Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość dontdropthebaby
witam przez pierwszy miesiąc brania yasminelle miałam delikatne krwawienia codziennie, pózniej czyli w drugim cyklu problemy ustały. teraz czuje się dobrze. Mam troche wachania nastroju (taki lekki nerwus sie ze mnie zrobił) nie da się ukryć. LEcz na ile jest to skorelowane z braniem tabsów - trudno powiedzieć. waga mi się nie zmieniła wcale. Ani nie schudłam ani nie przytylam. Zasadniczo z listy efektów ubocznych jedynie bóle głowy, zmienność nastrojów się do mnie dopasowały :) jeśli chodzi o libido to efekt odwrotny - przez to, ze wiem że jestem bezpieczna i nie musimy się z moim chłopakiem męczyc z gumkami - jest lepiej niż kiedyś. Zaburzenia snu - wstaje wczesniej rano ale na ile to ma związek z tabletkami - znowu trudno powiedziec. Ogółem jest ok. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie dziewczyneczki.
Też biore yasminelle ale brałam też antybiotyk :( słyszałam że potem 7 dni tzreba sie dodatkowo zabezpieczać. i tak zrobiłam - jak narazie tylko 2 dni mineły od zaprzestania brania antybiotyku. I kochalam się z chłopakiem tylko ze... no wlaśniedoszło do wytrysku i wyszedł ze mnie- ale w środku mnie została prezerwatywa- koniec jej wystawał więc wyjelam ją i niby sperma była w środku. Jak myślicie, powinnam zarzyć jakiś postinor czy coś? Nie chce mieć dziecka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
witajcie dziewczyneczki --- jaki antybiotyk brałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie dziewczyneczki.
tetralysal. - lek na trądzik. długi czas go brałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
witajcie dziewczyneczki ----- hmmm , . Jezeli masz pewnosc,ze zadna ilosc nie dostala sie do srodka to nie ma sensu brac prostinoru.Ja osobiscie bym jednak zadzownila do lekarza i upewnila sie.Tak dla swietego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie dziewczynki.
Hmm. od ze mnie wyszedł i mi sie wydaje że nic sie nie wydostalo - chyba ze minimalna ilość- sama nie wiem.... pewnym być się nie da. Ale czy to oznacza ze tabletki antykoncepcyjne w moim przypadku w ogóle nie działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie dziewczynki.
aaa... i tak naprawde nie mam gdzie zazdwonić. Mój państwowy lekarz raczej nie bedzie skory do rozmów telefonicznych. Czy mogłabyś się tego młoda polożno dowiedzieć dla mnie? Pewnie masz większe możliwości w tym zakresie niż ja. generalnie sperma była w środku. no i wydawało mi się ze te tabletki jednak działają jakoś........... chyba musza troche przynajmniej dzaiałać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyuiopasdfgh
kurcze, dziewczyny, czy jak przyjmowalam tabletki regularnie, nie było wymiotwo, biegunek, krwawienia z odstawienia wystepowaly to musze miec jakies obawy o ciąże? od kilku dni czuje sie fatalnie: zmeczenie, rozdrazenienie, obolałe piersi, wzdety brzuch, kory pojawil sie z dnia na dzien, i takie jakieś dziwne samopoczucie, czy to może być ciąża? I kiedy gin może rozpoznac ciąże badaniem usg? I czy krwawnienie z odstawienie oznacza brak ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
witajcie dziewczynki ----- ten antybiotyk moze oslabic dzialanie...Moze,ale nie musi..Ja nie moge w Twoim imieniu dzwonic do lekarza i sie pytac bo takich rzeczy nie zalatwia sie przez osoby trzecie.Jutro mozesz spokojnie wybrac sie do jakiegos lekarza i zapytac,nawet na izbe przyjec.Jezeli masz pewnosc,ze sperma zostala w gumce to pewnie nic nie bedzie,ale Ja nie wezme za to odpowiedzialnosci. qwertyuiopasdfgh ---- jest mozliwe,w koncu jest ten pechowy 1%.A nie jestes przypadkiem w polowie cyklu? Jezeli krwawienie z odstawienia jest bardzo skape, wrecz jest to plamienie to na tej podstawie ciazy nie mozna wykluczyc.Dobry gin zobaczy 6-7 tyg ciaze, a nawet i 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazawszemamracje
=>witajcie dziewczynki nie stresuj się na zapas, najlepiej udaj się do lekarza, albo zrób test ciążowy, dla uspokojnienia, bo wątpie zebyś była w ciązy... i nie denerwuj się bo takimi nerwami to tlyko pogarszasz sprawe i dochodza ciazowe schizy Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaa
Witajcie biore yasminelle od kilku miesiecy.ale i tak sie boje i kochamy sie w gumce.Czy wy jestescie pewne jego dzialania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyuiopasdfgh
mloda polozna krwawnienie bylo zwyczajne, obfite 5 dniowe, a jestem tak po połowe opakowania.... i schizuje troche, ale z tego co sobie przypominam w zeszłym miesiacu też sie tak czułam, tlyko teraz mam coś z brzuchem, a może to wzdecia, ostatnio tragicznie sie odzywiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
qwertyuiopasdfgh --- jak bylo obfite i 5 dniowe to z tej 'ciazy' juz nic nie zostalo...Pozatym wzdecia,byle jakie samopczucie jest charakterystyczne dla polowy cyklu.Na wzdecia polecam activie,szczegolnie ze sliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaaaaaa
???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyuiopasdfgh
