Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość sweet77
młoda położna czyli sugerujesz że moja tabletka nie wchłonęła się tak jak powinna po tym jak sie opiłam?? I tak po tym wszystkim nie kochałam sie z nikim wiec jest ok,ale jaki to bedzie miało wpływ na dalsze branie tabletek?powinnam sie zabezpieczać czy teraz jak juz wiem ze musze odczekac godzinke przed wypiciem alkoholu nie musze tego robic.Bede sie kochac z chłopakiem dopiero na poczatku kwietnia bo wtedy bede sie z nim widziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoneczka125
nie ja nie karmilam piersia bo mialam problemy poporodzie dostawalam zastrzyki w brzych preciwko zakrzepom a puzniej zachorowalam i bralam mone ntybiotyki.dzis w nocy dostalam okresu ale doslownie pare kropoel polecalo i koniec nie wiem czy bra te tabletki spowrotem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuulaaa
sluchajcie. yasminelle tez sa moimi pierwszymi proszkami. wczoraj dostalam okresu naczy bynajmiej tak mi sie wydawało :/ wzielam proszka o 18 i okresu nie ma myslalam ze nocy sie pojawi a tu nic. czytałam wczesniej tez byly podobne problemy. ale ten okres juz nie nadejdzie? czy co ja mam robic ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quelleeee
Ja tez mam problem. Jestem przy pierwszym opakowaniu tych pigulek i niestety juz 12 dzien mam okres i nic sie nie zapowiada, zeby mial sie skonczyc:/ Mam serdecznie dosc, dodam, ze urodzilam niedawno dziekco, to moja druga miesiaczka po porodzie. Czy ktos mial podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShyScarlett
quelleeee- tak ja mam własnie tak jak Ty, co prawda nie urodziłam dziecka, ale u mnie ta "miesiączka" i to dość obfita ciagnie się już 10 dzień!! Mam juz po dziurki w nosie!! A do tego jeszcze uderzenia gorąca, zawroty głowy, wyskakują mi krostki, itd... dużo by wymieniać. Idę dziś do ginekologa niech mi zmieni tabletki, bo ja nie mam zamiaru się tak męczyć. One mają mnie zabezpieczyć przed ciążą, nie powinny sprawiać tylu kłopotów i dostarczać tyle dolegliwości. Najgorsze jest to, że zauważyłam,że ten ginekolog przypisuje tabletki tylko z jednej firmy... Chyba podpisał jakąś umowę i może ma za to bonusy... normalnie tragedia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoneczka125
dziewczyny ja jak wzielam pierwsze opakowanie yasminelli to tez mialam dlugo okres jak jest dzuej niz 14dni to trzeba sie zglosic do lekarza zeby zatrzymall okres w moim przypadku sam sie skazyl bo organizm musi sie doi nich przyzwyczaj.Ja bralam przed ciaza ysamin i po nih mialam miesiac czasu okres hemoglobinami spadla strasznie ,i zatrzymywany mialam a po nich tez pierwszy byl duzej wiec nie martwie sie on sie skaczy a jak nue to uiekajcie do ginka na zatrzymanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuulaaa
nie no moim problem jest wogole ustanie okresu i niewiem czy ten okres bedize czy nie co mam robic? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki mogą skracać bądź przedłużać krwawienie, więc skoro Tobie okres się skończył tak szybko, to naprawdę normalne;) później mogą też pojawiać się u Ciebie plamienia i/lub krwawienia w środku cyklu. Ale to powinno się skończyć w okolicach trzeciego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasloncetyniebo
do mloda polozna a co jak bierze sie tabletki na wyciszenie jajnikow przy pco? mozesz mi wytumaczyc w jaki sposob to dziala, bo dostalam tabletki bo mialam torbieli na jajnikach wysoki tesosteron dlugie cykle , czyli objawy pco. Czy pigulki zachowuja tez wtedy swoje dzialanie antykoncepcyjne i czy po odstawieniu jest latwiej zajsc w ciaze? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie dotyczące ciąży... czy podczas brania tabletek, jeśli przydarzy się ciąża, to odczuwa się jakieś objawy w pierwszych tygodniach, w pierwszym miesiącu...? Chciałabym to wiedzieć, bo jeśli występują jakieś objawy, to ew. będę wiedziała co one mogą oznaczać, gdy zaobserwuję je u siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jasloncetyniebo --- PCO stwierdza sie na podstawie poziomu prolaktyny,leutropiny,folitropiny,estradiolu,progesteronu i testosteronu. Tabletki antykoncepcyjne w PCO sa stosowane po to aby odciazyc jajniki --- tabletki hamuja dojrzewanie pecherzykow graffa. Pozatym zapobiegaja chorbom blony sluzowej macicy -- jej przerost.Zmniejszaja tez wydzielanie androgenow. Po odstawieniu tabletek rzeczywiscie kobieta staje sie bardzo plodna,ze wzgledu na 'gromadzenie sie jajeczek' jest ich wiecej i dlatego latwiej jest zajsc w ciazy,zwlaszcza w pierwszym cyklu.U kobiet z PCO dobrze jest zeby nastapilo to przed 30 rokiem zycia,a niektorzy twierdza ze nawet przed 25.To tez zalezy od stopnia naislenia PCO. Jezeli bierzesz tabletki zgodnie z ulotka to jak najbardziej jestes zabezpieczona przed ciazą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
