Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ika0011

usunięcie trzonu macicy

Polecane posty

Gość gość
Kobiety po operacji nie powinny czytać postów o powikłaniach i skutkach ubocznych bo te posty są adresowane do kobiet które mają dylemat czy iść na operację a mają np małe mięśniaki. A kobiety po operacjach powinny wspierać inne kobiety po lub te które idą na operację bo naprawdę muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Kobiety po operacji nie powinny czytać postów o powikłaniach i skutkach ubocznych bo te posty są adresowane do kobiet które mają dylemat czy iść na operację a mają np małe mięśniaki. A kobiety po operacjach powinny wspierać inne kobiety po lub te które idą na operację bo naprawdę muszą. xxxx jak kobiety maja male miesniaki, to nikt na nie nie poluje, aby poddaly sie operacji radykalnej. Miesniaki sie obserwuje i o ile nie daja powiklan, nie usuwa sie wtedy macicy. Szczegolnie , jezeli jest to mloda kobieta , ktora jeszcze planuje miec dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja widziałam w szpitalu panie które miały małe mięśniaki i skierowanie na usunięcie macicy. Nawet we Wprost był taki artykuł że powinno się ograniczyć ilość histerektomii z powodu zmian łagodnych które można inaczej leczyć, np małe mięśniaki.Kobietom po menopauzie usuwa się macice nawet jak maja tylko małego mięśniaka. Takim w czasie menopauzy też pomimo że miesniaki w menopauzie same zanikają... i stała śpiewka lekarzy po co pani macica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1plus1
Hej dziewczyny :) Pomimo tego straszenia jestem jednak nastawiona optymistycznie :) Nie dam się zwariować ! Decyzję już podjęłam i niech się dzieje wola boska . Mozajka masz rację ja zawsze słuchałam swojego organizmu i zawsze dobrze na tym wychodziłam , teraz też wiem ,że muszę to zrobić a zwątpiłam jak zaczęłam czytać niektóre posty :( mój lekarz mi zawsze mówi " nie czytaj w internecie!" a ja oczywiście czytam ;) i potem mam ! koniec z doktorem google. Będzie ok i dam radę !!! Mozajka muszę mieć cięcie , chciałam przez pochwę ,ale nie ma szans, jestem po kilku operacjach i mam za duże zrosty , nie mam szans na metodę przez pochwę i laparoskopowo :( Cięcie będzie na starą bliznę . Lola dzięki za odp. Zastanawia mnie dlaczego po tamtych operacjach nie miałam dużego brzucha, czy to dlatego teraz tak będzie ,że cały organ jest wycinany a wtedy tylko zmiany? Jak ktoś wie to proszę o info. Dziewczyny pozdrawiam Was serdecznie i miłego dnia Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
milka to dobrze że przeczytałaś za i przeciw i podjęłaś świadomą decyzję jakakolwiek by ona nie była, wazne że jest to twoja świadoma decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja widziałam w szpitalu panie które miały małe mięśniaki i skierowanie na usunięcie macicy. Nawet we Wprost był taki artykuł że powinno się ograniczyć ilość histerektomii z powodu zmian łagodnych które można inaczej leczyć, np małe mięśniaki.Kobietom po menopauzie usuwa się macice nawet jak maja tylko małego mięśniaka. Takim w czasie menopauzy też pomimo że miesniaki w menopauzie same zanikają... i stała śpiewka lekarzy po co pani macica. xxxx a rozumiem, ze jestes bardziej doswiadczona niz lekarze, tak?I wiesz lepiej , kiedy nalezy poddac sie operacji? Uwazasz, ze ginekolodzy to ludzie, ktorzy nic nie robia, tylko lubuja sie w radykalnych operacjach, aby rach-ciach powyrzucac kobietom macice.? Kobieto...opanuj sie, nie pisz bzdur. 8 lat chodzilam z miesniakami i zaden lekarz nie namawial mnie na usuniecie na sile. Umowilam sie z ginekologiem, ze w momencie , kiedy bedzie mi to dokuczac tak bardzo, ze nie bede mogla z tym zyc- poddam sie operacji. I tak zrobilam. Jestem PO, bez skutkow ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się mylę to bardzo się cieszę. Ale z moich obserwacji wynika że połowa kobiet pewnym wieku nie ma macicy,to trochę dużo biorąc pod uwagę że nowotwory to tylko 10 % powodów takiej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
