Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Gość misi i jasia mama
Do geniusza farbowania - MAJIREL - proszę o pomoc w wybraniu odcienia koloru farby profesjonalnej Majirel. Jestem osobą o dość jasnej karnacji, mam bardzo ciemne brązowe oczy - i podobnie ciemne włosy. Pierwszy raz farbowałam je w instytucie Leszka Czajki farbą Majirel - z tego co spamiętałam - nałożył mi kolor 5,2 (lub 5,02) na wodzie 3%. Ze względów "budżetowo - zdroworozsądowych" - postanowiłam farbować włosy sama i kupiłam sobie odcień 5,0 i użyłam go z wodą 6%. Efekt był baaardzo udany. Chciała bym od Ciebie, jako profesjonalistki uzyskać odpowiedź na pytanie - jaka jest różnica pomiędyz kolorami Majirel podstawowymi - a podstawowymi głębokimi. Poza tym, jak to jest z tym czasem trzymania farby - jesli mam trzymać 30 minut - to przecież samo nakładanie farby trwa już jakąś chwilę - czy to jest "wliczone" w czas trzymania farby na własach - czy też trzeba się "śpieszyć" z koloryzacją i od jej zakończenia liczyć te 30 minut i od której "strony" głowy najlepiej zaczynać nakładaniem farby? no i pytanie trzecie, ale najeważniejsze proszę o pomoc w wyborze koloru - nie lubię absolutnie i nie dopuszczam do włosów - odcieni, czy poświaty złotej, czerwonej, mahoniowej. Pasują mi raczej "czyste" brązy - przy czym chciała bym pokombinować coć z brązem, może ciut jaśniejszym - ale chłodnym, ewentualnie jakimś refleskem w kolorze. Chcaialabym coś zmieszać - żeby było ciut inaczej niż samo 5,0 :-) z góry dziękuje za pomoc, odpowiedź oraz czas mi poświęcony. z pozdrowieniami mama Misi i Jasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do ola- w takim razie aby nie bylo poswiaty khaki musisz zmieszac popielty odcien z opalizujacym aby zneutralizowac ten zielonkawy np 8.11 z 8.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do kasia332- z farb majirel taki odcein mozesz uzyskac majiblondem 901 s ale musisz zuzyc półtorej tubki z farb sklepowych podobny odcien jest z preference z serii les blondissimes odcien 03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do aniamuchaaa- trudno jest uzyskac taki chlodny odcien szatyna jaki ma Ania Mucha ale dosc podobny jest krek tonującu diacolor odcien 6.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do misia i jasia mama- wiec tak ocienie podstawowe głębokie służa do pokrycia 100% siwych wlosow , wychodza bardzo naturalnie i pozbawione sa refleksu, jesli nie masz siwiwzny to wychodza one zawsze o ton ciemniej, farbe trzymamay 35 minut od momentu pokrycia ostatniej separacji wlosa tzn jak juz sa wszytkie pokryte farba, jesli masz odrost to trzymasz farbe 20 minut na odroscie a pozniej przeciagasz na calosc na 10 minut jesli kolor na dlugosciach i koncach nie jest zbyt zmieniony to kladziesz farbe na 30 minut na odrosty a przeciagasz na 5 minut . Poniewaz odcienie głębokie podstawowe mogą sie wydac zbyt głębokie i bez wyrazu to warto pomieszac go z odcieniem z refleksem np chłodnym mozesz uzyc np odcienia 5.0 z połową 7.11 lub 6.1 powinien sredni braz o chlodiejszym refleksie, a jesli chcesz jasny braz mozesz pomieszacodcien 6.0 z 7.11. Są jeszcze w farbie majirel odcienie podstawowe ale one sluża do mieszania z kolorami z chłodnym refleksem jesli udział siwizny jest ponad 50% same w sobie kladzione na naturalne wlosy sa trochę płaskie i mogą tworzyc w przypadku ciemnych kolorw efekt zbyt przytłaczającego koloru tzw matowa głębia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola6789
majirel jesli chodzi o fiolety, one na moich włosach dają miedź . A ja bym chciała mieć odcień zimny bez żadnej czerwieni ( czerwienie też się dzieli na ciepłe i zimne) Nie wiem na ile moja zaprzyjaźniona fryzjerka ma doświadczenia ale ona uważa, że aby uzyskać popielaty 9.11 musiała bym sciagnać kolor do bardzo jasnego gdyż mam sporo czerwonawego pigmentu, który powstaje przy rozjasnianiu i mozna go pokryć popielem ale ciemniejszym niż 9 gdyż wg niej 9 jest zbyt jasna żeby pokryć rudość, którą mam i w efekcie końcowym ona przebija co zaleznie od światła daje albo khakę albo stłumiony rudy. Kiedy miałam wlosy rozjaśnione do poziomu 12 to z rudością nie było problemu, dało rade ją zbić każdym szamponem do włosów blond np. Joico Violet. Może to co piszę się komuś przyda.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JanetteToJA
