Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ika0011

usunięcie trzonu macicy

Polecane posty

Gość gość
Pozostawiona szyjka jest martwym kikutem który nie produkuje śłuzu. To cała macica wytwarza lubrykację, po usunięciu trzonu jest taka sama suchość jak po usunięciu całej macicy. Fizjologi nie zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Gosciu wyżej, ale wszystko to co piszesz, myslisz, narzekasz, biadolisz, to Ci sie spelnia :D :D :D to juz tylko i wylacznie TWOJA wina. Nie zwalaj tego na caly kobiecy gatunek i ginekologow. Mowie po raz drugi - IDZ STAD. Nie napisalas nic o sobie poza marudzeniem. Kazdy Twoj post zglaszam. I od tej chwili ignoruje Twoje posty, za dlugo siedze na necie by wiedziec, ze trolli sie nie karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Europie Zachodniej odnotowuje się coraz większy trend leczenia polegający na zastąpieniu histerektomii metodą zabiegów małoinwazyjnych, pozwalających zachować macicę. Niestety, w Polsce nadal panuje tendencja, żeby szybko kłaść na stół i usuwać co się da bez podejmowania próby wyleczenia w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
neciakowa to ty jesteś trollem, To nie jest twoje prywatne forum zebys miała prawo kogokolwiek stąd wyrzucać. Ludzie mają prawo wymieniac poglądy, to że ktoś ci nie przytakuje że operacja jest super i nie ma sie po niej żadnych problemów, nie upoważnia cię do wyzwisk. Poglady gosci sa wyrazone w sposob kulturalny w przeciwienstwie do twoich. Zglaszam twoje posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
rany, ide stad. szkoda mi siebie na Ciebie. powodzenia Syrenki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widac ze jestes sfrustrowana i dlatego reagujesz agresja na rzeczowe posty wyjasniające dlaczego macicę powinno się usuwac tylko w wypadku zagrożenia życia. Nie umiesz dyskutować tylko ragujesz agresją jak ci się nie podoba że ktoś ma inne zdanie. Może już klimakterium sie zbliża i stąd taki nastró, mniej jadu kobieto a więcej tolerancji i czytania ze zrozumieniem :D Kobiety przed operacją chętnie poczytają inne głosy niż tylko zachwalanie operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiagość = troll, który wyzywa ludzi od trolii za to ze mają inne zdanie niż ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Słyszałam już o tych prostacyklinach. Jest w tym trochę prawdy, ale niewiele. To praca pisana na siłę. Jeśli jesteś gościu endokrynologiem, to wiesz pewnie, że prostacyklina, to hormon wytwarzany miejscowo i działający miejscowo. Macica której nie ma zasadniczo nie potrzebuje już tego hormonu. On wytwarzany jest też w innych narządach i tam dalej spełnia swoją funkcję, więc to jest tylko takie szukanie dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiu jedno masz z głowy czyli markery i his-pat .Wiem że dobrze przemyślałaś swoją decyzję o usunięciu nie masz żadnych wątpliwości że zrobiłaś wszystko żeby ją ocalić .Przed tobą jeszcze dużo stresu [ja bardzo przeżywałam ]teraz może nie ale jak już będziesz w szpitalu to nerwy się pojawią a i po operacji też do czego zmierzam ano do tego żebyś pytała o wszystko co ci nie daje spokoju .Na koniec życzę ci powodzenia i szybkiego powrotu do normalności trzymam kciuki basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscia niestety nie masz racji że nie ma takich mięśniaków które nie można usunąć nie oszczędzając macicy już c***isałam że u mnie takie były zamiast obrażać kobiety postaraj się dokładniej czytać to co tu piszemy a wykładów rodem z książki możesz nam oszczędzić bo takiej wiedzy nie potrzebujemy tylko doświadczenie przeżycia odczucia dobre czy złe ale nie teoria pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam spytać was , czy wykonywałyście jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni, jeśli tak to jakie i w jakim czasie po operacji? Danusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Danusiu ja zaczełam jak mój gin powiedział czyli po 4 tyg kazał mi podczas sikania przerywać strumień pisałam już o tym dorociel chyba 12 strona a po za tym nawet jak siedziałam wygodnie to tez tak robiłam chodzi o to żeby pęcherz pobudzić do samodzielnej pracy bo przed operacją leżał sobie wygodnie na macicy .Ja zawsze powtarzam dziewczyny pytajcie swojego gina mimo wszystko to on robi usg i widzi jak to w środku wygląda .A tak na marginesie Danusiu ciesz się swoim nieróbstwem póki możesz bo nie wiadomo kiedy będziesz jeszcze miała tyle czasu dla siebie cierpliwości basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Danusiu, dotyczą nas wszystkie ćwiczenia na mięśnie kegla. One opisane są w necie. Prócz tego ginekolog zwrócił mi uwagę