Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Patrycja....
mam okres przerwy i nie dostalam okresu a to juz 4 dzien.... biore yasminelle drugi miesiac i w zeszlym miesiacu dostalam rano 4 dnia... nie wymiotowalam, nie mialam biegunki i nie bralam zadnych lekow jak bralam tabletki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola887
dostalam okresu a zostaly mi jeszcze tabletki do wybrania co mam robic?!@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
Teni ja bym wzięła kolejną tabletkę a blister skończysz wcześniej i wcześniej zaczniesz przerwę.Pamiętaj o tym tylko jak będziesz zaczynać nowy blister. Patrycja spokojnie:)wiesz mi to nie jest tak że zawsze dostaniesz 4 dnia ja mam tak że dostaje 3 lub 4. Czekaj spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 656564ddddddd
czesc dziewuszki ;* mam pytanko... wczoraj skonczylam opakowanie, dzis wiec powinien byc 1 dzien przerwy.... ale nie chce teraz okresu... wiec dzis po prostu zaczac brac drugie opakowanie tak? i okres sie nie pojawi? keidy sie pojawi? z gory dzieki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
muffina111 --- producent nic o szalwii nie wspomina wiec raczej mozna... ola887 ---- brac dalej.. 656564ddddddd --- jezeli skonczylas dopiero 1 blister to nie radze Ci brac dwoch pod rzad,bo organizm moze ciezko to zniesc.Ale jak checesz... nie robisz przerwy a krwawienie pojawi sie albo pod koniec 2 blistra albo w przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłabym wdzięczna, jakby ktoś mi odpowiedział na moje pytanie zadane na poprzedniej stronie, no chyba, że nikt nie wie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Funia89 --- takie same jak kobieta ktora nie bierze tabletek.Jakie moga byc objawy ciazy chyba kazda z nas wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShyScarlett
Młoda położna i inne dziewczyny mam do Was pytanie i błagam o jak najszybszą odpowiedź!! Po Yasminelle czułam się okropnie, poszłam do gina przypisał mi Logest i powiedział żebym przestała brać yasminelle i poprostu zaczęła logest. Wiem, że te hormony to nie żarty,ale ja wychodze z siebie!! Mam już 11 dzień te durne plamienia, pełno krostek na twarzy i dekoldzie!! Boję się, że jak odstawię te tabletki to rozreguluje sobie miesiączkę i zostaną mi te syfy na twarzy!! (nadmieniam, że brałam 9 tabletek y. i teraz 2 logestu) po tym cholernym logeście moje libido wynosi -100% !! Jestem wściekła. Czy mogę przerwać branie tych cholernych tabletek?? Nie chcę dokończyć tego opakowania, boi mnie roznosi!! czy nie rozreguluje mi się po tym okres?? Kiedyś brałam dianę i się super czułam po niej (jedynym minusem była większa waga...) czy znacie tabletki o podobnym składzie tylko mniejszej dawce hormonów? BłAGAM, POMOCY!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagucha
ShyScarlett co to znaczy ze po Y czulas sie okropnie co sie dzialo ???? a teraz co sie dzieje poza tymi chrostkami ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShyScarlett
Po Y. miałam zawroty głowy, uderzenia gorąca ni z tąd ni z owąd, bolały mnie piersi (ale to chyba normalne), występują u mnie plamienia i to takie mocne nawet ze skrzepami :| wyskoczyły mi krostki, obawiam się, że się ich nie pozbędę!! ;( ale jedynym plusem było dodatnie libido ;) Chodź i tak nie mogło dojść do zbliżenia prze te cholerne plamienia!!!!!!!! Teraz biorę od 2 dni Logest i wcale nie jest lepiej (wiem, że to za krótki czas by cokolwiek mówić) ale kurcze, skoro czułam się super po dianie (prócz tego tycia) to dlaczego nie mogę się czuć super po innych tabletkach?? ;( Mojej kolezanki gin. powiedział, że jak się bierze tabletki to powinny byc tak dopasowane aby wcale nie czuć było, że się je bierze. Proszę powiedzcie czy jak je odstawię to rozreguluje sobie okres?? czy mam brać do końca?? Nie wiem co mam robić... a może zmienić gina i iść do innego wytłumaczyć co i jak... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ShyScarlett ---- i tak poprostu kazal Ci po 9 tabletkach yasminelle wziac logest? Nie wiem czym to mialo sluzyc...Pierwszy raz slysze zeby mozna bylo robic cos takiego.Jak przerwiesz to na pewno cykl za przeproszeniem moze Ci sie spieprzyc.Skonsultuj sie moze jeszcze z jakims innym lekarzem.Mozesz tez zrobic sobie przerwe w braniu tabletek i zbadac poziom hormonow zeby lepiej dobrac tabletki.Co do diane to od jakiegos czasu jest jej mlodsza siostra syndi 35 czy jakos tak.Ma mniejsza dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet77
