Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ika0011

usunięcie trzonu macicy

Polecane posty

Gość gość
Danusia ty masz rację też to widziałam wiem o co mu chodzi nie o to żeby kobiety nie usuwały macicy tylko o za interesownie swoją osobą .Musi być bardzo samotna współczuję naprawdę Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś musi to musi i tego nikt nie neguje, ale niech kobiety przed operacjami poczytają i mają na uwadze że bardzo wielu ginekologów jest za opcjami radykalnymi i proponują histerektomie kazdej kobiecie w pewnym wieku która ma mięsniaki lub inne problemy typu krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatimaa
gość dziś Jak ktoś musi to musi i tego nikt nie neguje, ale niech kobiety przed operacjami poczytają i mają na uwadze że bardzo wielu ginekologów jest za opcjami radykalnymi i proponują histerektomie kazdej kobiecie w pewnym wieku która ma mięsniaki lub inne problemy typu krwawienia. xxxx podaj nazwiska tych ginekologow -bedziemy wiedzialy, ktorzy z nich sa takimi potworami, ze KAZDA kobiete namawiaja na radykalna operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba masz wielkie szczęście bo ja takich na swojej drodze nie spotkałam krysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka odezwa KOBIETY NIE DECYDUJCIE SIĘ co to ma być znasz jakąś która nie musiała i usunęła bo chciała bo ja nie .Normalnie jak podczas komuny odezwa i agitacja paranoja jak chcesz pomóc to napisz o swoich doświadczeniach a nie cytuj gazet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wiele kobiet uskarża się również na to, że usunięcie macicy zmieniło sylwetkę ich ciała. xxxxxx hahahahaha..no...:-D wyrwanie zęba rowniez zmienia sylwetke ..gęby. Sluchaj - przestan sie produkowac na tym wątku, bo sie osmieszasz. Lepiej idz pobiegaj , pospaceruj, dotlen sie , to moze troche zmądrzejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam wiele kobiet które nie mają macicy z błahych powodów. PO usunięciu macicy całkiem naturalne jest że miednica się poszerza to wynika z anatomii. Jak sią usunie zęby to tez wygląd twarzy się zmieni, zapadną sią policzki> Znam kobiety po histerektomii i wszystkie są szerokie w biodrach, nie wiem czym tu się oburzać, szerokie w biodrach nie oznacza niekobiece ani brzydkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Dziewczyny, po jakim czasie od operacji mogłyście już pić alkohol? Ja po kilku latach brania sterydów i hormonów, tudzież absytencji, muszę w końcu uczcić drugie życie jakimś dobrym winkiem. :D Jestem teraz 5.5tyg po brzusznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiagość
Neciakowa zależy od ilości. Drinka lub dwa pewnie możesz juz spokojnie :) pewnie nawet więcej jak dasz radę. Jak nie bierzesz leków to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Kasiagość, nie no, bez przesady, piwa nie piję, drinków z wódką też nie. Ale kieliszek wina od czasu do czasu to już bym naprawdę bardzo chciała ! No to super, dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam wiele kobiet które są po takich operacjach i wyglądają świetnie i nic im się nie poszerza i nic nie dolega a są już wiele lat po usunięciu. A z kolei te które nie mają nic usunięte są szerokie w biodrach i wypada im macica. Moja znajoma jest młoda i nie ma nic wycięte a ma obniżony pęcherz i już jest po operacji pęcherza bo popuszczała. To nie ma zasady. Najważniejsze jest jeśli jesteście już po to się nie załamywać i nie słuchać tych bzdur które wypisuje gość. I nie wydaje mi się żeby ginekolodzy byli aż takimi potworami żeby im zależało tylko na cierpieniu kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMela45
