Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość liteonka
Witajcie! Biorę Yasminelle od tygodnia. I mam wrażenie, że tyję!! Ehh... a może mi się wydaje... Czuję się trochę,że tak powiem napuchnięta i tak jakbym apetyt miała większy... :| (o nie!!) podobno te tabletki nie zatrzymują wody w organiźmie,więc może po prostu to moje uczucie spowodowane jest czymś innym a świadomość tego,że od tabsów można przytyć podpowiada mi, że to właśnie ich wina...nie wiem, hehe. Zobaczymy jak dalej. Jak narazie samopoczucie w miarę dobre, chyba dwa razy miałam jakieś dziwne zawroty głowy i mdłości ( i w 100% nie jestem w ciąży ;) ) ale wydaje mi się, że to normalne. Kiedyś brałam Diane, bo miałam problemy z cerą (z resztą teraz też je mam, chodź nie takie jak kiedyś) i po dianie tyłam, tyłam, tyłam... i w końcu odstawiłam i teraz nie chcę przytyć, o nie!! I mam jeszcze pytanie. Czy biorąc tabletki i używając prezerwatywy jest w ogóle jakaś szansa ciąży?? (biore tabletki prawie co do minuty o tej samej porze dnia, wiem, że panikara jestem i głupie pytanie zadałam,ale naprawdę nie chcę zajść w ciążę!!) Proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_pw19
Jeszcze raz prosze o pomoc w sprawie tych krostek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Magda_pw19 --- a jakie sa to krostki? Typowo tradzikowe z ropnym naciekiem czy swedzace plamki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxSylwiaxx
Witam dzis mam pierwszy dzien miesiaczki a wezme dzis pierwsza tabletke yasminelle lecz ciekawi mnie to czy zabezpieczona bede od zaraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
xxSylwiaxx ---- a przeczytalas ulotke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagdis
do mloda polozna Czy podczas brana tabletek moze \"puchnac\" brzuch? Bo czasami mam tak wielki ze czuje sie jakbym byla w ciazy, szczegolnie w srodku opakowania, wtedy tez najbardziej bola piersi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jagdis ---- od polowy cyklu moga dziac sie takie rzeczy.Brzuch moze byc wzdety albo 'napuchniety' przez zgromadzona wode.Piersi tez beda nabrzmiale ze wzgledu na zmiane stezenia hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_pw19
Krostki sa tradzikowe dzisiaj juz tez na karku i ramionach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwka
dziewczyny pomozcie. Dzisiaj jest dzisiaj bedzie 12 dzien odkad biore Y.od poczatku mam plamienia,ale wiem ze to sa calkiem normalne objawy,ale dzis zauwazylam,ze te plamienia zmienly kolor z bordowo-brazowej na czerwona tak jak podczas okresu,i jak sikam wycierajac zauwazam na papierze spore ilosci.mam nadzieje,ze to nie jest okres.A jesli jest to co? zawsze mialma nieregularne okresy i plamienia pomieszy przez PCOS,ale podczas brania tabletek to byloby dziwne.Nie mowie o plamieniach tylko o tym"okresie" poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Malwka --- przy pierwszym opakowaniu takie sytuacje sa normalne.Takie krwawienia mozesz miec do konca opakowania.Taki dlugi 'okres'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwka
mloda polozna--->dzieki,ale wiesz chdzi mi o to,bo czytalam na jakejsc poprzedniej stronie ze ltoras z nas wypowiadala sie wlasnei na temat plamienia(ktore powinno byc w ciemnym kolorze bordowo-brazowym) a jesli chodzi o okres to czerwony jasny,wiec dlatego zaczelam sie nad tym zastanawiac,odkad zauwazylam,czyli dzis,zmiane koloru w wydzielinie. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Pierwsze slysze,ze plamienia maja byc w kolorze bordowo-brazowym.Na to nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulka07