lekarz mi dzisiaj powiedzial ze mam obsesje na punkcie ciąży.Biore tabletki,wszystko jest ok ale mnie sie cały czas że jestem w ciąży.Też tak macie dziewczyny??? Dowiedziałam sie że lek może nie zadziałać tylko wtedy kiedy się zwymiotuje,ma sie ciężką biegunke w ciągu 3-4 godzin po zażyciu tabletki i wtedy kiedy sie zażywa antybiotyki.Nic innego nie wpływa źle na wchłanianie sie tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka ilość alkoholu moze obnizyc działanie tabletek?? a więc ile mogę wypić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet77
i wiecie co jest jeszcze śmieszne.Zawsze kiedy biore tabletke wydaje mi sie że jej nie połykam bo mi gdzies wypada. Naprawde mam jakies dziwne obsesje.Troche przesadzam nie uważacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
sweet77 ---wchlanianie a oslabienie dzialania to 2 rozne rzeczy.Jeszcze do tego dochodzi wzmaganie dzialania tabletek. I mowil,ze mozna popijac tabletke alkoholem i np sokiem z grepfruta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffina111
mloda polozna jesli nie dostane w tygodniu przerwy krwawienia odstawienia to na 100% oznacza zejestem w ciazy???? jestem w 3 dniu przerwy w ostatnim miesiacu 3 dnia juz mialam krwawienie to mioe drugie opakowanie... tak bardzo sie boje wpadki.... bralam ten nervosol i valerin ale zabezpieczalam sie gumkami po nich 2 tygodnie... zadnej tabletki nie zapomnialam nie bylo wymoitow ani biegunki mloda polozna pomoz!!!prosze :-((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShyScarlett
No bez niczego mi powiedział, że mogę zmienić... i nie wiem teraz które tabletki mam brać!!! Najlepsze jest to, że on przypisuje tabletki tylko jednego producenta!! Masakra!! Może jak już zaczęłam ten logest to go dokończę, co?? I wtedy zrobię sobie przerwę w braniu tabletek żeby mi się uspokoiło to co się dzieje. Mam nadzieję, że wsystko będzie dobrze, ehh... Młoda położna a czy możesz mi powiedzieć, czy jakbym poprosiła ginekologa o to żeby mi zrobił badania krwi żeby dopasować hormony, czy on wykona coś takiego, czy mnie gdzieś skieruje?? I czy to jest płatne, jesli tak to w przybliżeniu ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
olka1220 --- istotne sa 2 rzeczy : nie popijac tabletek alkoholem ( zadnych tabletek),odczekac okolo godziny.I uwazac zeby pod wplywem alkoholu jej nie zwymiotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet77
olka1220 byłam dzisiaj u ginekologa i pytałam się o to samo?Czy alkohol w jakis sposób wpływa na tabletki.On mi tylko powiedzial że jeśli nie zwymiotuje po tym lub nie bede miała ciężkiej biegunki to nie wpłynie to w żaden sposób na tabletki.Też lubie sobie wypić na imprezkach więć musiałam sie dokładnie dowiedzieć.hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShyScarlett
No bez niczego mi powiedział, że mogę zmienić... i nie wiem teraz które tabletki mam brać!!! Najlepsze jest to, że on przypisuje tabletki tylko jednego producenta!! Masakra!! Może jak już zaczęłam ten logest to go dokończę, co?? I wtedy zrobię sobie przerwę w braniu tabletek żeby mi się uspokoiło to co się dzieje. Mam nadzieję, że wsystko będzie dobrze, ehh... Młoda położna a czy możesz mi powiedzieć, czy jakbym poprosiła ginekologa o to żeby mi zrobił badania krwi żeby dopasować hormony, czy on wykona coś takiego, czy mnie gdzieś skieruje?? I czy to jest płatne, jesli tak to w przybliżeniu ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