heheh ale się uśmiałam :) Dziewczyny, jestescie wielkie :) tak trzymajcie jak najwiecej, jak najdluzej, pomimo maluczkich watpliwosci w tle i obaw o przyszlosc, pomimo lez wylanych, lanych i tych co beda przelewane. co tam. liczy sie teraz. wszystko siedzi w glowie a cialo nas slucha, tylko my go nie sluchamy i wychodzi jak wychodzi. ja nie zaluje operacji, ja zaluje, ze bralam tyle lat antykoncepcje i nie dbalam o siebie, bo bylam zatracona w stresie i gonilam za pieniedzmi. wbrew pozorom, w moim szpitalu lekarze namawiali mnie do zostawienia macicy po kuracji Esmya, ze reaguje emocjonalnie, ze takie takie i owakie skutki uboczne. Sporo czasu (bo pol roku) spedzilam z moim prywatnym ginekologiem rozwazajac wszelkie opcje - na embolizacje sie nie kwalifikowalam, na hormonalne leczenie tez nie, miesniakow kilkadziesiat bylo w macicy, jak sie potem okazalo, ryzyko krwotoku i zagrozenia zycia podczas operacji przed kuracja Esmya bylo ogromne. Moja intuicja mowila swoje, mimo ogromnej wiedzy czerpanej z doswiadczen kobiet z calego swiata (najprezniejsza grupa syrenek z calego swiata na fb - rewwelacyjna, szczera i okrutna do bolu grupa wsparcia - siedzialami czytalam i pytalam tam kilka mcy), ja i tak na swoje bylam zdecydowana. Nie wszedzie lekarze namawiaja na histerektomie, wierzcie mi, ja na takich trafilam u siebie w Polsce, oraz w Anglii, gdzie mieszkam. A wracajac do wzdec - no ktoras powie cos wiecej na ten temat? Ja dopiero w poniedzialek ide i sie popytam. Ulgix cos slabo dziala, albo mi sie wydaje. Lola !! piona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LOLA66 mi pomogło picie herbaty z kopru takiej dla malutkich dzieci możesz kupić ulgix wzdęcia max lub espumisan albo poprostu zapytaj w aptece coś ci doradzą powodzenia basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysiagość
Dziewczyny w moim przypadku pomagał espumisan i herbatki z kopru tak jak napisała Basia ale nie wiem czy wiecie że niestety surowe owoce powodują wzdęcia [ja nie wiedziałam]więc niestety trzeba się z nimi pożegnać na czas aż ustąpią wzdęcia .Dla mnie to było straszne nie jeść owoców bo je uwielbiam ale jak mus to mus krysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
tak, pisalas wczesniej o surowych owocach. ja akurat ich nie lubie, wiec spoko. no to sprobuje zatem herbatki z kopru - dzieki za pomoc ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://f.kafeteria.pl/temat/f1/blagam-pomozcie-p_6461704 - jest nas tyle na kafe że jakby każdy wysłał tego jednego smsa to szybko uzbierałabym potrzebną sumę na operację. Bardzo wszystkich proszę o pomoc. Błagam o smsy oraz przekazywanie 1 % Chętnie się odwdzięczę w jakiś możliwy sposób (mogę np. rozliczyć pit-a w zamian za wysłanie sma i wpisanie w formularz pit 1% podatku dla mnie) lub może coś zaproponujecie? Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem facetem i powiem szczerze że dla mnie kobieta z macicą jest bardziej atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po czym poznajesz czy ma macicę czy jej nie ma ?przecież to nie oko czy ręka że widać gołym okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypowiedział się tu jakiś Pan . W życiu nie uwierzę, że jest to mężczyzna. Znalazł forum o usuwaniu macicy i się wypowiada? Moja znajoma ma od 3 lat usunięty trzon macicy. Znam ją od lat 6 , i dopiero teraz powiedziała mi ,że miała operację . Nie zmieniła się wcale od tamtej pory. Strasznie przygnębiające zrobiło się to forum za sprawą niektórych gości , nie będę już tu zaglądać . A szkoda! Wszystkim życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje kochane ,jutro sprobuje herbatki z koperku:) Milka super i tak trzymaj,masz swoje zdanie:)zobaczysz bedzie ok. a ja brrrrrrr za godzine musze sobie zrobic zastrzyk w brzuch......nie cierpie hihihi ale jak mus to mus. Pozdrawiam cieplutko i zycze spokojnej nocy. p.s.drobna uwaga do faceta od atrakcyjniejszych kobiet z macicą.... "...mam to szeroko i głęboko w mojej małej rozczochranej (przepraszam dziewczyny) wiem,ze dluga droga przede mna ale dam rade ,bo mam optymistyczne podejscie do zycia. To jest nasze forum i wara z tymi glupimi tekstami. DOBRANOC J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtina
Myślę że to lekarz podejmuje decyzję o usunięciu lub też nie. Gdyby to było zakazane i takie złe to spraw sądowych byłoby bez liku. A gość który wypisuje takie bzdury i tylko straszy inne kobiety może mieć na sumieniu kobiety które zrezygnują z usunięcia macicy i to sprawi że jej życie będzie zagrożone bo zbyt długo zwlekała. Znam kobiety które się nie zgodziły a później żałowały bo się okazało że to rak i ponownie musiały być operowane. A czas odgrywa tutaj dużą rolę. Piszesz takie bzdury że aż się niedobrze robi. A co mają powiedzieć młode dziewczyny które mają usunięte wszystko łącznie z jajnikami? Żyją i cieszą się że żyją . Często dowiedziały się że to rak dopiero po wycięciu macicy właśnie z powodu łagodnych mięśniaków a kolejna operacja to jajniki. Jeśli masz liczne mięśniaki to nigdy nie wiadomo czy któryś z nich nie jest nowotworem złośliwym. Taka prawda. Żyją normalnie ćwiczą jeżdżą na rowerze chodzą na fitness i jest to bardzo wskazane. Robią wszystko normalnie i nic im nie jest. Znam wiele osób po takich operacjach i to nawet takie które są już 25 lat po i mają się świetnie i wyglądają lepiej niż te co macice mają. Są szczupłe wysprtowane i zadowolone z życia. Więc nie strasz nikogo i nie pisz bzdur. Przeczytaj sobie ulotkę od jakiegokolwiek leku i spójrz na skutki uboczne i się zdiwisz i co nigdy go nie weźmiesz??? Tabletki hormonalne mają tyle skutków ubocznych że na twoim miejscu nigdy bym ich nie zażyła. Nawet głupia Wit. C ma skutki uboczne i co też jej nigdy nie zażyjesz? Podszywasz się pod wiele ników jako gość i udajesz za każdym razem kogoś innego ciągle krytykując. Musisz być bardzo nieszczęśliwą osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinno się ufać bezgranicznie lekarzowi, jakbym zaufała jednemu to nie miałabym już macicy. Uważam że decyzje o operacji lekarze podejmują często zbyt pochopnie a kobiety się godzą. Przecież medycyna jest bardzo rozwinięta, jest już tyle opcji leczenia bez wycinania czegokolwiek. To są przestarzałe metody a jednak nie wiadomo dlaczego wiele kobiet sie na nie godzi. Szpitale maja z tego zysk, jakby usuwali macice tylko z powodu raka to ilosc operacji by im się nie zgadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gośc tina jesteś smieszna, zatrudnij detektywa kto pisze. Wbrew temu co myślisz są osoby które mają świadomość że taka operacja to powinna być ostateczność . O jakim zagrożeniu życia mówisz? Z powodu niewycięcia macicy jak nie ma raka? Zabawna jesteś :D. To może mózg sobie też wytnij, tak profilaktycznie bo przecież może być rak mózgu. I inne narządy też, wszystko powycinaj by nie było kiedyś raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się idzie na wycięcie mięśniaków to podczas operacji widać że to nie rak, jest badanie sródoperacyjne i nie ma potrzeby by wycinać macicę. To ty piszesz bzdury. Może rekę tez komuś uciąć bo ma pieprzyki a któryś z nich i to przecież może być czerniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do KRYSI i innych dziewczyn. Co to znaczy, że po 6 tyg. zaczęłyście robić więcej? Jakiego rodzaju były to zajęcia , prace? Jakiego stopnia ciężkości? Będę bardzo wdzięczna. To jest okropne co tu się dzieje i po co ten gość tu wypisuje. Już tyle namieszał na pewno,że może niech da już spokój. I ciągle ten sam. Nie podejmujcie z nim dyskusji, po co? Pozdrawiam, Danusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Danusiu po 6 tyg zaczynasz normalne życie z wyłączeniem dżwigania np jak robisz zakupy to tylko jedna siatka a nie pięć prawdopodobnie możesz prowadzić samochód słuchaj swojego ciała jak coś cię zaboli daj spokój