Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość stokrocia
to ja po prostu nie ne bede nic przesuwała tylko ostroznie z piciem w sylwka i chyba najlapiej na tym wyjde :) pozdrawiam i rowniez zycze udanej zabawy sylwestrowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamantium
hello:*a ja mam zupełnie inny problem! Otóż poszłam do ginekologa, przepisał mi yasminelle, odwiedziłam aptekę i kupiłam te tabletki. Ponieważ dostałam je w siateczce czy innek reklamówce, nie zwróciłam uwagi na zawartość. W domu wytrząsnęłam torebkę i co? W reklamówce jak nic leżało YASMIN. No i co ja mam teraz zrobić? Iść do tej apteki i rządać zwrotu? A jeśli dostanę okres dziś albo jutro to co, wziąć tę tabletkę? Eh... Załamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
adamantium ---- idz do apteki i powiedz,zeby Ci wymienili w koncu recepta ciagle jest u nich,a jak nie maja yasminelle to moze moga oddac Ci recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
angela33333 --- Jezli chodzo o zabezpiecznie to godzina spoznienia nic nie wnosi.Ale trzaba pamietac,ze hormony to nie cukierki ktore tylko chronia przed ciaza ale tez spelniaja inne role w organizmie,wiec warto starac sie utrzymywac staly ich poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do młoda Położna: mam pytanie z którym wiem , że powinnam udać się do lekarza, ale boję sie że przepisze mi takie tabsy za które akurat dostanie kase od handlowca bądz takie które musi testować,więc chciałabym wiedziec jakie proszki maja największa dawkę hormonów czyli sa najbardziej szkodliwe...wspominałąś coś wcześniej o diane 35 , że sa najgorszymi tabsami na rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
no właśnie młoda położno mogłabyś wypowiedzieć się na temat diane35?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda polożna: wogóle to i tak muszę wykluczyć Cilest i Minulet, bo po nich puchnę i wogóle to chyba yasminelle sa jedynymi proszkami które odwadniają i nie zatrzymują wody w organiźmie?....i już ostatnie pytanie, jak długo można brac te same tabsy?? i po jakim czasie należy zrobić przerwę i ile ona powinna trwać i czy nie zrobienie przerwy wpływa niekorzystnie? ok juz wiecej nie pytam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
N22 ------ juz Ci pisalam moje zdanie na temat diane 35,moze przeoczylas. angela33333 --- na pierwsze pytanie Ci raczej nie odpowiem,nie znam wszystkich tabletek na rynku.Wszystkie sa szkodliwe tak naprawde,generalnie mowi sie ze IV generacja tabletek jest najbardziej niebezpieczna.Od starszych poloznych slyszalam,ze duzo ciaz zdarza sie po plastrach.Yasmin i yasmienlle maja tylko zdaje sie drospiernonum, na jedny dziewczyny to dziala i rzeczywscie nie zatrzymuja wody a na inne z kolei nie.Druga stona medalu jest taka,ze potrafia bardzo niebepziecznie odwodnic,czego ja padlam ofiara.Ja tez mam problem z zatrzymywaniem wody przez okresm ale preparat Aqa-Femin bardzo mi pomogl i problem z obrzekami sie skonczyl.Co do przerwy to jezeli wyniki krwi sa dobre to mysle,ze nie ma sensu jej robic.Ja musialam kiedys zrobic 3 miesieczna ze wzgledu na to,ze mialam podwyzszone proby watrobowe.Ale o tym to juz lepiej z wlasnym lekarzem dyskutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie trapi jadna rzecz.. skoro farmacja robi postępy ,jak kazda dziedzina nauki i daje nam IV generacje leków ,to dlaczego są one bardziej szkodliwe niz te poprzednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
Młoda Położna--> mam naprawde powazny problem, ale nie chcialabym o nim pisac na forum. Czy bylaby mozliwosc zebym skontaktowala sie z Toba na maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vrasti
Witam.24.12 wzielam ostatnia tabletke z pierwszego opakowania Yasminelle.Jest dzisiaj 4 dzien przerwy a okresu nie ma.Pojawilo sie wczoraj plamienie - brazowa wydzielina.Czy mam to traktowac jako okres?Tabletki przyjmowalam o regularnej porze.Prosze o pomoc bo nie wiem co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Fallenangell69 -- nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale jezeli chodzi o zaburzenia ukladu krazenia to IV generacja przoduje. olga 85 --- poloznaa@wp.pl Vrasti --- po 1 opakowaniu takie rzeczy sie dzieja.Mozesz w ogole nie dostac okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