na utrzymywanie mięśni przy kręgosłupie lędźwiowym w dobrym stanie technicznym ;). Te ćwiczzenia warto zacząć około 4-5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same jesteście trollami, mówię o paniach którym brak kultury i wyzywają innych od trolli za odmienne poglądy. Wszystkie mięśniaki da się usunąć ale nie każdy lekarz ma wystarczające umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mówcie za siebie, ja takiej wiedzy potrzebuję. Mój lekarz ograniczył się do informacji że po takiej operacji będzie wszystko dobrze i nie mam się czym martwić. A ja chcę wszystko wiedzieć. Byłam zdecydowana na usunięcie trzonu macicy, mam mięśniaki, bolesne miesiączki, problemy bo potrafi przecieknąć przez spodnie. Ale po przeczytaniu tego wszystkiego po prostu się boję takiej operacji bo to brzmi wiarygodnie. Przekopałam też internet bardzo dużo kobiet narzeka że cierpią po takiej operacji i nic nie odczuwają fizycznie, po co by miały kłamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo po takiej operacji do kręgosłupa podwieszony jest kikut szyjki i może od niego odpaść jak kręgosłup będzie w złym stanie:P Założę się ze ginekolog swojej żonie odradzał by taką operację. Cwiczenie mięśni kegla nic nie da jak pochwa jest wysuszona i słabo unerwiona a tak jest po takiej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Kikut przymocowany jest do kręgosłupa? I może od niego odpaść? Niewiarygodne. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozajka, czy według ciebie macica jest potrzebna tylko do reprodukcji? Celem topiku powinno być niesienie informacji dla kobiet które stoją przed decyzją a te które sa już po operacji nie muszą czytać tych rzeczy bo są adresowane do pań przed operacją. Więc panie które są już po nie muszą tego czytać ani brać do siebie bo to nie jest pisane do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedz mi jak myślisz, jak się trzyma kikut szyjki po odcięciu jej od trzonu? :) Otóż pochwa i szyjka są umocowywane do więzadeł i podwieszane do kręgosłupa, zapytaj ginekologa to ci to powie :) Między innymi dlatego ja się na taką operację nie piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Nie, nie tylko gościu, ale tak jak pisałam, nie ma co dyskutować kiedy nie ma wyjścia. Nie spotkałam tu ani jednej kobiety która dała okaleczyć się bez potrzeby. Prawda jest taka, że bez macicy można żyć długo i szczęśliwie, a z macicą niekiedy nie da się żyć. Więc jeśli już żyć się nie da, to należy wspierać się i podnosić na duchu. Mówić o skutkach ubocznych, ale nie wyolbrzymiać tak jak w kawałku o prostacyklinie, bo to jest przesada i propaganda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety powinny się wspierać a nie tworzyć obóz zwolenniczek i przeciwniczek histerektomii. Wy opisujecie swoje doświadczenia które z waszego punktu widzenia są dobre, ale nie powinno sie negować wiedzy którą ktoś ma zaczerpniętą z publikacji naukowych. Z jednej strony dobre doświadczenia po takiej operacji mogą pomóc kobietom które nie mają wyjścia i muszą się jej poddać, ale z drugiej strony te które są przed powinny poczytać też te negatywne opcje by naprawdę wiedzieć na co się decydują i brac pod uwagę że mogą np cierpieć z powodu braku podniecenia jeśli macica była dla nich istotna w seksie itp Kobiety po nie muszą czytać o skutkach ubocznych, a jak są zadowolone to tym bardziej nie mają się czym przejmować i atakować osoby które piszę o najgorszych powikłaniach jakie mogą wystąpić bo wykluczyć ich nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Każde leczenie nawet łagodnych zmian obarczone jest ryzykiem powikłań. Więc może w ogóle się nie leczyć i tak jak pani z poprzedniej strony żyć zgodnie z naturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem, bez macicy da się normalnie żyć, są kobiety które nawet nie pamiętają że jej nie mają. Ale są też takie które cierpią, wystarczy poczytać internet. Skąd się biorą tak skrajne różnice? Może na tym topiku każdy podjąl decyzję po wielu przemyśleniach, ale histerektomia jest jedna z najczesciej wykonywanych operacji, czemu wykonuje się ich aż tak dużo. masowo i najczesciej z powodu mieśniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu jeśli potrzebujesz wiedzy ksiązkowej to gratuluję .Kazdy ma swój rozum i swoje dolegliwości ale nie wmawiaj kobietom że po usunięciu będą kalekami że nie ma mięśniaków które nie można usunąć bo są ja z nimi walczyłam 15 lat bez skutku .Szanuję twoją decyzję że nie podasz się operacji twój wybór .