Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ika0011

usunięcie trzonu macicy

Polecane posty

Gość milka1plus1
...a Ja wam powiem ,że lubię czytać Anuszkę ,ale właśnie taką ,lekko uszczypliwą , z pewną doza złośliwości - taką w sam raz ;) Dystans do siebie zawsze mile widziany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1plus1
Anuszka ma rację - za dużo piję :( widzę podwójnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baśka, ja po prostu poczułam tą wolność. Myślę sobie jak jestem wolna, to wykorzystam tą wolność na maksa. No i sobie przeszłam. Nie jechałam autem, jak zwykle źle zrozumiałaś. Ale autem lubię jeździć i to szybko. Mój mąż mówi: taka zgrabna nóżka, a taka ciężka. Mało tego jak jadę w jakąś dłuższą trasę to też lubię robić zamęt. Na CB radio zawsze wołam: nie śpimy panowie, jedziemy, jedziemy... I wtedy się zaczyna. Powiedzcie swoim mężom, że jak słyszą taki tekst- to ja. Nieźle się wkurzają że baba ich pogania. Czasami dodaję jeszcze : bujać chłopaki te kucyki, bujać. Chociaż muszę przyznać, że niektórzy naprawdę pędzą jak wariaci, trudno ich wyprzedzić. Tak na marginesie to często przebiegam sobie na czerwonym, albo w niedozwolonym miejscu. Mam chyba taką wrodzoną niechęć dostosowania się do ogółu. A zasady są po to żeby je łamać. No taka już jestem. Nic na to nie poradzę. Kocham siebie właśnie taką i kocha mnie niebo. Jak sobie przeliczyłam wszystkie przebiegnięcia na czerwonym i podzieliłam tą stówę, to wyszło mi 1 zł za jeden raz. Nie ma co żałować, mało. Baśka czy dobrze zrozumiałam że uczysz w przedszkolu. Ja nie mogę, biedne dzieciaki. Czyli następne pokolenie nieudaczników będzie. Cholera ten kraj nigdy się nie zmieni. Mam nadzieję, że nauczysz je chociaż grać w pokera. Na studiach można nieźle na tym zarobić. Niech mają dzieciaki jakiś pożytek z tej Twojej nauki. Anuszka 510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jeszcze jedno pytanko: co to znaczy, że Polska to jeszcze wolny kraj ? Mam jakiś problem ze zrozumieniem wypowiedzi Baśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1plus1
Oj nie ładnie Anuszka :( Olałaś mnie ... foch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usunięcie macicy przy wypadaniu nie rozwiązuje problemu, bo zaczyna wypadać pochwa. Dlaczego jesteście takie chętne do wycinania sobie zdrowych narządów, nie jestem w stanie tego pojąć.Ja wolę mieć macicę. to część mojego ciała, narząd płciowy i seksualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze że są jeszcze normalne kobiety takie jak Anuszka a nie dziwne kobiety które wycinają sobie zdrowe organy bez powodu....Bo mięśniaki ani krwawienia to nie są żadne powody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Milka, Co to za fochy? Przecież ,, kocha Ciebie niebo i kocham Cię ja. Kocha Ciebie niebo i kocha Ciebie cały świat". Tekst piosenki Kocha Ciebie niebo - Rezerwat. Pamiętacie.Przedni kawałek. Anuszka510 Gdzie mi się ta Baśka podziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję założyć nowy temat "Ja wolę mieć macicę. to część mojego ciała, narząd płciowy i seksualny", a ten wątek zostawić dla tych, które z różnych przyczyn podjęły decyzję o amputacji i chcą rozmawiać na ten temat, a nie ciągle być pouczane co powinny innego zrobić i dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję założyć nowy temat "Ja wolę mieć macicę. to część mojego ciała, narząd płciowy i seksualny", a ten wątek zostawić tym, które z różnych powodów podjęły decyzję o amputacji i teraz chcą o tym porozmawiać, a nie być pouczane co powinny zrobić i dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mało mam czasu