Czytam i czytam i czytam i normalnie" nóż mi się w kieszeni otwiera", zastanawiam się po co odzywa się tu ktoś kto tego nie przeszedł, nie czuł zagrożenia, tylko wie z książek , gazet , publikacji, że kobieta bez macicy jest" nikim". Nic bardziej mylnego, jak wcześniej pisałam jestem po histerektomii częściowej trzy miesiące, czuję się NAPRAWDĘ wyśmienicie,pod każdym względem, natomiast powodem dla, którego zdecydowałam się na tak radykalna operację była niestety mięśniakowata macica ( więc nie jeden, nie dwa ) , silna , trwająca kilka lat anemia, hb na poziomie 6, przetaczanie krwi, podawanie dożylnie żelaza, niestety doustnie mój organizm nie przyjmował.....i to tak w skrócie, może ten ktoś mądry poradziłby mi inne wyjście. Pozdrawiam bardzo serdecznie te, które są po i, te które czekają. Mela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1plus1
Kochane po normalnym cięciu a co z tym brzuszkiem? Czy zaraz po jest faktycznie dużo większy niż przed operacją czy to bzdura? Już wcześniej pisałam ,że po innej operacji gin. nic takiego nie miałam ,ale podobno przy usuwaniu macicy tak jest :( czy to prawda i dlaczego tak się dzieje???? Ja idę w poniedziałek- odpiszcie kochane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja nie ten gość
To mój ostatni wpis, to było naprawdę fajne i pomocne forum, niestety- było przez takich idiotów jak przypuszczam PAN gość już nie będzie. Obraziłam Cię? och jak mi przykro :D w przeciwieństwie do Ciebie, bo Ty uwielbiasz sprawiać innym przykrość. No ale cóż są ludzie i taborety- niestety... Kobitki trzymajcie się kochane, mam nadzieję że te z którymi miałam kontakt, nadal czują się dobrze, a będzie z Wami już tylko coraz lepiej :) Tym które są PRZED życzę odwagi, szybkiego powrotu do zdrowia i miłości i zrozumienia od najbliższych- bo TO bardzo ważne :) głowy do góry, tak widocznie miało być, bo na co komu chora macica? SŁUŻY ONA TYLKO DO RODZENIA DZIECI- Gościu! Jak powiedział mój lekarz i oczywiście że miał rację :) Dzieci już mamy i Bogu dzięki że musiałyśmy poddać się temu właśnie teraz. A teraz moje drogie , nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się każdym dniem, uśmiechać od ucha do ucha mając świadomość że najgorsze za nami . U mnie już kilka miesięcy PO i : - Czuję się bardzo dobrze - Nie muszę przyjmować żadnych hormonów - Nie odczuwam żadnej zmiany w sprawach intymnych - Sex jest cudowny - Nie mam suchości pochwy - brak kłopotów z oddawaniem moczu - Czyściutko, sucho mogę nosić stringi bez wkładki - Jednym słowem wszystko działa prawidłowo, poza tym że nie wykrwawiam się po trzy tygodnie miesięcznie . I dzięki Ci za to Panie Boże :) Wszystkich pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę Wam tego samego. Zapomnijcie o bólu i żyjcie pełną parą. Miło było tutaj ale się skończyło, dostałam wiele wskazówek i ciepłych słów od Was gdy nie wiedziałam co robić i wariowałam ze strachu. Dlatego wchodziłam co jakiś czas, aby teraz podziękować i pomóc innym przejść ten trudny czas. Myślę że choć kilku osobom pomogłam i uśmiechnęły się teraz do mnie :) choćby wirtualnie :) Pa buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie że macice można przeszczepić? :) Dzięki temu kobiety które np straciły macicę w wyniku raka, beda mogły miec dzieci :) Strata macicy nie będzie bezpowrotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja lubię mieć mokre podpaski i okres, w przeciwieństwie do wielu kobiet które są zadowolone z braku okresu, ja okres uważam za oznakę zdrowia i młodości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macica nie służy tylko do rodzenia, lekarz który tak powiedział powinien mieć odebrane prawo do wykonywania zawodu lekarza. Ciekawe czy to samo powiedziałby swojej żonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Milka, masz wzdęcia bo w miejsce po macicy lokują się jelita i niestety o płaskim brzuchu możesz zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka zgadza sie,po operacji faktycznie moj brzuch byl jakos nienaturalnie wiekszy.Dopiero tutaj na forum przeczytalam,ze to jest normalne.I TERAZ GO OBSERWUJE I FAKTYCZNIE SIE ZMNIEJSZA.Płaska przed operacja nie bylam hihihi Milka napisz prosze konkretnie kiedy idziesz do szpitala.BEDE myslami przy TOBIE I NAPEWNO MOCNO bede trzymala kciuki.TAK SAMO