odpocznij pytaj swojego gina ja pytałam nawet zapytałam czy już mogę iść na basen powiedział ze tak ale jak coś zaboli dajesz spokój .Ja na sex czekałam 3 miesiące a wiem że inne dziewczyny krócej .Każda z nas ma inne ciało i inaczej reaguje Danusia cierpliwość to na dziś twoja najlepsza koleżanka pozdrawiam basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu jestem już 7 mies po usunięciu i innych zabiegach długo by pisać myślisz że podjęłam decyzję w 5 minut no nie .Jak mi lekarz powiedział że już wyczerpał wszystkie znane mu możliwości to się rozpłakałam .Poszłam do innego nic nie mówiąc że powinnam usunąć przeczytał dokumentację powiedział to samo powinna pani usunąć i tak odwiedziłam jeszcze 2 i powiedzieli to samo .Wtedy jeszcze nie byłam przekonana ale jak za tydzień wylądowałam znów w szpitalu na łyżeczkowaniu 5 raz w jednym roku doktor przyszedł i powiedział mi tak DZIEWCZYNO ŻYCIE CI NIE MIŁE JAK DŁUGO JESZCZE TWOJA MACICA WYTRZYMA TE ŁYZECZKOWANIA KAŻDY TAKI ZABIEG TO MOŻLIWOŚĆ USZKODZENIA MACICY I KRWOTOK ZASTANÓW SIĘ NAD TYM .Pomyślałam i usunełam ją .Nie wmawiaj mi że któraś z nas podjeła decyzję bez wyczerpania wszystkich możliwości.Nie jesteśmy dziećmi umiemy podejmować dobre decyzje .Mimo że mineło już7 mies czasem się zastanawiam czy jeszcze czegoś nie mogłam zrobić żeby jej nie usuwać ale po chwili sama sobie odp dobrze zrobiłaś nie miałaś innego wyjścia dopiero teraz żyjesz normalnie .I jeszcze jedno żałuję że tak długo czekałam bo zepsułam sobie wątrobę tymi wszystkimi hormonami antykoncepcją esmeją i oczywiście narkozami przy zabiegach to tyle proszę nie rób z kobiet bezmózgowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Basia. Jak się czyta te niektóre wypowiedzi to skóra cierpnie na mnie. Wynika z nich,że teraz to my jesteśmy wraki a nie kobiety. Po przeczytaniu tego wszystkiego az mi się życ odechciewa. Mam nadzieje ze przetrzymam jakos to. Nie chce tu wchodzic bo ciągle jakies posty krzyczące na kobiety ale też chciałabym dużo dowiedziec sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytaj jak będę mogła zawsze pomogę wiem że masz dużo pytań i wątpliwości ja też je miałam a jeśli chodzi o tego gościa to wyżej napisałam mu krótko o mnie ale na pewno nie odp myślę że nic mu nie dolega a wchodzi tutaj bo nie ma co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatimaa
Radze wszystkim kobietom , tym przed i tym po operacji usunięcia macicy, aby znalazly w necie inne forum na ten temat. Sa inne strony poswiecone tym problemom, bardziej merytoryczne i przyjazne. Przeciez czytac tych niektorych "gosci" naprawde nie mozna:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fatimaa to nic nie da ten gość wszędzie nas znajdzie to nie pierwsze jego poczynania Jedyne wyjście to go ignorować a te które potrzebują wsparcia niech się podpiszą nawet jedną literką krysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te referaty z podręcznika wzięte są wszędzie. Te same zwroty , sformułowania widziałam na niejednym forum, wypisuje to samo na kilku forach. Danusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety, nie decydujcie sie na ta operację, możecie sobei zniszczyć życie. np znalazłam coś takiego, przeczytajcie i nei decydujcie się na to, ja poprzeczytaniu tego wszystkiego nigdy bym się nie zdacydowała na taką operację.: Oprócz zmiany sposobu, w jaki większość kobiet odczuwa orgazm (skurcze macicy), kobiety narzekać mogą także na suchość pochwy. Jeśli pojawi się ona w wyniku operacji, zaopatrzyć się należy w lubrykanty, które nawilżą śluzówki. Jako że macica odpowiada za splot licznych sieci nerwowych, zmniejszyć się może odczuwalność bodźców seksualnych także w łechtaczce, wargach sromowych, pochwie (w rzadkich przypadkach uszkodzenia nerwów dotyczyć mogą drętwienia w nogach, nerwobóli czy mrowienia). Wiele kobiet uskarża się również na to, że usunięcie macicy zmieniło sylwetkę ich ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×