na takie bzdurne pisanie .wcale źle cię nie zrozumiałam tylko pomyślałam że skoro łamiesz przepisy chodząc pieszo to jadąc samochodem też .a dzieci uczę tego co powinnam .skoro nie żal ci kasy na mandaty to dlaczego masz pretensje do mnie w każdym wolnym kraju istnieją przepisy do których trzeba się stosować basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może należałoby założyć nowy temat "Ja wolę mieć macicę, to część mojego ciała, narząd płciowy i seksualny", a ten wątek zostawić tym, które z różnych przyczyn podjęły niełatwą decyzję o amputacji i o tym i sprawach z tym związanych chcą pogadać, a nie uszczęśliwiać ich na siłę swoją filozofią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
blokada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może, a może... Też proponowałam założenie forum: jak minął dzień albo dziewuszki, jakiego koloru majtki macie dziś na sobie. I co? I nic. Nikt nie posłuchał. Tylko tutaj każda pieprzyła głupoty a to o wiośnie, a to jak tam Twój ogród zimą. ( PS. ogród, tak jak wszystkie ogrody zimową porą w całej Polsce - w stanie uśpienia, czyli podobnie jak Wasze umysły). Co do filozofii- to nie żadna filozofia tylko fizjologia. Baśka no w końcu jesteś. Tęskniłam. Dlaczego napisałaś, że nie masz czasu na pisanie bzdur. Przecież Ty zawsze piszesz bzdury. Pod każdym wpisem nowej osoby na forum, jest zaraz Twój wpis. A brzmi mniej więcej tak: no trudno coś ci doradzić... itd. Baśka aż by się chciało dopisać: no trudno Ci coś doradzić, ale jak sobie usuniesz macicę to... witaj w klubie. No nie? Baśka, czy ja dobrze zrozumiałam, Ty myślisz? Ty to nigdy nie przestaniesz mnie zadziwiać. Pamiętam, że w przedszkolu też uczyłam się takiej piosenki o przechodzeniu po pasach: zielone stój, czerwone idź czy jakoś tam... Baśka posłuchaj mnie chociaż raz i naucz dzieci grać w karty. W życiu podobnie jak w pokerze, obowiązuje zasada karta-stół. Strategia gry w karty jest zawsze taka sama: żeby wygrywać trzeba rozgrywać. Szansę na wygraną daje tylko aktywne rozgrywanie. Ale i tak pewnie nic z tego nie zrozumiesz. Biedne dzieciaki... Anuszka510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu wchodzą różne kobiety, również takie które nawet nie wiedzą co to ten trzon macicy. Poczytają radosne komentarze, jaka to jest super operacja, jaki świetny seks jest po, same zachwyty...I przez takie kobiety nawet nie skorzystają z szansy jaką jest embolizacja dzięki której można uratować ważną część kobiecego ciała czyli macicę. Dlatego osoby zachwalające tą operację mogą założyć temat: "Zwoleniczki wycianania zdrowych narzadow". Bo w tym temacie powinnien być obiektywizm. I powinno się tu pisać np o embolizacji jako o dużo lepszej alternatywie na mięśniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wy wszyscy na tym forum powariowaliście emboliza i emboliza lek na każdą kobiecą chorobę .Jak nie rozumiecie problemów kobiet i ich nie macie to do cholery przestańcie wypisywać bzdury mięśniaki to mały pikuś w porównaniu z innymi chorobami. . Zrobiliście z tego forum tzw mamałygę .Jedna mądrala wypisuje o mandatach które dostaje za łamanie przepisów,obraża Basię że nie myśli a sama nie grzeszy inteligencją.Weście się z tego forum to nie dla was poszukajcie czegoś na waszym poziomie może pod takim tytułem,EMBOLIZA LEK NA WSZYSTKIE CHOROBY ŚWIATA DOSTĘPNE W KAŻDYM SZPITALU OD ZARAZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toć jak chcesz, to możesz pisać o popuszczaniu w majtki i suchości pochwy. Nikt Ci nie zabroni. To wolny kraj. Każda pisze o czym chce. Jedna o embolizacji, inna o mokrych majtkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tematem