Życzę ci zdrowia jak nie wykorzystałaś jeszcze wszystkiego to próbuj może się uda zawsze jest nadzieja a każda operacja niesie ze sobą jakieś powikłania czasem są a czasem ich po prostu nie ma bywaj zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do milka:) nie martw sie o plamienia po operacji.JA bylam zdziwiona.KRWI zero.Jak mi wyjela cewnik to troszke pobrudziło,ale nie krwia.wIEM,ZE SIE BOISZ TO NORMALNE.Jak kazda z nas. Jestem zadowolona ze mam to a soba.Ateraz dostosowuje sie do madrych słów neciakownej...słucham swojego ciała.I jestem jej bardz wdzieczna za to.PRZYZNAM SZCZERZE,ZE ktos pisze tu posty siejac ferment i strach,,,,,prosze tego nie robic.MYSLE,ze gdyby to bylo przed moja operacja to....nie...wole nie myslec jakbym mogla wtedy postapic....PROSZE nie straszyc!!!! I JESZCZE JEDNO.mialam usuwanego guz z piersi dwa lata temu mammotomicznie.NA SZCESCIE ZMIANA LAGODNA-gruczolakowłókniak.ILE MNIE TO NERWÓW KOSZTOWAŁO,ILE SIE NACZTALAM....a potem sie okazało,ze było inaczej,ze nie powinnam byla sobie brac do serca i do glowy niektorych wpisów.Adzisiaj,pod tym wzgledem czuje sie b.dorze,malenka blizna i regularne kontrole i jest ok.TO NA TYLE,ide zjesc moj obiadek i luli na godzinke....JESTEM DOBREJ MYSLI. Doradzcie mi co na te wzdecia,no i poki co bez czopkow nie funkcjonuje:( pa JOLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Dlaczego histerektomia to tak powszechna metoda? Odpowiedź jest banalna-bo to do dziś jedyna metoda pozwalająca całkowicie pozbyć się choćby tak łagodnych zmian jakimi są mięśniaki i zapobiec powstawaniu nowych. Kumasz? Inne metody to tylko półśrodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam usuwane mięśniaki i mam spokój, nic nie odrasta. Więc jednak można się pozbyć problemu całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wolę być nastraszona i wszystko wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Mozajka, czy według ciebie macica jest potrzebna tylko do reprodukcji? Celem topiku powinno być niesienie informacji dla kobiet które stoją przed decyzją a te które sa już po operacji nie muszą czytać tych rzeczy bo są adresowane do pań przed operacją. Więc panie które są już po nie muszą tego czytać ani brać do siebie bo to nie jest pisane do nich. xxx Jakas ciekawa logika przemawia przez ciebie:( czyli kobiety, ktore sa po operacji, najbardziej doswiadczone i zorientowane , co sie zmienilo w ich zyciu po usunieciu macicy, nie powinny sie na ten temat wypowiadac??? Ciekawe....:-( One chyba najlepiej wiedza, czy decyzja w ich wypadku byla dobra. Jak w kazdym innym przypadku operacji - na kregoslup, przy operacjach ortopedycznych ( np protezach kolanowych czy stawowych) zdarzaja sie powiklania i częsc osob jest niezadowolonych z wynikow operacji. Ale ja widze w tej calej zalosnej troche dyskusji, jedna przewodnia mysl : wraz z usunieciem macicy, kobieta traci cala swoja kob8iecosc. BZDURA totalna! Ta , ktora o tym pisze, jest chyba bardzo ograniczona osoba, ktora widzi siebie przez pryzmat jednego organu. Po usunieciu macicy, nie przestaje sie byc KOBIETA, zadowolona z seksu, bez wypadania pochwy, bez koniecznosci uzywania lubrykantow. To co powyzej, moze tez dotyczyc kobiet , ktore maja zachowana macice, ale hormony juz nie produja sie tak jak powinny. Z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Mozajka, czy według ciebie macica jest potrzebna tylko do reprodukcji? Celem topiku powinno być niesienie informacji dla kobiet które stoją przed decyzją a te które sa już po operacji nie muszą czytać tych rzeczy bo są adresowane do pań przed operacją. Więc panie które są już po nie muszą tego czytać ani brać do siebie bo to nie jest pisane do nich. xxx Jakas ciekawa logika przemawia przez ciebie:( czyli kobiety, ktore sa po operacji, najbardziej doswiadczone i zorientowane , co sie zmienilo w ich zyciu po usunieciu macicy, nie powinny sie na ten temat wypowiadac??? Ciekawe....:-( One chyba najlepiej wiedza, czy decyzja w ich wypadku byla dobra. Jak w kazdym innym przypadku operacji - na kregoslup, przy operacjach ortopedycznych ( np protezach kolanowych czy stawowych) zdarzaja sie powiklania i częsc osob jest niezadowolonych z wynikow operacji. Ale ja widze w tej calej zalosnej troche dyskusji, jedna przewodnia mysl : wraz z usunieciem macicy, kobieta traci cala swoja kobiecosc. BZDURA totalna! Ta , ktora o tym pisze, jest chyba bardzo ograniczona osoba, ktora widzi siebie przez pryzmat jednego organu. Po usunieciu macicy, nie przestaje sie byc KOBIETA, zadowolona z seksu, bez wypadania pochwy, bez koniecznosci uzywania lubrykantow. To co powyzej, moze tez dotyczyc kobiet , ktore maja zachowana macice, ale hormony juz nie produja sie tak jak powinny. Zycze wiecej wiedzy- nie tylko internetowego wujka Googla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×