mloda polozna dzieki wielkie, pocieszylas mnie, czlowiek czasami strasznie schizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aniulaaaaaaaa --- moje zdanie jest takie... po to bierze sie tabletki,zeby nie bawic sie w prezerwatywy.Faszerowac sie chemia i mimo tego uzywac gumek? Dla mnie to glupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położna. proszę Cię o wypowiedź.. .. cytat z poprzedniego mojego posta... Tabletki zaczęłam brać w srodę. Do tego czasu od poprzedniego wtorku nie kochalismy sie w ogóle. Potem wzięłam pigułki od srody do niedzieli (kochalismy się chyba w sobotę) no a w poniedziałek zamiast o 7 pigułkę wzięłam chyba o 20.15. Jak pisałam - potem już nic.... martwi mnie tylko to co było przed... dzisiaj dzwoniłam do przychodni. konsultant (domyslam sie -lekarz) powiedział, że skoro pigułki przyjmuje od ponad roku, oraz że spóźniłam sie w 6 dniu blistra o 13-14 godzin (12 godzin nie jest magią po prostu ryzyko sie zwiększa) Ryzyko jest, ale raczej nie wielkie..... Pigułki mimo wszytko mam brać do końca...nie są szkodliwe dla (ewentualnie) dzidziusia... Co Ty Młoda położna na to? Dodam, że dzisiaj nie zmruzyłam w nocy oka...panikując, że jednak zaskoczyłam... Poz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaaaaaa
mloda polozna Wiem i zgadzam sie z Toba ale caly czas mam te obawy!!1Jak głupia.Wiem ze to nie mozliwe a jednak caly czas mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniulaaaaaa.... powiem tak od 15 miesięcy jadę tylko na Yasminelle bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń... i w zasadzie poza moimi lekami (opisywałam wczesniej) nie bałam sie wcale.....ważne żeby nie zapominać (hehehe dobre sobie- ja akurat zapomniałam i mam stras jak diabli)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaaaaaa
no wlasnie z tym zapominaniem to tez roznie jest ale z tego co wyczytalam to do 12 bgodzin nie ma problemu.U mnie zawsze zapominam o jakies2-3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, odpowiedź poznam za 1.5 tygodnia.... a tymczasem czekam az Młoda Położna coś powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ja_0000_ja ----- nic wiecej nie moge dodac do tego co powiedzial lekarz...tez uwazam,ze ryzyko jest male.A jak bierzesz tabletki od roku to tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaaaaaa
a jak jest z tym zapominaniem???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie dziewczynki.
Qurcze. to mnie zmartwiłaś młoda położno. generalnie to mój partner wyciągnol penisa, dużo prezerwatywy wystawało i ja ją wyciagnełam ze spermana końcówce w zbiorniuczku. W sumie chyba różnicy nie ma czy on wyciagnol pensa z prezerwatywą czy prezerwatywe ja? Była ona całą- nic nie pęklo więc chyba jest oki? dodatkowo biore te tabletki. Fakt ze brałam antybiotyk ale chyba jednak one zabezpieczają. Przyznam ze do lekarza nie bardzo chce iść. jeszcze trafie na nie miłego który potraktuje mnie jak małolate- bo w końcu z prezerwatywą bylo oki wszystko więc lekarza może to bawić - moje shizy. Dodam że antybiotyk w pierwszym i drugim dniu gdy brałąm tabletki to chyba wzieam- tak mi się wydaje...okolo godziny po Yasminelle. Potem przeczytałam że tabletce trzeba dać sie wchłonąć i brałam yasminelle o 19 wieczorem a antybiotyk około 11 rano. dodam że dziś będe brać już 14 tabletke yasminelle. a antybiotyku ostatnią tabletke wziełam w czwartek o 11. heh. Chyba powinnam była olac ten antybiotyk i go tak długo nei brać ;) ale trudno. Więc co myślisz młoda polożno? Chyba moge być spokojna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogas
madziii ---> a jaka dokladnie ty mialas sytuacje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieńka102
Witam wszystkich i BARDZO proszę o podpowiedź, yasminelle biorę od piątku (pierwszy dzień okresu) okres był bardzo skąpy, a dzisiaj chyba się zatrzymał ... czy jest to możliwe, że pigułki go skróciły ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogas
kasienka--> pewnie ze jest to mozliwe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieńka102
Troszkę mnie martwi taki "nietypowy" okres po tych pigułach ... mam dwuletną córcię i nie chcę znowu zostać mamą :) wcześniej przez trzy lata brałam minulet i nigdy na mnie tak nie wpłynął ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulka07
kasiulka-->> to zupelnie normalne, tez mialam taka sytuacje, a teraz w ogole kiedy juz biore od ponad pol roku yasminelle okres trwa 3 dni;] ogolnie jestem zadowolona. tylko nie wiem, co sie dzieje, bo ostatnio kiedy sie kochalam, uzylam gumki, wiem, ze mam uczulenie...ale od tego stosunku zaczelam czesto siusiac....nie wiem, co sie dzieje, ale rozne glupie mysli chodza po glowie....;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka dee
czesc dziewczyny ! :) mam do Was pytanie... Czy przy regularnym przyjmowaniu tabletek moge uprawiac seks do konca ?? Bo nie jestem pewna a ostatnio tak jakos wyszlo ;) i nie wiem czy mam sie juz schizowac na zapas czy jednak nie ;P dodam ze juz tabletki przyjmuje dlugo bo prawie rok. I moj organizm juz jest do nich bardzo przyzwyczajony :) Pozdrawiam gorąco :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×