dyskusji jest usunięcie trzonu macicy i wszystkie jego za i przeciw i konsekwencje dobre i złe a nie jakieś d**erele embolizy mandaty itd itd żenada Krysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Embolizacja jest alternatywą dla usunięcia trzonu macicy. Czyli na temat. Czy naprawdę na tym forum koczują tylko półgłówki. Kryśka Ty też przestań pić. Jeżeli nie pijesz, to nie wiem co bierzesz, ale bierz pół dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem 6 lat po całkowitej amputacji narządu rodnego. Wtedy takie forum pomogło mi przejść przez naprawdę ciężki czas. Kobiety wspierały się, dzieliły doświadczeniami, doradzały na każdym etapie przed i po operacji. Szkoda, że teraz robi się z tego śmietnik !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolasz
Jak czytamy na tym forum, wszystkie Panie po zabiegu usunięcia trzonu macicy czują się dobrze i póki co żadnej nic się nie obsuwa i nie siusiają po nogach... Natomiast jak widać po wpisach naszej koleżanki Anuszki510 skutkiem ubocznym po embolizacji są niestety ciężkie zaburzenia psychiczne... Anuszko510 proponuję Ci udać się do psychiatry, to dzisiaj żaden wstyd, dużo osób się leczy psychicznie. Wydaję się, że jesteś albo zazdrosna, że nam się udało a Tobie nie, albo jesteś poważnie chora. Normalna, dojrzała kobieta takich bzdur jak Ty nie wypisuje... Zero kultury, zero poziomu, za to wiele jadu na poziomie nastolatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja Droga, myślę że powinnaś uważnie czytać forum. Póki co to tryskam zdrowiem i energią. A niby czego mam Wam zazdrościć? Usuniętej macicy, blizny od biodra do biodra, nietrzymania moczu, bólu w podbrzuszu czy może braku komfortu życia? Skoro jesteście takimi okazami zdrowia, to czemu potrzebujecie swojego wsparcia? Tok Waszego rozumowania: jestem okazem zdrowia, czuję się świetnie, po usunięciu macicy wystarczy że włożę koronkowe majtki i jak nigdy czuję się kobietą. I przy takim samopoczuciu potrzebujesz wsparcia koleżanek z usuniętym narządem. To chyba Ty powinnaś udać się do psychiatry. Im szybciej, tym lepiej dla Ciebie. Ogólnie kobietom po amputacji narządów jest zalecany kontakt z psychologiem, cięższe przypadki to już tylko psychiatra. Ty niestety musisz wybrać tego drugiego. Jeszcze słówko do Kryśki: skoro tak trzymasz się tematu, to wyjaśnij proszę jaki związek ma fakt, że niańczysz wnuki w Islandii z usunięciem trzonu macicy? Bo cięgle o tym pieprzysz. Same zrobiłyście śmietnik, tylko jesteście na tyle ograniczone umysłowo, że nawet tego nie dostrzegacie. Jesteście takie wkurzone, bo zwróciłam na siebie uwagę. Skradłam Wam Wasze show. Oj, przepraszam wszystkie Gwiazdy Internetu, więcej nie będę. Mam nadzieję, że chociaż kilka kobiet po przeczytaniu moich wpisów poszło po rozum do głowy. A ten Wasz wysoki (pożal się Boże) poziom. Rozumiem, że masz na myśli wysoki poziom cholesterolu, czy cukru we krwi? Anuszka510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolasz
Piszemy o sobie, o operacji, jak się do niej przygotować, jak czujemy się po. Wróciłam po operacji do pracy, czuję się dobrze, skłamałabym jak bym powiedziała, że bardzo dobrze, mam nadzieję że będzie coraz lepiej. Pracuję na wysokim, bardzo odpowiedzialnym stanowisku kierowniczym. Na razie mi nie odbija, do psychiatry się nie wybieram. Ludzi szanuję, bez względu na ich wykształcenie, czy sposób wypowiadania się. Natomiast Tobie się wydaje ze jesteś taka mądra i taka dowcipna. Niestety nie jesteś !!! W ostatnim okresie nie wypowiadałam się na forum, bo jak czytam Twoje wpisy - te podpisane i te nie podpisane, skopiowane z