majirel bardzo prosze o radę Zalezy mi aby zyskać naturalny chłodny ciemny blond, jednak jesli chodzi o odcienie stopnia 6 to jest to za ciemne jak dla mnie. Chce taki naturalny ciemno blond w tonacji chlodnej no może średniej. Słyszalam, że dobrym sposobem na uzyskanie popielu jest dodanie do wybranego koloru 0,5 cm ( ziarenko groszku) czarnej farby lub szamponu z tej samej serii, czy to działa? ??????? Tak patrze na paletke Diacolor i się zastanawiam czy nie kupic nr 7 i nie dodać na całą tubke trochę odcienia czarnego w wielkości ziarna grochu Chciałabym taki kolor jak Diacolor 7 tylko bardziej szary.....co radzisz majirel, czy ryzykować z pomysłem wyżej? Widzę, że doradzacie filety, niestety kiedyś próbowalam i efekt był owszem chłodny ale nie taki jak sobie zyczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do Ola- zgdaza sie jesli ktos ma duzo czerwonego pigmentu we wsoach to trzeba je silnie rozjsniac do poziomu 11 lub 12 i wtedy nalozyc odcien np 10.21 ktory wowczas wychodzi piekny chlodny perlowy blond a np 9.11 jest chlodnym popielem , ale odcien 8.2 nie ma zbyt duzo fioletu wiec jest dobry do mieszania np z 8.11 ewentualnie pomieszaj 8.11 z mniej niz ćwiartka 7.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do Jannet to ja- owszem miesza sie z ziarnem grochu ale czerni granatowej bo ten odcien czerni ma barwnik niebieski, mozesz pomieszac diacolor 7 ale z 2 cm czerni granatowej 2.10 ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtiii
witaj majrel, znow mam pytanie:) pisalam tu juz kilka razy,ale znow chce sie poradzic:( Otoz moje naturalne wlosy to tzw mysi blond, pofarbowalam je przedostatnio jasnym popielatym blondem copenhague,kolor podobal mi sie tak srednio-wydawalo mi sie,ze bedzie bardziej..chlodny,a jednak nadal mialy taki cieply odcien, ostatnio po konsultacji z Toba-polozylam kolor viking,włosy są jaśniejsze-jak chciałam,bo tamten jednak byl za ciemny,ale są takie...żółtawe znowu bardziej:( Myje wlosy szamponem do blond wlosow niwelujących żółty odcien,ale ten kolor nadal jest taki:( Marzę o takim kolorze jak ma ta pani z opakowania tej farby http://www.opinie.senior.pl/Garnier-Belle-Color-11-Jasny-popielaty-blond,21081.html i szczerze mowiac mialam nadzieje,ze cos takiego na mej glowie wyjdzie:( Powiedz mi,jak mam uzyskac taki kolor??wiem,ze najrozsądniejsze byloby pojscie do fryzjerki,ale mnie zwyczajnie na to nie stac:( dlatego chcialabym w koncu dobrac jakas farbe dla siebie-w miare tania:( Trzeci raz farbuje juz farbami l'oreal i nie jestem zadowolona z koloru:( moze powinnam sporbowac jakies inne??? I jeszcze jedno mam pytanie,czytalam kiedys o jakiejs płukance co nadaje wlosom taki chlodny odcien-srebrzysty,czy na moich wlosach by to cos pomoglo?? Z gory dzieki za odp, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JanetteToJA
majirel bardzo dziekuję.....na moich włoskach diacolor wychodzi zawsze ładnie, brałam i jasne i ciemne, mimo, że kolor nie zawsze trafiony to zawsze był lśniący i włosy zdrowe........Jesli chodzi o ziarnko grochu granatowej czerni to rozumiem że muszę wziąść naturę 7 lub 6 i dodać 2 cm tej czerni, powinien wyjsć naturalny chłodny blond?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JanetteToJA
