Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAmmmuśka

Mamuśki z BIAŁegostoku JAk SoBie RadZIciE??

Polecane posty

ooo juz mamy 12 strone ;) fantastyczna pogoda, idealna na spacer :) Milen e ubieram lekko...wczoraj zalozylam wiosenna kurtke i czapke, rajstopki, i polarowa sukienke.... buciki tylko troszke cieplejsze z polarkiem w srodku... akurat kurtka jest na polarku i mysle ze bylo w sam raz.... Teraz mała spi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi83🌼- żebym j a miała taką znajoma do popilnowania to by u mnie pilnowała, a ja bym poszła do pracy. a tak niestety, wszyscy pracują, babcie, dziadkowie, ciotki, wujkowie itp.a zreszta sama kogos takiego szukam, najlepiej to jakąś znajoma znajomej, poleconą, nigdy obcą osobę z ogłoszenia . pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny🌼 - ładna pogoda się zapowiada:) mam pytanko- jakich przypraw używacie dla dzieci? ja jak zrobie zupe tzw. dla dorosłych, to mały wcina az uszka się trzęsał, a jak taka dla niego tylko, czyli mało soli, i taka tam wszystkiego mało to nie zabardzo je. już dzieci w takim wieku mają smak lekko zaostrzony , nie lubią takich mdłych zupek. jak to jest u was.?.:) niedługo święta:) macie jakise fajne przepisy za ciasto, ale tylko łatwe.:) dzieki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi83---Moja siostra siedzi bez pracy, umie sie zająć dzieckiem i właśnie takiej pracy szuka. Bez obawy możesz ja zostawić z bejbe. Jak chcesz to sie odezwij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julli spadłaś mi z nieba ja potrzebuje opieki tylko w poniedziałek od 10 do 14 jakbyś mogła to porozmawiaj z siostrą czy jest zainteresowane i czekam na odpowiedz dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julli niestety nie dostałam żadnego meila jak mozesz to wyślij jeszcze raz emilia.wasilewska@op.pl dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam mam nadzieje że doszło a jak nie to wyśle jeszcze raz :) A jak tam inne mamy, czyżby spędzały cały dzień poza domem?? Nie dziwie sie ciepło, fajnie. Mój Miszek już zdrowieje a więc i ja niedługo będe mogła cieszyć sie ciepłymi spacerami. Piszcie coś czasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki :) Puściutko tu u nas :( pewnie mamy zajete przygotowaniem do swiat i spacerkami :) u nas ząbkowanie niestety i juz od kilku dni sie nie wysypiam, Milena i Tomek tez nie...Mężuś w pracy a dzidzia wlasnie odsypia nocny placz.... Swiąteczne sniadanie organizujecie u siebie czy jezdzicie do rodziców?? My mamy problem jak to w tym roku zorganizowac :( Normalnie swieta byly rodzielone: wiec na katolickie do tesciowej a na prawoslawne do moich rodziców. Zreszta rodzice tez skladali sobei nawzajem swiateczne wizyty. W tym roku klops...do kogo jechac na niedziele a do kogo na poniedzialek..jak to powidziala tesciowa ciezko jest sie Milena podzielic ;) Jak wy organizujecie takie sprawy?? dobrze ze za rok juz sie swieta nie zbiegaja :) Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My chcieliśmy robic święta w domku, ale jednak jak zwykle jedziemy do obu mam, jedna miszka na antoniuku, druga na dziesiecinach wiec w sumie blisko to będziemy u dwóch mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, dziewczyny.