Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

marcowe_szczescie ja mam termin teoretycznie na 7 luty, praktycznie podobno mogę urodzić na dniach /ale to już TE dni miały być tydzień temu - wiec czekam/ weszłam na jakąs strone niemieckiej apteki i 30ml krople kosztują ok 5euro. Mama małej_agatki bedzie u niej pod koniec stycznia, wiec przywiozłaby to do Pl i stąd powysyłała - bedzie taniej. wieczorem da znać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gagatek97
SAB SIMPLEX Cea w Niemczek ok 8 euro. Jest kilka ofert kupna jak tylko wpiszesz na google. Można też zamówić w aptece w Nakle Śląskim (Apteka Maria Victoria) ja tak zrobiłam. Zamawia się tam ten specyfik i na koniec miesiąca jest do odebrania - przyworzą je w takim terminie z Niemiec. Mojej córce pomogło - polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
do glonoplazmanka Mój brat mieszka w niemczech więc kilka butelek udało mu sie załatwić ale pożniej kupywałam w aptece polski odpowiednik sabu i też dobrze działał;) glonoplazmanka prubowałas polskiego odpowiednika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gagatek97
Z tego pośpiechu pozjadałam literki - przepraszam :( W aptece płaciłam chyba 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glonoplazmanka
katjusza81 prawdopodobnie ratujesz mnie od postradania zmysłów a Amelie od nerwów matki, tylko tylko mala prosba jak juz kupi lek to niech przeczyta po tym niemiecku jak sie to dawkuje hehe bo ja po niemiecku no comprendo :) dowiedz sie ile to kosztuje bo spodziewam sie troszke wiekszej ceny niz 5 eurasów :/ nuska258 nie próbowałam ale dziewczyny co znalazlam... http://www.cosmopolitus.com/sab-simplex-krople-30ml-kolka-sab-simplex-p-246.html?language=pl&pID=246 i jest podany skład : Skład Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu. simeticon to glowny skladnik infacolu, boboticu i espumisanu używam infacol i nie dziala wiec reszty nawet nie kupuje bo pewnie rezultat bedzie taki sam wiec zaczynam sie zastanawiac czy sab simplex wogole kupywac Amelka znow placze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej piszę do wszystkich młodych mam i też do glonoplazmanka sab simplex działa tylko na nasza podswiadomosc jezeli sprawdzicie to sklad jest taki sam badz bardzo zblizony do infacol esputicon i innych nalepiej kupic kropelki DELICOL bo warto one sa świetne i sprawdzone....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glonoplazmanka dziewczyny z sąsiedniego forum podały linka na ebay, gdzie SS jest sprzedawany. Ciebie problem dotyczy JUŻ więc może nie warto czekać do końca stycznia i lepiej dla Amelki jak zamówisz właśnie tutaj. Nie wiem skąd jesteś ale jeden ze sprzedających jest z k-c wiec nawet odbiór osobisty pewnie wchodziłby w grę. http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l2736&_nkw=sab+simplex co do innych specyfików, tak jak pisałam nie mam doświadczenia, ale słyszałam że te polskie odpowiedniki są do d..... Każde dziecko jest inne, każda kolka inna, na każdego działa inaczej. Ja bym wybrała SS bo ma bardzo dobre opinie innych mamusiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dajcie sobie Dziewczyny spanikowac. Napewno sie boicie tego co Was czeka, samego porodu i tego jak bedzie przebiegala ta opieka okoloporodowa. Moim zdaniem nigdzie nie macie takiej duzej szansy urodzic po ludzku jak wlasnie tam. U mnie sie sprawdzilo. Trzeba tylko pamietac, ze to nie SPA a najlepiej pozniej jeszcze porownac opisy porodow kolezanek z innych szpitali i czlowiek napewno doceni to jak mial. Ja sie ostatnio nasluchalam o porodzie w tychach 3 miesiace temu...wlosy deba staja... (wyrywanie lozyska, urodzenie glowki bez poloznej, rutynowe naciecie, rozlatujace sie szycie, schodzenie z lozka porodowego 2 razy (!) aby zrobic miejsce szybciej rodzacym...). Jakbym miala miec tak jak ona to moglabym nawet w tej "glosnej windzie" urodzic byle by na Lubinowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lutowa