ja biore yasminelle..... mam w ogole problemy z cera, bralam kiedys diane35 ale kiedy przytylam jakies 11kg stwierdzilam, ze takiej ceny za gladka cere nie zaplace... w niektorych watkach wyczytuje podobne symptomy.... ogolnie to juz na kilka dni przed okresem czyli koncem blisterka zaczyna mnie wysypywac....a kiedy zaczynam kolejny nagle moja cera robi sie gladziutka...szkoda, ze tylko na chwile...ale zawsze cus;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwka
w takim razie ktos zafantazjowal na forum:D dziekuje CI bardzo i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogas
hej dziewczyny ;) mam pytanie kierowanie do mlodej poloznej badz do innej ktora potrafi odpowiedziec na moje pytanie. otoz od miesiaca biore tabletki anty , wlasnie te yasminelle, i tak... dostalam okres w nocy z poniedzialku na wtorek(ale nie wiem o ktorej dokladnie godzinie) i wzielam tabletke o 21-bo tak sobie postanowilam brac je. ale teraz po przeczytaniu kilku postow waszych zaczynam sie bac, bo nie wiem czy nie minelo 24 godz od dostania okresu a co z tym idzie , i o to mi wlasnie chodzi, bo w piatek sie kochalam z chlopakiem i nie stosowalismy innej antykoncepcji... i teraz sie zastanawiam czy bylam zabezpieczona ?? czy ktos moze mi to wpowiedziec?? dodam ze to moje pierwsze tabletki, teraz mi zostaly tylko 3 do konca pierwszego blistra i ma wystapic okres...ale jak jego nie dostane to znaczy ze jestem w ciazy??? help !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulllka.
Hej dziewczynki... mam powazny problem :( Chodzi o to że bralam 4 miesące TETRALYSAL to jest taki antybiotyk na trądzik. Więc wiecie sexu nie było - bo uznałam że skoro antybiotyk osłabia działanie tabletek to dam sobie spokoj. Ale Yasminelle biore 13 dzień a antybiotyku ostatnią tabletke wziełam 11 dnia. I zastanawiam się jak długo jeszcze ten antybiotyk bedzie miał wpływ na skiteczność Yasminelle. I np. czy skoro biorąc pierwszą tabletke Y. bralam tez antybiotyk czyli było osłabione dziaąłnie to czy ja musze poprostu poczekac najlepiej do drugiego opakowania? Słyszałam że po antybiotyku trzeba odczekać 7 dni. a inni mwia ze 28. heh :( ile mam czekać? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
rogas --- spokojnie.... anulllka. ---- zabezpieczasz sie przez caly czas brania antybiotyku plus 7 dni.Chyba,ze w ulotce antybiotyku jest napisane inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_0000
Zazwyczaj biorę yasminelle o 7 rano. szóstego dnia zapomniałam i przyjełam dopiero koło 20.00 czyliw mniej więcej 13 godzinie. Oczywiscie potem już się regularnie zabezpieczam w inny sposób. Ale przeczytałam, że jeżeli w pierwszym tygodniu spóźni się z przyjeciem tabletki, a w tygodniu wczesniejszym uprawiało się sex to jest ryzyko. Dodam, że pigułki biorę od ponad roku. Czy komuś zdarzyła się podobna sytuacja? Prosze odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziiii
ROGAS => TYLKO SIE NIE MARTW. U MNIE BYŁO PODOBNIE. oCZYWISCIE LEPIEJ BY BYLO PRZYJAC TABLETKE TE PARE GODZIN WCZESNIEJ ALE TRAGEDII NIE MA ;] NIE MARTW SIE OKRES BEDZIE. GRUNT TO SI BEZ POWODU NIE PRZEJMOWAC. OKRES ZAPEWNE NIE DOSTALAS O 21 TYLKO W SRODKU NOCY ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziiii
ja_0000 => ile czasu przed rozpoczeciem opakowania sie kochaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_0000