🌼 Marta- to ile Milenka ma już ząbków?:) My na święta na I dzień do moich rodziców, a na II do teściowej, przeważnie tak jest. my obchodzimy święta prawosławne. Także prawda jaet jedna - wszystkim i tak nie dogodzisz-:( u nas teściowie jadą zawsze na wioske do rodziców teściowej, zawsze na I dzien, czy święta Bożego Narodzenia, czy Wielkanoc, także problem rozwiązany, a na II dzien zawsze do nich:) :classic_cool: a kiedys tez chcielismy robic święta w domu, to nam wszyscy to wybili z głowy, jak mamy gdzie jechac to jedziemy.jak bedziemy mieli tyle latek co nasze mamy to bedziemy robic swieta w domku dla swoich dzieci i ich rodzin.wszystko w swoim czasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Aga - Milena ma juz 12 zębów....i chyba bedą kolejne...cieżko znosimy ząbkowanie ale chyba lepiej teraz niz na święta :) Na dzień dzisiejszy to mamy taki świateczny plan: pierwszy dzien swiat u tesciowej, drugi u moich rodziców i zostaje z Milena u nich przez kilka dni. Chciałabym zanieść Milene do komunii wiec wybralismy drugi dzien ;) Moze moi rodzice wpadna do tesciowej choc akurat teraz maja im sie pojawic nowe zwierzaki akurat na pierwszy dzien swiat wiec musza miec reke na pulsie ;) Za rok juz bedzie lepiej ;) Dajecie cos maluchom z okazji zajaczka?? u mnie w domu nie bylo takowego zwyczaju, tylko od chrzestnych dostawalismy prezenty. Wiem ze tesciowa kupila juz cos Milenie. Dzis sprawdzalam czy rzeczywiscie u malej to alergia na gluten...przez ostatni tydzien skrupulatnie pilnowalismy diety, dzis dalam jej kawalek chleba i po jakims czasie zaczela gorzej oddychac... Kurcze nie wiem czy wprowadzac bialko kurze :( ja bylam na to uczulona i maz tez.... nie wiecie moze czy z alergii na gluten sie wyrasta?? Jutro idziemy do cerkwi a potem do kosciola jesli sie mezowi zechce ;) Milena ma juz palemke :) A po liturgii bedziemy trzepac palemka tatusia ;) Pozdrówka i 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta-🌼 u nas dopiero 8 ząbków.:) praktycznie wyszły jeden po drugim a teraz przerwa,:) a mnie w domu jest zwyczaj dawania prezentów z okazji zajączka, jeszcze nia mamy nic, po zakupy i prezenty wybieramy sie tygodniu. to rzeczywiscie moze byc na gluten, to jest tak samo jak z alergia, trzeba przestrzegac diety,a le z tego sie wyrasta, wprowadzasz powoli pokarmy alergiczne i obserwyjesz. jak cos nie tak to odstawiasz. chyba podobnie z glutenem, z białkiem to moze tez tak spróbuj, daj kawałek i poczekaj na reakcję, ale za parę dni. my tez jutro do cerkwi:) i do rodziców moich na obiad. pozdrowionka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cosmatynka
Witam! Mam nadzieje że można jeszcze dołączyc. Mam na imie Aneta 26 lat i 2-miesieczną coreczke Gabriele (22-01-2007) Ogólnie jestem z dziesięcin , ale teraz wynajmujemy mieszkanie na jaroszowce (mam blisko na spacer na górke\\miłości) I tak odrazu mam w sumie 2 pytania CZy jak karmilyscie piersia bylyscie na poczatku na jakiejs rygorystycznej diecie? wczoraj uslyszalam ze albo powinnam jesc chleb dzemem albo zrezygnowac z karmienia ;/ .I drugie: Jak ubrac na spacer 2-miesieczne dziecko?-moze ktos juz troche doswiadczony mnie oswieci bo wlasnie stalam pol godziny nad rzeczami malej i niewiedzialam co jej nalozyc. Oczywiscie 2dni zajelo mi przejrzenie topiku i dopiero w kwietniu zdazylam dolaczyc. Przejzalam zdjecia :) macie sliczne bobaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski!!! ciuchutenko tutaj..pewnie wszyscy spaceruja :) Witamy Cosmatynko :) Twoja córka ma kolki? Ja bylam na bardzo rygorystycznej diecie do konca 3 miesiaca bo moja corka miala kolki.. Potem zaczelam powoli wprowadzac rozne produkty.. generalnei nalezy sie wystrzegac: napojow gazowanych, alkoholu, kawy (ja pije torche od jakiegos czasu ale tobie bym nie polecala jeszcze), cebuli, fasoli, kapusty - rzeczy wzdymajacych, smazonych i mocno przyprawionych, z owocow to ja nie jadlam