobolewac brzuch raz moze na dzien tak jakby na okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkan
Ratunku, rozpoczęłam branie yasminelle 1 dnia miesiączki, okres wyglądał jak niewielkie plamienie, po czym po 7 tabletce przeistoczył się w dość obfite krwawienie??? nie wiem co robić, czy coś jest nie tak??? jestem niedysponowana od początku brania tych tabletek i nie ukrywam że już mam trochę dość(( jestem przy 11 tabletce i krwawie((( czy to normalne???? pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkaaa
witam. o 20 biorę tabletkę. o 3 w nocy obudzilam sie ze straszna biegunką. jednak wiem ze tabletka wchlania sie 3-4h, jednak, porządnie mnie przeczyćciło heh. ale chyba powinna się wchłonąć do tego czasu. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jess xD
Ja mam takie pytanie, czy jak wypiłam pół godziny przed tabletka alkohol to czy tabletka nie działa tak jak powinna i musze zabezpieczac się przez nastepnyt tydzień, czy to nie miało wpływu ?? Prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakota301
Olenkaaa - od czasu przyjęcia tabletki minęło wiele godzin, na pewno się wchłonęła. Jess - alkohol nie wpływa na wchłanianie się tabletki i jej działanie pod warunkiem, że nie spowodował wymiotów kilka godzin po przyjęciu tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosowanie Yasminelle daje niekiedy efekty uboczne. Te najczęściej spotykane to: wysypka, pojawienie się niewielkich plam na skórze, krwawienia między miesiączkami, zmiany nastroju, bóle głowy, mdłości oraz nadwrażliwość piersi. Możliwe jest także zupełne zatrzymanie miesiączki na czas 1-3 pierwszych miesięcy stosowania Yasminelle. Inne, bardzo rzadko spotykane efekty uboczne, to: - silne bóle żołądka; - silne bóle głowy; - zamazane widzenie, widzenie podwójne, chwilowe utraty widzenia; - silny ból w nogach, - żółtaczka, - głęboka depresja, - nagłe zaburzenia mówienia, - narośla na piersi. Informacje ze strony: http://www.yasminelle.com/scripts/en/1aboutthepill/possiblesideeffects/index.php Tłumaczenie z języka angielskiego: Florek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raaaadaaa
Dziewczyny czy lekarz rodzinny przepisz emi tabl. jesli pojde i poprosze? czy moze powiedziec ze on np tym sie nie zajmuje czy no nie wiem...chodzi mi czy moze odmowic...;/??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
raaaadaaa ----- to juz jest jego dobra wola.Moze Ci wypisac recepte ale nie musi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artemis
Wczoraj wzięłam ósmą tabletką z blistra. Po dwóch godzinach od połknięcia, wymiotowałam. Nie wiem czy mam przyjąc tabletkę z oznakowaną "niedziala", jako tą zwymiotowaną i jako tą dzisiajszą, tabletkę oznakowaną "poniedziałek". Czy po prostu wziąc tylko jedną tabletkę niedzielną i nie przejmować się tą zwymiotowaną? Pomóżcie błagam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A89
Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Jutro mam mieć badanie usg narządów rodnych pierwszy raz od kiedy nie jestem dziewicą. Czy odbędzie się ono pochwowo czy mam pić normalnie wodę? Może powinno to być dla mnie oczywiste, ale nie zapytałam i nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaaa
Dzieczyny poradzcie!! o 19:15 wzielam tabletke a o 00:30 zwymiotowalam... czy jest ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artemis
Powinno być wszystko okej,bo minęło sporo czasu między połknięciem, a wymiotami. Tabletka raczej zdążyła się wchłonąć do organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaaa
dziekuje:) zaczelam sie martwic... o 22 zaczelam pic wino i tak to sie skonczylo :( teraz sie troche boje, ale wymioty nie byly jakies super duze(choc nie wiem czy to ma znaczenie). Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkan
Proszę o Waszą radę, moze ktoś miał obfite krwawienie podczas brania yasminelle???????????????????????????????????? Ratunku, rozpoczęłam branie yasminelle 1 dnia miesiączki, okres wyglądał jak niewielkie plamienie, po czym po 7 tabletce przeistoczył się w dość obfite krwawienie??? nie wiem co robić, czy coś jest nie tak??? jestem niedysponowana od początku brania tych tabletek i nie ukrywam że już mam trochę dość(( jestem przy 11 tabletce i krwawie((( czy to normalne???? pomocy!!! Będę wdzięczna za jakąkolwiek radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaaa
prosze niech mi ktos odpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkan
Olusiaaaa, na 100% jest ok, w ulotce informacyjnej napisane jest ze jesli wystąpi biegunka lub wymioty 3-4 godziny po zarzyciu to wtedy byloby nie ok, a u Ciebie minęło ponad 5 godzin. Głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaaa
dziekuje!! teraz zasne spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×