Jestem mało precyzyjna.... Tabletki zaczęłam brać w srodę. Do tego czasu od poprzedniego wtorku nie kochalismy sie w ogóle. Potem wzięłam pigułki od srody do niedzieli (kochalismy się chyba w sobotę) no a w poniedziałek zamiast o 7 pigułkę wzięłam chyba o 20.15. Jak pisałam - potem już nic.... martwi mnie tylko to co było przed...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziiii
ja_0000=> PISZE TAK JAK JA BYM MYSLALA BEDAC W TWOJEJ SYTACJI. Zgodnie z ulotka Yasminelle w momencie gdy sie wezmie tabletkę z opoznieniem w pierwszym tygodniu "istnieje ryzyko ciąży". ALEJA BYM POMYŚLALA SOBIE TAK: jeżeli minęło wiecej niz 12 h ochrona moze być zmniejszona, czyli jeżeli minęło mniej niż 12 h ochrona nie jest zmniejszona. u CIEBIE minęło 13 h wiec nie jest najgorzej. To az ale i tylko 1 h powyzej tej granicy. Dodatkowo ok był to pierwszy tydzien, ale nie 1 czy 2 tabletka ale 6. Więc też nie jest najgorzej. Tak mi sie wydaje BARDZO DOBRZE BY BYLO JAKBY WYPOWIEDZIAŁA SIE NASZA POŁOŻNA. ONA POWIE CI WIECEJ. Szkoda ze nie napisałać wczesniej, ponieważ najlepiej byłoby gdybyś od razu we wtorek udala sie do lekarza i on napewno by cos poradzil. moze dodatkowo tabletki "po". Teraz jest juz za pozno ale tez nie ma co na zas sie martwic moim zdaniem... Więc głowa do góry i czekamy co powie położna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka24
-->młoda połozna pomozesz?? brałam ostatnio dwa leki fluconazole i gynopewaryl. skonczyłam je brac we wtorek a wczoraj zaczełam kolejny blister czy teraz musze sie dodatkowo zabezpieczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_pw19
mloda polozna to znowu ja:) krostki sa tradzikowe jest ich bardzo duzo na dekolcie karku czole gornej czesci brzucha i ramionach:/ :/ Y. biore od poltora tygodnia i to moje pierwsze tabletki jeszcze raz prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_pw19
mloda polozna to jeszcze raz ja:) Krostki sa tradzikowe jest ich bardzo duzo na dekolcie szyi czole ramionach karku i gornej czesci brzucha. Y. biore od poltora tygodnia i to moje pierwsze tabletki jeszcze raz prosze o pomoc... okropnie to wyglada i zaczynam byc zrozpaczona:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_pw19
mloda polozna to jeszcze raz ja:) Krostki sa tradzikowe jest ich bardzo duzo na dekolcie szyi czole ramionach karku i gornej czesci brzucha. Y. biore od poltora tygodnia i to moje pierwsze tabletki jeszcze raz prosze o pomoc... okropnie to wyglada i zaczynam byc zrozpaczona:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezsensowna sowa jednooka
a czytalas ulotke tych lekow?! :] mloda polozna ci nie pomoze :P http:// forum.antykoncepcja.pl/viewtopic.php?t=9211&highlight=os%B3abia+tabletki+anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
szyszka24 ---- nic mi nie wiadomo o interakcjach tych lekow z yasminelle. Magda_pw19 ---- opisujesz to tak jakbys co najmniej miala rozyczke.Nie wiem czy rzeczywiscie jest ich tak duzo czy moze przesadzasz.Piszesz,ze sa tradzikowe...ale na brzuchu tradzik raczej nie wsytepuje.Ja bym to zweryfikowala u lekarza z uczuleniem.BO jezeli to tradzik to pol biedy,przy tabletkach to normlane,gorzej jezeli jest to uczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogas
madziii ---> dziekuje!!!! strasznie sie boje ale dzieki Tobie troche mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziiii
rogas=> naprawde nie ma za co dziekowac ;] po porstu wiem co teraz przezywasz i tyle. Miałam tak samo i sie dobrze skonczylo wiec ty tez nie masz sie czym martwic. tym bardziej na zas ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×