truskawek i cytrusów... jesli Twoja dzidzia jest uczulona na mleko krowie to odradzam produkty mleczne jak i wolowine i cielecine....i tyle :) w ogole na chlebie z dzemem dlugo nie pojedziesz...ja na poczatku karmienia jadlam bardzo duzo miesa - kurczak, schabik i indyk :) normalnie tonami :) i pilam duuuzo wody, do teraz bardzo smakuja mi ziemniaki... wiesz na poczatku ograniczenie jest wskazane, ale od okolo 6 miesiaca zaczneisz dzidzi wprowadzac warzywa, owoce i soczki wiec dlaczego mialabys nie jesc np kurczaka jesli twoje malenstwo bedzie wcinac :) poszukaj na necie na ten temat i spytaj lekarza, ja dostalam poradnik nestle chyba na ten temat... dziewczyny tez pewnie cos napisza o czym ja zapomnialam...doiswadczenai sa rozne w tym temacie... a kto ci powiedzial ze musisz byc na takiej glodowej diecie?? a co do ubierania to pamietaj nie za cieplo, zasada jest taka tyle warstw ile mama plus jeden.....wozisz dzidzia w gondolce wiec jest oslonieta przed wiatrem..w gondolce bedzie jeszcze cieplej niz na zewnatrz...trudno mi o jakies propozycje bo nie chce ci zle doradzic...a to czy dzidzia nie marznie sprawdzac dotykajac karczku malucha jesli jest cieply i suchy jest ok: mysle ze taki zestaw jak body, skarpetki, spioszki i koszulka albo pajac i cos cieplejszego np spiworek bedzie ok :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) i nowa białostoczanko Cosmatynko:)- jezeli chodzi o twoje pytanka, to podobnie jak Błękitny motylek(Marta) co do diety, uwaga na kolki u nas Patryk to miał a już Kacpik tylko przez parę tyg. jezeli zauwazysz u malej zaruzowione policzki nienaturalnie i suchą skorę to powinnas wyeliminowac mleko i jego przretwory to moze byc alergia. tak jak u nas z jednym i drugim alergia. jaezeli chodzi o reszte potraw to nie bede powtarzac Marty, dodam tylko, jezeli chodzi o owoce to nie jadłam i nie jem: BANANÓW, OGÓLNIE CYTRUSY, a mozesz jesc: JABŁKA, GRUSZKI, MORELE, BRZOSKWINIE, ŚLIWKI WIŚNIE. RYŻ, KASZE, MASŁO NOVA, mam gdzies taką sciągę co można jesc a czego nie , jutro poszukam to jak bedziesz zainteresowana to ci przesle, powiesisz sobie na lodówce i bedziesz zaglądać jak co, ja tak robilam.:) co do ubierania - to jedna warstwa dodatkowo jak mama , taka jest zasada, nie przegrzewaj małej bo przegrzac nie trudno, albo jak nie jeste pewna to ubierz na cebulke to znejmiesz na spacerku my tez tak robimy. pozdrowionak🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja małe bziku juz spi :) dzis przez caly dzionek mówila bziii bziii....w cerkwii była całkiem znośna :) a po domku szalala ile mogla :) nie wiem skad w niej tyle energii :) Cosmatynko jak wrazenia z bycia mamusia?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmatynka
Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Malutka kolek nie ma czasem napina sie i placze i potem np baczka puszcza. Lekarka nic na ten temat nie powiedziala. Wogolw to mamy taki problem ze Gabi robila kupki rzadkie i ze sluzem wiec przestalam jesc produkty mleczne ale nic sie nie zmienilo Lekarka konsultowala to z lekarzem ze szpitala i powiedzial ze taki moze ma urok i zeby zostawic wiec zostalo, Nie mialam jeszcze odwagi wprowadzic nabialu jednak. A ztym ubieraniem to slyszalam o tej jednej warstwie wiecej niz dla siebie maz tez slyszal- tylko ja jestem cieplolubna a jemu zawsze goraca i byl problem do kogo dopasowac :) tym bardziej ze juz raz byla dosc mocno przegrzana ale w sumie nia mialam na to wplywu bo w domu 25 st przy zakreconych kaloryferach :/ A o chlebie z dzemem to od znajomej uslyszalam wkurzylam sie tym bardziej ze ona nie karmila- ciagle mi w talerz niektorzy zagladaja i robie wyrzuty a w sumie nie jem nic po za tym co wymienilas.Rozpisalam sie. Pozdrawiamy mamy i maluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmatynka
Moje wrazenia z bycia mamusia. Jestem szczesliwa i niewyobrazam sobie zeby Gabrysi nie bylo a czasem to nie moge uwierzyc ze jestem mama :) Cudownie jest jak mala zaczyna coraz wiecej robic. teraz jak usmiecha sie swiadomie jest super. Zaczelam zapominac juz o nieprzyjemnasciach z porodu. Troche jak neptyk chodzilam ale Gabi zaczyna przesypiac coraz wiecej w nocy Wczoraj jak spala 8h to ja sie obudzilam i martwilam dlaczego niewstaje jesc :). Wiec ogolnie bardzo pozytywnie odbieram macierzynstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki🌼 ja tylko na chwilkę bo pracy musze troche popisac jak mi sie uda oczywiscie. u nas w cerkwi tez ok, mały nie marudził,:) 🌼miłego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć nowa mamuśko !! Błękitny motylku czy ty wiesz że trzeba do roku wprowadzić koniecznie białko kurze, bo ta szczepionka po roku jest właśnie na jego bazie i mi pielęgniarka powiedziała że koniecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julli wiem o tej szczepionce ale wlasnie ze wzgledu na mozliwosc uczulenia przez bialko kurze poradzono nam wprowadzic je dopiero po ukonczeniu przez mala roczku. Szczepienie mamy na koniec maja a jak narazie Milena dobrze reaguje na bialko...za kilka dni podam znowu no i na swieta oczywscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka- pierwsze słysze o tym białku? a poza tym , jezeli dziecko jest alergiczne to białka sie nie wprowadza , na razie oczywiscie,zółtko owszem zgodze sie.🌼, ale białka nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslałam ze siedzisz przy kompie:( teraz Julka- jak Michałek?🌼 podacie swoje gg to pogadamy troche na gg, co dziewczyny. jak co to mój nr 1994796

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja tylko tak wpadam co jakis czas, Milenka nie da mi posiedziec dluzej niestety.... co do bialka kurzego to jak widac wiadomosci troche sie roznia, ale moja lekarka powiedziala ze ogolnei to co najbardziej uczula trzeba wprowadzac najpozniej http://www.allegro.pl/item177839064_wielka_promocja_firany_gotowej_w_bratki_.html co sadzicie o tych firankach?? chce cos takiego do pokoju mileny w zolte albo zielone bratki :) aha i czy to nie drogo? bo sie nei znam zupelnie :) Pozdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że jak dzidzia jest uczulona i nie nalegam z tym jajkiem broń boże a chciałam upszedzić w razie jakby któś nie wiedział....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta- firanki ok, tez kiedys je widziałam na allegro i mi sie spodobały. ja mam taką w kubusie puchatki i przyjaciele. cena , jezeli patrzec ze to taka firanka do polowy okna, calego okna nie zakryje to drogo troche, ale ładne firanki.:) chociaż są droższe jeszcze , oczywiscie wg mnie.` SZKODA ZE NIE POGADAMY NA GG,:( JUZ Z JULKĄ POPISAŁAM TROCGHĘ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cosmatynka
witam :) dzis dostalam dezyzje o przyznaniu becikowego, alez mnie uszczesliwili ;p wracajac po drodze szukalam sukieneczki dla Gabi marny wybor, a ja mam taka ochote ja wystroic:). Fajne firanki w b-stoku sa nawet fajne sklpy z firanam. miedys ja chodzilam niezly wybor byl nawet Czesto mozna zamowic na wymiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cosmatynka
ooo zaczelam 13 strone :p dobrze ze niebardzo przesadna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×