przezywalam operacje Doroty.Juz wczesniej pisalam,ze chociaz w realu sie nie znamy,ale wszystkie nas łaczy taka fajna więź.Wzruszylam sie ,jak po powrocie ze szpitala weszlam na to forum ityle milych słów.Do... to ja nie ten gosc...bardzo dobrze to napisalaś,takie słowa dodaja otuchy :)Jestem 1.5 tyg.po brzusznej ,amputacja trzonu z przydatkami.Idokladnie tak samo jak Ty chce sie czuc psychicznie i fizycznie....bardzo chce.Dziewczyny pomozcie,mam taki wstydliwy problem.Koper na wzdecia pomogł. Ale musze codziennie brac czopek zeby sie wyprożnic.Mam tych czopkow dosyc,no i nie chcialabym sie od tego czasem uzaleznic.Poradzcie ,prosze.Pozdrawiam i zycze spokojnej soboty pa Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość karolcia
Lola a dlaczego masz też usunięty przydatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem po operacji i mam płaski brzuch więc to zależy od osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Milka trzymaj sie tam, i jak bedziesz miala ciecie brzuszne to goraco goraco polecam pas, zakladaja go od razu po operacji. Ja juz ponad 5 tyg a zycia bez niego sobie niewyobrazam. Ladnie splaszcza talie, wysmukla no i co najwazniejsze, trzyma w ryzach to co w srodku jeszcze ma prawo latac swawolnie :D i tak, to normalne, ze brzuch meeega wzdety, nowe ulozenie jelit plus gazy pooperacyjne. Zejdzie. A jak po dobrych kilku miesiacach wezmiesz sie za lekkie cwiczenia to brzuszek spoko zejdzie, ale to i tak zalezy od typu figury a nie skutkow operacji, halooo. Nic tam sie nie boj milka i pamietaj co Ci pisalam, operacje zostaw lekarzom i zaufaj ich rekom i wiedzy. Swoim cialem zajmiesz sie po i wierze, ze zrobisz wszystko, by jeszcze sporo pozyc, w koncu Ci sie nalezy po tym wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro się było poinformowanym o tych wszystkich konsekwencjach przed operacją to czemu takie wpisy mają dołować albo straszyć, przecież to wszystko się wiedziało przed. Tu kobiety piszą że podjęły świadomą decyzję i wszystko wiedziały, więc negatywne wpisy na temat operacji nie powinny ich dołować. A te które sa przed i są tu nowe mogą przeczytać jak tego ie wiedzą i przemyśleć jeszcze raz. Topik powinien być wszechstronny i dopuszczać też głosy negujące operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
haha nie Milka, bo ona juz po, ktora z Was ma tam w poniedzialek? Dorota? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
neciakowna czy Ty zycia swojego nie masz ze ciągle siedzisz na kafe? :) Co tu nie wejdę to Cię tu widzę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
siedze :) korzystam ze zwolnienia i zagladam tu, kiedy leze se. 15 marca wracam do pracy, takze jeszcze posiedze tu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
neciakowna ten wpis powyzej to na pewno ty napisalas :D Po co siedzisz w soboete przy kompie, czyzby brak faceta? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oba wpisy z 11:57=neciakowna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
czemu sobota odnosi sie do faceta? ide wieczorem na impreze, bez obawy, codziennie wieczorami wychodze na kawe z kims, przeciez znajomi pracuja tu, maja swoje zycie a ja na zwolnieniu, no, bylamw Czestochowie we wtorek, korzystam, pokim w Polsce. teraz ogarniam swoje sprawy, sprzedaje telefony, ksiazki, organizuje co tu zapakowac, za tydzien wracam do Anglii. wiec okienek multum otwarte mam :D i siedze tu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1plus1
To Ja "ruszam" w poniedziałek :( właśnie się pakuję do szpitala :( Z tym brzuszkiem to się zmartwiłam, akurat jestem zupełnie płaska pomimo blizn poprzecznych po poprzednich operacjach i po porodach, bioderka mam a jakże ,ale brzuszek " mój konik" płaściuteńki; w dodatku mam dużą macicę i tego wolnego miejsca się trochę zrobi :( no cóż a może akurat mi się uda i będzie inaczej :) Jeszcze do jutra będę tu zaglądać a potem kochane odezwę się dopiero po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×