Dzieki Mloda polozna - wyslalam Ci maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vrasti
czyli mam normalnie wziac drugie opakowanie?talbetki mam juz kupione.oznacza to ze nie jestem w ciazy?czy gdybym byla w ciazy mialabym plamienia?dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja skonczyłam berac 2 bister i powiem ze jest całkiem dobrze .Cycuszki mam zupełnie inne , 1 rozmiar napewno wiecej :) cera tez dobrze ,samopoczucie ogolnie super libido tez juz oki .Przytyłam 3 kg ,moj lekarz radził mi nie stosowc diety bardzo drastycznej podczas brania tabletek ze wzgledu na drospiernonum ktory odwadnia i to moze sie bardzo zle skonczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
Witam ! Zbieram się już strasznie długo aby tu Was Yassminellki dołączyć no i wreszcie się zdecydowałam. Mam ogromny problem i bardzo chciałabym abyście mi podpowiedziały jak sobie z nim poradzić. Na pewno nie raz już było on poruszany, ale nie jestem w stanie przejrzeć ok 250 stron... Wiem że prawdopodobnie \"młoda położna\" (i do niej szczególnie kieruje to pytanie, ale na inne wypowiedzi też czekam )kiedyś o tym wspominała. Mój problem to strasznie bolesne miesiączki, do tego stopnia,ze mdleje, wymiotuje i zwijam sie z bolu na podłodze. Bywały dni że brałam po 10 tabletek na dobę...Nie dawałam sobie z tym radę. Od 3 m-cy biorę Yassminelle, które zapisała mi ginekolog. Bardzo mi pomogły, teraz prawie nic nie boli....ale...Nie wiem czy to wina tych tabletek, ale mam straszne hustawki nastroju,bez przerwy płacze, mam zły humor i co najgorsze "wydzieram się" bez powodu na mojego ukochanego męża...I właśnie on w tym wszystkim cierpi najbardziej. Nie wiem co mam teraz zrobić czy dalej brać Y. czy przestać , bo szczerze mówiąc powoli łapie już stany depresyjne...Mogłaby ich nie brać, ale wtedy nie dam rady funkcjonować i myśl o tym bolu jaki co miesiąc miałby mnie czekać paraliżuje mnie. a poza tym nie moge przecież brać 10 tabletek na dobę żeby przestało boleć nawet ze wg na to ze będąc dzieckiem chorowałam i mam teraz problemy z żołdakiem...( i taż ze wg na to nie chce dalej brac tabl. antykoncepcyjnych) I właśnie "młoda położna" wspominała kiedyś o ustawieniu leczenia przez gin. tak aby zapanować nad tymi bólami. Chciałabym sie trochę więcej dowiedzieć na ten temat. (jakie to leki) W ogóle czekam na wszelką pomoc i z góry za nią WIELKIE DZIĘKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
Witam ponownie wszystkie kobietki:) Mam do Was pytanko. Czy któraś z Was podczas brania Yasminelle miała bóle jajników?? Zawsze podczas okresu mam problem z lewym jajnikiem, tak boli że ni to siedzieć ni to stać:/ właśnie jestem w trakcie pierwszego opakowania Yasminelle (zostało mi 6 tabletek do końca opakowania) i co prawda podczas okresu ból był mniejszy ale teraz mam ciągle plamienia i również odczuwam bóle lewego jajnika:/ nie to, że boli cały czas tylko takie lekkie skurcze. Trochę to denerwujące i niepokojące:/ miał a któraś z Was taki problem?? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
młoda położna---> tak, przepraszam przeoczyłam. Właśnie szukam i czytam na temat tych tabletek i coraz bardziej jestem przekonana że ich nie chcę, umówiłam się na wizytę może moja ginekolog zmieni zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viktoria0712
młoda położna--- bardzo proszę o odp. zaczełam teraz 2 blister i jestem lekko przeziębiona wzięłam Ibuprofen , Rutninoskorbin, Fervex innych nie brałam bo maja witaminie C, teraz dostałam lekkiej gorączki 36,8 nie wiem czy można to nazwać gorączka..i boje sie żeby to nie miało wpływu na zmniejszenie działania tabletek:( proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