dostałam skierowanie do poradni schorzen sutka (od ginekologa -> profilaktycznie na badania bo mam w rodzinie przypadek raka piersi a biore tabletki yasminelle). Z różnych losowych przyczyn nie poszłam do poradni na badania (najpierw brak pasującego terminu w kilku placówkach, później miałam urwanie głowy i zapomniałam). Wiem że zawaliłam. Chciałam sie dowiedziec ile jest ważne takie skierowanie? Czy jeśli minął juz miesiąc od jego wystawienia czy nadal jest ważne?? Czy ktoś miał podobnie? Musze iść po recepte do mojej lekarki i aż głupio mi że o tym zapomniałam :| Niewiem co jej powiedziec ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja nadal nie mam miesiaczki..spoznia mi sie juz 4 dni :( za to od jakiegos dluzszego czasu pobolewa mnie brzuch na dole i teraz i lekko piesi.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonczka125
Dziewczyny nie martwci sie ja tez sie martwilam ze jestem w ciazy bo okres mi przyszedl dopiero po 6 dniach spuznial mi sie nie samowcie.Ale jest i wiem ze testy iazowe daja pewnosc w99% bo wyszedl mi wynik negfatywny wie czekalam na ten okres.Wiec trzymam za was kciuki i badzcie dobrej mysli!!!!!!!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet77
czy jajeczkowanie jest normalne przy braniu tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonczka125
Dziewczyny nie martwci sie ja tez sie martwilam ze jestem w ciazy bo okres mi przyszedl dopiero po 6 dniach spuznial mi sie nie samowcie.Ale jest i wiem ze testy iazowe daja pewnosc w99% bo wyszedl mi wynik negfatywny wie czekalam na ten okres.Wiec trzymam za was kciuki i badzcie dobrej mysli!!!!!!!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja i tak ise boje..bo cos nie czuje by okres nadchodzil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonczka125
sweet77 : jak bierzesz tabletki8 to nie jajeczkujesz !!!! bynajmniej mi sie tak wydaje i mowil mi takl lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonczka125
AH: ja tewz sie balam nie czulam nic tylko bolaly mnie pierwsi i nic kompletni zadnych obiaWUW a robilas sobie test??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie peirsi nie bola tak jak zawsze tylko sa takie wieksze napiete i prawie wogole nie bola :( robilam test 2 yg temu wyszedl negatywny..w dodatku od dosyc dawna pobolewa mnie brzuch na dole.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w polowie cyklu mialam brazowe plamienia ( tabletek nie biore) trwaly 4 dni i sie skonczyly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w polowie cyklu mialam brazowe plamienia ( tabletek nie biore) trwaly 4 dni i sie skonczyly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w polowie cyklu mialam brazowe palmienia trwaly 4 dni i sie skonczyly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah: zrób teraz test 2 tyg temu robiłaś a to zdecydowanie za wcześnie! teraz już powinien być wiarygodny! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Wszystko zalezy od czulosci testu,te powyzej 800 IU musza byc np.wykonywanie 7 dni po dacie spodziewanej miesiaczki.Wiec trzeba na to zwrocic uwage.A najlepiej zbadac poziom bhcg we krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia930
witam ja biore yasminelle od pol roku...na poczatku czulam sie ospala i strasznie rozdrazniona, przez jakis miesiac mialam plamienia...Ale organizm widocznie potrzebowal czasu i teraz wszystko sie unormowalo...czuje sie dobrze...Tylko spadl mi apetyt jem mniej niz zwykle...przez to tez schudlam dosc sporo...ale polecam naprawde dobry lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0612
Bjork 28 Kosztują ok 35-40 zl. Skład 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Odp.ja dzis kupiłam yasminelle i nie kosztują ok. 30-40zl tylko 45zl i nie wiem czy sa skuteczne ale szczeze to mi to lotto:P :P Pozdrawiam Misia0612!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasencja007
Skonczylam blister i mam walsnie 1 dzien przerwy jak dlugo jestem chroniona jeszcze po tym tygodniu okresu? PROSZE O FACHOWA I PEWNA ODPOWIEDZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffina111
młoda polożna mozna pic przy braniu yasminelle szalwie???? troszkeschizuje jestem przy 3 dniu przerwy i nic nie ma a w ostatnim miesiacu 3 dnia przerwy juz mialam krwawienie..... schiza ostra....pamietasz pisalam do Ciebie o tym nervosolu i valerin mite ze je bralam i nie wiem czy one w koncu wplynely na te tebsy czy nie ???jestem w 3 dniu przerwy mam nadzieje ze wszystki bedzie ok:-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TeNi*
Mam pytanie:) Yasminelle wzięłam jak codzień o 11,ale niestety o 13.20 wymiotowałam. Czy skuteczność leku jest zmniejszona? Jak powinnam się zachować(biorąc pod uwagę fakt,że to 3 tydzień[dzień drugi],abstynencję jestem zmuszona zachować do środy i..nie mam zapasowego opakowania,żeby połknąć drugą tabletkę dzisiaj)?? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×