kejtii nie chce sie wcinać majirel, do jej watku ale na moich włosach farby majirel również nie wychodzą kolor nigdy nie jest zgodny, np. 5.3 to jasny złoty brąz a na mnie wyszedł prawie czarny i za każdym razem tak samo cos było nie tak...fryzjer mówił, że może włosy znisczone i wytrwaione więc chwytają ciemniej. Wtedy postanowiłam spróbować Koleston wella i kolor 6.77 ciemny blond czekoladowy (wg. mnie jasny brąz) zmieszany z naturą wyszedł pięknie, mimo że włosy były uprzednio odbarwione i tak samo zniszczone. Róznica w kolorze była kolosalna, kolor był jaki chciałam niestety wella bardziej niszczy :( bardziej wysusza ale włosy nie są zniszczone tylko jakis czas po farbie wymagają odzywek i wszystko wraca do normy. Majirel zostawia włosy zdrowsze. natomiast Diacolor Loreal jest bardzo fajny. Stosowaam odcien 3.0 na wlosy z przeswitami gdzieniegdzie jasnego blondu po rozjasnieniu, diacolor przykryj je i wcale sie nie zmyl :) I kolory tez ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misi i jasia mama
do Majirel'ki Bardzo dziękuję za czas jaki mi Pani poświęciła; skorzystam z porady - a tym czasem zyczę miłego i dobrego dnia ! pozdrawiam z Bolesławca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpisuję się pod postem kejtiii - po jakiej farbie można otrzymać taki kolor jak w linku nakładając na jaśniutki blond po majiblond 911? Ja nie mam awersji do L'oreala :) Poradź Majrel, bo kolorek jest piękny! Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora1986*
Pytanie do majirel :-)) Czy jesli chce uzyskac kolor naturalnie ciemno blond coś miedzy diacolor 7 a 6 ale w chłodnej tonacji mogę zmieszać pół na pół 6 i 7 i dodać 2 cm jak pisałaś 2.10 ? BAAAAAARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŻ, pozdrawiam Cię i inne osoby piszące na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do kejti- sloro blondy chlodne u Ciebie nie wychodzą widocznie masz w naturalnej strukturze wlosa duzo czerwonego barwnika , mozesz spróbowac farbe majirel 9.11 intensywny jasny popiel lub koleston perfect z welli10.16 z wodą 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do janetto ja- jak wezmiesz nr 7 lub 6 z daicoloru to blond ci nie wyjdzie z tego co pamietam chcialas chlodny ciemny blond wiec jak dodasz do 7 ziarnko granatowej czerni 2.10 raczej bedziesz maiala ciemny blond z chlodnym refleksem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
do angie stone- moje drogie aby uzyskac taki chlodny odcien blondu to niestety przewaznie nalezy wstepnie rozjasnic wlosy rozjasniaczem np pasta platinium lub inny z innej firmy nastepnie pozniej poozy jakis chlodny ocien blondu- przewaznie mieszanka paru odcieni, poniewaz szczegolnie polki maja tendencje do tego ze farba chlodny blond kladziona na tzw mysi szary kolor wlosow niestety wychodzi bardziej ciepla, dlatego blond sczegolnie chlodny najlepiej zrobic w dobrym salnie fryzjerskim poniewaz wymaga on dobrego fachowca i mieszania paru odcieni oraz dodawania specjalnych pigmentow aby miec pozniej perlowy, platynowy, jasniutki popielaty badz opalizujacy blond. Natomiast odcien majiblond 911 jako jedyny z palety jasniutkch blondow wychodzi w maire ladnie tzn jako jasny chlodny beżowy blond , jak ktos z natury ma jasne wlosy to 911 wychodzi tak jak na testerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora1986*
majirel, niestety moge tylko potwierdzić....kolor platynowy, popielaty, perłowy blond jest niesamowicie trudno uzyskać. starałam sie o to kiedyś i zrezygnowałam. Stosowałam majiblond, pastę platinium, rozjasniacze welli, farby wella special blond koleston, inne rozjasniacze, szampony neutralizujące i efekt to połamane włosy a platyny i tak nie było....nie wiem czy warto, zresztą wg mnie bardzo jasne blondy wychodza sztucznie i nie każdemu pasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaję sobie sprawę, że trudno jest uzyskać popielaty odcień. Nie zależy mi na platynie, ba nie zależy mi nawet na super jasnym blondzie. Najbardziej odpowiadałby mi poziom jak u Jenifer Aniston poniżej: http://2.bp.blogspot.com/_NO2UOMMYKZ0/SehMEcUGrpI/AAAAAAAAF_Y/VSfjt3ZIlWk/s1600-h/Jennifer+Aniston+hair.jpg Majrel, a może coś w tym stylu. Tu odcień jest chyba trochę cieplejszy? Jaką farbą udałoby się uzyskać podobny efekt? Z góry dzięki za pomoc :) Mam nadzieję, że już niedługo znajdę coś odpowiedniego dla siebie i się mnie wkrótce pozbędziesz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Majrel, poraz kolejny jestem