madeline24 ---- jezeli psychika Ci siada to ja radze Ci jednak porozmawiac z lekarzem o zmianie. Jezeli chodzi o moje leczenie bolu to biore naprawde silne leki na recepte.Na jakis tydzien przed okresem biore aspiryne zeby rozedzic krew,pozatym dziala p/bolowo,zaczynam pic wszelkie herbatki ziolowe ktore lagodza bole.Magnez i potas jem jak cukierki.Na jakies 2-3 dni przed okresem mam bole 'zwiastujace' wiec do tego zestawu biore no-spe,ale tylko w tedy jak czuje meczacy bol,jak jest wiekszy to juz siegam po leki na recepte w moim przypadku jest to dicofenac.Jak dostaje okresu to biore diclofenac,nospe i aspiryne.Jezeli bol jest bardzo mocny biore podwoje dawki.I tak juz przez 3 dni ,rano i wieczorem.Kiedys musialam wszytsko brac w podwojnych dawkach + gorace oklady na brzuch.Teraz wystarczy, diclofenac + 2 nospy i moge wyjsc bez strachu z domu.Nie czekam az mnie zaboli,poprostu jak widze krew to od razu biote tabletki.bol.Tymi lekami jestem ustawiona od 4 lat.Tableki antykoncepcyjne wzmagaly u mnie bol.Teraz nie biore i szczerze mowiac nie pamietam kiedy z powodu okresu musialam siedziec w domu.A takie bole miesiaczkowe mam od 14 roku zycia.Musisz pogadac o tym z lekarzem,aspiryne,potas czy dicolefanac nie kazdy moze brac.Od diclofenacu silniejsze sa tylko narkotyczne leki p/bolowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Viktoria0712 ---- 36,8 to jest prawidlowa temperatura.Goraczke zaczyna sie zbijac od 38.5. Witamina C ma wplyw wtedy jak wezmiesz jednorazowo 1000 mg,wiec spokojnie mozesz brac.Paracetamol wchodzi w interakcjie od 3 g.Fervex zdaje sie ma 500mg.3g to tokosyczna dawka,wiec nie polecam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
"młoda położna" dzięki za rade! :) mimo to i tak mam stres, bo na mnie naprawdę silne ( te najsilniejsze tab. p/bólowe) nie działają ...dla mnie nie ma już chyba ratunku :( Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
młoda położna----mam jeszcze jedno pytanko....czy istnieje możliwość aplikowania sobie samej zastrzyków przeciwbólowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
madeline24 ---- jak umiesz....A jakie bierzesz p/bolowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenna090
kochane moje, właśnie wzięłam 1 tabletkę z 1 blistra, mam dziś 5 dzień cyklu, ale moja pani ginekolog tak mi właśnie kazała zrobić, ze względu na to że wcześniej nie mogłam kupić tabletek --> Święta. zobaczymy jak to będzie ze mną, będę na bieżąco informować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
ja brałam różne, ale od wszystkich sukcesywnie mój organizm się uodparniał...zaczynałam od tab.p/bólowych typu forte,potem nospa, która w ogóle mi teraz nie pomaga tak samo jak wszelkie aspiryny( po których dodatkowo miałam straszne zgagi), potem był ketonal 50 i 100 mg i dochodziło do brania 4 na raz i tez nie pomagało, brałam tez Cataflam 50 z czasem też przestało działać, miałam tez czopki Dickofenac ale po 1.nienawidze czopków :( , a po 2. tez nie działały...Robiłam różne kombinacje tych leków ,ale po czasie nic nie działało na mnie juz...twarda ze mnie babka;) i juz w ogromnej desperacju, gdy ledwo co przytomna po wzięciu 10 tabletek nie mogłam spać i serce waliło mi jak oszalałe...zdecydowalam się na tabletki antykoncepcyjne..których wcale nie chce brac...taka to moja historia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
madeline24 --- na mnie tez ketonal czy febrofen nigdy nie dzialal.Zastrzyki tez mi nie pomagaly,na czopki tez nie reagowalam,nawet z diclofenacu.I o dziwo jak wzielam diclofenac w tabletce to zaaregowalam.Wiec go biore od 4 lat,przez 3 dni.Jak zaczelam stosowac ta rozpiske lekow regularnie to po jakis 3 miesiacach zaczelam czuc poprawe.A ginekologicznie wszystko jest ok? Nie masz zadnych trobieli ani wad anatomicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
właśnie ze wszystko jest w najlepszym porządku, miałam już robione wszelkie badania i nic....juz chyba wolałabym żeby mi coś było, przynajmniej byłaby jasna przyczyna tych okropnych bóli... ginekolożka powiedziała mi że nie ma na to lekarstwa i zaproponowała mi zrobienie sobie dzidziusia...że niby przez 9 m-cy bede miała spokój :) ...ale ja dziękuje za takie rady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
madeline24 --- z tym dzieckiem to jest mit ;-) Jednej pomaga, drugiej nie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×