Zgadzam się z magart !! Moja bratowa też rodziła na Łubinowej i była bardzo dobrze traktowana. Osobiście uważam, że warto jest często i dużo pytać jeśli się nie wie... Mam termin na 09 02 i chciałam się spytać dziewczyn w podobnym okresie ciąży, czy zdarza im się twardnienie brzucha?? Ja nie mam skurczy,ale bywa, że brzuch robi się twardszy i tak zostaje na jakiś czas... Trochę się martwiłam tym,ale nic innego się nie działo. Pozdrawiam serdecznie !! Katjusza81, wiem, że masz termin na 07 02 i jesteś z Bytomia,tak ?? Ja również ! może uda się nam spotkać w szpitalu :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka2102
Lutowa - od 36 tyg jest tzw. gotowość porodowa - macica sobie ćwiczy, czyli własnie brzuch staje się twardszy (tak jakby stawia się) i mogą być bóle w podbrzuszu, gdzieś w okolicy pachwin. To normalne. Ja teraz jestem na początku 35 tyg, a już mi się tak zdarza, ale ja w sumie przez całą ciążę miałam jakieś tam skurcze i pobolewania. Zazdroszczę, że już wkrótce będzie po wszystkim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
do ciężarówka2102 A gdzie Ty chodzisz do dr Witycha na wizyty?? w katowicach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
DO MAMUSIEK a propo szpitala to sztućce talerzyk i kubek to pewnie podstawa by mieć ze sobą co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja mam termin na ok 25 marca chodze do dr ślęczki narazie jestem zadowolona z malym wszytsko ok czy lekarz prowadzacy jest przy porodzie podobno mozna wybrac polozna polecicie kogos? warto zapisac sie do szkoly rodzenia? dzieki za pomoc ... juz mam stresa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi022
Dziewczynki odnośnie Sab Simplexu to powiem Wam, że moja malutka ma straszne kolki i próbowałam wszystkiego aż w końcu trafiłam na Sab Simplex, mała dostaje go od 4 tygodnia życia, teraz ma 11 tygodni. Dostaje 10 kropli na smoczek przed każdym karmieniem, kolki dalej są ale duuużo mniejsze, bez porównania z espumisanami, infacolami itp. Do tego polecono mi bio gaje albo dicoflor, po jednym i po drugim u mojej malutkiej tylko wzmagało to wzdjęcia więc odstawiłam. Ostatnio też się zastanawiałam czy Sab napewno działa bo kolki dalej są, mniejsze ale są, ale w niedziele pojechałam do teściów, zapomniałam kropelek i mała dostała butle bez kropelek, jedno karmienie tylko i wtedy doceniłam jak wspaniałe są te kropelki, po tym jednym karmieniu bez nich - 3 godziny płaczu, prężenia się i nic!! kompletnie nic nie było jej w stanie uspokoić tak więc ja te kropelki polecam :) Ja to kupiłam od Pana z tej strony http://www.sabsimplex.pl/index.php mail do niego to samsam@onet.eu za opakowanie kropelek płacę 35zł + 6zł przesyłka, już nam troche tych buteleczek poszło bo właśnie kończę czwartą buteleczkę a 2 dni temu zamówiłam jeszcze 2. Mam nadzieje że to już wystarczy i jak przeważnie jest, z końcem 3 miesiąca kolki miną... u Tego Pana jest dla mnie jeden ogromny plus, wysyła je błyskawicznie. Ja wczoraj rano wpłaciłam mu pieniądze, wysłałam potwierdzenie przelewu i wczoraj kropelki zostały wysłane. Dla mnie było to ważne bo czekanie 2 czy 3 tygodnie to jest katorga jak dziecko ma kolki:)mam nadzieję że pomogłam ps. wysyłam źródło z którego ja kupuje bo wiem, że sama się naszukałam w miarę pewnego i bezpiecznego źródła w końcu to lekarstwo dla naszych maleńkich skarbów więc to musi być oryginalne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glonoplazmanka