zmuszona prosić Cię o poradę...otóż miałam bardzo jasny blond, gdzie niegdzie prawie białe pasma, przyciemniłam je odrobine hollywodem Loreala, kolor ładny naturalny, ale teraz zrobił się bardzo ciepły wręcz żółty..bardzo żle sie czuje w tak ciepłym blondzie bo mam skłonności do zaczerwień na policzkach... chciałabym uzyskać blond naturalny bardziej chłodny na poziomie 8 bądz między 8 a 9, sam odcień na poziomie 9 jest dla mnie za jasny. Myślałam o kopenhague recital preference, nie wiem czy to dobry wybór, nie wiem jak wychodzi ten odcień, czy wygląda naturalnie? boje się tez co mi wyjdzie na przetrawionych białych pasemkach;/ dlatego proszę o poradę, jak uzyskaś średniojasny blond, który będzie wygladał bardzo naturalnie...i co ważne nie spłuka się po paru myciach na ciepły blond.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannarz
Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy farby Elgon to dobry wybór? Może Majrel znasz tę firmę? Czytałam, że jest tam taki toner 0/0, który umożliwia łatwiejsze przenikanie pigmentów w strukturę włosa i zapewnia jednolity odcień na całej długości włosa od cebulek aż po końce. Dodaje się go w niewielkiej ilości do wybranej farby (proporcje są podane na stronie http://elgon.pl/tonerskoncentrowany-pigment-p-215.html . Ja mam właśnie problem przetrawionych włosów po balejażach, zastosowałam Majrel 9.0, wyszło ładnie, wyrównało, ale kolor wypłukuje się z tych przetrawionych włosów. Pomyślałam, że może dodanie tego skoncentrowanego pigmentu by pomogło. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Joannarz, napisz prosze w jakim odcieniu wyszło Ci Majirel 9.0? raczej neutralny czy może bardziej chłodny czy ciepły? powiedz jeszcze na jaki odcień Ci sie wypłukuje? złocisty czy nadal tonacja jest neutralna? Będe wdzięczna za odpowiedz:) bo przymierzam się do farbowania 9.0:) A i jeszcze jedno czy odcień 9.0 jest ciemniejszy od tego z palety? http://www.e-uroda.com.pl/images/loreal/farby/podstawoweglebokie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sochaaaa
Witaj Majrel, Znalazlam Excellence 7.31, bardzo mi się spodobal ten kolorek, tylko zastanwiam się czy na moich zniszczonych rozjaśnianiem włosach wyjdzie ten kolorek, czy nie wyjdzie zbyt ciemny? Generalnie to szukam czegoś takiego http://files.xoxo.pl/fck/Image/brzydula-socha-r.jpg. czy po excellence 7.31 będę miała cos podobnego na głowie? Prosze o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sochaaaa
Witaj Majrel, Znalazlam Excellence 7.31, bardzo mi się spodobal ten kolorek, tylko zastanwiam się czy na moich zniszczonych rozjaśnianiem włosach wyjdzie ten kolorek, czy nie wyjdzie zbyt ciemny? Generalnie to szukam czegoś takiego http://files.xoxo.pl/fck/Image/brzydula-socha-r.jpg. http://kobieta.interia.pl/galerie/najnowsze/malgorzata-socha/zdjecie/duze,774050,11,376 czy po excellence 7.31 będę miała cos podobnego na głowie? Prosze o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannarz
Do Sekret 21 - odcień 9.0 Majirela wychodzi jak naturalny bardzo jasny blond, raczej chłodny, wypłukuje się bo ja miałam włosy bardzo przetrawione prawie białe na końcówkach, ale pozostaje dalej naturalnym powiedziałabym beżowym blondem, na pewno nie ma "żółtej" poświaty. Super wyrównuje kolor włosów właśnie tak naturalnie. Wychodzi jak na testerze, nawet trochę chłodniejszy. Nie wiem tylko czy nie należałoby zastosować oxydantu 6%, ja dałam 9%, bo odrosty miałam ciemny blond, a gdzieś tu na forum spotkałam się z wypowiedzią, że do tej farby ma być właśnie 6%. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joannarz bardzo dziękuje Ci za odpowiedź, musze Ci powiedzieć że bardzo mnie podbudowałaś bo zależy mi na takim blondzie jak opisujesz, bez żółtej poświaty, a jeśli wychodzi chłodniej niż na testerku to tym bardziej się cieszę:) Będę odważniejsza żeby zafarbować bo farbę już kupiłam z oxydantem 6% tylko boje sie zafarbowac:) ale teraz to na pewno bez obaw to zrobię. Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×