muffina111 ---- jak nie dostaniesz krwawienia do 7 dnia to wtedy mozesz zaczac sobie tym glowe zawracac.A teraz sie wyluzuj bo stres w niczym nie pomaga.To jest dopiero 3 dzien....Bede powtarzala do znudzenia --organizm to nie szwajcarski zegraek.A brak krwawienia w przerwie nie oznacza ciazy na 100%. ShyScarlett ---- Co do tabletek to Ja moge Ci nic wiecej zasugerowac oprocz wizyty u lekarza.Ginekolog jak najbardziej moze Ci wystawic skierowanie na badania estradiolu i progesteronu.To jest zwykle pobranie krwi.Bez skierowania jest to platne,a ile to juz zalezy od miasta i labolatroium.Mozesz sobie w necie sprawdzic.Tylko tzreba ok 3 miesiecy odczekac po odstawieniu tabetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet77
młoda położna wytłumacz mi w takim razie różnice między wchłanieniem a osłabieniem tabletki? Lekarz mi nie mówil nic o popijaniu tabletki alkoholem lub sokiem z grapefruita.Jeśli miałoby to faktycznie jakiś wpływ na tabletki to myśle ze powiedziałby mi to napewno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShyScarlett
Dzięki Młoda Położna! Wybiorę się do innego ginekologa, ten to się do niczego nie nadaje!! Po skończonym opakowaniu już nie będę brała tabletek wcale. Odczekam 3, 4 lub więcej miesięcy i wtedy jeżeli zdecyduję się na ponowne branie tabletek, to najpierw zażądam badania krwi i tyle! Dzięki za rady, Mam nadzieję, że po odstawieniu wróci do normy moja cera i moja miesiączka... Pragnę tego z całego serca!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
sweet77 ---- a pytalas sie? Zapytalas sie wprost, czy mozna popijac tabletki alkoholem? Mysle,ze dla wszystkich jest to tak oczywiste,ze nie trzeba o tym przypominac.Nawet w ulotce jest napisane,ze tabletki nalezy popijac woda...Jak popijesz piwem tabletke to nie wplynie to od razu na oslabienie,tylko bedzie sie wolniej i ciezej wchlaniac.Oslabienie moze by konskwencja takich zachowan w przylosci....i to nie tylko w stosunku to tabletek anty ale do kazdych innych. Inna bajka jest z sokiem z grapefruita ... on wplywa na metabolizm wiekszosci lekow.jezeli chodzi o tabletki anty to wzmaga dzialanie estrogenow,natychmiast.To nie znaczy,ze trzeba rezygnowac z tych owocow,poprostu tzreba zachowac odstep miedzy jednym a drugim.To samo tyczy sie vit C udrzeniowa dawka 1000mg jednorazowo tez podniesie poziom estrogenow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikus
ShyScarlet---------- cos mi sie wydaje slonce ze ty strasznie kombinujesz ztymi tabletkami, wiesz ja tez mialam na poczatku pierwszego opakowania Y identyczne skutki uboczne jak ty i tez wyskoczyly mi jakies krostki ktore zniknely po kilku dniach, musze przyznac ze tez sie balam ze one juz zostana ale ku mojemu zdziwieniu dosc szybko zginely, bole i zawroty glowy tez dosc szybko minely, organizm niestety musi sie przyzwyczaic i najdalej do trzeciego miesiaca wszystko powinnno byc ok. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikus
zapomnialam dodac ze po Y mam duzo mniejszy apetyt niz zwykle i po pierwszym opakowaniu schudlam dwa kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Biore Yasminelle juz pół roku, jestem bardzo z nich zadowolona, ale ostatnio przestałam zabezpieczać się jeszcze dodatkowo prezerwatywa i mój chłopak \\\"kończył\\\" we mnie. Teraz sie troche boje. Wiem, ze tabletka mnie chroni prawie w 100%, ale jednak mam troche niepewnosci, myślicie, że mam sie czego obawiać?? i czy któraś z Was kiedys tak miała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abrusia7
czesc dziewczyny:) brałam wczesniej harmonet ok 1,5 roku potem miałam miesieczna przerwe i teraz 2 dni temu zaczelam yasminelle 2 opakowanie i odkad przestałam brac harmonet strsznie zmalał mi biust :( myslalam ze jak zaczne brac tabletki to cos pomoze ale nic. wydaje mi sie ze jest jeszcze mniejszy niz przed rozpoczeciem brania tabletek (czli ponad 1,5 roku tem). prosze poradzcie cos napiszcie co mam zrobic? mam pełno rozstepow i jest strasznie "mieki" prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nadal nie mam miesiaczki ..ale robilam dzis w poludnie test i wyszedl negatywny..mozna mu wierzyc na 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuulaaa
przy 3 dniu brania mam lekkie plamienie czasem krwawienie to normlane? jak by zanikniecie okresu ? tak musi byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×