Dziewczyny! Łubinowa i tak jest dobrym szpitalem w porównaniu z tym jak traktuja gdzie indziej, a juz nie mowie o standardzie bo jak zobaczylam w czym trzymaja dziecko w szpitalu w moim miescie to az mnie ciary przeszly jakies zespawane pseudo lozeczko i wszystko przykryte prl-owskimi kocami ( i niby wysterylizowane sic! ) no generalnie szpital trzeciego swiata :D A to ze ja zle wspominam cesarke no rany boskie na wczasy nie pojechalam! tylko rodzic moja dużą kruszynę :) przedstawilam wam jak ja wszystko odebralam zebyscie wyciagly wnioski i moze jakos inaczej do tego podeszly bardziej spokojnie a nie jeszcze bardziej nerwowo :P Co prawda historia ewelinkakace i jej porodu wprowadza mały niesmak ale słuchajcie my nie jestesmy lekarzami i nie wiemy co jest niebezpieczne a co nie dlatego schizowanie siebie nic nie daje :) Co do pytań praktycznych: do posilków dają szpitalne naczynia :) mi jedynie sie przydal kubek bo robilam sobie herbatki miedzy posilkami nie wiem jak to dziala mysle ze to sprawka laktacji ale od porodu non stop chce sie pic :) Twardnienie brzucha pod koniec ciąży bardzo czesto mi sie zdazalo jak bylam dlugo w jednej pozycji bez wzgledu czy siedzialam czy lezalam czy chodzilam poprostu dlugo wykonywalam jedna czynnosc :) A no i jeszcze czuje sie w obowiazku napisanie jak wyglada moja blizna pooperacyjna no wiec.... coraz lepiej co prawda strupki mi sie robia wiec pewnie gdzies nadrywam sobie np wstawajac z lozka z mala ale marszczenie wyglada o wiele lepiej wiec moze zniknie? Tylko cos ta waga non stop pokazuje taka sama wage :/ i ten brzuch cos taki duzy jeszcze :/ a majtki poporodowe jakie kupilam w ciazy na dupe mi wchodza ale zapiac juz ich nie zapne :D pokonałysmy z Amelką kolkę ! Lek jaki zadziałał to Gripe Water ( nie cała dawka i mniejsza ilosc na dobe niz zalecaja ) + noszenie minimum 30 min po posilku z naprzemiennym kladzeniem na brzuszku i bujaniem :) tak dla przyszłych mam jakby nie wiedzialy co robic :) I dziewczyny chłońcie kazda chwile z maleństwem ja juz po mojej 2-tygodniowej córce widze jak rosnie i jest coraz cięższa a mąż wracając z pracy codziennie powtarza ze jak ona sie zmieniła od rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka2102
Ja chodzę do dr Witycha w Tychach, nawet nie wiedziałam, że przyjmuje w Katowicach;) Co do szkoły rodzenia, to dopiero zaczęłam zajęcia, w tej z Łubinowej i po pierwszych mogę powiedzieć, że jestem zadowolona. Ale ja właśnie liczyłam na takie konkrety - strikte rzeczy dotyczące szpitala i organizacji w nim ( przynajmniej tak było na pierwszych;) Zajęcia są krótkie (2h), cztery na cały czas trwania szkoły, w małych grupkach (7 par). A jescze a propos sub simplexu - serio bardzo podobny stężeniem do niego jest Bobotic i on pomaga wielu maluszkom. przynajmniej tak mówią mamy, które kupują go w aptece;) Na pewno cieszy się lepszą opinią od tych wszystkich Espumisanów, Esputiconów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLKA_LUTOWA
LUTOWA JA MA TERMIN NA 07 LUTY I JESTEM Z CHORZOWA WIĘC JESTEŚMY PO SĄSIEDZKU:) CO DO TWARDNIENIA BRZUSZKA TO CZĘSTO TERAZ TEGO DOŚWIADCZAM, MUSZĘ JEDNAK WSPOMNIEC ZE OD 27 TYGODNIA CIĄŻY BRZUCH MI SIĘ STRSZNIE STAWIAŁ I MI TWARDNIAL I NAJPIERW BRAŁAM NOSPĘ, A POTEM LEKARZ PRZEPISAŁ MI TABETKI FENOTEROL I ISOPTIN I BYŁO DUŻO LEPIEJ, ALE TERAZ W KOŃCÓWCE NIE BYŁOBY DNIA ŻEBY BRZUSZEK NIE ROBIŁ SIĘ TWARDY WIEC TAK JUŻ BĘDZIE DO SAMEGO KONCA. P.S. JESTEM JUZ SPAKOWANA DO SZPITALA:)PISZE BO DŁUGO NIE BYŁAM!POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