internetu, gdzie popadnie i skąd popadnie to mi się po prostu nie chce... Jesteś radiologiem, ginekologiem, seksuologiem, otwórz praktykę lekarską... P.S. A może u Ciebie to już menopauza... Mam taką koleżankę w pracy, zachowuje się tak jak Ty, nie cieszy się sympatią ani kolegów ani koleżanek. Radzę popracować nad sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wcześniejszą menopauzę muszą być przygotowane kobiety po usunięciu trzonu macicy, bo jajniki już gorzej po operacji pracują. Czyli menopauza wcześniej spotka Ciebie niż mnie. Ja miesiączkuję regularnie, a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolasz
Nie będę oszukiwać, menopauzę mam od 5 lat. Natomiast się zdziwisz, nadal po operacji mam mini krwawienia z szyjki macicy. Jajniki wciąż pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiś czas temu zadzwonił do nas profesor, który był w Ameryce, i spytał, czy może przysłać nam kilka swoich pacjentek. Jedna z nich miała koleżankę w kolorowym czasopiśmie i tam ukazał się pierwszy artykuł o embolizacji, po którym zgłosiło się do nas mnóstwo kobiet. W ten sposób stopniowo zdołaliśmy uniezależnić się od ginekologów. Teraz kobiety już same orientują się - dzięki mediom przede wszystkim - że taka metoda istnieje, i dokonują wyboru. Połowa pacjentek dociera do nas za pośrednictwem internetu. Są wykształcone, świadome. Gdy w gabinecie ginekologicznym słyszą, że mają mięśniaki i "to trzeba wszystko wyciąć", szukają innego wyjścia na własną rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolasz
Nie wszystkie kobiety usuwają macicę z powodu mięśniaków, na tym forum również, czego ja jestem przykładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powyższy cytat, to urywek wypowiedzi Docenta Radosława Pietury z 2004r. Tak, tak skopiowany z internetu. Polecam lekturę całej wypowiedzi Docenta ,, Bitwa o macicę". Chciałam tylko zwrócić uwagę na słowa Docenta, że na embolizację zgłaszają się kobiety wykształcone, świadome. Gdy pierwszy raz przeczytałam wywiad byłam tymi słowami oburzona. Jak człowiek znakomicie wykształcony, na wysokim poziomie intelektualnym ( tylko nie mylić z tym Waszym poziomem), mógł użyć takich słów. Według mnie kobieta nie musi mieć wyższego wykształcenia, żeby logicznie myśleć i wiedzieć co dla niej dobre. Tak jak Docent wspomniał, rzeczywiście szukałam metody leczenia w internecie i mam wyższe wykształcenie. Ale myślałam, że to zwykły przypadek. Dopiero jak trafiłam na to forum zrozumiałam słowa Docenta. Anuszka510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze tylko chciałam dodać, że niezależnie czy Wam się to podoba, czy nie - będę na tym forum. I mam gdzieś co o mnie myślicie. Moim celem nie jest być dowcipną, tylko uświadamiać kobiety przed operacją. Chcę im pokazać inną drogę niż inwazyjna operacja. Oczywiście w przypadku mięśniaków macicy. Fajnie by było gdyby dołączyły osoby, którym udało się wyjść z innych chorób. Opisały swoje przypadki, metody, podały nazwy szpitali i nazwiska lekarzy. Nawet jeżeli takie osoby tu zaglądają, pewnie się obawiają cokolwiek napisać. Bo agresywnie atakujecie każdego, kto ma inne zdanie od Was. Ale bez obaw, ja się nie boję. Anuszka510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolasz
Jeszcze raz powtórzę, macicę usuwa się różnych powodów. Jeżeli można uniknąć operacji to super, ale jeżeli nie ma innego wyjścia to trzeba to zrobić. Natomiast Twoje wpisy to zastraszanie, wyśmiewanie, obrażanie i wmawianie kobietom co się stanie po... Gdybyś była taka inteligentna za jaką się uważasz to nie wklejałabyś tych bzdur z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×