Ja tez na tychy do gabinetu uczęszczam:) a doktor przyjmuje jeszcze w chełmku a nie wiem czy w katowicach tak tylko strzelałam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka2102
Nuska258 - korzystając z okazji, że jesteś z okolic;) chciałam zapytać czy nie znasz może jakiegoś dobrego pediatry? Ja w Tychach mieszkam w prawdzie od 2 lat, ale do tej pory nie miałam potrzeby, żeby się tym interesować, więc szukam każdej porady;) Chodzi mi o takiego dr, który przyjmuje w poradni, jak i takiego, który ma swoją praktykę i ewentualnie mógłby w weekend poratować (tfu tfu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość websterman
Hej dziewczyny! Włączam się w dyskusję. Jestem pacjentką doktora Wieczorka. Termin wg USG i OM mam na 26.02, aczkolwiek od 28tyg mam włożony pessar ze względu na skracającą się szyjkę. Przy ostatniej wizycie dr Wieczorek powiedział, że jestem już gotowa na poród i prawdopodobnie w 37tyg, kiedy wyjmą mi krążek może stać się wszystko. Może któraś z Was ma zbliżony termin porodu do mojego??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lutowa
Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedź... Wiadomo jak to juz jest na tym etapie.... Człowiek doszukuje się jakiś objawów, że to już!! Chciałabym Was jeszcze spytać, czy w razie gdybym urodziła Małutką przeziębiona, to zabiorą mi ją, czy normalnie mogę mieć kontakt?? Złapałam katar i pokaszluję, dlatego się niepokoję... :( Pozdrawiam Olka_Lutowa może uda się nam spotkać w szpitalu...chyba, że mnie weźmie wcześniej... Mimo wszystko, że to już bezpiecznym moment boje się samego produ... Ale to chyba normalne, że boimy się rzeczy, których nie znamy ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
ciężarówka2102 słyszałam ze w przychodni nr 4 kolo azetu jest dobry lek.med. Wojciech Mendrek ale szybko wizyty u niego są zalatwiane .Za to jest jeszcze jedna dr którA bedzie teraz przyjmowac na balbinie i do niej zamierzam chodzić(lekarkka z powolania dokladnie i zainteresowaniem zajmuje sie kazdym malenkim pacjentem) ale nazwiska nie pamiętam....a co do wizyt domowych to niemam pojecia jak to wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
ta lekarka z czego sie nie myle to lek.med. Jadwiga Widera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleks86
hej! a ja jestem troche w szoku! dzwoniłam wczoraj do dr.Puchały i stwierdziła ze przyjmuje do 19...kazala przyjechac na 18:30 , bylismy wczesniej a tu...wielka kolejka!czekalam z mezem i córka,bo chcielismy wszyscy zobaczyc usg....zostalismy przyjeci ostatni...gdy weszłam pani dr zadala 3 pytania i zaraz zaczela badac,za chwile zawołała meza i corke( jeszcze ubierałam szybciutko getry) i juz kazala mi sie połozyc...pomarudziła ze chyba dzieci ja szukaja i sprawdzala telefon, ze nie bardzo juz ma czas....właczyła usg, pokazala wszystkim dziecie( trwalo to ok 4 minuty) nawet mi dobrze nie pokazala ,zrobila zdjecie i...wyłączyła:( ,kazala mezowi wyjsc,mi podbiła pieczątke i po 15 min bylo po calej wizycie...zaplacilam 150zl, i dodatkowo zaleciła badania prenatalne( bo jak wczesniej stwierdzila ze nie ma juz czasu) zeby wszystko dobrze wiedziec czy wszystko w porzadku( owo badanie kosztuje 250zl)...chcialam zapytac...czy wasze wizyty tez tak wygladaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata001
witam ja chodze do dr. Ślęczki i jestem bardzo zadowolona. zawsze robi USG i daje wydruk z niego. zawsze rzeczowo odpowiada na pytania. poswieca tyle czasu ile potrzebuje ,a w razie czego zawsze jest pod telefonem.Polecam pana doktora;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×